Keresés

Részletes keresés

h3o Creative Commons License 2002.06.22 0 0 598
Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Ajaccio, június 22., 13.00

A csatár egyelőre ismerkedik csapattársaival.

Erre pedig a futballpálya mellett a legjobb helyszín egy szálloda. Nem, nem tévedés, hiszen az Ajaccio keretéből jelenleg 11 játékos, valamint az egyik, új pályaedző ugyanabban a hotelban kapott átmenetileg elhelyezést. Az élvonalban idén feljutott Ajaccio csapatánál egyébként nagy vérfrissítés volt a nyáron, a keret szinte teljesen kicserélődött.
- Jelenleg harmincegyen vagyunk - mesélte Thomas Sowunmi. - Nagyon sok az újonnan igazolt játékos, erősebb lett a keret, de mivel sok az új futballista, kell majd egy kis idő, hogy összeszokjunk. Hétfőn kezdtük meg a felkészülést, nem tagadom, van egy kis izomlázam, de nem vészes a helyzet. Nemsokára elutazunk edzőtáborozni, St. Etienne közelébe, az ott eltöltött két hét után én is okosabb leszek. Egyelőre edzek és ismerkedem a többiekkel, a beilleszkedéssel tehát nincs gond. Most még szállodában lakunk, de várhatóan a jövő héten kiválaszthatjuk a lakásunkat is.

h3o Creative Commons License 2002.06.16 0 0 597
Természetesen gratulálok!

Thomason kívül az alábbiakat igazolta a klub: (vagy hosszabbított szerzödést)

Martial Robin- 2 éves szerzödéshosszabbítás, játszott a Marseille-ben is, középpályás

Chistophe Destruhaut- 1 éves hosszabbítás, öregedö védö, epizódszereplö

David Terrier- 2 éves hosszabbítás, ö egy Newcastle-ben is megfordult védekezö-írányító kp-s, alapember

David Jaureguiberry- 2 éves hosszabbítás, balhátvéd

Stéphane Grégoire- 2 évre a Rennes-böl érkezö, ott stabilan játszó de már 34 éves középsö vagy jobboldali kp-s, Thomas vetélytársa lehet

(Abdel)Nasser Ouadah- 17 éves kora óta többnyire a Nancyban játszott, de most a Niort-tól jött 3 évre, középsö v. jobboldali támadó kp-s, tehát szintén konkurrens lehet de nem sokkal gólerösebb Thomasnál és gyengébb fizikumú is.

Laurent Morachini- 17 éves kora óta Toulon és Bastia vmint Nancy játékos, most az utóbbiból szerzödött 1 évre, annyira védekezö kp-s, hogy 16 év alatt 1 gólt rúgott.

+ még kb húsz játékost. Róluk majd napkelte után

h3o Creative Commons License 2002.06.15 0 0 596
Sowunmi útnak indul
Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Dunaújváros, június 15., 20.00

A csatár vasárnap utazik új csapatához, az Ajacciohoz.

Thomas Sowunmit számos külföldi klubbal (Benfica, Hertha, Atlético Madrid, Genk, Sporting, Cottbus) hírbe hozták már magyarországi pályafutása során, aztán a nagy felhajtások után a csatár nemrég szép csendben Franciaországba igazolt. Az Ajaccio hívásából konkrétum lett, és Sowunmi hétfőtől már a francia élvonalba idén feljutó csapatnál kezdi meg a felkészülést. A játékos vasárnap utazik, hétfőn pedig részt vesz első franciaországi edzésén. A jövő hét még a lakáskeresés, berendezkedés jegyében telik majd, aztán pedig jöhet a légiósélet. A megszokásra közel másfél hónapja lesz Sowunminak, hiszen a francia bajnokság augusztus 3-án kezdődik.

h3o Creative Commons License 2002.05.30 0 0 595
Egyébként Thomas, ha benézel, vállalkozhatnál egy chatre a forumosokkal egyszer, nem?
h3o Creative Commons License 2002.05.30 0 0 594
Talán nem omlik össze a fiad:)

,,Sowunmi elkötelezte magát

Hírforrás: www.BORSODILIGA.hu

Dunaújváros, május 29., 22.10

A Dunaferr csatára szinte biztosan Franciaországba szerződik.

