Keresés

Részletes keresés

reimre Creative Commons License 2019.09.08 0 0 5877

Az oroszoktól mindent le lehet tölteni általában szinte rögtön a  megjelenés után ami egyáltalán létezik.

 

Emlékszem anno meghallgattam, tisztes iparosmunkának találtam, úgyhogy nem léptem túl az mp3-as "belehallgatáson".

 

De van itt minden, minden formátumban, még videóanyag is.

Néhány link a teljesség igénye nélkül:

(A magnet link nem regisztrált usereknek is elérhető.)

 

Burning Witches - Hexenhammer - 2018, FLAC (image+.cue), lossless

Burning Witches - Burning Witches + Burning Alive - 2018, FLAC (tracks), lossless

Burning Witches - Burning Witches & Burning Alive - 2019, MP3, 320 kbps

Burning Witches • 8x15. (Salzhaus, Brugg, Switzerland) [2018, Heavy/Power Metal, HDTV, 720p]

Burning Witches - Burning Witches (Japanese Edition) - 2017, MP3, 320 kbps

Heavy, Power, Progressive (lossless) Burning Witches - Burning Witches (Japanese Edition) - 2017, FLAC (image+.cue), lossless HeavyPower MetalCD

Előzmény: divaoni01 (5874)
reimre Creative Commons License 2019.09.08 0 0 5876

Azt hittem anette olzon már végleg kiment  a divatból. De ezek szerint még nem teljesen:

 

(Symphonic Metal) The Dark Element (Anette Olzon, Jani Liimatainen) - Songs the Night Sings (Single) - 2019, MP3, 320 kbps

 

Annyira bátor azért nem vagyok, hogy meg is hallgassam.......

 

Ezt viszont már leszívtam, de egyelőre csak kerülgetem......

 

(Symphonic Metal) Tarja (Tarja Turunen, ex-Nightwish) - In The Raw (Boxset 2CD) - 2019, MP3, 320 kbps

 

01. Dead Promises (with Bjorn "Speed" Strid) (5:50)
02. Goodbye Stranger (with Cristina Scabbia) (5:11)
03. Tears In Rain (4:29)
04. Railroads (4:00)
05. You And I (4:07)
06. The Golden Chamber (Awaken - Loputon yo - Alchemy) (7:04)
07. Spirits Of The Sea (6:56)
08. Silent Masquerade (with Tommy Karevik) (7:20)
09. Serene (4:40)
10. Shadow Play (7:23)

01. Dead Promises (Single Version) (5:52)
02. Spirits of the Sea (Carlinhos Percussion Mix) (7:00)
03. Railroads (Demo) (3:55)
04. Goodbye Stranger (Solo Version) (5:11)
05. You and I (Band Version) (4:09)
06. Spirits of the Sea (Bartly's Water Remix) (7:01)
07. Silent Masquerade (Solo Version) (7:32)

divaoni01 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 5875

Helvét az a hellén.

Előzmény: divaoni01 (5874)
divaoni01 Creative Commons License 2019.06.18 0 0 5874

Asszem még nem citálta ide senki, létezik egy ilyen kis hellén "Judas Priest klón" csaj banda a Burning Witches. Csak azért tűnt fel mert épp most váltottak éneklő boszorkát, de nem is ez a lényeg. Van két viszonylag egész kellemeske többnyire saját szerzeményes lemezük már az elmúlt két évből és az új vokalistával máris tervezik a következőt. 

 

No, de akkor a lényeg, a csapat egyik gitárosa az 1998-as! születésű Sonia "Anubis" Nusselder úgy játssza például a klasszik Judas szólókat is, hogy embernek leesik az álla. Nem beszélve a külcsínről.....:)

 

 

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.04.09 0 0 5873

Tegnap voltam Arion + BB bulin. Egész jó volt. Az Arion 45 percet nyomtot, de pont a jó dalokat (Elyze persze csak samplerről), viszotn a hangosítás nem volt túl jó, ez rontott az élmenyen.

A BB viszont jól volt hangsoítva, Nóta hangja vitte a prímet, elképesztő jó a csaj élőben is. Egymaga viszi a hátán élőben meg lemezen is a bandát. Sajnos a cél látszik: kikoptatni a kabanendalokat, már csak az Out of control maradt. Cserébe lement az egész új album, aminek a fele még úgy is szar volt, hogy a metálos live változatok jöttek, be is lassult a buli. Emeltt az előző album fele, azok már népszerűbbek voltak. Remélem, ha a következő lemez jó lesz, akkor a mostani tölteléket elhagyják és nem válik az endless summer popsléáger állandó koncertdallá. Összeségében azért jól szórakoztam, mert a hangzás tök jó volt, bulihangulatot tudnak csinálni, Nórikát meg akkor is jó hallgatni, ha éppen csendben van :-)

Mirrmurr Creative Commons License 2019.03.26 0 0 5872

Ez bizonyára személyes beállítottság, de engem meg pont ez hoz közelebb az ilyesmi Battle Beast zenekarokhoz, a pop. Tudom, kell a diszkópatkány is, hogy legyen mihez képest metálosnak lenni, haha.

