Keresés

Részletes keresés

In Lak'ech Creative Commons License 2023.05.03 0 0 10158

Roppant népszerű lett ez a bejegyzésed. :-))

Előzmény: van_Persil (10157)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.30 -18 0 10157

Mostanra addig eljutott a történet, hogy a két retinens topic közül az egyikre már nem hazudja azt az index fórummotor, hogy ott jártam volna, de a másik töretlenül elöjön, mindezt anélkül, hogy közben én bármi mást csináltam volna, mint eddig.

Paco155 Creative Commons License 2023.04.26 0 0 10156

Szerintem is.

Én csak erre a kérdésedre válaszoltam:  "A fcebook süti törlése után nem működik tovább a forum.index.hu?"   Azaz bizonyos részei nem működnek tovább kifejezetten olyanok amelyek valamely módon azonosításhoz kötődnek. És nem a süti törlése után mert ha törlöd újra lejön automatikusan, hanem a teljes tiltása után. 

És, hogy ez böngésző vagy a fórumszoft hibája volt-e azt nem tudom. Most ugyanezzel a beállításal rendben működik. 

Előzmény: nyomorgó informatikus (10154)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.04.25 0 0 10155

"be lehet lépni FB profillal a fórumra."

 

Halottam már a facebook ilyen szolgáltatásáról és hogy egyes honlapok ezt a lehetőséget is felhasználják.

Kipróbálni nem tudom, mert nem vagyok regisztrálva a facebúkon (és nem is leszek soha).

Előzmény: illetlenke (10152)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.04.25 0 0 10154

Szerintem felesleges erőfeszítés lenne egy 17 hónappal ezelőtt kiadott (tehát ősrégi :) böngésző-verzió esetleges hibáin gondolkodni.

Előzmény: Paco155 (10153)
Paco155 Creative Commons License 2023.04.25 0 0 10153
Előzmény: nyomorgó informatikus (10151)
illetlenke Creative Commons License 2023.04.24 0 0 10152
Előzmény: nyomorgó informatikus (10151)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.04.24 0 0 10151

"a facebook követő süti miért kell az oldal működéséhez"

 

A fcebook süti törlése után nem működik tovább a forum.index.hu?

A facebook-nak van egy hatalmas adat-gyűjtő, ember-követő rendszere.

Ez be van integrálva a világ majdnem valamennyi honlapjába (valószínűleg ebbe is, amit most éppen nézel), hogy a követendő személyek bármerre járnak az interneten, a facebook minden tettükről, mozdulatukról, szokásukról, stb. tudomást szerezhessen.

Ne tartom valószínűnek, hogy a forum.index.hu automatikusan leállítaná saját szolgáltatásait, ha a facebook panaszkodik, hogy nem tud itt is követni valakit.

 

Előzmény: Paco155 (10145)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.04.24 0 0 10150

"Tudok fórumozni és képet feltölteni, akkor most mi van?"

 

Valószínűleg rendben tudnak működni azok a sütik, amiket az indapass.hu-tól kapott a böngésződ.

Ez viszont nem jelenti azt, hogy a forum.index.hu-ról érkező sürtikkel is minden rendben van.

Tehát lehet, hogy kétszer kell hozzájáruni a sütikhez (egyszer sem szabad letiltani), hogy nyugodtan használhasd :)

 

"gprs vagy mi a szösz"

 

Valószínűleg az EU GDPR rendeletére célzol.

Úgy tudom, hogy ezt a sütikkel kapcsolatos kérdést nem kötelező feltenni a honlapokon, valami miatt mégis minden honlap ezzel zaklatja a látogatóit. Ez a folytonos kérdezgetés-hozzájárulás szerintem olyan szokásokat (automatizmusokat) alakít ki a felhasználókban, ami akár gonoszságra is használható.

Valószínűleg akkor működik problémamentesen minden süti egy honlapon, ha sikerül úgy belépni, (használni), hogy közben egyszer sem kéri tőled a süti-hozzájárulást. 

Előzmény: van_Persil (10142)
Paco155 Creative Commons License 2023.04.24 -1 0 10149

"A legtöbben soha meg se nézik a bejárt topicjaik listáját, még kevesebben törölnek onnét bármit is."  <--tehát náluk a hiba nem fordul elő...

"Hogy mit szeretnék? Elérni, hogy az index fórummotorja ne hazudja azt, hogy jártam valamelyik topicban, amikor nem. Ez egy elvi kérdés."  <-- a kérdés lényege a második részben van. Én is sok mindent szeretnék, pl tiszta vizet és levegőt az egész földön, stb. A kérdésem arról, szól, hogy mit vársz, mi fog történni? 

Előzmény: van_Persil (10147)
illetlenke Creative Commons License 2023.04.24 0 0 10148

Az új nick létrehozása alatt, nem aktív a napi rutin link?

