Keresés

Részletes keresés

altos Creative Commons License 2005.09.29 0 0 272
Az EP már kapható, hamarosan jönnie kell az albumnak is!
Előzmény: Dr.W.Gy. (271)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.09.29 0 0 271
Helyes. Még nem jelent meg, de már alig várom. Mi van egyébként az új BN lemezzel?
Előzmény: altos (270)
altos Creative Commons License 2005.09.29 0 0 270

Candice fanatikusoknak egy hír:

 

A most megjelent új Helloween albumon (Keeper of the Seven Keys pt.III.) Candice Night is énekel az egyik dalban (Light The Universe).

mya_tom Creative Commons License 2005.09.01 0 0 269
Elvben szívesen odaadom/megosztom a nálamlévő cuccokat (feltéve, hogy már leszedtem őket az emuléról), de a gyakorlatban nem nagyon szívesen foglalkozom a témával, nagyrészt időhiányban, kisebbrészt kedvhiányban. Egészen más éjszakára alvás idejére letölteni hagyni valamit és szabad percekben élvezni, és egészen más megszervezni GB-ok többszintű - szenvedélyességet is feltételező - cseréjét...

Az infókat is azért osztottam meg, hogy másnak is lehetősége legyen élvezni e ritkaságokat, de az a tűz, ami annó bennem volt még annó a Mike Oldfield cuccok gyűjtésekor/csereberéjekor (már régen kiveszett belőlem, gyakorlatilag gyökeresen -> ebben a vonatkozó topikban is megerősíthetnek az ottani topiktársak).
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.09.01 0 0 268
Azonkivül, hogy ajánlod, mi mindent lehet tenni, hogy meg is szerezzük tőled? :-)
Előzmény: mya_tom (266)
altos Creative Commons License 2005.08.31 0 0 267
Nálam is akad néhány jó minőségű bootleg a témában, nem lenne esetleg kedved egy kooperációra?
Előzmény: mya_tom (266)
mya_tom Creative Commons License 2005.08.31 0 0 266

Újabb 'nagyvadak' akadtak a horogra, ami ismét nagy örömmel tölt el

 

1.

2003-05-25 Blackmore's Night, Live In Warsaw, több, mint két órában elővezetve. Le kellett hozzá szednem - szintén emulével - majd 1 GB-ot (8 album egy rarban).

 

Deep Purple Fan Club, által jegyzett 2 CD-s, nagyon jóminőségű (256/44-es mp3) album,  saját borítóval, saját album címmel: Richard The Difficult.


Fergetes hangulatú, közönséggel együtténeklős, felpörgetett tempóval, fuvolával, hegedűvel, skót dudával...

Speciális trackek ->

 

Chopin In Revolutionary, a bravúros technikát igénylő, Forradalmi Etüd, Op.10. No.24. (1:24) --  zongorán/szintin, ami nagy szó, mert szinti-billentyűn nehezebb ilyesmit prezentálni, mint rendes zongorán. Szerintem az ilyesmi egy zseniális lehetőség a koncertet szervező ország rajongói felé (Annó Mie Oldfield is gyakorolta hangos sikerrel, ha olyanja volt)

 

Album címadó Richard The Difficult (Difficult to Cure), ahol Ritchie az Örömódát tépi elektromos gitárján, amúgy Purple-s hangzásban, és ebben Candice is partner. ;)

 

A Black Night kétperces tombolása se semmi.

 

Itt a teljes műsor.... Szerintem melegen ajánlható minden BM-fannak. ;)


CD1
01.Cartouche.mp3
02.Play Minstrel Play.mp3
03.Under a Violet Moon.mp3
04.Minstrel Hall.mp3
05.Past Times With Good Company.mp3
06.Soldier of Fortune.mp3
07.Durch Den Wald Zum Bachhaus.mp3
08.Ghost Of A Rose.mp3
09.Mr. Peagram's Morris And Sword.mp3
10.16th Century Greensleeves.mp3
11.Queen For A Day.mp3
12.Diamons And Rust.mp3
13.Fires At Midnight.mp3

 

CD2
01.Renaissance Faire.mp3
02.I Still Remember You.mp3
03.Home Again.mp3
04.Village On The Sand.mp3
05.All For One.mp3
06.The Clock Ticks On.mp3
07.Difficult to Cure.mp3
08.Self Portrait.mp3
09.Chopin_Revolutionary.mp3
10.Writing On The Wall_Burn.mp3
11.Black Night.mp3
12.Now & Then.mp3

2.