Jól meg is írom a francba.

Előzmény: divaoni01 (5869)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.03.26 0 0 5871

Nincs Beast. Nem akarván az első háromhoz hasonlítani, de a Bastard son of Odin, Lost in wars, Eclipse, Straight to the heart, beyond burning skies klasszisokkal állnak felette, de még a lazábbak is fülbemászó dallamúak (Familiar Hell) az előző lemezről. 

Ez az, amit Kabenen nagyon tud, fülbemászó dallamot rakni metál alapra. akárhányszor megy le a Sweet true lies, egész nap azt dúdolgatom. 

Előzmény: divaoni01 (5869)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.03.26 0 0 5870

Noora szerintem a mostani felhozatal egyik legjobb hangú énekese, és Kabanen is jól megtalálta neki azt, hol kell ordítania. Ebből még az előző, kabenen utáni lemezen is sok megmaradt, igen kiváló dalokkal. A mostanira azonban eltűnt, néha nyomokban van kiahsználva a hangja. Az a 2-3 szám, amire lötyögni lehet elmegy, de az előzőn is csak töltelékek lehetnének. Az ilyen Endless Summer (pláne ezzel a klippel) megbocsáthatatlan, mintha az Ace of Base diszkózna, nem egy rockzenekar. Korábban még a popos dalokba is lehetett egy kis metált csempészni (Black Ninja), a balladák ültek, ezt Kabanen most is hozza. 

De itt valami félrement, nekem Lzzy Hale is inkább Sheryl Crow színvonal, és msot is ilyent érzek. Ezekre a dalokra nem fog a közönség koncerten élvezni. 

Előzmény: Mirrmurr (5868)
divaoni01 Creative Commons License 2019.03.25 0 0 5869

Egyetértek. Hallgattam, hallgattam hogy hát egész jó ez, néhány számot elsőre meg lehet jegyezni, aztán mégis egyre inkább elfárasztott, mégpedig azért mert végig nem történt meg.... 

 

Nem történt meg az, amely a Beast In Black-en szinte minden számban átjött. Nem érintett meg, nem sodort el a dallam, nem vált ellenállhatatlanná a téma. Pedig a mostani Battle Beast csak amolyan visszafogottan popos, inkább nyugisan középutas (biztonsági) és nem olyan elvadult vérciki ódon szintis (pláne nem gázosan férfihangos) mint amaz. Még sincs meg az a dög, amely igazán kellene és amely nem csak a mostani Kabanen féle alakulatot jellemzi, hanem a régit is jellemezte.

 

Szóval nyilván el lehet hallgattgatni a No More Hollywood Endings-et, de aztán valszeg ki fog derülni valami hiányzik. 

Előzmény: Dr.W.Gy. (5867)
Mirrmurr Creative Commons License 2019.03.25 0 0 5868

Tök vicces, mert a korábbiak nekem nagyon hősmetálosak voltak, az új lemez viszont a poposabb iránnyal párhuzamosan teljesen tetszik, még akkor is, ha a 9-10. dal környékén már túl tömény nekem. Az énekes csajszi állat. Valószínűleg a korábbi vonal hívei ezt a stílust nem kedvelik, pedig a dalok rendben vannak.

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.03.25 0 0 5867

A Battle Beast eleg gyenge. Van 2-3 nota ami elmegy, a tobbi olyan Roxette szinvonal. Pedig en elfogult is vagyok. A jobbak meg kb egy kozepes Halestorm. Ezt a menetet messze Kabanen nyerte. Remelem ez valami hulye producer volt akit kirugnak. Noora jo mint mindig de ez nem az o mufaja. Meglepon szar szamok is vannak, ez olyan 10/3. Remelem a koncert jo lesz.

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.03.12 0 0 5866

Remek volt a Beast in Black tegnap élőben. 18 szám, másfél óra felett, igazi bulizós zene ez. Semmi komolykodás, látható mennyire élvezik. Néha azt gondolom, önmaguk paródiája is belefér ebbe a dizsimetálba, a True Believer vagy a Crazy mad insane már nekem is gagyi, C.C.Catch keveredik a Kraftwerkkel, de lehet hogy direkt csinálják. Az ütősebb nóták jók élőben, a görögöt is ha megszokjuk, teljesen jó a színpadi jelenlét. Még a Faramir hasonmás Kabanen is mosolyogva zenél, biztos kiheverte a kirúgását most már. A közönség is hálás volt, jól szórakoztam. 