Előzmény: van_Persil (10147)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.23 -17 1 10147

Honnét tudod ilyen magabiztosan, hogy másnál nem fordul elő? A legtöbben soha meg se nézik a bejárt topicjaik listáját, még kevesebben törölnek onnét bármit is.

Hogy mit szeretnék? Elérni, hogy az index fórummotorja ne hazudja azt, hogy jártam valamelyik topicban, amikor nem. Ez egy elvi kérdés.

Előzmény: Paco155 (10145)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.23 -17 0 10146

Ezt a két topicot jóval az utolsó komplett sütitörlés előtt látogattam utoljára, de pl. hiába töröltem a komplett “bejárt topic”-okat, most is visszajöttek.



Előzmény: MrJones512 (10144)
Paco155 Creative Commons License 2023.04.21 -1 0 10145

Lefordítanám magyarra a következő mondatot: "Nem a böngészömben vannak letiltva a cookiek, hanem az egyes oldalak gprs vagy mi a szösz miatt kötelezö sütikezelési kérdöívén tiltom le mindazt, amit le lehet tiltani."

 = "Most engedélyezve vannak a működéshez szükséges sütik."

Nem.  A kettő nem egyenlő. Szó szerint ezt írta: "mindazt, amit le lehet tiltani." Azaz mindent amit csak tud. Azt is hozzátéve, hogy az a felugró ablak csak akkor jön fel minden egyes alkalommal ha már eleve le van tiltva az a süti ami ennek a megjegyzését szolgálná. Tehát biztosan nincsenek engedélyezve a működéshez tartozó sütik. 

Azt ugyan én sem értem, hogy a facebook követő süti miért kell az oldal működéséhez de ha visszolvasol valahova december környékére akkor kiderül hogy már akkor ki lett derítve, hogy anélkül nem működik rendesen az oldal. 

De ha ezt a pontot nagylelkűen kivesszük, akkor is a kérdés ugyanaz marad. Van egy olyan hiba ami senki másnak nem jelentkezik, és reprodukálhatatlan. Másik egymillió felhasználó nem jelezte, nem zavarja, stb.....  Mi az elképzelése, mit szeretne? Hogy ugorjon rá az összes fejlesztő erre a kb. senkit sem érdeklő fantomproblémára?  (Továbbra se feledjük, ez egy ingyenes lehetőség ami AS-IS működik, és a felhasználója elfogadta a felhasználási feltételek között, hogy még a felület hibája esetén sem támaszthat semmilyen követelményt vagy kártérítést az üzemeltetővel szemben).

Előzmény: MrJones512 (10144)
MrJones512 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 10144

"Nagyjából sejthető, hogy mi lenne a megoldás de azt te nem vagy hajlandó alkalmazni "mert csak""

 

Lefordítanám magyarra a következő mondatot: "Nem a böngészömben vannak letiltva a cookiek, hanem az egyes oldalak gprs vagy mi a szösz miatt kötelezö sütikezelési kérdöívén tiltom le mindazt, amit le lehet tiltani."

 

= "Most engedélyezve vannak a működéshez szükséges sütik."

 

 

És hát amennyire én tudom, a látogatott topikok listája amúgy sem a felhasználó gépén tárolódik (máskülönben egy cache-/sütitörlés vinné az egész történetet is a búsba).

Előzmény: Paco155 (10143)
Paco155 Creative Commons License 2023.04.20 0 0 10143

Hümmm..... ahogy én látom:

 

- Van egy hiba ami csak  és kizárólag nálad jelentkezik.  

- Máshol nem lehet reprodukálni mert nem vagy hajlandó megmondani pontosan mivel is van a baj

- Nagyjából sejthető, hogy mi lenne a megoldás de azt te nem vagy hajlandó alkalmazni "mert csak"

 

 

A kérdés: Mit szeretnél, mire számítasz mi fog történni?    

 

Előzmény: van_Persil (10142)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.20 -16 0 10142

Tudok fórumozni és képet feltölteni, akkor most mi van?

Az index fóruma továbbra is azt hazudja, hogy pl. ma hajnali 5-kor meglátogattam az ominóuzus két topicot, pedig nem is.

Nem a böngészömben vannak letiltva a cookiek, hanem az egyes oldalak gprs vagy mi a szösz miatt kötelezö sütikezelési kérdöívén tiltom le mindazt, amit le lehet tiltani.

Előzmény: nyomorgó informatikus (10139)
illetlenke Creative Commons License 2023.04.18 0 0 10141

Előzmény: nyomorgó informatikus (10139)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.04.18 0 0 10140

Sajnos a sütikről szóló tájékoztató (ijesztgető) cikkeket gyakran nem hozzáértő szakemberek írják (vagy csak magyarra fordítanak egy küföldi hülye által írott cikket :) ezért sok félreértés van ezen a területen.

