Keresés

Részletes keresés

tomésjerry Creative Commons License 2019.08.05 0 2 13654

Tavaly a kéthetes zillertali nyaralásunk első napján könyökölt ki a kupplung. Két kisgyerekkel a hátsó sorban. Rákérdeztem pár márkafüggetlen szerelőnél: semmi gond, megnézik, alkatrész rendelés, szerelés, szóval pár nap. Kedvesek, segítőkészek voltak mindenhol. A gyerekek miatt necces volt, hogy 3-4 napot autó nélkül legyünk, a szállás is olyan helyen volt, hogy kellett az autó. Bementem a helyi márkakereskedőhöz. Szívélyes fogadtatás, próbakör-> tényleg kinyomó csapágy ment tönkre. Ilyenkor persze ha már szétszedik akkor komplett szerkezte csere is van. Kérdezem mikorra lenne meg. Holnap kettőre... Ajnye. Az autó 15 éves, tehát nem mai csirke, ennek ellenére megoldották az alkatrészt másnap reggelre. És tényleg, az autó másnap kettőre ott állt az udvaron, megjavítva. Ár: 1110 EUR. Most már nem fáj, akkor azért egy kicsit :D Főleg a második napon ezzel indítani. De elkészült, megjavították az ígért időre. Egy 15 éves autót, ami így gyakorlatilag megduplázta az értékét :D

Előzmény: Fatboy Slim (13651)
polo2004 Creative Commons License 2019.08.05 0 1 13653

Köszönöm szépen!!

 

Nagy boldogságomra úgy néz ki megoldódik a több mint fél éves procedúra. Találtam egy szerelőt, aki komolyan veszi amit mondok. Merthogy csak időnként , de egyre sűrűbben jött elő a hiba.

Trafócsere, autópályás teszt és remélhetőleg holnap tökéletes állapotban visszakapom az én kis autóm. Ha mégsem sikerülne esetleg a tesztút, odaadja a saját autóját.

 

Igen, tartottam a bérautótól, nem csak az ára miatt.

Előzmény: Fatboy Slim (13651)
banyoca Creative Commons License 2019.08.05 0 0 13652

legjobb sör! mi mindig jól bevásárolunk belőle! az elmúlt évek FinkenbergHippachPitztalPitztalamit nagy hirtelen találtam, idei fotó még nem készült sajnos

Előzmény: KoCKáS PiERrE (13649)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.08.05 0 0 13651

Szia

 

nekünk volt, és sajnos rá is faragtunk. Egy Ford Mondeoval ment ki a család 10 napra Voralberg / Asuztria - Bajorország / Bódeni-tó Németország túrára. Már az indulásnál gyújtás problémánk volt, de aztán a kiút során ez elfelejtődött. Közvetlenül azután, hogy megérkeztünk az ausztriai szállásra, összetörtem az autó jobb első elemét és a lámpabúrát, annyira elfáradtam az úttól. Rossz ómen volt.

Majd Németországban az egyik esti fürdés után nem indult az autó. Betoltuk, elértünk az apartmaning, telefon az első yellow pages elérhető szerelőnek, elszállítás, alkatrészcserék, 800 Euro. Szerecsétlenségünkre, a biztosításban nem volt autó asszisztencia.

A 10 napból 5-öt autó nélkül voltunk úgy, hogy nyár volt, az iskolabuszok, Postbusok nem jártak, a legközelebbi település Friedrichshafen volt úgy 5km-nyi sétára tőlünk.

Szóval, ha teheted, ne indulj el, mert többe kerül a leves mint a hús.

 

Abból indulj ki, hogy egy jobb autó napi lízingdíja átlagosan 8.000 Ft. Társaságuk válogatja. A kicsi magántársaságok díjait nem ismerem.

Erre rájön még a biztosítás és biztosítás külföldre. Benzin + matricákkal együtt is a felét, vagy az 1/3-át fizeted annak, amit fizetnél egy szerelésre szoruló autóért, ha kikölcsönzöl egyet.

És a biztosításnál egyből levágják, ha az autóval már itthon probléma volt és nem fizetnek.

Még most van opciód :)

 

Előzmény: polo2004 (13650)
polo2004 Creative Commons License 2019.08.04 0 0 13650

Csütörtökön / remélem / indulunk, 12 napra.

 

Kocsi még nem tudom, hogy elkészül-e, 7 hónapja fennálló, szerelők által elbagatelizált hiba..most másik szerelőnél.

 

Tiszta ideg vagyok...ilyen indulásunk, készülődésünk nem volt még.

 

Autóbérléssel kapcsolatban Vkinek tapasztalata...?   

 

Már autóbérlésen vacillálunk, de még semmi sem biztos..

KoCKáS PiERrE Creative Commons License 2019.08.03 0 2 13649

10 nap után holnap indulunk haza. Még mindig a legnagyobb kedvenc. Viszlát Zillertal.

