Keresés

Részletes keresés

Fürtöske Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6216

Éppen ezért szeretem nagyon a phpBB 3.0.xx motort.

Például az ilyen esetekben (HEAD) van egyetlen egy overall_header.html  - és a hozzá tartozó - overall_footer.html fájl.

Ezekben meg tudod adni egyszerű IF elágazásokkal, hogy mi töltődjön be mondjuk a portálnál, a fórumnál, a képgalériánál, vagy akár a blognál.

Sőt a fórumnál még szűkíteni tudod, hogy egyes fórum témáknál (forum_id), vagy akár egyes témáknál (topic_id) mi töltődjön be.

Ha meg nincsen IF elágazás, akkor globálisan töltődik be. :)

Előzmény: MZ/Y (6215)
MZ/Y Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6215

A Joomla-val egyébként pont az a bajom, hogy mindent ezer helyen lehet beállítani. Alapvetően helyes, mert így lehet szabályozni, mi melyik részre hasson, ugyanakkor ha valami nem úgy jelenik meg, ahogy neked tetszik, baromi macerás minden sarokba benézni, ott van-e elállítva.

 

Sajnos már kevés az eszem, hogy megtanuljak hagyományos módon "kódolni". :(

Előzmény: Törölt nick (6211)
Fürtöske Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6214

MZ/Y közel jár! :)

 

Nem használok Joola! motort, de "HA JÓL TUDOM(??)", akkor:

System - Globális beállítások - Site - Meta adat beállítás ..... (vagy valami ilyesmi)

 

Az biztos, hogy a Joomla! esetében konkrétan a fájlokban nem találod, mert ennek a motornak a struktúrája olyan, hogy ezeket a dolgokat a megfelelő helyen egyetlen konkrét utasítással tölti be:

  • <jdoc:include type=”head” /> – Itt töltődnek be a meta adatok és a különböző bővítmény fájlok (*.css - *.js - stb, stb)
Előzmény: Törölt nick (6210)
MZ/Y Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6213

Elvileg a globális konfigurációnál kellene lennie.

 

Ha nem találod, ftp-vel töltsd le az egész cuccot a számítógépedre és keress rá a szövegre. (Lehet, meg lehet a szerveren is tenni.)

 

Be kell lépni a szolgáltató oldalán a control panel-ba, megnyitni az adatbázist és ott is rákeresni. Talán ezzel kezdj inkább.

 

Illetve legelőször nézd meg a configuration.php-t a gyökérben, mintha ott lennének ezek.

Előzmény: Törölt nick (6211)
Zalai88 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6212

Ne a joomla admin felületén keresd hanem a forrásban.

Előzmény: Törölt nick (6208)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6211
Tartalomban nincs, menük közt nincs, vezérlőpult globális konfigurációban nincs.
Előzmény: Törölt nick (6210)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6210
Magát a HEAD fejlécet nem találtam, pedig egész nap kerestem, már nem bírok számítógépre nézni.
Előzmény: Fürtöske (6209)
Fürtöske Creative Commons License 2017.03.31 0 0 6209

Nem tudom, hogy ezt ide akartad írni?

Mert valahogy nem passzol sehova sem .... :)

 

Egyébként valóban a HEAD részben van.

<meta name="google-site-verification" content=".........................................." />

 

Bővebben itt lehet olvasni róla : https://support.google.com/webmasters/answer/35179?hl=hu       

Előzmény: Törölt nick (6208)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.30 0 0 6208

Hali!

 

3. Joomla admin oldalán szeretném megtalálni azt a meta tagot, amivel tulajdonosnak regisztrálta magát, engedély nélkül a készítő. Állítólag a főoldal HEAD sorában lehet, de azt sem találom :-(

Sajnos amíg ott van a Search Console nem engedi törölni a tulajdonosok közül.

glacibacsi Creative Commons License 2017.03.27 0 0 6207

Köszi. Az ilyen telepíthető verziók jobban bejönnek nekem...

Előzmény: 2018 (6206)
2018 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6206

Alap-honlap készítésre kiváló a KompZer ( KompZer.net )

Ingyenes, egyszerű és tud magyarul is. Több féle op. rendszeren is fut.

