Keresés

Részletes keresés

smokka Creative Commons License 2018.02.02 0 0 18716

Sziasztok!

 

Felszereléssel kapcsolatos tanácsot szeretnék kérni. Pár éve túrázok már,legfőképpen fotózási szándékkal,télen általában itthon(leszámítva 1-2 könnyebb túrát Alpokban), tavasztól őszig külföldön is(Alpok/Tátra) ,legtöbbször 1-2 napos túrák ezek. Sajnos vannak ruházati elmaradásaim,főleg a melegebb holmikat tekintve. Szeretném ezt pótolni,de sok kérdés merült fel bennem. Egyelőre nem tudok egyszerre sok holmit vásárolni,tehát a kérdés az,hogy mi legyen az első amit vennem kellene.Nem vagyok túl fázós, nem nagyon intenzívek a túráim,inkább hullámzóak..és mivel fotózok elég sok az álldogálás.. Felsorolok pár lehetőséget,kérlek titeket adjatok tanácsot melyik lenne az jobb kezdeti megoldás,

 

1 verzió:

 

Aláöltöző+ vékony polár(vagy vastag attól függ milyen hideg van) + vékony szintetikus töltetű pufikabát + ha kell akkor esőkabát/héjkabát

 

2.verzió:

 

Aláöltöző+ vékony polár(vagy vastag attól függ milyen hideg van) + vastagabb softshell + ha kell esőkabát/héjkabát

 

Tehát softshell-t vegyek elsőre, vagy inkább hagyjam későbbre,mondjuk tavaszra,és egyelőre pufikabát legyen?

 

Héjkabát kapcsán, kevés helyem van pakolni, kérdés ,h elég lehet egy ilyen lélegző,de kis helyre összehajtható esőkabát?

 

Mindenkinek köszönöm!

Ermak Creative Commons License 2018.01.30 0 0 18715

A pehelyzsákom "hivatalos" adatait nem tudom - a zsákon nincs rajta, a papírja már nincs meg. De nulla fok körül melegítőben már túl meleg van benne, elég egy pizsama (vagy póló-gatya), szóval valahol -5°C körül lehet a komfortzóna alja.

 

+10°C körül már aludtam benne úgy sátorban, hogy alattam Thermarest, a hálózsák paplanszerűen nyitva és a másik fele a barátnőmet melegítette, aki teljesen belebújt a műszálas zsákjába.

 

De aludtam már benne 18-20 fokos lakásban is (szintén paplanszerűen), és nem izzadtam bele.

 

Hozzáteszem, hogy bár nem gondolom magam fázósnak (16-17 fokos szobában szeretek a legjobban aludni), a legmelegebb nyári hónapok kivételével vastag pehelydunyhával alszom.

 

Előzmény: atiboss (18714)
atiboss Creative Commons License 2018.01.30 0 0 18714

Köszi. Tapasztalataid alapján mennyire használhatóak ezek a hálózsákok nyáron?

Ahogy olvastam a töltet miatt nyáron nagyon jól szellőznek még a magasabb komfortértékűek is. 

Előzmény: Ermak (18713)
Ermak Creative Commons License 2018.01.30 0 0 18713

Logikus megoldásnak hangzik, akár működhet is.

Előzmény: atiboss (18712)
atiboss Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18712

Köszi. Amit én találtam az valamilyen hydrofób bevonatú hibrid szintetikus és pehely keverékű hálózsák volt, amivel állítólag 70%-al javították a száradás problémáját. 

Előzmény: Ermak (18711)
Ermak Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18711

Én 1993-ban vettem a Marmot pehelyzsákomat. Kb. ma is olyan meleg, mint újkorában. Nem volt agyonhasználva, kinyitva tároltam, így bírja sokáig (akárcsak a nagymama pehelydunyhája).

 

A pehelynél egy bukta lehet: ha vizet kap, onnantól zéró a hőszigetelése míg ki nem szárad - és télen, hegyen nemigen szárad ki.

Előzmény: atiboss (18710)
atiboss Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18710

Köszi lehet hogy megfogadom tanácsodat és inkább egy olcsóbbal kezdek nyáron. 

Bár ahogy olvastam ezek a pehely hálózsákok akár 10-15 évig is kibírják ha megfelelően bánnak velük. 

Illetve nyáron is jól használhatóak. 

Előzmény: Törölt nick (18708)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18709

Pehelyből van még egy brutálisan jó. A Speleo zsákja

Ez sem olcsó, de valami döbbenetesn meleg. Verem a fejem a falba, hogy nem vettem évekkel ezelőtt, amikor még jóval olcsóbb volt. Igaz, akkor rendszeresen kölcsönkaptam. Aludtam benne télen, sátorban a Pádison, alsógatyában izzadtam...

Akitől kölcsönkaptam, vékony, alacsony nő (akik általában jóval fázósabbak), ő is aludt kint itthon sátor nélkül a hóban vele.

Előzmény: atiboss (18707)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18708

Inkább abban vagyok bizonytalan, hogy tartósan fogod-e használni ezeket és télen számít-e majd, hogy mennyivel könnyebb a jóval drágább. Elég lenne nyáron belevágni egy egyszerű nyári zsákkal, hogy mennyire jön ez be és utána majd lehet folytatni.