Első Blackmore's Night koncert Japánban, 1997-11-02, 84 percben, jó minőségben (256-44). Skótdudás nyitással (Még a Smoke On The Water is beleszövődött, hiába kellett a jó felvezetés, az együttes hírnevének öregbítéséhez ;) Mivel még nem volt értelemszerűen annyi zenéjük (egy album alapján), hogy ki legyen egy komplett koncert, ezért Ritchie rendesen odateszi a gitárját a középpontba (például már rögtön az az elején)... ;)

Előzmény: mya_tom (263)
mya_tom Creative Commons License 2005.08.28 0 0 265
>Mi is ennek az oldalnak a pontos címe?Kösz!

Forráskódban is - szerintem - létező egyik legjobb eDonkey-es p2p-s filecserélő szoftver.

http://www.emule-project.net/

http://www.emule-project.net/home/perl/general.cgi?l=1&rm=download

Installeres verzió (emule 4.6c, 4.5 MB): http://easynews.dl.sourceforge.net/sourceforge/emule/eMule0.46c_Installer.exe
ZIP-pelt pusztán alkönyvtárban kicsomagolandó verzió (emule 4.6c, 2.4 MB): http://peterhost.dl.sourceforge.net/sourceforge/emule/eMule0.46c.zip

+Bonus link: http://www.emule.org/

Sajnos (pontosabban a biztonság miatt, hálisten) kell a legújabb verziókban némileg konfigurálni (például tűzfalat, portot), Wizardon keresztül, vagy az Options menűpontban, amihez kellhet némileg minimális PC-s gyakorlat.

Hogy melyik szerverhez érdemes kapcsolódni a bődületes nagy szerver-listából, arra vonatkozólag én is csak találgatni szoktam, szúrópróbaszerűen, ha a search kevés találatot hoz ki.

És ez csak a belépő-szint. Ha a Mike Oldfieldes tapasztalataimat elevenítem fel, akkor így csak a netes anyagok szó szerint töredéke érhető el... ;)
Előzmény: dutka (264)
dutka Creative Commons License 2005.08.28 0 0 264
  Hello! Mi  is ennek az oldalnak a pontos címe?Kösz!
Előzmény: mya_tom (261)
mya_tom Creative Commons License 2005.08.27 0 0 263
Ez se semmi (ugyanonnan az emuléról) - nagy jó minőségben /VBR-44-es mp3/. Bocs, ha volt már szó itt a topicban. Nekem nagyon bejön, jó lenne többet tudni mi is ez valójában.

Blackmore's Kingdom (1998)
------------------------------------
01-Me'M'Ingen (1).mp3
02-Unquest Grave.MP3
03-A Maid Beddlam.mp3
04-Scarbourgh Fair.mp3
05-The Trees They Do Grow.mp3
06-Minstrel hall.mp3
07-Wind Dance Of The Fairies.mp3
08-Lovely Joan - The Spirit Flies Free.MP3
09-Sovay.mp3
10-All Things Are Quiet Silent.mp3
11-Mond Tanz.mp3
12-Greensleeves.mp3
13-Breton dance.mp3
14-Sylvie.mp3
15-When I Was On Horseback.mp3
16-Ancient Sojourn.mp3
17-Planxty Corcoran.mp3
18-The Monagham.mp3
19-Lullaby.mp3

http://blackmoresnight.com/index2.htm
Also note: 'Blackmore's Kingdom' is not affiliated with Ritchie Blackmore or Blackmore's Night.
(lábjegyzet, hivatalos site-on)
mya_tom Creative Commons License 2005.08.27 0 0 262
Ez volt a műsor
-------------------
01-Memmingen.mp3
02-Mondtanz.mp3
03-Renaissance Faire.mp3
04-Street Of Dreams.mp3
05-16th Century Greensleeves.mp3
06-Improvisation.mp3
07-Squirrel Last Dance.mp3
08-Ministrel Hall.mp3
09-That'll Be The Day.mp3
10-Keyboard Improvisation.mp3
11-Ritchie's Tune.mp3
12-Play Ministrel Play.mp3

Az utolsó szám második felében emberfelettit produkál Ritchie egy szál akkusztikus gitáron a lehetséges maximumig (de azért a fülnek nagyon jólesően) felpörgetett tempóban nyomja abszolút hibátlanul. Ha nem hallom el sem hiszem.
Előzmény: mya_tom (261)
mya_tom Creative Commons License 2005.08.27 0 0 261
Azért lehet találni a neten érdekességeket e témában is ;) /emule/. Itt van mindjárt a Secret Unplugged - beszélgetésekkel tarkított majd egy órás cd-je, komplett cdcover jpg-kkel.

"Blackmore's Night concert in Granada, Spain Dec.10.1997, was cancelled because Candice was ill. Neverthless Ritchie and the rest of the band played an unplugged session in a small hall in a hotel at 11:00 pm for the people waiting there (about 30). An unforgetable evening."