Fatboy Slim Creative Commons License 2019.07.26 0 0 13648

Előzmény: Fatboy Slim (13647)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.07.26 0 0 13647

De, csak ezek a fránya kártyák tényleg annyira sokba kerülnek, hogy muszáj volt őket kihasználni

és vannak végre mormotáim is :)

 

 

 

Előzmény: utazó61 (13646)
utazó61 Creative Commons License 2019.07.25 0 0 13646

Szia!

Nem volt ez egy kicsit sok a jóból? Nem az irigység miatt...( dehogy nem)!

Mi is megyünk tíz nap múlva.

Előzmény: Fatboy Slim (13645)
Fatboy Slim Creative Commons License 2019.07.25 0 1 13645

Visszajöttünk.

Édes Istenem, de jó volt.

Lassan ott tartunk, hogy máshová nem is mennénk szívesen nyaralni, legfeljebb - duzzogva - Svájcba, vagy a digókhoz a Dolomitokhoz.

Szlovénia is nagyon szép, de a játszóterek, parkok, lanovkák stb. családcentrikussága meg sem közelítő az osztrákokét.

Amit letudtunk - köszöntet itteni barátaimnak

 

- Zell am See

- Kitzsteinhorn

- Grossglockner és a Hochalpenstrasse / Ferenc Jóska kilátó sok-sok mormotával

- Krimml vízesés

- Gastein és csúcsai, köztük a Stunerkögel

- Weissee

- Lamprechts barlang

- Lofer

- egy csomó Terme, köztük a gasteini Alpentherme

 

Parádés volt.

12 napos Salzburgerland Card szolgálta a talpalávalót.

 

A Termékkel kapcsolatban, Ti mennyire tudtatok hozzászokni a meztelen kultúrához? Szauna OK, de hogy úgy mászkálunk, sportolunk, fürdünk, stb... Nekem még mindig erős, pedig nem először szembesültünk a dologgal

banyoca Creative Commons License 2019.07.23 0 1 13644

szerintem szánjátok rá az egész napot, az utolsóval felvonóval kell lejönni :) de tényleg! hova siettek, kényelmesen nézelődni, fotózkodni, lazulni kell.!

Előzmény: kerxy (13640)
polo2004 Creative Commons License 2019.07.23 0 1 13643

Néhány évvel ezelőtt voltunk, akkor az  utóbbi működött. Amelyikkel akartál, azzal indultál tovább.

Előzmény: cobranco (13641)
csirketojas Creative Commons License 2019.07.22 0 0 13642

Szia,

 

Tavaly augusztusban a fotóim alapján reggel 10-kor mentünk fel, a jégbarlang+függőhíd volt kb. 40 perc, a hüttéhez a gyaloglás felfelé 1 óra, a hüttében kakaóztunk kb. 50 percet, és végül 13:30-kor mentünk le a hegyről a felvonóval.

 

Lehetett volna jobban rohanni, de nem akartunk. :-D

 

Cst.

 

 

 

 

Előzmény: kerxy (13640)
cobranco Creative Commons License 2019.07.22 0 0 13641

Üdv!

 

Egy kérdés,igaz nem Ausztria,de majdnem :)

 

Volt már valaki a Königsee-n hajóval?

Amit tudok:

A nagy körön 4 megálló van és van oda vissza jegy,15-30 percenként járnak a hajók.

Kérdésem:

Ha ki akarok szállni valamelyik megállóban,van egy limitált idő,amig körbe lehet nézni,aztán megyek ugyanazzal tovább vagy megvárom a következőt vagy amelyik éppen szimpatikus vagy amelyikre felférek és megyek tovább?

 

Előre is köszi...

kerxy Creative Commons License 2019.07.21 0 0 13640

Sziasztok!

 

Gyors kérdés, hogy Dachstein látogatása esetén, ha felszeretnénk menni a hüttéhez (Dachsteinwarte) plusz megnézni a függőhidat, jégpalotát, skywalk-ot, arra kb mennyi időt érdemes szánni? A felvonó foglalása miatt kérdezem :) Elsőre 4 óra időtartomot lőttünk be, de ahogy látom még lehet módosítani a foglalást.

 

Köszi!

Veszpremi Creative Commons License 2019.07.20 0 1 13639

Na sikerült! Én is irigylem őket, a nálunk lévő stresszes élethez képest amit "szépországban" látni, az lenyűgöző. Nem hiába a sokadik nyári szabit ott fogjuk tölteni. Sokan itthon ezt nem értik, miért. Szoktam mondani, anno sokat jártunk a tengerekre. De aztán beleszerettünk Ausztriába. Csend, rend, nyugalom, gyönyörű táj, kifogástalan minőség, tiszta levegő, hegyek, túrák... mi kell még? Én nem bízom a véletlenre a nyaram minőségét, tutira megyek! :)

Előzmény: polo2004 (13638)
polo2004 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 13638

Megtört a jég, ép most reagáltak, több, mint 2 hónap után...