Előzmény: atiboss (18707)
atiboss Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18707

Köszi.

 

Sajnos amiket néztem minőségi pehelyből azok nekem nagyon drágák.

Egy "olcsóbb" franciát találtam de nem találtam sehol a linkjét.

De amúgy tényleg annyival időtállóbbak ezek a hálózsákok? 

Mi az ami többet bír ki bennük?

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18706

A pehely még most is látványosan melegebb vagy könnyebb és persze jóval drágább is. Olyan csoda nincs, hogy az 1 kg-os szintetikus zsák jó legyen -15 fokban vagy a normális pehely árban hasonló legyen. Nézegess neves márkákat, hogy az adott szabványos hőmérséklethez milyen nehéz a szintetikus töltetű zsák vagy milyen drága a pehely.

Előzmény: atiboss (18705)
atiboss Creative Commons License 2018.01.29 0 0 18705

Illetve ha valaki van tapasztalata pehely hálózsákkal az meg tudná osztani velem?

Csak azért mert az általam linkelt katonai hálózsák árában találtam néhány pehely hálózsákot ripstop külső rétegel.

A kérdésem az lenne hogy tényleg többet bírnak ki a pehely hálózsákok mint a szintetikus töltésűek?

Szerintetek többet bírna ki mint az általam linkelt katonainál?

 

atiboss Creative Commons License 2018.01.27 0 0 18704

Köszi.

Igen a nyári hálózsák még megoldás lehet.

Szerinted ezzel a hálózsákkal mennyivel növelném a komfront értéket?:

http://www.huskyeu.eu/mikro-sleeping-bag-mikro-2c-green-1026

Előzmény: Törölt nick (18703)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.27 0 0 18703

Bélést inkább moshatóság miatt használnak, nem tudom, hogy mennyi csodát tesz egy mikropolár réteg. Ugyanígy az 1 kg-os, szintetikus bélésű, noname zsák is kérdéses, hogy szabványos méréssel ugyan mit is tudhat. Ha már 2 db, akkor lehetne egy nyári és egy 3 évszakos zsák ami együtt téli.

Előzmény: atiboss (18701)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.27 0 0 18702

A béléshez tudok hozzászólni. Nekünk a vastagabb, amit írtam, kb. ennek a fele. Ez tényleg durván emeli a hálózsák komfortját.

Előzmény: atiboss (18701)
atiboss Creative Commons License 2018.01.26 0 0 18701

Köszi a választ.

 

És erről a filc bélésről mit gondoltok?:

https://www.mountex.hu/termek/10110159/seatosummit_fleece_liner_polar_halozsakbeles

Jobb lehet az általam linkelt másik kettőnél?

Illetve a goretex külső rétegről senkinek nincs tapasztalata hogy mennyire válna be?

 

Amúgy én erre a hálózsákra gondoltam amit 3 szezonra használnák béléssel:

http://www.military-sleeping-bags.com/?page_id=1391

 

Bár lehet hogy tényleg egy olcsó téli hálózsákkal könnyebben megúsznám. 

Előzmény: Törölt nick (18700)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 1 18700

Nekünk egy Trekmates és egy mittudomén milyen bélésünk van.

Az biztos, hogy a vékony is érezetően emel. A "vastagabb", amelyik még mindig nincs 30 dekagramm valahol 5-10 fok között emeli a komfortot. A 15 fokot azért már egy kicsit túlzásnak érzem egy bélésnél, de az 5-10 fokkal simán számolhatsz.

Előzmény: atiboss (18697)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 1 18699

Ez így túl szélsőséges ugrásnak tűnik, nyári hálózsákból ilyen könnyen télit csinálni, illetve nyári tapasztalatok alapján megpróbálni a -15-öt. Közben olcsón vehetnél egy nehezebb hálózsákot és egy pehelydzsekit és ősszel nézhetnéd a határokat.

Előzmény: atiboss (18697)
atiboss Creative Commons License 2018.01.26 0 0 18698

Második kérdésem pedig hogy mínuszokban ez a goretex külső réteg mennyivel jobb-rosszabb lenne ezeknél a speciális hálózsák béléseknél?:

https://www.goarmy.co.uk/british-army-mtp-bivi-bag-prod

 

Válaszokat előre is köszönöm.

atiboss Creative Commons License 2018.01.26 0 0 18697

Köszönöm a válaszokat.

Még átgondolom, bár tényleg elég kellemetlen lehet egész nap egy helyen szűkölködni majd kint az esőbe étkezni.

 

Még egy kérdésem lenne ha valaki tudna segíteni.

Hogy valakinek van-e tapasztalata ezekkel a hálózsák bélésekkel?:

https://www.rei.com/product/797114/sea-to-summit-thermolite-reactor-extreme-mummy-bag-liner

https://www.carinthia.eu/bags/en/shop/Sleeping-Bag/Liner+Polycotton/?card=1198&list=1

 

Az lenne a kérdésem hogy ezek tényleg ennyivel növelnék a hálózsák hőtartományát?

