Keresés

Részletes keresés

railway Creative Commons License 2010.03.15 0 0 2606
Sziasztok Hölgyek! Köszönöm a válaszokat és a figyelmet irányomban. Úgy néz ki, hogy a helyi kisállat kereskedésből fogunk hozni mongikat. Holnap el is hozzuk Őket egy lilát és egy feketét akik testvérek. Remélem mind a kettő hím. Pöszméte! Azt szeretném kérdezni a szemekből megállapítható-e hogy beteg vagy sem. Annyit tudok (a honlapodról :-) ) hogy ha fényes akkor egészséges, ha csak ennyi akkor nincs nehéz dolgom. Illetve mire figyeljek az elhozatalnál. Annyit tudok az alomról, hogy tíz kicsi született, de csak hat maradt életben. Azok viszont egészségesnek tűnnek. Amikor néztük Őket kettő-három mozgékony volt a többi aludt. Elméletileg nem beltenyésztettek, legalábbis a kereskedő szerint. Gondolom ezt ránézésre nem lehet megállapítani. Egyébként szimpatikus a srác. Azt mondta, hogy 6 hetes kora előtt nem adja el mert nem biztos hogy megmarad. Még valami, fém szúnyoghálóból csináltam tetőt gondolom ez megfelelő, csak nem tudja szétrágni?! Kátya! Veszprém már messze lett volna, de azért köszi. Egyébként lett volna Soly-ba is, de azt sem vállaltam. Fehérvár volt a határ eset. Még egyszer köszönöm. Ha meglesznek a kölykök teszek fel képet. Üdv!
Előzmény: -Kátya- (2598)
angel_84 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 2605
Köszönöm szépen a válaszod, megfontolom.Nagyon szeretnék még ilyen állatkákat, szívemhez nőttek :) Csak félek, hogy nehogy bántsák majd egymást :(
Előzmény: poszmete (2603)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.15 0 0 2604
Szia Poszmete ! Ajjj,de jó,nem hiába drukkoltam ,de kis édesek lehetnek !♥

Krém-Kiki a nagy mongim nem várandós,vagyis nem szült,ha rájuk nézek ,megörülök ,de jó nő a hasa ,erre jobban megnézem a hím a dundi azt lestem xd ☺
Előzmény: poszmete (2603)
poszmete Creative Commons License 2010.03.15 0 0 2603
Szia!

Ha szeretnél továbbra is mongikat tartani, akkor két kölyök lányt érdemes, 6-8 heteseket. Az ilyen fiatalokat sokkal hamarabb elfogadják a felnőttek és azért kettőt, mert ha elmenne az idősebb mongi, akkor a párja nem maradna egyedül, hisz ketten vannak.

Káya: Az anyuka még a szülés után beköltözött a terrárium sarkában levő házba, aminek a bejárata a terrárium háta felé néz, így képtelenség belátni. De azért hallom a picik hangját, így megvannak. Sőt, ma kajaosztáshoz kirohant Lilia, és 3 pici lógott rajta - szóval hárman tuti megvannak. De a pontosabb adatokat és fotókat majd csak a hét végén tudok hozni, addig nem zavarom őket.
Előzmény: angel_84 (2602)
angel_84 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 2602
Hellóka!

Szerintetek egy idős majd 5 éves lány egérke mellé érdemes még beszoktatnom egy újabb társat? Vagy már nem fogadná el? Nemrég elvesztette a testvérkéjét, és ő maradt egyedül, de szerintem nagyon uncsizik :( igaz én sokat kiveszem meg foglalkozom vele, de azért az nem olyan mint az igazi egértársaság. Véleményeket kérek :) előre is köszönöm.
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.14 0 0 2601
Szia ! Most ,hogy olvasom ismét... esett le ,hogy a két fiúra gondoltál ...hmmmm nem láttam őket veszekedni ,de míg aludtunk éjjel s míg nem néztem rájuk ,megtörténhetett,erre nem is gondoltam...hmmm...máskor erre is figyelek ,köszike !

Hogy vannak a picik ,szoptat a mamájuk?
Előzmény: poszmete (2599)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2600
Szia Poszmete ! Köszönöm az együttérzésedet ! Nem veszekedtek ,olyan kis szelíd,a lilával most is jól kijönnek,ezért sem tudom mi történhetett :(

Ez óriási ,nagyon jó hír,gratulálok és szívből drukkolok ,hogy felnevelje őket !!!♥ Majd ha már lehet fotózd le őket ! ♥
Előzmény: poszmete (2599)
poszmete Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2599
Kátya: Nagyon sajnálom a kölyköt. :( A kislány honnan van, amit vettetek? Betettétek a 2 fiú mellé? Nem veszekedett a két fiú a lány miatt? Hiszen hirtelen felborult a rangsorrendjük.

railway: A hatalmas terráriumot öröm berendezni nekik és nagyon fogják élvezni.

