Keresés

Részletes keresés

Imnaga Creative Commons License 2024.07.12 0 0 11534

Egy egér élettartamàhoz hasonlitva nem panaszkodhatunk...

Előzmény: Törölt nick (11532)
jogértelmező Creative Commons License 2024.07.12 0 0 11533
Törölt nick Creative Commons License 2024.07.12 0 0 11532

Az átlag életkoruk 30 - 35 év, nagyon szépen néznek ki a sírban is az ép belső szerveikkel.

(bár egy bizonyos idő után mindenki egyforma hosszan lesz halott, az életidő relatíve nagyon rövid)

Előzmény: Imnaga (11530)
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.11 0 0 11531
Előzmény: Láló120 (11529)
Imnaga Creative Commons License 2024.07.11 0 0 11530

Az eszkimoknak nem volt sziv és érbetegséguk mint most mivel csak hust halat àllati zsiradékot fogyasztottak.A fris hus és hal minden vitamint és a szervezet szàmàra fontos anyagot tartalmaz.

Előzmény: Láló120 (11529)
Láló120 Creative Commons License 2024.07.11 0 1 11529

"egy ido utan bizony elkerulhetetlenul immunreakciot kezd el kiprovokalni a legtobb ember szervezetebol..."

 

A glutén ugyebár. Láttál más húsra allergiás embert? Marha húsra, disznó húsra stb. Én nem. Ha van is ritka mint a fehér holló. Az ember evolúciós okból eredendően hús evő. Evett néha gyümölcsöt is. 

Előzmény: Auralianus (11511)
Imnaga Creative Commons License 2024.07.11 -2 0 11528

Valamit kell adjanak mint magyaràzat ha végul mégis jon a hideg...a kis jégkorszak. Evekig etették az embereket hogy miattunk jon a felmelegedés és végul forditva lesz jon a hideg...de azért biztos lehetunk benne az "ékologusok" szerint az is az emberiség bune lesz....

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11527)
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11527

Amikor az AMOC belassul, mint 2013-ban és 1987-ben, a nagy havazásokat és hideget okoz.

Ha leáll, akkor kisjégkorszak megint...

https://raketa.hu/megfejtettek-a-kis-jegkorszak-kialakulasanak-meglepo-okat

 

Márpedig az összeomlását jósolják.

jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11526

Nekem is ez volt az érzésem, már kezdetek óta. Az arányokat sokan nem érzik, főleg a döntéshozóknál. Az emberiség nem tud klímát változtatni. Ennyi a tanulság eddig. Pedig a 0,04%-nak vörös villogónak kellene lennie. Pontosabban 0,02%-nak 200 év alatt.

De még erről sem hallott sok képviselő, ahogy láttuk egyszer... lövésük sincs, mennyi a co2 a légkörben.

Előzmény: Imnaga (11525)
Imnaga Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11525

Hàt pontosan ez az...Haroun Tazieff a vulkanologus megmondta hogy az ember szerepe jelentéktelen a vulkànokhoz képest.

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11524)
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11524
sr1 Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11523

Az SCR utan van visszavezetve, az redukalja NOX. Annak is meleg kipufigaz kell.  

Előzmény: Láló120 (11522)
Láló120 Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11522

" egész kipufigáz vissza van vezetve a motorba, hogy azt a kevés hőt is, ami maradt benne, munkává alakítsa át. "

 

Úgy tudom azért van visszavezetve egy része, hogy csökkentse a nitrogén oxid szintet. Nem olyan magas hőfokú az égés.   

Előzmény: sr1 (11517)
sr1 Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11521

Nyár közepe van. Volt egy elég hideg tavasz. 

A városok 100 éve alatt területileg negyed akkorák voltak, mind most. Valamikor a meterológiai állomásokat a városok mellé építették, most be vannak építve betonok közé. 

A Nyugati Ércehegység csúszain ismerek szinte minden meterológija állomást, azokat kb. a 60 évekbe lettek telepítve, csak azon nem lettek beépítve.

A mediterán országokba a dél balkánon is szieztáztak, kitudja mióta. Zsalugáter is van szinte minden korabeli házon.

Ha ki van adva az ukáz, hogy narancsárga és vörös kód és megdölt a mindenkori hőmérséklet rekord, akkor az egy fasza rémhír.

 

      

       

  

 

  

  

    

Előzmény: Láló120 (11520)
Láló120 Creative Commons License 2024.07.10 0 0 11520

"Néhány évtized alatt biztosan nem tudunk befolyásolni semmit. Ez abból is látszik, hogy folyamatosan kerek 1-2-3-4 fokokról álmodoznak a klímaszakkörben."