Én ezt használom Linux és Win alatt is.

Ajánlom mindenkinek...

glacibacsi Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6205

Nézem őket, köszönöm!

Előzmény: Fürtöske (6204)
Fürtöske Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6204

Wix

 

Site123

 

openElement

 

Simbla

 

IM Creator

 

Én egyiket sem használom, így véleményt nem tudok mondani.

Ízlések és pofonok .... 

De állítólag ezek a legjobbak .... :)

Előzmény: glacibacsi (6203)
glacibacsi Creative Commons License 2017.03.23 0 0 6203

Sziasztok!

 

Teljesen amatőr weblap készítő vagyok. Utoljára ráadásul három éve csináltam egy kis honlapot egy baráti társaságnak. Akkor a WebSite X5 programot használtam, ami nagyon jó volt, mert kódírás nélkül lehetett vele "alkotni". A program még ma is létezik, de az ára nem túl barátságos. Ezért szeretnélek megkérdezni titeket, hogy van-e más olyan szoftver, amivel amatőr-barát módon, drag and drop módszerrel lehet lapokat készíteni és az ára nem több 2-3 tízezresnél (vagy esetleg ingyenes)?

 

Köszönöm

fruzsiszendvics Creative Commons License 2017.03.11 0 0 6202

Igen igazad van. De például itt is lehet egy ilyet, hogy mióta működünk ennyi lehallgató készüléket iktattunk ki. Ez például tök jó. Nyilván nem referencia értékű, de jó képet festhet.

 

Konkrét referenciát ilyen esetben nyilván nem rakhatsz ki. Bár a név nélkül plasztikázott cici itt is jó lehet. Ha például az oldalon fentlévő szétszedett kütyü forrása nem az internet lenne, hanem saját fotó az is tök jó. Én amúgy ha nagyon akarnék valamit mutogatni, akkor csinálnék egy youtube csatornát, ahol a hatástalanított kütyüket (ha nem felismerhető, hogy honnan van persze. szóval valami standard ebay cucc és nem egyedi gyártás) szétszedném, megmutatnám, hogy ezt találtuk így néz ki belülről. Aztán valami látványos módszerrel rongyosra zúznám. Azt mindig szeretik a neten. :D

 

Máris van mit mutogatni referenciák helyett.

 

 

 

//Félig off, de egy rendes weboldal design is sokat segítene ezen az oldalon pl így kezdésnek. Megbízhatóbb egy cég, ha az oldala nem úgy néz ki, mint ami 2002ben készült. A kedvencem a cookie figyelmeztetés az oldal közepén random. És aztán az egybeolvadó Egyetértek/Nem értek egyet gomb. Először azt hittem, hgoy egy gombról van szó. Mindegy mire kattintasz, ugyanaz lesz alapon. :D

 

 

Előzmény: Törölt nick (6201)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6201

Van kurva a facebookon, referencia fotókkal, ha érdekel keress rá, Ménesi Klaudia. Nem népszerüsíteném ingyen itt a linkjét.

 

No, de maradnék a lehallgatásvédelemnél, hogy ide nem jönne jól egy leírás arról, hogy mi szupertitkosak vagyunk, nem pofázunk másról, így Ön biztonságban van, ha hozzánk fordul.

A "Köztünk marad" szlogen is ezt hivatott erősíteni.

Előzmény: fruzsiszendvics (6200)
fruzsiszendvics Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6200

Hát egyrészt a mi bizalmasan kezeljük, nálunk nem jelenik meg a referenciák közt, ez biztos fontos.

 

Másrészt amúgy szerintem pl egy urológusnál kirakhatsz statisztikákat. Az elmúlt x évben y betegen segítettél. Vagy ilyesmi. És akkor ott mégsem kell odarakni az arcot nevet.

Meg referencia lehet anonim is. A rólunk írták, ahova kell a név meg arc, de az meg úgyis fake az összes. Szóval ha az ügyfél megengedi, hogy kirakd a képet a melléről (plasztikai sebész) az arca meg a neve nélkül, az simán jó. És szerintem ezt sokan bevállalják. Vagy elegen ahhoz hogy legyen pár szép referencia fent.