Képzeljétek, nálam tegnap született 4 kölyök! :O Egyetlen hím-nőstény párosom van együtt, de már 7 hónapja és eddig csak egy alom volt, de akkor az anyának nem volt teje és a kölykök sajnos nem maradtak meg. Azóta viszont sose lett vemhes és arra gondoltam, mivel már nem fiatal, nem is fog többé vemhesülni. Erre 2 napja néztem, hogy te jó ég, mekkora a pocakja. És tegnap megszülettek a babák. Kérek nagy drukkot, hogy ezúttal fel tudja őket nevelni!
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2598
Nézd mit találtam ,ma adták fel az express-en :

Elvihető jelképes áron 1000 ft ért azért ennyi h ne kígyóeledel legyen belőlük.2 darab mongol futóegér nőstények nagyon szépek aranyosak kézzel neveltek szelídek.adok hozzá terráriumot forgácsot rengeteg eleséget kis házikót....Veszprémben vannak.
Előzmény: railway (2596)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.12 0 0 2597
Kedves Railway ! Hálásan köszönöm a megértéseteket,nagy kő esett le a lelkemről.Sírni tudnék ,hogy nem tudtam segíteni ,annak ellenére ,hogy megígértem nektek.:(
Biztosan szép lett a terrárium amit készítettél ,minél nagyobb annál jobban érzik magukat az állatok benne.
Most nem tudok adni ,de ha később kell ,mikor lesz ,bármikor nagyon szívesen adok !!!
Még egyszer köszönöm ,hogy ilyen kedvesek vagytok ,bár ezt nem tudom elfelejteni,nagyon kellemetlenül érzem magam.
Ha készen leszel ,kérlek azért mutasd meg milyen lett a terrárium és a mongikáidat is !
Puszi: Kátya

Azt hiszem legközelebb tovább hagyom az anyjuknál a mongikat,Poszmete-nek igaza lehet,csak eddig nem volt probléma ...:(
Előzmény: railway (2596)
railway Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2596
Szia Kátya! Nagyon sajnáljuk, természetesen nem haragszunk. Azért érdekelne van-e olyan amit szívesen adnál. Az igazság az, hogy 8-10 hetet már nem akarunk várni. Ezért ha neked nincs "ajándék" mongid megpróbálunk mástól szerezni. Összedobtam a terráriumot, hát... nem lett valami szép (mármint a ragasztás) de még alakítunk rajta.
Mit mondjak, megfogadtam Pöszméte tanácsát, de ez hatalmas lett. Legalábbis nekem nagynak tűnik. Még a tetejét kell összerakni és kész. Csak azt tudom mondani, ne emészd magad az ajándékozás miatt legfeljebb a kis fekete miatt. Előfordul az ilyesmi szerintem. Biztos mással is megesett már.

Előzmény: -Kátya- (2595)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.11 0 0 2595
Szia railway ! Ne gyertek ,tegnap kimúlt a fekete kismongi ,halvány fogalmunk nincs mitől.A férjem vett egy 8 hetes lány amit betettünk melléjük ,de a lilát nem bántja és semmi nyoma nem volt ,hogy bántotta volna a kis feketét. :( Nagyon bánt a dolog ,még sosem halt meg nálam mongol egér...főleg ,hogy ajándék lett volna ez miatt nagyon szarul érzem magam.Bocsássatok meg ,ha úgy jó következő alomból adok amilyen lesz s kell ,de ezt nem tudom hova tenni.Benéztem hozzájuk ,kerestem a kis feketét,nem láttam ,gondoltam bebújt a gurigába,felemeltem ,gondoltam kifut belőle,de nem :( kicsúszott :( a férjem vette ki ,jól megnéztük de én semmi sérülést nem láttam rajta.Annyi ,hogy ő mindig inkább evett ,míg a lila futkorászósabb volt mindig...még egyszer ne haragudjatok ,ha lesznek kicsik szívesen adok :( nem tom még mit írjak ,ég a ... :(

Előzmény: railway (2590)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2594
Szia Railway ! Jobb lenne ha vasárnap jönnél érte !
Kátya
Előzmény: railway (2590)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2593
Szia Poszmete ! Gyönyörűek ,de jó neked ,nagyon szép a sok mongid ! ♥ Sok sikert a lányka feltáplálásához !
Előzmény: poszmete (2592)
poszmete Creative Commons License 2010.03.09 0 0 2592
A szombaton érkezett 4 mentett mongim.
A két fiú tőlem származik, a mézschimmel most lesz 3 éves.