És tényleg, Ritchie dolgozott rendesen a gitáron és nagyon jó minőségű a felvétel /192/44-s mp3/. :o)
dutka Creative Commons License 2005.08.14 0 0 260
  Hello! Egy aug.14-i ZDF-beli fellépés (I'll Be There - Just Call My Name) megtekinthető a www.rainbowfanclan.com -on.Egyre jobban slágeresedik a banda...
dutka Creative Commons License 2005.08.11 0 0 259
  Hello! Egy félperces részlet meghallgatható egy másik dalból -I'll Be There (Just Call My Name)- a készülő lemezről,a www.rainbowfanclan.com "News" rovatában.És ez már sokkal jobbnak ígérkezik,mint a Down At The Old Mill Inn.Főleg,hogy A MESTERtől itt már hallhatunk amolyan igazi blackmore-i gitárhangokat.Tehát van remény... 
clavicula Creative Commons License 2005.08.05 0 0 258
Nekem se jön be ez a dal... Olyan langyoska, semmmi extra, nekem még nem is fülbemászó... Meghallgattam vagy 3x de nem emlékszem belőle szinte semmire... Remélem ez nem az új lemez hangvételét akarja bemutatni!
dutka Creative Commons License 2005.08.04 0 0 257
  Hello! Vélemény? Én eléggé gyengének tartom.Bár,ahogy az egyik fanfórumban írta az egyik rajongó:egész nap ezt dúdolgatja,nem megy ki a fejéből.De lehet,hogy ez is volt Ritchie-ék célja.Egyszerű,könnyen megjegyezhető dallam,amely belemászik az emberek fülébe.És aztán próbád meg "kimosni" onnét...Ha valóban ezt akarták,akkor elérték céljukat! 
Előzmény: bluesmanhome (256)
bluesmanhome Creative Commons License 2005.08.04 0 0 256

Hát nem valami nagy durranás az biztos................:)

És mi a te véleményed? Mármint nem a hozzászólásomról, mert azt már ismerem.

 

Hanem az új számról magáról?

 

 

Előzmény: dutka (255)
dutka Creative Commons License 2005.08.02 0 0 255
  Hello! "Nem valami nagy durranás" - de szépen fogalmaztál...Ennél már csak jobbak jöhetnek...remélem!
Előzmény: bluesmanhome (254)
bluesmanhome Creative Commons License 2005.08.02 0 0 254
Meghallgattam, nem valami nagy durranás. Az előző albumokhoz képest remélem nem lesz csalódás. Egy picit "pop"-osra sikerült a szám. (szerintem)
Előzmény: dutka (253)
dutka Creative Commons License 2005.08.01 0 0 253
  Hello! Meghallgattátok?Nagyon remélem,hogy ez a dal nem tükrözi az új album zenei világát.Én ugyanis kicsit gyengének tartom.Bízom a jobb folytatásban!Vélemények?
Előzmény: dutka (252)
dutka Creative Commons License 2005.07.31 0 0 252
  Hello! A hamarosan megjelenő B's Night lemezről egy dal - (Down At The) Old Mill In - letölthető a www.rainbowfanclan.com oldalról (a "Latest News" rovatban megtaláljátok!
Előzmény: dutka (250)
bluesmanhome Creative Commons License 2005.07.27 0 0 251

Sziasztok!

 

Olvastam lentebb, hogy létezbek bootleg videok. Szívesen csere-berélnék ilyesmit.

 

Az új dvd-re nagyon kíváncsi vagyok. Amit eddig írtatok az nagyon kecsegtető. Elvileg a héten kapom meg.

 

Üdv mindenkinek.

dutka Creative Commons License 2005.07.25 0 0 250
  Hello! A hírek szerint szeptember-október környéke lesz az új B's Night CD megjelenési ideje.Az album címe : Village Of Lanterns.A most zajló németországi turnén már egy számot (World Of Stone) játszanak is róla.
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.07.18 0 0 249
Pedig, 5.1-ben igazán jó a dts is, ha hallanád, hogy szól, szerintem vennél. Komolyan. Én el se tudnám képzeli sztereóban, amikro ott a szépen megcsinált 5.1.
Előzmény: mya_tom (248)
mya_tom Creative Commons License 2005.07.18 0 0 248
Elbizonytalanítottál, hogy meg akarom-e venni a kétlemezes DVD-t. :o)

Ha már pénzt költenék, inkább az alább tárgyalt 15 koncert képi felvételére költenék. ;) Engem ugyanis, csak a _zene_ érdekel, a képi extrák nem annyira. Ezt már Oldfield mesternél 'megtanultam'.