 

Kurva? :D Mutass kérlek egy kurvát, akinek saját weboldala van REFERENCIA MUNKÁKKAL. (Már a saját weboldalt is kétlem) Egy videó az akcióról vagy mi? :D

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6199

Kifejezetten a referenciákra gondoltam, az esettanulmány, sztorizás, az más. Szerintem.

Előzmény: troglodita (6198)
troglodita Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6198

Esettanulmányokat lehet diszkrécióval is írni, nem muszáj minden adatot publikussá tenni ;-)

Előzmény: Törölt nick (6196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6197

Természetesen urológus...

Előzmény: Törölt nick (6196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6196

Refrencia:

 

Mi van azon szolgáltatásoknál, amik a szolgáltatás jellege miatt diszkrétek kell, hogy legyenek?

 

-Kurvák

-Urolúgusok

-Magánnyomozók

-Lehallgatásvédelem

 

Játszom a gondolattal, hogy kifejezetten felírom, hogy nálunk kuss van az ügyfelekről, így Ön leendő megrendelő is számíthat a titoktartásra. Vélemény?

 

Amúgy találtam olyan oldalt, ahol van referencia.

Előzmény: fruzsiszendvics (6189)
Fürtöske Creative Commons License 2017.03.10 0 0 6195

Ezen lehet is mutogatni. :)

 

Egyszerű, letisztult, mégis szép.

Minden ott van, ami fontos, és kell, mégis könnyen megtalálható .... :)

Előzmény: troglodita (6193)
fruzsiszendvics Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6194

Bár elsőre nem feltétlen értettem veled egyet a menü struktúrában.

 

Amit írsz, hogy van egy rendszer, amit ismernek és ezt kérik, ez a látogatókra is igaz. Van egy rendszer, amit ismernek, ezért ebben jól eligazodnak.

Bár én is jobban szeretem a több gondolatot beleölt, logikusabb rendszereket, de sokszor fél attól a megrendelő, hogy mivel ő is a régebbiben tud eligazodni, ezért a látgatóval is ez lesz. Én is kicsit furcsán néztem a posztod alapján tbh.

 

Viszont az oldalon, amit linkeltél tényleg remekül fel van építve a menü. Logikus és egy másodperc alatt megtaláltam mindent, ami érdekelhetett. :)
Le a kalappal.

Előzmény: troglodita (6193)
troglodita Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6193

ez mondjuk egy köztes verzió, ezen szoktam mutogatni a blogos-címkés-kategorizált szerkezetet a reménybeli ügyfeleknek: http://nagygergo.eu/butoros/fooldal

Előzmény: Fürtöske (6191)
troglodita Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6192

szerintem ez nem tetszés és nem tetszés kérdése, hanem bénaság vagy nem bénaságé ;-)))

a többi stimmel ,-)

Előzmény: Fürtöske (6191)
Fürtöske Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6191

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más tetszik, vagy más érdekli.

Vagy ha esetleg ugyanaz, vagy hasonló, de akkor az is legalább egy kicsit más formában .... :)

Előzmény: troglodita (6190)
troglodita Creative Commons License 2017.03.08 0 0 6190

Pont a mai napon kaptam meg a legújabb céges munkához a hozzávalókat. Egy bútoros-belsőépítész oldalról van szó, a látványterv tűrhető, a javasolt menüstruktúra a következő:

 

- Főoldal

- Cégünkről

- Termékeink

--- Magánszemélyeknek

--- Kivitelezőknek

--- Üzleti ügyfeleknek

- Szolgáltatásunk

- Referencia

- Kapcsolat

 

Hogy mi evvel a baj? Hát minden. A honlap tervezője/megálmodója látott néhány rossz példát az életben és most azt másolja szolgai módon, mint egy robot.

 

Ahogyan én csinálnám:

Lennének a termékkategóriák (konyhák, ebédlők, szekrények, ágyak stb.), aztán lennének a piaci szegmensek (magán, üzleti, tervezők/kivitelezők), meg lennének a munkálatok típusai (tervezés, kivitelezés, restaurálás, belsőépítészet)

 

Aztán jönnének a "sztorik", vagyis maguk a bútorok, pl. "Beépített konyhabútor tervezése és kivitelezése 200 nm-en", "Baldachinos ágy újgazdagéknak", "Maffiavezér trónus helyreállítása", miegymás ;-))) A sztoriknak lenne egy címe, dátuma, bevezetője, szövegtörzse, képgalériája. És persze ott lennének a kategorizált címkék is, több azonosság esetén pedig automatikus ajánlók hasonló témákban. A prímet természetesen a képek vinnék, ehhez persze profi fotózásra is szükség lenne.