Szerda este érkezett haza egy rövid franciaországi látogatásról Thomas Sowunmi és menedzsere, Balla György. Az utazás célja az volt, hogy megegyezzenek a francia élvonalbeli bajnokságba most felkerült Ajaccio vezetőivel a válogatott játékos szerződésének feltételeiben. Balla György elmondta: mindenben megállapodtak a francia klub vezetőivel, elkötelezték magukat a szerződés megkötése mellett, de a szerződést majd csak akkor írják alá, amikor Sowunmi június végén csatlakozik a franciák keretéhez. A tervek szerint a 24 éves játékos egy plusz három éves megállapodást szignál majd. ''

Persze addig sok minden történhet még.
Hol lehet francia meccseket nézni?

patakveer 2 Creative Commons License 2002.05.25 0 0 593
Én meg 9 éves fiamnak nem mondhatom meg, hogy kedvenc játékosa a Fradihoz megy. Egy világ omlana össze benne.
Előzmény: h3o (592)
h3o Creative Commons License 2002.05.25 0 0 592
Ne vigyorogjá'! Leeeki megrendülésem van, vetted?:)

De komolyan: Ha belegondolok, hogy tavaly is későbbi csapata elleni utolsó meccsén nyújtott szenzációs teljesítményt... (Ja, gratulálok bátor megjegyzésedhez a V-topicban:)

patakveer 2 Creative Commons License 2002.05.25 0 0 591
:)
Jogos.
Előzmény: h3o (590)
h3o Creative Commons License 2002.05.25 0 0 590
Jó ég, most a Fradiról van szó az origo szerint. Akkor bezár a topic:(
h3o Creative Commons License 2002.05.25 0 0 589
A második félidőt láttam: ZSENIÁLIS volt!
Még általában magyarfoci iránt nem túl lelkes apukám szerint is egy tisztességes helyen akár brazil válogatott is lehetett volna. (Nem is szólva a hölgy családtagok körében régóta élvezett népszerűségről:)
Ezek a passzok, lefordulások a fénykort idézték! Szegény Szkukalek...
Ennek alapján nálam 8-as a mai meccs, de szívesen olvasnám pl. Rosso beszámolóját az első félidőről.

Lehet, persze, hogy már rég alá van írva a szerződés, de annak fényében, hogy az Ajaccio már 12-13 játékost igazolt, kicsit kételkedem a dologban. Gondolom, most a ZTE lesz a következő állomás, de nem tudom ez mennyire lenne jó. Végülis Bozsik alatt sokkal kevesebb lehetőséget kapott, mint Egerváritól. Ha marad a Dunaferrnél, gondolom Tornyinál kezdő maradna.
Mindenesetre:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

h3o Creative Commons License 2002.05.16 0 0 588
Na, most ez nem jött össze? Arról volt szó, múlt vasárnapig eldől.
h3o Creative Commons License 2002.05.06 0 0 587
Na már nem kell. Szóval Fehér Csaba helyett aki vagy sérült, vagy a klubja nem engedi Thomas van a keretben.

