Keresés

Részletes keresés

hangaroa Creative Commons License 2001.06.08 0 0 64
Szia kyra! (milyen szép görög nicked van ;-) )

Köszönjük érdeklődésedet! Jól vannak, és szépen növekednek. Egyébként nemcsak a csüngőhasúéknál, hanem a mangalicánál is vannak malackák.

Röff, illetve üdv :-)))))

hangaroa

Előzmény: kyra (58)
Applebaum Creative Commons License 2001.06.08 0 0 63
Koszonom az infot. Akkor hamarosan kimegyek. Ugyis tiszteletemet kell tennem teveeknel.
Előzmény: hirvike (61)
BlueBird Creative Commons License 2001.06.08 0 0 62
Köszönöm, köszönöm.

Nagyon édi.

Előzmény: hirvike (57)
hirvike Creative Commons License 2001.06.08 0 0 61
A kérdéseidet eljuttattam az illetékesekhez, ha van valami, te leszel az első, aki megtudod. :-)

Azért egy dologra hadd reagáljak kapásból:
Örökbefogadni lehet személyesen a Bambi-házban, hétköznap 10 órától - 16 óráig, június 1-től - augusztus 31-ig mindennap a fenti időben.

Előzmény: Applebaum (60)
Applebaum Creative Commons License 2001.06.07 0 0 60
Hello,
Én vagyok az Aram nevű ormányos medve apukája. Illetve csak voltam, nemrég jött a levél, hogy lejárt az év.

A prérikutyák is kedves fószerek, és pont a Bambi házzal szemben laknak, ahol az örökbefogadás zajlik. Praktikus.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy menjen el egyszer az állatok világnapján az állatkertbe (okt 1, azt hiszem), és menjen egy kört vezetéssel. Fantasztikus élmény. A gondozok, orvosok tele vannak anekdotakkal.
(hangaroa, esetleg van valami új jó sztori?). Az kicsit csalódást okozott, hogy a gondozók más neveken ismerik az állatokat, mint ami az oklevélre kerül, így nem tudják megmutatni a gyermeket.

Szintén ajánlom az Állatok Akcióban műsort (semmi erőszak, nem kell megijedni). Ha jól tudom, 14:30-kor van. Ez "licensz" műsornak tűnik, mert Londonban is láttam az "Animals in Action"-t. Más állatokkal, de hasonló gondolatokkal.
Még egy érdekesség a londoni állatkertből: ott az örökbefogadás díja arányos az állat tényleges költségével. Elefántot bérből és fizetésből élők nem tudnak örökbefogadni.

Talán ez a legmegfelelőbb fórum, hogy a legjobb, konstruktív szándékkal leírjam néhány észrevételemet.

- a pénztárosok nem tudják (illetve nem mind tudja), hogy a Bambi ház zárva van hétvégén. Legalábbis amikor először mentem örökbefogadási szándékkal egy szombaton, azt mondták, nyitva van.
- ha hétköznap megyek, akkor az ebédszünetemből annyira futja, hogy odamenjek és befizessek (na jo, Ebobo és Vendel útbaesik:)). Meg lehetne oldani, hogy ilyenkor a belépőjegy ára is az adomány része legyen?
- kaptam egy levelet, hogy lejárt az évem. Ha egy csekket is kaptam volna, már be is lenne fizetve... (apropó, csekkes befizetés esetén rá kell írni a csekkre, hogy kit fogadok örökbe és mi az adóazonosítóm?)
- barátnőm is ormányos medvét fogadott örökbe, de a tablón kenguru-mamának van feltűntetve... A levélben pedig Roxane-t említik, holott az o.m. neve Daisy. Lehet, hogy Roxane a kenguru?
(Ez persze nem igazi probléma, tudjuk, hogy egy kalapba megy a pénz, és a kengurukat is szeretjük)

Még egy utolsó észrevétel, ez nem az örökbefogadásnak, hanem az állatkertnek.
- Kicsit zavar a belépődíjakat feltűntető tábla turista-megtévesztő jellege. Vagy vállaljuk fel, hogy külföldieknek drágább (ilyennel már máshol is találkoztam), vagy legyen korrekt a fordítás. Értem, hogy az 1500 Ft is nagyon olcsó a Ny-Európai állatkertekhez képest...

Ja, és még valami: Másoknak örökbefogadni jópofa ajándék. Ráadásul az ajándékozott is bekerül a körforgásba.

nadesico Creative Commons License 2001.06.07 0 0 59
uhm, szoval te vagy az insider, akkor megkerdeznem hogy alltok a sunokkel? sima mezeire gondolok :))
Előzmény: hangaroa (54)
kyra Creative Commons License 2001.06.07 0 0 58
Sziasztok!
Nekem malacom van az Állatkertben. Közelebbről: Vietnami csüngőhasú törpesertés és Picurnak hívják. Hangaroa, ha bennfentes vagy: hogy vannak a pici malackák?
Üdv: Kyra
hirvike Creative Commons License 2001.06.07 0 0 57
Akkor kukkants be a postaládádba. :-)
Előzmény: BlueBird (56)
BlueBird Creative Commons License 2001.06.07 0 0 56
Kedves RénszarvasNagymama!