 

Meg kéne próbálni magasba rakott ballonokkal körbe rakva az országot. Széliránytól függően vizet permetezni. Mint a repülők kondenz csikjai. Árnyékolnának az országot, részlegesen. Nem lenne ilyen meleg. 

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11510)
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11519
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11518

El kell küldeni a tapasztalatokat a kormánynak.

Ebből is látszik a jövő, a hibrid többet eszik, mint a sima. A sima EV meg nem jut el a megyehatárig sem. 10 év és visszajutunk az ICE-hez. Főleg, ha újra hideg korszak köszönt be.

Ma is volt valami hír, hogy nem tartható az ICE kivezetésének határideje.

Előzmény: sr1 (11517)
sr1 Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11517

V6 dízellel járok, jó nagy batár, 7 alatt fogyaszt, ha nem nyomom ki a szemét. Kb. 155g/km CO2-ír a születési bizonyítványban és tényleg annyi. 

Egyszer megnéztem a kocsit a szervízbe felemelve és az egész kipufigáz vissza van vezetve a motorba, hogy azt a kevés hőt is, ami maradt benne, munkává alakítsa át. 

SCR is játszik, csak meleg levegőt fúj ki hátul.  

A tavaly nyáron vettem egy V6 benzines hibridet, használtat- 1 évest, - hogy én is legyek trendy, naaagyon drágán. Elmentem vele a dél Balkánba, majdnem 450kilóval nehezebb, mind a v6 dízel, főleg az akku miatt, ami a hátsó tengelyt terheli. Vagy 45- 50km képes volt tisztán elektromosan haladni, 130-al is. 

A csodatechnika 14liter alá nem lehet bevinni: mindegy, hogy lassan, ha gyorsan vezettem  Ha odafigyeltem, kb. 120-150 km alatt fullba lehetett tőlteni az akkut (benzint elégetve), de akkor ment mint egy veszett medve. Kékre váltott a műszerfal, amikor rásegített a villany.:)   

Aludtam rá vagy kettőt és visszaadtam, de kellett vegyek helyette egy új V6-os dízelt, most újra van egy normális  kocsim vagy 8 évig. 

Méghozzá kettő, mert a 2018-ast, aminek 300e km a futása nem adom el, hiszen semmi baja.  

Van egy ismerős fejlesztési mérnököm a gyárba, ahol ezt a dízelt gyárják és fejlesztik a E7-es változatát.   

 

 

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11515)
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11516

És nem csak mi nem, hanem a mostani vulkánok sem. Ha lemegy hídba a teljes szakkör, akkor sem.

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11515)
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11515

rövid idő alatt hatalmas környezeti katasztrófa zajlott le

ami a Föld élővilágának hihetetlen mértékű kipusztulásához vezetett: az állat- és a növényfajok több mint 90 %-a végleg eltűnt.

 

 

Ilyet mi nem tudunk összehozni 90g/km CO2 kibocsátású kocsikkal, akármennyit is gyártunk belőle:( Ez nem az a szint.

 

Előzmény: sr1 (11514)
sr1 Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11514

Végigolvastam. 

100-200 méter tengerszint emelkedést is jósól, engem nem érint, az otthon kb. 450 méteren van és a munkáim 380 méteren, Stereo 70- ban mérve. :)  

 

 

A perm és a triász időszak határán viszonylag rövid idő alatt hatalmas környezeti katasztrófa zajlott le, ami a Föld élővilágának hihetetlen mértékű kipusztulásához vezetett: az állat- és a növényfajok több mint 90 %-a végleg eltűnt. A mai ismeretek szerint a környezeti katasztrófa egyik lényeges eleme a globális felmelegedés, a szélsőségesen melegházi klíma kialakulása volt, így e katasztrofális helyzet kialakulása igen tanulságos a klímaváltozások megértése szempontjából is. A levélmaradványokon megfigyelhető légzőnyílások (sztomák) sűrűsége egyértelműen jelzi a légköri CO2 drámai megnövekedését a határnál. A légköri szén-dioxid hirtelen megnövekedése a Szibériában ekkor lezajlott hatalmas méretű bazaltvulkánossághoz köthető, részben közvetlenül, részben közvetett módon. A vulkáni működés során nagymeny-nyiségű CO2 került a levegőbe, ami az üvegházhatás erősödéséhez vezetett, és ezáltal felmelegedést okozott. Ennél is fontosabb azonban, hogy a tengervíz felmelegedésével a kontinentális selfek üledékében felhalmozódott metánhidrátból a metán felszabadult, ami különlegesen hatékony üvegházhatású gáz, bár gyorsan oxidálódva CO2-vé alakul. A globális felmelegedés miatt az óceáni medencékben az áramlási rendszerek gyakorlatilag leálltak, és oxigénhiányos víztömeg alakult ki, ami a tengeri élővilágra nézve katasztrofális következményekkel járt. A hirtelen klímaváltozás a kontinenseken is felborította a bioszféra érzékeny egyensúlyát. Hasonló folyamatok játszódtak le a triász időszak végén is, ugyancsak rendkívül jelentős kihalást eredményezve, amiért valószínűleg a Közép-atlanti magmás provincia bazaltvulkánjai tehetők felelőssé...

