Keresés

Részletes keresés

Rotocal Creative Commons License 2017.12.27 0 0 8231

Köszönöm a körültekintő és tanító válaszod, erre volt szükségem :-)

 

Szétnézek máshol is, igazság szerint a cafetériás vásárlás lehetősége vonz a decában... 

 

Mivel főleg pályáznék, ezért ha jól értem, akkor onnan ez https://www.decathlon.hu/end-zone-500-snowboard-id_8397796.html már egy fokkal jobb választás hosszabb távon.

 

Köszönöm még egyszer.

Előzmény: vau1111 (8230)
vau1111 Creative Commons License 2017.12.27 0 0 8230

Nem biztos hogy nagyon mellélőnél ezzel, de az sem biztos, hogy jó választás. Itt már a hosszútávú igényekről, és tervekről is szó van.

A Decathlon mondjuk nem híres a precíz leírásokról, és hát itt is írnak óriási hülyeségeket. Hiába, franciáról tükörfordítanak, szerintem fordítóprogrammal, ráadásul tényleg messze van a szakmai hitelességtől az egész.

 

Ha csak a tényeket nézem, ez egy kezdő/jib lap, azaz extrém lágy, rövid, de remélhetőleg strapabíró. Kihangsúlyozzák az enyhe torziós merevséget, többször is, ez nagyon jó kezdéshez, farolgatáshoz meg alapszintű ugráláshoz, de ha már az élt használni is kell, nem fog tartani.

 

Ha a hosszú távú célod inkább a parkok világa, akkor első deszkának jó lesz. Ha normál pályákon, akár jeges havon, stb. is akarsz boardozni, ezt nagyon hamar ki fogod nőni szerintem.

 

Kis megjegyzés a méretválasztáshoz:

Megintcsak stílus- és egyénfüggő, de 172/65-höz a 151 centi szerintem rövid, főleg egy torziósan lágy lapnál. Parkban, ugráláshoz tényleg a gördeszka méretek a jók, de univerzálisabb felhasználásra én simán merném a 156-osat is ajánlani. A kis hossz főleg a levegőben forgásoknál lehet fontos, havon kanyaroknál jó technikával nincs a nagyobb hossznak hátránya. Azaz ha a park lesz a cél, a 151 tuti jó, ha más, akkor kérdéses szerintem.

 

Egyebet ajánlani most nem tudok, épp nem annyira követem a jelenlegi trendeket és árakat. Talán kis iránymutatónak elmegy amit írtam. De kérdezz meg másokat is.

Előzmény: Rotocal (8229)
Rotocal Creative Commons License 2017.12.27 0 0 8229

Sziasztok!

 

Abszolút kezdőként kérném a tanácsotokat.

 

172 cm, 65 kg vagyok, abszolút kezdő, elfogadható egyensúlyérzékkel.

 

Évente legfeljebb 3-4 alkalommal jutnék ki 2-3 napokra pályára.

 

Felszerelést választásban kérem a segítségeteket, inkább vennék, mint bérelnék.

 

Abszolút laikusként ezt néztem: https://www.decathlon.hu/snowboard-kotes-end-zone-400-id_8398552.html , ebből is a 151 cm-est.

 

Nagyon mellémegyek? Van más/jobb ajánlat kb. ezen az áron?

 

Köszönettel:

 

rotocal

vau1111 Creative Commons License 2017.12.26 0 1 8228

Ekkora súlyra nem jó a túl lágy lap, mert csak karikába hajtod állandóan, de kezdéshez meg a túl merev nem jó. Általában szokott lenni egy gyártói ajánlás a lapok súlyhatáraira. Azt kéne megnézni, és olyan lapot keresni, ami az adott hossz mellett tolerálja a 100+ kilót. Biztos van ilyen kezdőbb lapból is. Ha csak a boltok ajánlásait nézem, akkor a haladóbb lap ami szerintem logikusabb.

 

Előzmény: tomex5 (8227)
tomex5 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 8227

Sziasztok.

Abszolút kezdőként fordulok hozzátok segítségért lap vásárlás tekintetében.

Nem szeretnék bérelgetni ezért elgondolkoztam azon,hogy vásárolnék egy lapot.
Két boltban voltam két teljesen más infóval jöttem ki. 

178cm és 110kg vagyok. Azaz nem éppen egy nádszál.
A deszka magasságával kapcsolatban mindkét heylen 156-160cm javasoltak. Viszont az egyik helyen a súlyom miatt a puhább, kezdő lapot, míg pont ugyanebből az okból egy kicsit keményebb haladó lapot javasoltak.
Végig gondolva mindkét válasznak megvan a létjogosultsága és mindkettőben megvan a logika is.

Ti mit javasolnátok?

pedroh Creative Commons License 2017.12.20 0 0 8226

sziasztok!

 

tervezi valaki, hogy megy Kaprunba a közeljövôben? egy szívességet kérnék.

köszi

peter

vau1111 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 8225

Van valami elképzelésem, hogy még karácsony előtt ki kéne jutni valahova hóra. Túl sok ötletem nincs, de ha valakit érdekel, egyeztethetnénk.