Nem várok - mondta az undok Kismalac (micsoda kavarás!).

Különben is nekem csak egy piros iksz van : (

hirvike Creative Commons License 2001.06.07 0 0 55
... azt hiszem legközelebb megvárom a szakértőt, és nem kotnyeleskedek... :-)

Ha jól emlékszem, eddig sünt, zsiráfot, és prérikutyát akartak örökbefogadni itt a topicban, úgyhogy elég lesz ezeket a példányokat ismertetni.

Előzmény: hangaroa (54)
hangaroa Creative Commons License 2001.06.07 0 0 54
BlueBird! Ha a nicked ellenére is kíváncsiságod egy matskáéhoz hasonlatos, az elég érdekes képzettársításra ad okot :-)
"Ezek szerint Te látod? Mer' én nem" - Én látom, de nem egyértelmű, hogy te mit nem látsz. Ha a képet, akkor azt kell mondjam, hogy a képen szereplő állatot - hirviukével ellentétben - én inkább prérikutyának látom. Ha viszont arról van szó, hogy a prrérikutyákat nem látod az állatkertben, akkor annak az az oka, hogy a jelenleg bemutatott két prérikutya kiásta magát az alábetonozott helyéről, és a környező területen alakított ki járatrendszert. A járatok kürtői a rágcsálóház és a főkapu közötti, növényesített terrületen vannak, és a bejáratoknál sokszor látni őket, amint napoznak, vagy éppen őrködnek. ;-)))

hirvike! Szóval szerintem inkább prérieb van a képen, de persze szurikátánk is van - a zsiráf mellett laknak -, örökbe is lehet fogadni őket (nagyon jó csávók).
Elhatározásod igen nagy örömmel hallom. Rénszarvas rulez!
Ami a "kínálat" ismertetését illeti, igyekszem ennek megfelelni. De erre leginkább csak esténként lesz időm.

Viszont itt van néhány új jövevény:

mókusmajom kölykök (összesen négy) születtek (05.14., 05.18., 05.21., 05.29)
fehér gólyák (összesen 5) keltek (05.11., 05.21.)
aranyhasú mangábé (renkívül ritka majomfaj) szül. 05.14.
nagy marák (ez egy patagóniai, nagyon cuki rágcsáló, amely szabadon is mászkálhat a kertben) (összesen öt) (05.17., 05.22.)
tokee gekkó (05.25.)
gyümölcsevő galambok (összesen kettő) keltek (06.01.)

hangaroa

hirvike Creative Commons License 2001.06.07 0 0 53
Segítek: a fószer egy szurikáta. :-)(Egyébként lehet, hogy csak lassan tölti le a géped. Várj egy kicsit.)
Előzmény: BlueBird (52)
BlueBird Creative Commons License 2001.06.07 0 0 52
Ezek szerint Te látod? Mer' én nem. Viszont kiváncsi vagyok, mint egy matska : )
Előzmény: hangaroa (50)
hirvike Creative Commons License 2001.06.07 0 0 51
hangaroa: ha nagyon ráérsz, megtennéd, hogy a konkrét fajokra érkező kérdéseknél ismerteted a "kínálatot" (pl. az egyedek neme, életkora, egyéb érdekességek)

Egyébként ünnepélyesen bejelentem, hogy elhatároztam az Állatkert Dani(?) nevű pár hetes rénszarvasának örökbefogadását.
A részleteket majd egyeztetjük.

Előzmény: hangaroa (50)
hangaroa Creative Commons License 2001.06.07 0 0 50
Szia Csülök!

Lehet! Több ilyen kis fószerünk is van! ;-))

hangaroa

Előzmény: Csülök (49)
Csülök Creative Commons License 2001.06.07 0 0 49
Sziasztok!
Egy ilyen kis fószert is lehet adoptálni?

Nagyon csípem őket!
hangaroa Creative Commons License 2001.06.07 0 0 48
Sziasztok!

Örülök, hogy így megélénkült itt az élet!

A "Kismama-klub", amit hirvike (úgyis mint "kismama" :-)) ) vetett fel, remek ötlet. Ezért aztán szépen be fogom ide írogatni a frissen született állatok nevét, és aztán hajrá... ;-))

"Lehet, hogy csalódást fogok okozni, de az a helyzet, hogy egy állatot többen is örökbe fogadhatnak"
Ez érdekes dolog. Először mi is azt hittük, hogy ez sokaknak nem lesz kedvére való, de szenencsére az emberek többsége ebben semmi problémáűt nem lát.
Egyébként azért is lehetséges egy állat többszöri örökbefogadása, mert ellenkező esetben megintcsak nehéz lenne a dolgot demokratikus mederben tartani.