A hang külön történet. Emlékeim szerint csak DTS-m van, DD51 nem (munkahelyemről írom e sorokat). És valószíműleg ebben van a különbség a két kiadvány között. És mivel nem tartom valószínűnek, hogy valaha 5.1-es Hi-Fi cuccom legyen valószínűleg nem érdemes a dupla kiadványt megvennem. Egyébként az Alizee DVD-ből is van 5.1-es hang nélküli változatú kiadás.

Egyébként egyoldalas a lemezem, nem bootleg, és 8,8 GB van rajta. Ezt még a lemez elindítása előtt megnéztem. Amúgy zseniális a DVD, nagy örömöm volt/van benne. Egy apróság zavar a Candice(?) állandó vihogással kísért konferansza. Én csak egy jó ponjára emlékszem (nem erről a DVD-ről, hogy amikor baroira esett az eső, akkor Ritchie-t meg kérdezte, hogy van-e valami gitárdarabja eső ellen...
Előzmény: altos (246)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2005.07.16 0 0 247

En azt nem tudom, miert vetted meg az egylemezest? Eleve a duplat kellett volna.

 

En is dvd-sitettem egy kolcsonkert BN VHS kazit, a shadow of the moon-t, kb. egy ora, koncertdalokkal + interjukkal, eredeti gyari VHS-rol csinaltam, tehat eleg jo minosegu.

Előzmény: mya_tom (242)
altos Creative Commons License 2005.07.15 0 0 246

Megnéztem itthon a dupla kiadású eredetimet.

 

Az első lemezen a hangok PCM Stereo/DD5.1/DTS

Felirat: angol, spanyol, német, francia, olasz, orosz, cseh

 

A setlist szerintem megegyezik, a két hiányolt szám közül az egyik a Child in Time a Mond Tanz betétje, mig a hegedű szoló az enyémen sincs van külön feltüntetve.

(benne van a koncert egyik dalában az is, de nem került külön kiírásra)

 

Az első lemez bonusa is megegyezik a tieddel.

 

A második DVD az Acousticcal kezdődik (illetve a már említett furcsa menüvel...), de itt is csak az említett első 5 szám van.

 

A Videos is ugyanaz.

 

A Documentationban nálam van a felsoroltakon kívül a hiányolt Hanging Tree: making music with our friends (igy egyben), Csatle And Dream menüpont itt sincs.

 

A special bonus szintén megegyezik.

 

Összesítve szinte ugyanaz a két kiadás, bár nem tudom hogy neked milyen hangokkal van a koncert. De ha az is stimmel akkor vagy rontottak valamit nálad a képen, vagy kétoldalas a lemezed... 

 

 

 

 

Előzmény: mya_tom (242)
altos Creative Commons License 2005.07.15 0 0 245

Így én is ismerem őket, de megzavart hogy a DVD-k kiadói kicsit átcímezték a videókat. Amúgy ha kiadnak egy videot nem hivatalosan, az szerintem attól már bootleg...

Előzmény: rjdrain (244)
rjdrain Creative Commons License 2005.07.15 0 0 244
Amit láttál egyik sem bootleg és nem is hivatalos. A 69 perces címe Live In Germany, 1997-ben készült és kül. német helyszíneken vették fel. A másik címe Castle Tour 2000, szintén a németeknél vették fel és mindkettőt kiadták hivatalosan videon, de nem DVD-sítették hivatalosan. Gondolom valakik privátban DVD-re másolták és ezt láthattad.
Egyébként képi formátumban kb. 15 koncert érhető el. A valaha volt 1. koncertet is filmezték nem hivatalosan, de a minősége elég közepes. Azért vannak egész jó minőségű bootlegek is.
Előzmény: altos (243)
altos Creative Commons License 2005.07.15 0 0 243

Most nem tudom összehasonlítani az enyémmel, mert az otthon van, de majd megnézem. Arra emlékszem, hogy azon 3 hang is van, meg nagyon exclusive az egésznek a kivitele. Este majd beírom hogy miben különbözik. Biztos kell még egy két dologban, mert a két lemezen kb. 13 giga tartalom van.

Viszont nagyon érdekelne hogy hol vetted azt a másik DVD-t, és volt-e még belőle.

Ha nem tévedek nagyot akkor az valami bootleg verzió volt. A Beyond Sunset része persze nekem is megvan eredetiben, de pont a napokban akadtam rá a neten két bootleg DVD borítóra.

Az egyik a Under The Violent Mooon Castle Tour 2000 néven futott.

Nem derült ki mi van rajta, csak annyi hogy Live music from Shadow Of The Moon and Under The Violent Moon...

A másik az első album: Shadow Of The Moon címén futott és egy 69 perces műsort tartalmazott, nagyrészt az első lemez dalaiból.

  

Előzmény: mya_tom (242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!