HAJRÁ!!

h3o Creative Commons License 2002.05.06 0 0 586
Valaki lécci kopírozza be a Fehér helyett Sowunmis Nb1hu cikket. Köszi!
h3o Creative Commons License 2002.05.03 0 0 585
Ha jól értem egyébként, akkor a Bastia-stadion-beli játék ideiglenes lesz, mert egy 17000-es részben fedett stadionná alakítják a jelenlegit
h3o Creative Commons License 2002.05.03 0 0 584
alours.com
h3o Creative Commons License 2002.05.03 0 0 583
Megnéztem a játékoskeringőt: többek között távozhat a két nagy név, N'Diaye és Abou is.
Akik már aláírtak:
Grégoire-veterán középpályás, nem tűnik nagy névnek, Ouadah - nyolc évig nancys támadókp., Moracchini - stabil elsőosztályú védekező középpályás, 18 éves pályafutása alatt 1 gólt bírt lőni, Alicarte - a Bordeaux cserévé süllyedt középhátvédje. Jöhetnek még: Bruno Rodriguez - kétlábas, nem túl gólerős, de stabil francia elsőosztályú csatár, Julien Rodriguez monacói védő, Meslin gólerős csatár, bár a 11-eseket is ő lövi. A többiek ennyire sem nevesek, persze lehetnek jók. A honlapjukon egyébként nincs szó Thomasról, de ha van franciául beszélő Sowunmista akkor fórumozhatna vagy csetteghetne velük a szerződés realitásáról, div1-es esélyekről stb.
A.Sch. Creative Commons License 2002.05.01 0 0 582
Bastia v. Ajaccio : ahogy elnézem tök mindegy.Könnyen lehet , hogy jövőre Napoleón szülővárosa megelőzi a korzikai fővárost. Főleg , ha Thomas is erősíti őket!!!::))
h3o Creative Commons License 2002.05.01 0 0 581
Hátha Ajaccio lesz, kicsit utánanéztem: 1910-ben alapították, piros-fehér felső, fehér nadrág a mezük, biztosan nyerték a másodosztályt (20-12-5, +23. 7 ponttal előzték meg a második feljutó Le Havre-t)
Stadionjuk 6500 fős, ezért kényszerülnek majd a Bastiáéban játszani.

Legjobb játékosuknak a 29 éves Samassi Abou tűnik, aki megfordult - és néhányszor pályára is lépett - a Lyonban és a West Ham-ben is, valamint a jelentős francia elsőosztályú múltú Samba N'Diaye. A kapus, Trévisan korábban a Guingamp-ban és a Marseille-ben védett. Mögöttük a legnagyobb név Thomas lenne. Egyetlen válogatott van a csapatban, Hoalid Regragi egyszeres marokkói szupersztár.

h3o Creative Commons License 2002.04.30 0 0 580
Naaaa! Most Ajaccio vagy erős Bastia? Ilyen bizonytalanságban nem tudok elaludni
h3o Creative Commons License 2002.04.30 0 0 579
Ez tuti? Az nb1.hu-n az élvonalba feljutott Ajaccio-ról beszélnek, ami stadion híján a Bastiáéban játszik.
A.Sch. Creative Commons License 2002.04.30 0 0 578
A Bastia (francia 1.liga-korzikai főváros) érdeklődött hevesen iránta.S tegnap amikor hívtam ,már külföldön volt...::))
Előzmény: h3o (577)
h3o Creative Commons License 2002.04.29 0 0 577
Na, mi ez a Korzika? Tudod, én kinnfentes vagyok és ilyenkor nem értem a dolgokat:)
h3o Creative Commons License 2002.04.29 0 0 576
Ezt egy kicsit bővebben, mert gyenge a felfogásom!

(Egyébként off, és nem akarlak felhúzni, de van valami titka, hogy Zrlic miért nem játszik? Nem mintha lényeges lenne, csak olyasmi, mint a Bajkusa-mániám:)