Előzmény: nyomorgó informatikus (10139)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.04.18 0 0 10139

"Amennyire csak tehetem, nem fogom engedni, hogy bárki gyüjtögessen rólam bármit."

 

Nem fogok ezer sort írni a sütiktől (pedig tudnék :-), ezért nagyon leegyszerűsítem:

Vannak olyan sütik is, amivel lehetetlen személyes adatokat gyűjteni rólad, ha ezeket a sütiket is letiltod vagy törlöd, akkor kitolsz saját magaddal.

Egy példa a lehetséges százból:

- belépsz az Indapass.hu ügyfél-azonosító rendszerbe a jelszavaddal,

- ő leellenőrzi, hogy érvényes-e a felhasználóneved és a jelszavad és ha igen, akkor az indapass a böngésződre ráakaszt egy sütit, ami tulajdonképpen egy igazolvány, hogy "jogosult index fórum-tag"

- Ezek után a böngésződdel odamész az index.hu fórumba és szeretnél fórumozni.

- akármit is szeretnél csinálni az index fórumában (pl képet feltölteni), az index fórum biztonsági őre szoftvere mindig felszólítja a böngésződet: "mutassa fel az érvényes tagsági igazolványát" de a te böngésződ nem képes erre, mert már eldobtad azt az igazolványt (sütit), amit öt perce kaptál az indapass-tól.

Ezek után az index fórum szoftvere természetesen jogosulatlan idegennek fog tekinteni, ezen nincs okod felháborodni.

Előzmény: van_Persil (10131)
illetlenke Creative Commons License 2023.04.18 0 0 10138

Elárulod, hogy melyik kettő az?

Előzmény: van_Persil (10137)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.18 -16 0 10137

Nem töröltem az elözményeket és ma is jelentkezett, pedig nem voltam azon a két oldalon.

Előzmény: Fx bobcat mkII (10133)
bimboka48 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 10136

Köszönöm a tanácsot. Próbálkozom majd.

Előzmény: illetlenke (10135)
illetlenke Creative Commons License 2023.04.16 0 0 10135

Próbáld meg egy másik böngészőből.

Ha onnan működik, akkor takarítsd ki a chrome-ot.

Előzmény: bimboka48 (10134)
bimboka48 Creative Commons License 2023.04.16 0 0 10134

Tanácsot szeretnék kérni, mert a számítógépes ismereteim nem valami jók. A problémám,hogy a képes topikokba nem tudom betenni a képeket. Április 9. óta. Ezidág a fájlok amiket küldtem működtek és képileg meg is jelentek. A régi fájlok ott vannak, de azkat sem lehet megjeleníteni. Esetenként azt írja ki, hogy az Indafotóba jelentkezzek be, vagy a linket elfogadja, de képileg én nem tudom megjeleníteni. A böngészöm Google Chrome. Előre is köszönöm a segítségüket.

Fx bobcat mkII Creative Commons License 2023.04.15 0 0 10133

Ha törlöd az előzményeket az okozhatja ezt!

Előzmény: van_Persil (10132)
van_Persil Creative Commons License 2023.04.14 -16 0 10132

Az miért van, hogy a "bejárt topicok" rendszeresen azt hazudja, hogy jártam ekkor és ekkor az x. és az y. topicokban, amikor nem is? Két, általam rég nem látogatott topicról van szó, hiába gyilkolom ki a "bejárt topicok"-ból öket, rendszeres idöközönként felbukkannak, mintha ténylegesen ott jártam volna. Más nem férhet hozzá a felhasználói adataimhoz, legalábbis az én gépeimen, amiken fórumozni szoktam, más gépen meg sosem fórumozok, és mindig csak ugyanez a két topic jelenik meg, és midnig valótlanul állítva, hogy ekkor és ekkor ott jártam volna.

van_Persil Creative Commons License 2023.04.14 -16 0 10131

Amennyire csak tehetem, nem fogom engedni, hogy bárki gyüjtögessen rólam bármit.

Előzmény: nyomorgó informatikus (10130)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.04.09 0 0 10130

"valami elképesztöen idegesítö dolog, ... minden oldalon külön-külön kell letiltanom a nyomkövetö kukikat"

 

Csupán a teszt kedvéért NE tilts le semmi kukit, tehát engedélyezd az összes "nyomkövetést"

és ez után csináld végig az egészet. Lehet, hogy megszűnik minden problémád egészen addig, amíg újra el nem kezded a kuki tiltogatást.

Előzmény: van_Persil (10122)
bandolesa Creative Commons License 2023.04.09 0 0 10129

Ez a tipikus Mozzilla bömgésző hiba.

Előzmény: Susuly18 (10127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!