Üdv,

hangaroa

hirvike Creative Commons License 2001.06.06 0 0 47
Lehet, hogy csalódást fogok okozni, de az a helyzet, hogy egy állatot többen is örökbe fogadhatnak - pl. jázmin a vadiúj teve nagyon népszerű -, így mindenképpen sikeres lehet a zsiráf project.
Előzmény: christoforo (46)
christoforo Creative Commons License 2001.06.06 0 0 46
Sziasztok!

En egy zsirafot szeretnek orokbefogadni valaki mas nevere, lehetseges? Van meg szabad zsiraf?

christoforo

Előzmény: hirvike (45)
hirvike Creative Commons License 2001.06.06 0 0 45
Állatkerti örökbefogadás

Az alapítvány 1992. óta adja „örökbe” a budapesti állatkert állatait támogatóinak. Az örökbefogadás képletes, minden örökbefogadott állat az állatkertben marad, tulajdonjogilag is.

A minimális örökbefogadási összeg 3.500.-Ft,ezen felül bármilyen összeget köszönettel elfogadunk. A támogató, vagyis a tiszteletbeli nevelőszülő egy éves időtartamra fogadhatja örökbe kedvenc állatát. Az örökbefogadást egy díszes oklevél tanúsítja, melyhez az állat életrajzi lapját is csatoljuk.
Az örökbefogadó részt vehet egy „szülői értekezleten” és egy állatkerti sétán, melynek során mélyebb betekintést nyerhet az állatkert életébe. Az örökbefogadó nevét egy éven át közzé tesszük az állatkert területén. Az állatörökbefogadás nagyon sikeres ajándék is lehet. Az adományokból az állatok takarmányozását, gyógyítását-egészségmegőrzését támogatjuk, emellett az állatok élőhelyeinek korszerûsítését is segítjük.

Örökbefogadni lehet személyesen a Bambi-házban, hétköznap 10 órától - 16 óráig, június 1-től - augusztus 31-ig mindennap a fenti időben.

Az alapítvány bankszámla száma:
Austria Bank Creditanstalt Rt.
1052 Bp. Szervita tér 8.
10900028-00000007-54600019.

A támogatási összegről adóigazolást ad ki az alapítvány, mely alapján az adóalap csökkenthető.
Készpénzes csekket a Főbejáratnál a Kert nyitvatartási ideje alatt lehet kérni. Ilyenkor postán küldjük el az oklevelet és az életrajzot.

Támogatni lehet még a személyi jövedelemadó 1 %-os felajánlásával is.
Az alapítvány adószáma: 18008481- 1- 42

Bővebb felvilágosítást készséggel ad Barta Lászlóné az alapítvány képviselője akár személyesen a Bambi-házban, akár a 343-0030 -as telefonszámon.

A Fővárosi Állat- és Növénykert honlapja


nadesico Creative Commons License 2001.06.06 0 0 44
en egy sünt szeretnek, remelem meg van egy szabad :))
BlueBird Creative Commons License 2001.06.06 0 0 43
No, akkor majd júliusban arrajárok. Addig le kéne vizsgáznom.
Előzmény: hirvike (42)
hirvike Creative Commons License 2001.06.06 0 0 42
Évente kb. 2 szülői értekezlet van, arra jár egy-egy ingyen belépő, és lehet beszélgetni az állat gondozójával.

Meg nem tudom, értesültél-e, hogy lehet 365 napos fényképes bérletet venni 2000 Ft-ért. Így aztán gyakran meg lehet látogatni a kedvenceket.

Előzmény: BlueBird (41)
BlueBird Creative Commons License 2001.06.06 0 0 41
Engem is érdekelne a dolog, már nézelődtem is az Állatkert honlapján, nagyon jó ötletnek tartom csak jussak el végre odáig. A honlapért külön gratula, mert jó sok info van az Állatkertről. Kérdésem egyenlőre az, hogy az örökbefogadónak nem jár kedvezményes belépőjegy?
hirvike Creative Commons License 2001.06.05 0 0 40
Eszembe jutott, hogy amig az Állatkert honlapján megvalósul, addig itt is lehetne egy Kismama-klubot csinálni, ahol a új kölykökről, fiókákról lehetne írni (hátha valaki kedvet kap az örökbefogadáshoz...)

Mit szólsz az ötlethez?

Előzmény: hangaroa (39)
hangaroa Creative Commons License 2001.06.01 0 0 39
"tul sok topic" - hát elég sok van (a Tasztalon asszem valahol 10 000 és 15 000 között), de nagyon sok érdekes van közöttük, ami szerintem méltatlanul van süllyedőben hagyva.