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5865

A masik szam nekem jobban bejott a Hollywood ending .

Ez tul lajtos. Az a gyanum, a Beast in Black jobb lesz, mint a BB. Legutobb mindketto jo volt. Hamarosan kiderul.

Előzmény: divaoni01 (5864)
divaoni01 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5864

"Vajon a Battle Beast hozni fogja a szintet?"

 

Hát, bár ezt a clipet többet tutira nem nézem meg, de amúgy magával a számmal asszem nincs különösebb gond.

 

https://www.youtube.com/watch?v=_hzssKb9940

 

 

Előzmény: Dr.W.Gy. (5854)
divaoni01 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 5863

Persze ez voltaképpen csak egy négy új számos EP, a többi régebbiek live változatai, de amúgy nem rossz.

 

 

 

Előzmény: divaoni01 (5862)
divaoni01 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 5862

Viszont a Delain legalább most is hozta magát.

 

 

Előzmény: Dr.W.Gy. (5838)
erimre Creative Commons License 2019.02.23 0 0 5861

Akkor erről a fotóról neked valószínűleg csak egy (vagy egyik se) csaj felismerése okoz gondot. Nekem kettő okozott fejtörést:

 

Előzmény: Dr.W.Gy. (5860)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.02.23 0 0 5860

Nem mondanam hogy senki altal nem ismertek. Nekem van Ideas es ToE lemezem is, utobbi koncertjeire is jarok ha otthon vagyok es a kozelbe jonnek. Az utobbi lemezuk nem jott be annyira, de a korabbiak elvezhetok. Dudas Ivett meg eloben is jo. 

Előzmény: erimre (5859)
erimre Creative Commons License 2019.02.23 0 0 5859

Csak napközben, gépközelben hallgatok rádiót háttérnek a melóhoz, korábban az autóban néha hallgattam a Rock FM-et ha véletlen vételkörzetben voltam, bár nem igazán tetszett az ottani kínálat de legalább hallgatható volt. Most már ez sincs, indult viszont ez: https://onlinestream.hu/rocker-radio/online/5617-1 ahogy a grafikonokon is látszik hétköznaponta, munkaidőben általában az első 10 közt van, a sugárzott rádiókat is beleértve. Mondjuk a zenei kínálat itt valamivel jobb, pl. a goth/simphonic/power vonalon olyan, szinte senki által nem ismert zenekarok is előfordulnak mint az Ideas vagy a Tales of Evening. Ettől függetlenül ez is csak alkalmilag hallgatható, minden nap ugyanaz megy.

A rockzene nem halt ki, soha nem is fog de mintha kezdene rétegműfajjá válni.

 

Tales Of Evening - Discography (7 Releases) - 2012-2018, MP3, 320 kbps

Ideas - Discography (2000-2017) 10CD, FLAC (image+.cue), lossless

Előzmény: Mustár (5858)
Mustár Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5858

Nálam a topikkonform műfajokon belül a tavalyi év kellemes meglepetése a Sirenia volt. Korábban ilyen tizenkettő egy tucat zenekarként tekintettem rájuk, de ezzel a francia csajjal valahogy sikerült elkapni az utsó albumot.

A Within Temptationnel kapcsolatban én nem csalódtam egyáltalán, nálam a Silent Force az abszolút etalon, de azt már rég tudjuk, hogy ez a vonal már a múlté. Ha az új albumot pop-rock lemezként fogjuk fel, akkor teljesen rendben van. Sharon hangját továbbra is szeretjük mifelénk (mégha töredékét mutatja is annak, amit tud), a sound meg olyan izé, modern. A konditeremben szoktam kultúrálódni, mik most a trendi rádiózenék. Eltekintve az elborult technós napoktól, alapvetően slágerek mennek. Szerintem a Resisten olyan számok vannak, amelyeket be lehetne tenni a nagyközönségnek, mert ez már olyan... Csak hát a 2019-es közízlésbe egyre kevésbé fér bele a rockzene, ellentétben mondjuk a gagyihiphoppal, ami meg orrba-szájba megy. 

 

 

erimre Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5857

Ma elég nagy felhozatal van "érdekességek"-ből:

 

(Gothic Metal) Bruxa Velha - Maleficus - 2019, MP3, 320 kbps

erimre Creative Commons License 2019.02.22 0 0 5856
divaoni01 Creative Commons License 2019.02.19 0 0 5855

Valóban Kabanen mindenképpen kiemelkedő dalszerző manapság.

 

Amúgy kicsit én is eljátszottam a gondolattal, milyen lenne a helyenként elég nehezen tolerálható hangú görög úriember helyett, egy hasonló tehetségű hölggyel végighallgatni ugyanezeket a szerzeményeket.   