Irigylem a nyugalmukat, főleg, hogy ebből élnek főkép... ők hetekig, hónapokig megvannak internet nélkül

Előzmény: Veszpremi (13635)
polo2004 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 13637

És ilyen sem volt még, hogy nagyon hosszú határidőt adott meg a foglaló utalására, áprilisban július közepéig kérte.

 

Ez is talán azt bizonyítja, hogy nem foglalkoznak vele addig.

 

Na, de....

Előzmény: Veszpremi (13635)
polo2004 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 13636

Köszönöm.

Én is úgy gondolom, hogy remélhetőleg nincs gond, de 15 éve mindig  ez nálam a foglalás folyamata, így még sosem volt.

Talán még nem kezdődött a nyári szezon a tavalyi árlistájuk szerint júli 22-én kezdődött, arra gondoltam, hogy addig nem foglalkoznak semmivel, habár furcsának tartom, esetleg nincsenek is ott(hon).

Tudok olyan helyet, ahol téli szezon után tengerre utaznak és csak a következő szezonnál mennek vissza. De legalább egy automata levél jönne.

Ők azok:

 

    www.pension-bergwelt.at

Veszpremi Creative Commons License 2019.07.20 0 0 13635

Furcsa. Kétféle viselkedést tapasztaltam az osztrákokkal, vagy azonnal válaszol (1 napon belül) v. tétován. Én is utaltam pár hete előleget (nem a szokott banki utalással, hanem transferwise), és a visszaigazolást bár kértem, elég sokat késett, úgy 2 hét aaltt jött.

Nem hinném, hogy gond van, de azért valamilyen úton meg kéne bizonyosodni a foglalásról, nehogy valami technikai probléma miatt ne legyen meg, mikor odaértek, az kellemetlen lenne.

Előzmény: polo2004 (13634)
polo2004 Creative Commons License 2019.07.20 0 0 13634

Sziasztok!

 

Szerintetek mire véljem a következőt:

 

Szállást foglaltam áprilisban Stubaitalban, minden normálisan történt, ahogy szokott. Visszaigazolta a foglalást, 100 Eur foglalót kért JÚLI KÖZEPÉIG. Május végén elutaltam.

Rákérdeztem többször, hogy a számláján van-e a pénz, egyben, ahogy szoktam mellékeltem a banki nyugtát is.

 

Erre semmi reakció azóta sem. Saját email címükön kommunikáltunk. A bookingon rákerestem 9,8-as értékelés, agyon vannak dicsérve.

 

3 hét múlva indulunk.A weboldalukon utolsó adat 18/19 tél, onnan látom, hogy tavalyi nyári szezonjuk július 22-től indult.

Szerintetek...???

Azonkívül, hogy lassan fel kellene hívni.

 

 

Serebi2 Creative Commons License 2019.07.19 0 0 13633

Értem. Köszönöm a kedvességed! :)

Előzmény: utazó61 (13631)
(has) Pókember Creative Commons License 2019.07.18 0 0 13632

FYI - Ausztriában ún. jogaid vannak, internetes vásárlás esetén 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól, és ez az autópályamatricára is érvényes - ezért kell két héten túl kezdődnie az érvényességének. Ha azonnali érvényességet akarsz, akkor marad a matrica (ne felejtsd el felragasztani a szélvédőre, mert ha megállítanak, és nincs felragasztva, azonnal büntetnek!)

Előzmény: kerxy (13623)
utazó61 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 13631

Szia!

Nincs külön kapu a be-és kihajtásnál.  Ha délről mész észak felé, csak az alagutak után van egy fizetőkapu.

De ez így van minden pluszba fizetős alagútnál-nem csak Ausztriában.

Előzmény: Serebi2 (13630)
Serebi2 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 13630

Köszönöm! Kicsit nehézkes vagyok: mit értesz azon, hogy csak egyszer állítanak meg? :) 

Előzmény: utazó61 (13617)
polo2004 Creative Commons License 2019.07.15 0 0 13629

Köszönöm szépen!

csirketojas Creative Commons License 2019.07.14 0 2 13628

Én szoktam.

A https://www.biztositas.hu/Utasbiztositas.html oldalon beírom az utazási adatokat, bejelölöm hogy nem csak utasbiztosítást, hanem autóra is kérek biztosítást, majd összehasonlítom az ajánlatokat (több, mint 20 biztosító minden ajánlata), kiválasztom azt, ami szimpatikus, és megkötöm, kártyával azonnal kifizetve.

 

 

Előzmény: polo2004 (13624)
banyoca Creative Commons License 2019.07.14 0 0 13627

felkínál többet és amelyik árban megfelel, azt kötöm meg online

Előzmény: polo2004 (13624)
banyoca Creative Commons License 2019.07.14 0 0 13626

utasbiztosítást szoktunk kötni a neten

Előzmény: polo2004 (13624)
aladar644 Creative Commons License 2019.07.14 0 0 13625

szerintem valami assistance szolgáltatást kellene kötnöd,ha műszaki probléma miatt nyugtalankodsz.

Különben egon,posta. van ahol feltétel a kor. itt szoktam kötni motorra is.

Előzmény: polo2004 (13624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!