A két csaj közül a vadas már 4 éves elmúlt, a kiscsajt meg most próbálom kikupálni kicsit, meglátjuk, mit lehet vele kezdeni.
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2591
Szia ! Rendben.Épp eszeget a képen , egy fotó róla:
Előzmény: railway (2590)
railway Creative Commons License 2010.03.06 0 0 2590
Szia! Eldöntöttük, csak egy fekete fiút hozunk el. Jövőhét szombaton vagy vasárnap. De nem lesz egyedül, ne aggódj. :)
Előzmény: -Kátya- (2589)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.05 0 0 2589
Szia ! A fekete fiú egérkét odaadom,a lila úgy is piros szemű.Most hétvégén is jöhettek érte,írd meg ...!
Kátya
Előzmény: railway (2585)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2588
Ohh,most olvasom ,úgy hogy lilát összetedd a fekete fiúval nem jó mert testvérek.Szal viheted mindegyiket ,de külön kell tenned őket.
Előzmény: railway (2585)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2587
Szia ! Nincs jelentkező ,együtt szoktam odaadni őket ,ha kell gyertek érte,akkor lila lány és fekete lány mellé ?Jó lenne ha ma döntenétek.
Írd meg s a többit adom csak másnak.
Kátya
Előzmény: railway (2586)
railway Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2586
Ha a lila lányra van más jelentkező, akkor ne várj ránk, nyugodtan add oda (mi szombatig eldöntjük, hogy kell-e). :)
Előzmény: -Kátya- (2584)
railway Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2585
Szia! Akkor egy fekete fiút mindenképp elhozunk. :) Meg lehet egy lila lányt is, de ez még nem biztos... Ha lehet, fekete szemű egérkét szeretnénk. Mit javasolsz, melyik hétvégén hozhatnánk el?
Előzmény: -Kátya- (2584)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2584
Fiúk: lányok:
Előzmény: -Kátya- (2583)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2583
Szia ! 3 fiú 2 fekete 1 lila 3 lány 2 fekete 1 lila az arány.Ebből egy lila fiút tartok meg ...marad 2 fekete fiú és a lányok ,dönts gyorsan mert kelendőek.

Szia Poszmete ! Itt egy kereskedésben vette a férjem a krém színűt és a fiút amiről kérdeztél.Érdekes amit írtál ,mert a krém lány is jóval nagyobb a többi egeremnél...őket együtt vette ott ,más mongi egere nem is volt 1 kan fehéresen kívül .Én meg adtam neki lilát és feketét.
Előzmény: railway (2576)
poszmete Creative Commons License 2010.03.04 0 0 2582
Esetleg megkérdezhetem, honnan van? (akár magánban is) Az, hogy ilyen nagy termetű, az nem feltétlen a kora miatt van - a külföldről behozott állatok utódai általában szép nagy termetűek, főleg a hazai kereskedéses állatokhoz képest.
A hímek általában életük végéig szaporodóképesek.
Előzmény: -Kátya- (2581)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2581
Fifi Poszmete ,meddig szaporodóképes egy hím ? Köszönöm előre a segítségedet.
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2580
Szia Poszmete ! Sajnos nem tudom ,de alul 4-5 cm-re van a hímivarszerve/ezen meg is lepődtem mikor a férjem meghozta /,szal meg hatalmas a többi egereimhez képest...
Előzmény: poszmete (2579)
poszmete Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2579
Szia!

Mennyi idős az öregúr?
Nekem képről túl barnának tűnik a farka elefántcsonthoz képest, én inkább piros szemű schimmelre tippelnék a színét illetően.
Előzmény: -Kátya- (2578)
-Kátya- Creative Commons License 2010.03.03 0 0 2578
Fifi
Sziasztok ,íme Fifi az elefántcsont színű kan ,még én sem tudom ,hogy sikerült-e a krém színű lánykámnak babákat" csinálnia"xd ,várok s remélem ,hogy igen.Fifi már idős egérként került hozzám s még nem volt szaporulata nálam.
A kicsiket egyszer megnéztem ,de el is felejtettem a neműket ☻,újra megnézem s felírom ,majd megírom az arányokat s ha kell gyere értük.
Kátya
poszmete Creative Commons License 2010.03.02 0 0 2577
Én inkább képet szeretnék látni arról az egérkéről, hogy valójában milyen színű. Tényleg érdekel. :)
Előzmény: railway (2576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!