Mert igazából egy átmeneti hálózsákot vennék aminek a komfront limitje 0-án van és ebbe szeretnék majd valamikor egy bélést venni.

Ahogy láttam ezek akár +20-ot is hozzá adnak az értékhez, és így igazából árban és súlyban is ugyanannyira jönnék ki.

Viszont nyáron nem kellene magammal cipelni egy 2-3 évszakos hálózsákot és télen is kibírnám -15 ig alá-öltözettel az általam választott hálózsákkal. 

 

 

Alkapánó Creative Commons License 2018.01.18 0 0 18696

Akkor én ezt vinném:

 

 

A kis szúnyoghálós függőágy/sátor mérete 250x120 cm, súlya 220 gramm.

Ha akarod fára, ha akarod földre...  A szúnyogháló részét rugalmas ráf feszíti.

A földön elég két tüske (akár fából faragva) neki vagy két túrabot, mint a képen, a tetőt is szeretnél.

Nem rég rendeltem meg én is Kínából. 9.500.- HUF volt postázva, az e-bay-en.

 

Tetőponyvának ezt szoktam használni. 660 gramm (eddig a saját márkás függőággyal)

Előzmény: H_Anetta (18694)
Ermak Creative Commons License 2018.01.18 0 0 18695

Annyira nem néztem (nem nekem kell ;-)), böngészd végig a szóba jöhető sátrakat!

De ha Magyarország és nyár, akkor akár egy 5x4 méteres erősebb takarófóliából meg némi madzagból készített bivakkal is el lehet lenni, csak erdős helyen legyen a szállás, hogy legyen mihez kötözni.

Előzmény: H_Anetta (18693)
H_Anetta Creative Commons License 2018.01.18 0 0 18694

Augusztus elején megyek az itthoni Fjallraven túrára. A lehető legkönnyebb csomaggal szeretnék menni.

Előzmény: Alkapánó (18689)
H_Anetta Creative Commons License 2018.01.18 0 0 18693

Köszi a linkeket, nem ugyanarról a két sátorról van szó a két oldalon. Az egyik az olcsó nem vízálló és éjszakára nem szabad behúzni csak a szúnyoghálót, cserébe 1 kg csak. Nyáron csapadékmentes időben jó lehet, de ezt még nem lehet előre tudni.

Előzmény: Ermak (18692)
Ermak Creative Commons License 2018.01.18 0 0 18692

Ha sok véleményt szeretnél összehasonlítani, akor túrd meg a Googlelel a netet "review" illetve "Bewertung" címszavakkal.

 

Az amazon vásárlói szerint pocsék, a német oldal szerint jó. (Én hajlok arra, hogy a rossz véleményeket nagyobb súllyal vegyem figyelembe.)

 

https://www.amazon.co.uk/product-reviews/B0012PUS8G

https://www.testberichte.de/pm/469499.html

Előzmény: H_Anetta (18688)
Alkapánó Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 18691

Nyárias időben ez is jó:

 

Szúnyoghálós függőágy, amit a földön is ki lehet feszíteni.

No meg egy ponyva.

Előzmény: H_Anetta (18688)
Alkapánó Creative Commons License 2018.01.18 0 0 18690

Az én egyszemélyes sátram:

 

 

Gyárilag kétszemélyesnek árulták, de az igazat megvallva inkább 1,5 személyes :)

Már csak használtan kapható.

Kb. 1.800 gramm

Úgy is használható, hogy a belső réteget kivesszük, kiakasztjuk (otthon is hagyhatjuk), s lesz egy vízálló héjsátrunk.

Mivel nem dóm, feszítés nélkül nem áll meg.

 

Ha többen megyünk, mindig ketten alszunk egy sátorban. A fenti sátor egyel nagyobb verzióját visszük (az már dóm), és cipelését megosztjuk egymás között.

 

Alkapánó Creative Commons License 2018.01.18 0 0 18689

Melyik évszakban mennél a trekkingre és hová?

Más lehet jó a Kéken és más a Retyezátban...

Előzmény: H_Anetta (18688)
H_Anetta Creative Commons License 2018.01.17 0 0 18688

Vándor túrára kell, nekem minden gramm számít, terepen nem szeretnék nehéz zsákkal túrázni, fontos még, hogy ne ázzon be. Az, hogy mennyire komfortos az másodlagos. Árban a high peak megfelelő lenne, de szeretném tudni mennyire vízálló és pára áteresztő.Az 1 kg - os high peak minilite alig vízálló azt nem merem megvenni, pedig ha biztosan nem esik az eső az is jó lenne. Emiatt szeretném olyanok véleményét kikérni akik használtak ilyen sátrakat. De az is érdekelne, hogy ki mivel jár vándor túrára.

Előzmény: Törölt nick (18687)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.17 0 0 18687

Nekem ez köztes kategóriának tűnik aminek a közepén tudsz görnyedve ülni, inkább a rossz tulajdonságokat ötvözi, nem is kényelmes sátor, de nehezebb, csak azért könnyű mert drága.

Előzmény: H_Anetta (18685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!