 

Arról már nem is beszélve, ha hagyná az egész szinti pop becsípődését a fenébe és kizárólag konzervatív nyolcvanas évek metal stílusban alkotná vég nélkül slágereit.

 

De hát nem kívánságműsor ez, nyilván ő így érzi leginkább otthonosan magát és persze ettől is válik egyedivé a dolog. Amíg pedig ilyen pompás szerzeményeket tesz le az asztalra, addig így van ez jól, ahogy van.

Előzmény: Dr.W.Gy. (5854)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.02.19 0 0 5854

Párszor lement már nálam is, valóban kiváló. Talán 2-3 nóta közepes, vagy túl szintipoppos, de ismét vannak műfajon belül értelmezve zseniális darabok. Nekem a pergődobok ilyen 80-as eurodiscora való hangolása már nem jön be.

Sose tudok elvonatkoztatni ettől a feminin görög csávótól, és hogy vajon egyik-másik dal hogyan szólna Noora előadásában. C.C.Catch is énekelhetne, haha. Az első lemezzel egyenértékű cucc, egész hihetetlen Kabanenben micsoda zeneszerzői véna van, évente képes volna - hangsúlyozom, a műfajon belül - valami szuper lemezre. Vajon a Battle Beast hozni fogja a szintet?

Előzmény: divaoni01 (5845)
tt978 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 5853

Én tegnap figyeltem fel rájuk, 3 nappal megelőztél, de a véleményünk egyezik.

Előzmény: divaoni01 (5845)
nameless133 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 5852

Szerintem nagyon jó lett az új Within Temptation. Tetszik, hogy mernek kísérletezni és újítani, nem bánom, hogy nem erőltetik már ezt a gótos operás dolgot. Abszolút kedvencek róla a Holy Ground (dubstep ütemre rappelő Sharon, az epik! :D ), Supernova, (kurvajól eltalálták a dal hangulatát, meg előtérbe került a szinti), Mad World (jó kis ugrálós), Trophy Hunter, Endless War na meg a Firelight.

 

Az új Delain is ígéretesnek tűnik. Mindkét új daluk ütős, és tetszik a különbség köztük. A Masters of Destiny kicsit a régi Delainre emlékeztet, csak felturbózva. A Hunter's Moon-ban nagyon jó ez a metalcore scream meg darálás.

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2019.02.13 0 0 5851

Ettől a zenétől nem derülök jó kedvre :)

Előzmény: Kevin (5850)
Kevin Creative Commons License 2019.02.13 0 0 5850

A szovjet utódállamokban valóban vannak nagyon komoly zenekarok.

 

Főleg melodic death, gothic doom témában.

 

Mondjuk ezek nem éppen vidám zenék.

 

Itt egy példa, ami még a Draconian-nak is becsületére vált volna:

https://www.youtube.com/watch?v=Iiotf_3XEPo

 

 

Előzmény: erimre (5849)
erimre Creative Commons License 2019.02.12 0 0 5849

Az Arion jó, nagyon is.

Az Amaranthe, mivel minden lemez és minden szám tökegyforma egy idő után elkezd idegesíteni. (Bármennyire is jól néz ki Elyze)

 

Amúgy a hosszú téli estéken én már ennél jóval tovább mentem. Az orosz trackerre lényegében minden olyat feltöltenek ami egyáltalán létezik és még azon is túl. Így be lehet próbálkozni pl. ecuadori powerrel ugyanúgy mint pl. perui heavyvel, olykor még female vocalist is előfordul, sőt, már olyan album is akadt amit majdnem sikerült végighallgatnom.......

Ellenben a déli vonal itt júrópában egész jó dolgokat tud produkálni (spanyol vagy olasz prog vagy folk metál pl.), az északi tökismeretlen (norvég, finn) 12 pont egy tucat kategóriában pedig bőven vannak jók és nagyon jók is.

 

Ivánéknál a magnet link egy ideje reg nélkül is megy, lehet nézelődni, ha valakit netán érdekelnek olyasmik, amik máshol biztosan nem érhetőek el:

 

https://rutracker.org/forum/viewforum.php?f=740&start=50

 

(Természetesen minden orosz és ukrán megjelenés is fenn van, ezek arról ismerszenek meg, hogy cirill betűvel van a zenekar neve. Inkább nem javaslom, az oroszok ugyanis szinte kizárólagosan oroszul tolják és hát az nekünk pöppet fura. Bár vannak kiváló zenekaraik és különösen kiváló énekesnőik is. Amúgy Tarja Turunen is tolt egy vendégjátékot Valeri Kipelovval oroszul pár éve, ha jól emlékszem egy szamarai fesztiválon, helyi szinten is számottevőnek mondható 300E ember előtt.) 

Előzmény: Dr.W.Gy. (5847)
erimre Creative Commons License 2019.02.12 0 0 5848
Előzmény: Dr.W.Gy. (5847)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!