 

Kiemelt rész:

 

Kb. 280 millió éve, a szibéria bazaltvulkános időszakban nagy mennyiségű ásványkincs került a felszínre, amit kültéri bányászattal el lehet érni. 

Erre fáj a foga mindenkinek.  

 

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11510)
jogértelmező Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11513

" A szalma kinn marad nem hasznosul."

 

Komposztálni kellene.

Előzmény: Láló120 (11500)
szilvatövis Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11512

Én úgy tudom, hogy bizonyos népcsoportoknál hiányzik, de legtöbb embernél termelődik a laktáz enzim. Menyisége csökkenhet idős korban, ahogy bármi más emésztő enzimé is.

https://www.eletero.info/etelintolerancia-vagy-az-idoskor-jele-141

 

A tejtermékek egészségesek, semmi baj velük, azzal van baj aki nem tudja megemészteni.

Előzmény: Auralianus (11511)
Auralianus Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11511

En ugy tudom, hogy bizonyos dolgok maradektalan megemesztesere (pl mas fajok teje, gluten egyes alkotoelemei) egesz egyszeruen nincsenek megfelelo enzimjeink az emberi gyomorban. Ezt az alapanyagok megfelelo feldolgozasaval es valtozatos etrenddel megtanultuk az idok folyaman reszben kezelni, reszben kikuszobolni, de mindezek ellenere ezen termekek tartos es boseges fogyasztasa eseten egy ido utan bizony elkerulhetetlenul immunreakciot kezd el kiprovokalni a legtobb ember szervezetebol...

...mivel vannak a kulonbozo genetikabol adodoan egyeni kulonbsegek es az egyenek kitettsege sem azonos szintu, ezert nem mindenkinel alakul ki halala elott az intolerancia :)

 

 

Előzmény: szilvatövis (11509)
jóváhagyott tücsök Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11510

http://www.matud.iif.hu/08jun/03.html

 

Néhány évtized alatt biztosan nem tudunk befolyásolni semmit. Ez abból is látszik, hogy folyamatosan kerek 1-2-3-4 fokokról álmodoznak a klímaszakkörben.

Előzmény: sr1 (11507)
szilvatövis Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11509

A legtöbb szerintem hibás. Vannak érzékenyebb szervezetű emberek, számtalan emésztési/allergiás probléma létezik. Ha minden okozóját károsnak tekintünk nem marad semmi a környezetben.

Előzmény: Auralianus (11508)
Auralianus Creative Commons License 2024.07.09 -1 0 11508

Ezek utan igen jo kerdes, hogy vajon mitol alakul ki a legtobb emberrel idovel laktoz intolerancia, es igen sokaknal glutenerzekenyseg ha a tej es a liszt nem karos az egeszsegre?

Előzmény: szilvatövis (11491)
sr1 Creative Commons License 2024.07.09 0 0 11507

https://vm-magazin.hu/miert-volt-magasabb-a-szen-dioxid-szint-a-dinok-idejeben-mint-most/

 

A tektónikus mozgások miatt, 5x magasabb volt széndioxid koncentráció a légkörben és 4-5 fokkal melegebb volt, mind ma.

Az óceánok 20 méterrel magasabbak voltak. 

Közben a növények is val. gyorsabban fejlődtek , mert nagyra nőttek a növényevő dinók.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11503)
Láló120 Creative Commons License 2024.07.08 0 1 11506

Többen megmutatták már itt, én is, hogy a metán takarási spektruma keskeny és fedésben van más légköri gázokkal. Gyakorlatilag nincs jelentősége. A média ész nélkül tolja.

Előzmény: jogértelmező (11501)
szilvatövis Creative Commons License 2024.07.08 0 1 11505

Magyarán nem alakul ki sugárzási tér, 

Hogyne alakulna ki. :-)

Csak nem aszerint alakul a hőmérsékleti gradiens.

főleg hogy a gázok gyenge sugárzók. 

A Föld éppen annyi energiát sugároz szét a világűrbe, amennyit a Napból kap.

Nem kommentáltam a kommentet, mert személyeskedéssel zsúfolt értelmetlen hablatyot nem lehet értelmes kritika alá vonni.

Előzmény: jóváhagyott tücsök (11504)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!