"sokan csak jopofiyni jarnak ide" - Nekik is kell valami szórakozás! ;-D Szerintem néha nagyon aranyosakat írnak a "jópofizók" is. Máskor viszont nem annyira jópofák. Persze én még csak 2 hete vagyok itt, úgyhogy nemigen van jogom ilyen megjegyzéseket tenni. Csak hát éppen próbálkozik az ember fia...

hangaroa (az emberfia - hihetetlen, ugye ;-) )

Előzmény: hirvike (38)
hirvike Creative Commons License 2001.06.01 0 0 38
Akkor a takarmanyozast a szomszed szobaban kerdezem meg :-)

Mindenkepp delelott, szerintem olyan 10 ora magassagaban.

En ugy erzem, hogy egyreszt tul sok topic, es plane aki munkahelyrol netezik, csak a legerdekesebbnek itelt temakbanez bele, masreszt sokan csak jopofiyni jarnak ide, es arra ez a tema nem sok alkalmat kinal. (Persze lehet, hogy tevedek.)

Mindenesetre en mostanaban mindenkinek elujsagolom a csaladi oromoket, es ennek altalaban az az eredmenye, hogy rakerdeznek ay orokbefogadasi intezmeny mukodesere. Itt fel szoktam hivni a figyelmet a berletreis (amit ugye jo lenne, ha hetvegen is lehetne kapni.)
(Volt egy negativ elmenyem is, amikor egy ismerosom kerek perec megkerdezte, hogy "mennyibe kerul az orokbefogadas, es milyen elonyokkel jar"? Azert remelem, hogy nem mindenki igy all a dologhoz.)

Előzmény: hangaroa (37)
hangaroa Creative Commons License 2001.06.01 0 0 37
Majd én hozok ilyen csemegét, ez nem gond! Persze tehetnék javaslatot is, de éppen a rénszarvasok etetése olyan dolog, amivel aztán nagyon óvatosan kell bánni (na nem olyasmi miatt, hogy mondjuk leharapja az ember kezét, hanem nagyon ézékeny a "bélésük". A takarmányzoásról a másik topikban még elbeszélgethetnénk, már ha van ilyen irányú érdeklődés.

Amúgy hány óra magasságában jönnétek?

"Amint a topic latogatottsagabol latszik, ez a tema vagy nem eleg erdekes, vagy nem jo a marketing strategia."
Nem is tudom, lehet, hogy valami más oka van. Nem egészen értem a csekély látogatotság okát, bár azért pl. epresjoghurt látogatása kifejezetten örömteli esemény volt. Pedig szegény azóta biztosan retteg az emberszabású majmoktól :-)

hangaroa (az irományaival néha rettegést keltő :-) )

Előzmény: hirvike (36)
hirvike Creative Commons License 2001.06.01 0 0 36
Amint a topic latogatottsagabol latszik, ez a tema vagy nem eleg erdekes, vagy nem jo a marketing strategia. Szerintem ebben a formaban kar lenne farasztani a kolleginat, de az erdekes lehetne, ha o irna egy osszefoglalot errol a temarol. (Felvethetne olyan aspektusokat, amire pl. egy mezei latogato nem gondol.)

Esetleg indithatnank meg egy par Allatkert temaju topicot, es akkor akar kulon forumot is kaphatnank :-)

Mas: van esetleg olyan csemege, amivel belophatnam magam a fiam szivebe? (Az unokamat nem eroltetnem, gondolom, o meg anyatejen el.) De nyugodtan szolj, ha nem ajanlod az effele kenyeztetest, pl. egeszsegugyi okokbol.

Előzmény: hangaroa (35)
hangaroa Creative Commons License 2001.06.01 0 0 35
Na, ne hagyjuk má(n) elsüllyedni ezt a jó kis topikot!

Beszéltem az Alapítvány képviselőjével (tudjon már róla, hogy van ilyen topik), aki nagyon megörült, és azt mondta, hogy amint tudja, meg fogja nézni.
Nekem meg közben az jutott eszembe, hogy ha elég érdeklődő lenn a témában, akkor talán meg lehetnek szervezni, hogy egy előre megbeszélt időpontban a kollegina itt lenne a neten, lehetne tőle kérdezni, és azt egyből meg is tudná válaszolni. Persze ez egyenlőre még csak az én agytekervényeimben élő gondolat, a kolleginával még nem beszéltem meg. De szerintem érdemes lenne kipróbálni, és az alighanem sokat lendíthetne az örökbefogadás ismertségén.
Persze, ha csak néhányan maradunk ezen a topikon (szomorú lennék, persze ez sokakat azért nemigen hathat meg), akkor nem biztos, hogy ennek a megoldásnak értelme van. Mindenesetre felvetettem...

hangaroa (a nyughatatlan)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!