 

És persze lenne egy céges szekció is, de simán eldugva egy mobil menüben, ami teljes képernyős üzemmódban is kint maradna: cégünkről, referenciák, munkatársaink, gépeink, elérhetőségek, online kapcsolatfelvétel stb.

 

Persze a kettes verzió sokkal melósabb, több ész és energia is kéne a működtetéséhez, de legalább lenne értelme az egésznek. Az egyes verzió pedig egy szutyok hulladék, teljesen használhatatlan vacak, a "pipáljuk ki minél hamarabb és olcsóbban a weboldal problematikát" osztályból...

Előzmény: fruzsiszendvics (6189)
fruzsiszendvics Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6189

@Fürtöske

 

Én úgy gondolom, hogy a webfejlesztő oldalaknál is az egyik legfontosabb a referencia.

Illetve a Rólunk oldal is hasznos. Nem mindegy, hogy egy pistikabt2000 pont hu oldal mindenféle arc nélkül vagy egy normális fejlesztő csapat Zsolttal, Gáborral meg Bélával, akik felválallják az arcukat is a munkájukhoz. Meg nem is azt mondom, hogy el kell hinni mindent, amit oda ők kiírnak. De azért jó képet ad az is egy cégről, hogy mit tartanak fontosnak kommunikálni. Azt hozzák fel, hogy ők mennyire megbízhatóak vagy ügyesek vagy azt hogy gyorsan olcsón kapod meg. Szóval a saját pozíciónálásuk is fontos szerintem.

 

Abban teljesen igazad van, hogy a konktaktoknál ha 'néha felvesszük' telefon van, azt nem is érdemes kiírni, mert én például kettőnél többször biztos nem hívok egy céget. Az e-mailre várok akár heteket is ha kell. Főleg ha ki van írva. De ha nincs full time telefonos kolléga, akkor érdemesebb csak az e-mailt kommunikálni.

 

A rólunk írták pedig 100%ban bullshit. Ha valós ügyfél írta, akkor is kérésre írt jót. Úgyhogy teljesen irreleváns.

Előzmény: Fürtöske (6187)
Borembukkk Creative Commons License 2017.03.05 0 0 6188

Komoly érdeklődők (pénzes megrendelők), szinte mindig megnézik a referenciákat és az ajánlásokat, de még a rólunk részt is. És igen, ide jól jönnek a jól sikerült fényképek, mert szívesebben tárgyalnak egy barátságos arccal, mint egy névtelen valakivel. De ez már cihológia. :)

Előzmény: Fürtöske (6187)
Fürtöske Creative Commons License 2017.03.02 0 0 6187

Kedves fruzsiszendvics!

 

Van igazságod neked is ebben, mert én a hozzászólás írásakor "leragadtam" a weboldal-készítő weboldalaknál, csak azokra koncentráltam.

Így ebben az esetben, ha globálisan nézzük a neten megjelenő, szolgáltatást hírdető weboldalakat, a Referencia képeknek lehet jelentősége.

 

Bemutatkozás vs. Rólunk vs. Cégünkről téma bizonyos esetekben lehet mérvadó, bár nekem ezzel kapcsolatban azért vannak fenntartásaim.

Mint ahogy azzal is, hogy a Kapcsolatok témában megadott telefonszámok, vagy email címek mennyire használhatók.

Mert azt biztos nem fogják odaírni, hogy a telefont "néha felvesszük", vagy hogy az emailra "majd valamikor válaszolunk".

Természetesen tisztelet a kivételeknek, mert azért van sok nagyon korrekt oldal!

 

A Rólunk írták: téma meg egészen más, és ebben a gyakorlati tapasztalatok alapján az a véleményem, amit már előzőleg is írtam. :)

Előzmény: fruzsiszendvics (6186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!