A.Sch. Creative Commons License 2002.04.29 0 0 575
Thomas ma már Korzikán van!!!!!!!
A.Sch. Creative Commons License 2002.04.28 0 0 574
Amint végre nem éket játszatnak vele, mindenki újra láthatja , hogy a legjobb magyar futballista.THOOOOOOOOOO------MAAAAAAS !!!!!
h3o Creative Commons License 2002.04.28 0 0 573
Egész jó volt! Bár régebben azért több csel volt, és a kiharcolt szabadrúgásokat fordítva is meg lehetett volna adni. Ráadásul a sárga lap miatt legközelebb azt hiszem, nem játszhat.
h3o Creative Commons License 2002.04.28 0 0 572
Érdekes lesz Mészárossal párban.
HAJRÁ!
h3o Creative Commons License 2002.04.15 0 0 571
Egervári Sándor, a Dunaferr vezetőedzője nem kertelt. Néhány perccel a győriek ellen sikeresen megvívott bajnoki találkozót követően arra a kérdésre válaszolva, hogy véleménye szerint ki nyújtotta a legjobb - s előre elárulhatjuk, egyben a legmeglepőbb - teljesítményt csapatából, a mesteredző Thomas Sowunmi nevét említette.

Tény, hogy a magyar szinten sem kiemelkedő színvonalú mérkőzést Tököli Attila két góljával abszolválta a hazai gárda, azaz a szakvezető megnevezhette volna a válogatottnál jelenleg csak biztonsági tartalékként számításba vett támadót, ám Egervári Sándor a szokatlan szerepkörben (balhátvédet) játszó Sowunmit emelte ki.

„A Győr ellen már rutinos balhátvédként léptem pályára, hiszen az előző fordulóban a Vasas ellen már ezen a poszton játszottam - viccelődött a mérkőzést követően a játékos. - Nem nyújthattam rossz teljesítményt, mivel ezúttal is nekem jutott a balbekk szerepköre. Persze, abban, hogy ez így alakult, szerepet játszik az, hogy Kiss György sérülése még nem jött rendbe. A posztra hárman pályáztunk, és végül én lettem a befutó, mégpedig az alkatomnak köszönhetően. Az eddigi két, hátvédként megélt meccsünkön nyertünk, úgyhogy Kiss Gyuri kezdhet aggódni. Remélem azonban, hogy hamarosan újra csatárt játszhatok, és az elmúlt két találkozó sikerének fényében szokatlan, ám kellemes kirándulásként tekintek vissza a balbekk helyén töltött percekre."

h3o Creative Commons License 2002.04.11 0 0 570
Enzo Scifo Angyalföldön

Illusztris vendége volt a bajnoki mérkőzésnek. A belga válogatott egykori kiválósága, jelenleg az élvonalbeli Charleroi vezetőedzője és résztulajdonosa, Enzo Scifo is megtekintette a találkozót. Belgium egyik legnépszerűbb embere Balla György menedzser társaságában foglalt helyet a lelátón. Scifo lapunk kérdésére elmondta, hogy egyelőre nincs kiszemelt játékos, minden pályára lépő labdarúgóra kíváncsi.

„A magyar csapatokról és a magyar bajnokságról nem sokat tudok - jegyezte meg Scifo. - Annyi azonban bizonyos, hogy támadó középpályásra és csatárra van szüksége csapatomnak. Azért jöttem Magyarországra, mert korábban a nálunk futballozó Garaba Imre és Balog Tibor is közönségkedvenccé vált a jó játéka miatt. Én egyébként az Anderlecht játékosaként egy ideig együtt laktam Urbán Flóriánnal is."

Scifo tehát titokzatos volt, ám a hírek szerint elsősorban Simek Péter és Thomas Sowunmi miatt érkezett Budapestre. Azt azonban elmondta, hogy nem Tököli Attila játéka csábította hazánkba.

h3o Creative Commons License 2002.04.06 0 0 569
Nem Mészárost akarom bántani, mert szerintem egész tehetséges játékos, de nyugodtan lecserélhette volna Egervári a 30. percben. De megkockáztatom: Tököli helyett is beállíthatta volna Sowunmit, mert T. csak ide-oda forog és az arcáról sem a fanatizmus sütött ma. Ha viszont Csehi helyére volt szánva, akkor végképp érthetetlen, miért várt, mert hihetetlen gyengén játszott. (Mellesleg a kupameccs után azt mondta, a védelemmel volt baj, akkor miért állítja be megint a katasztrofális Salamont?)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!