Keresés

Részletes keresés

nembal Creative Commons License 2013.03.30 0 0 5881

Az lenne a kérdésem, hogy az alapvonali bíró fújhat-e be mezőnybeli lépséhibát.

 

A mai Fradi-Csaba meccsen ugyanis egy egyértelmű lépéshibát nem fújtak be, ha jól emlékszem, gól is lett belőle. Tomori hátrafordult az alapvonali Vágvölgyihez, hogy ez lépéshiba volt, aki bólintott és elismerte, hogy az volt. Majd aztán jól látszott, hogy megbeszélték a másik okos szőkével, hogy az volt. Akkor miért nem fújták le?

 

Egyébként csak Gábort kellett figyelni, aki már nem is reklamált soha, tudta, úgyis mindegy, de nagyon sokszor fohászkodott az ég felé nézve :-)

johevi Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5880

Akkor én sem értem. Max úgy gondolta a jv hogy nem a kapusról ment a labda, hanem  akapufáról. de több mentséget nem tudok kitalálni :-)

Előzmény: zsanna (5879)
zsanna Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5879

A mi játékvezetőnk oldal-bedobást ítélt, a védekező csapat javára. Nem kapus-kidobást, hanem oldal-bedobást.

Akárhogy olvasom, sehogy sem stimmel :-))))

Előzmény: johevi (5878)
johevi Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5878

Ha a pályán kívül állt, akkor nyilván kidobás. Ha belül, és tényleg róla megy ki oldalt, akkor olyan, mintha a kapusról ment volna ki, marad a támadónál. Ilyenkor nyilván nem akarja megszivatni a védekezőt és azt mondja, hogy ő 20 centivel a pályán kívül állt, ergo a labda is kint volt amikor érte...

Előzmény: zsanna (5877)
zsanna Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5877

höhö :-)) Mi voltunk a támadó csapat, és marhára nem értettük, hogy miért az ellenfél kapja meg a labdát. És a bíró a meccs végén megmagyarázta, hogy azért adta az ellenfélnek - akinek a kapusa ért utoljára a labdához, persze a játékvezetőt leszámítva, - mert így szól a szabály....  Frankó...

Előzmény: Fradista Utazó (5875)
nicko Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5876

lehet rosszabbul fog járni a vasas...

Előzmény: Fradista Utazó (5869)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5875

A játékvezető a pálya tartozéka, úgy kell tekinteni, mintha nem ért volna hozzá, és annak megfelelő dobás következik.

Előzmény: zsanna (5873)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5874

Ja, nem :-) Ilyen be nem írt gólról kérdeztem egy-két éve, és akkor itt többen azt írták, nincs semmi, utólag be kell írni, és akkor az lesz az eredmény, ami így kialakul. Az MKSZ most mindenesetre nem így határozott.

Előzmény: sosesose (5872)
zsanna Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5873

Ha a lövés a kapuról úgy megy ki az oldalvonalon túlra, hogy közben a játékvezetőt is érinti a labda, akkor melyik csapat dobhat be? A támadó, vagy a védekező?

sosesose Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5872

"Korábban egyszer volt itt ilyen tárgyú kérdésem, és az akkor kapott válaszok...."

 

Azt hittem FaberK kérdésére célzol.

Előzmény: Fradista Utazó (5871)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5871

Sehogy. Miért kellene összefüggenie?

Előzmény: sosesose (5870)
sosesose Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5870

Tudom bennem van a hiba, de hogy függ össze a labda visszarúgása és egy be nem írt gól?

Előzmény: Fradista Utazó (5869)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5869

Korábban egyszer volt itt ilyen tárgyú kérdésem, és az akkor kapott válaszok nem estek teljesen egybe azzal, hogy most az MKSZ határozott.

http://handball.hu/2013/03/28/ujrajatszas_nyiradonyban/

sosesose Creative Commons License 2013.03.28 0 0 5868

Ha belépett, ha nem, szerintem nem kell belőle ügyet csinálni.

Nyilván ne legyen belőle rendszer, de egyszer elmegy.

Előzmény: FaberK (5867)
FaberK Creative Commons License 2013.03.27 0 0 5867

Szitu:

Lövés mellé, palánkról gurul a labda visszafelé az oldalvonalnál. Edző belép érte, visszarúgja a kapushoz.

Nem teheti meg, ugye? Ha igazam van, milyen szankció járt volna érte?

 

A lényeg: labda játékon kívül, de a pályán gurul. Edző belép a pályára, visszarúgja.

 

(Martin volt az elkövető. Nem 100%, hogy belépett érte, de én úgy láttam.)

Fradista Utazó Creative Commons License 2013.03.04 0 0 5866

Köszönöm, én is így gondoltam (a konkrét esetben a kapus teli talppal a talajon állt, a kapuelőtéren kívül). Kár, hogy nem minden játékvezető így gondolja :-)

Előzmény: sosesose (5865)
sosesose Creative Commons License 2013.03.04 0 0 5865

Kiugrik a hatosról és még nem ért le a lába kinnt? -> kidobás

Kintől ugrott föl (mint egy mezőnyjátékos)? ->bedobás (sarokdobás)

Előzmény: Fradista Utazó (5864)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.03.04 0 0 5864
A kapus kilép a hatosról, majd a levegőben lévő labdát az alapvonal mögé üti. Mi a helyes ítélet? :-)
Peppo vagyok Creative Commons License 2013.03.04 0 0 5863

Ráadásul elveszi az esélyt a tehetséges, mindkét kezét jó használó játékosoktól.

Előzmény: sosesose (5862)
sosesose Creative Commons License 2013.03.04 0 0 5862

"SÜRGŐSEN  CSAK  BAL KEZES "

 

A jobb keze le kell, hogy vágva legyen? Vagy, ha  valami genetikai deformálódás miatt 2 bal keze nőtt csak az az ideális jelölt?:-)

Előzmény: firegery (5861)
firegery Creative Commons License 2013.03.02 0 0 5861

Sziasztok!

 

Budapest XIV. kerületi csapatunk SÜRGŐSEN  CSAK  BAL KEZES játékosokat keres!

 

Olyan balkezes férfi kézilabdázókat keresünk akik amatőr szinten

szeretnék űzni a sportot és a játék öröméért teszik mindezt!

 

 

Feltétel: kézilabda szabályok ismerete, némi kézilabdatudás, 20 és 35 év között vagy!

 

Jelentkezni a 06/70-334-3896-os telefonszámon lehet vagy a batkamano@citromail.hu email címen!

 

Gergő

 

johevi Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5860

A "büntetés" jellegű dobásokat, amikből gól születhet ( hetes, szabad ) el kell végezni. Viszont ha 29:59-nél eldobják biztos hogy akkor jár le az idő, amikor a levegőben van a labda, tehát nem lehet gól a lövés, akkor is meg kell ismételni. Viszont az macerásabb: ha gól lett, akkor nem megadni, ha nem lett gól, akkor újabb lehetőség a támadóknak stb. Ezért "tisztább" lejáratni az órát, vége a játékidőnek, de időntúli keretében el lehet végezni a hetest, szabadot, van rá 3 mp. Mondjuk 29:58-nál meg lehet kockáztatni egy lövést 2mp alatt áthaladhat a gólvonalon, de az a lényeg hogy a dudaszó pillanatában hol a labda.

Előzmény: i07 (5857)
i07 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 5859

Köszönöm válaszod!

FaberK Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5858

igen

Előzmény: i07 (5857)
i07 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 5857

Sziasztok!

29:59-nél az ellenfél csapata kapott egy szabaddobást. A játékos nem végezte el, a játékidő lejárt, erre a játékvezetők időn túli szabaddobást ítéltek meg, és a 3mp-es szabállyal magyarázták. Kérdésem az lenne, hogy ez így szabályos eljárás? Ebben az esetben időntúli szabaddobást kell ítélni? Hisz lett volna ideje eldobni a labdát.

FaberK Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5856

egészen elképesztő

főleg az "időkéréses" történet

Előzmény: Fradista Utazó (5855)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.11.05 0 0 5855

Kösz mindkettőtöknek.

 

Az a gondom ezzel, hogy, ha a játékvezető elnéz egy lépéshibát, az sajnos benne van a játékban manapság. Sőt, ha úgy vélem, hogy elnézett egy lépéshibát, akkor még az is lehet, hogy ő látta jól, és én rosszul.

Viszont ezeknél az eseteknél szemernyi kétely sem merült fel azzal kapcsolatosan, hogy ténylegesen mi történt, egyszerűen a játékvezetők rosszul ismerik a szabályokat. És ugyan egyik eset sem felnőtt NBI-es találkozón történt, de egyiket sem fiatal játékvezetők követték el, akiknek elnéznénk, hogy izgalmukban összekevernek valamit; hanem olyanok, akik már rutinosabbak, akiknek az ember elfogadja, ha lekésnek egy esetről, ha rosszul figyelnek meg egy esetet, de azt nem, hogy ne ismerjék a szabályokat.

johevi Creative Commons License 2012.11.04 0 0 5854

Az első esetben az lenne szabálytalan, ha a két pályára lépő hivatalos személy közül valaki nem a sérült játékossal foglalkozna, hanem a pályán osztana tanácsot. Ha a játékosok a pályán vannak, a hivatalos személy (edző) a cserehely rá vonatkozó részén, miért ne beszélhetnének...

A második eset ( nem szabad cserélni ) az időntúli szabaddobásra vonatkozik, ott a védekező csapatnál nincs csere, támadóknál egy lehet. Szerintem ezt keverhette össze...

Előzmény: Fradista Utazó (5852)
Fegyike Creative Commons License 2012.11.04 0 0 5853

Szia!mindkét esetben jol látod neked van igazad!!egyik esetben sem történt szabálytalanság!!

Előzmény: Fradista Utazó (5852)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.11.04 0 0 5852

Két közelmúltbéli eset.

 

1., Az A csapat játékosa megsérül, hosszasan ápolják. Eközben az A csapat többi pályán lévő játékosa a kispad három méteres körzetében helyezkedik el, az edző pedig, a pályán kívül állva, takatikai tanácsokat ad nekik. A játéktéren csak a megengedett számú játékos helyezkedik el, az edző a pályára nem lép be, a kispadnál az edzőn kívül más nem áll.

A játékvezető odamegy, a játékosokat elzavarja ("nem időkérés"), majd az edző és a játékosok közé áll, ily módon is korlátozva a kommunikációt.

Meggyőződésem, hogy a játékvezető itt súlyos hibát követ el, hiszen semmiféle szabálytalanság nem történt (ha pedig történt volna, azt progresszíven büntetni kellene).

 

2., A játékvezetők az A csapat javára hétméterest ítélnek. A B csapat kapusa elindul cserére, de, még nem ér le a pályáról, amikor letelik a játékidő. A játékvezetők utasítják, hogy álljon vissza a kapuba, mivel ekkor már nem lehet cserélni. Ennek utána fogok olvasni, ha lesz rá időm, de azt hiszem, itt is tévedtek a játkvezetők.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!