Ötletek:

- Jövő hét hétfő vagy kedd, Stuhleck, bár hogy mennyi értelmes pálya van nyitva, az kérdéses. Ahogy nézem, a fő pálya, és a felső carvingpálya megy, a többit nem tudom. A webkamera egész jót mutat.

- Jövő hét szinte bármelyik nap, szerdától csak a reggel-délelőtt megy, ha Eplény kinyit. Talán a délelőtt folyamán nem várható tömeg. Keddig akár estig, szerdától du. legkésőbb 4-re itthon kell lennem.

 

Vagy esetleg a hétvégén valamelyik nap Stuhleck, de szeretném a tömeget kerülni.

 

Részemről félig off-topic lennék, mert kis boardozás után az idő felét sín szeretném eltölteni, ha már beszereztem tavaly a szlalom mellé egy óriás lécet is (mai szemmel elég light, 16m  körüli rádiusszal), ami használt, de a lábamon még csak a szobában volt.

 

Vagy egyéb egynapos ötletre is nyitott vagyok keddig bezárólag.

minerel Creative Commons License 2017.10.31 0 0 8224

végül vettem egy deeluxe free 69-es bakit újonnan. Kiváncsian várom milyen lesz havon.

minerel Creative Commons License 2017.10.20 0 0 8223

Áhhh...nem lesz rendelés :-(

 

csak Ups vagy Dhl-el szállítanak aminek az ára potom 85 Eur lenne. Majdnem annyi mint a belsőcipő ára. Na futok egy kört a cipésznél, hogy rendbe tudja e tenni a a régit  vagy új baki lesz.

 

minerel Creative Commons License 2017.10.20 0 0 8222

Az MP méretet hol kell mérni a belsőcipőhöz? A bakiról már rég lekopott minden de a belsőcipők méreti MP xx-ben van megadva.

zsuri Creative Commons License 2017.10.05 0 0 8221
zsuri Creative Commons License 2017.09.29 0 0 8220

Hello!

 

Kicsit későn, valószínűleg már nem is aktuális: a 69 nagyon hasonló az én bakancsomhoz, csak a csattok jobbak (nekem még az a régi racsnis van rajta). Nem tudom mennyire jobb az asszimetrikus, mivel az a fajta DeeLuxe még nem volt a lábamon, viszont a DeeLuxe előtt nekem is Blax Toni volt, és ahhoz képest semmivel nem rosszabb a szimmetrikus DeeLuxe. Szerintem az enyém a te súlyodhoz puha lenne. A belső cipő nagyon jó ötlet !!!

Előzmény: minerel (8215)
minerel Creative Commons License 2017.09.19 0 0 8219

Irtam a supportnak és azt válasolták, hogy az összes thermo belső jó a blaxomba. Azt hiszem akkor nem veszek új bakit csak egy belsőcipőt :-)

Előzmény: vau1111 (8218)
vau1111 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 8218

Na ezen most én is elgondolkodtam. A Suzuka belseje eléggé viseltes, bár talán kibír még 1-2 szezont. Azért nem hinném, hogy minden cipőbe jó lenne mindegyik, bár a Palau betétekre azt írják. A Deeluxe betéteknél is oda van írva, melyikhez ajánlják. Más márka esetén passz.

A Suzuka-ba a track 700 belseje biztos jó.

Előzmény: minerel (8217)
minerel Creative Commons License 2017.09.17 0 0 8217
minerel Creative Commons License 2017.09.17 0 0 8216

Elgondolgoztam, hogy mi ban ha csak egy belsőcipőt vennék hisz tulajdonképpen csak az ment tönkre.

 

Ezt http://www.carversparadise.com/alpin-thermo-liner-soft-p-1422.html?osCsid=d372ee283de545aed4ace7aa7e990511 bármilyen márkájú héjba bele lehetne tenni?

minerel Creative Commons License 2017.09.13 0 0 8215

Köszi! 

Sajna a T700 most nem játszhat mert sokba volt a vizi hóbortom az idén. 

Viszont azt észrevettem, hogy az egyik szimetrikus felépítésű a másik nem. Ez a gyakorlatban mennyire érezhető?

Előzmény: vau1111 (8214)
vau1111 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 8214

http://forums.bomberonline.com/topic/35689-deeluxe-free-69/

 

Szubjektív vélemény első ránézésre:

A Deeluxe két féle keménybakancsot készít, az egyik a régi Raichle forma, a másik az újabb fejlesztés (azt hiszem a Suzuka/Indy vonal, most Track 700). Én az újabb forma felé hajlok, de sznob vagyok, és Suzukát használok. Igazából a felhasznált műanyag a lényeg szerintem.

 

Komolyabb véleményt nem merek megfogalmazni, soha nem használtam (sőt, eddig csak két féle bakancsom volt, Blax Toni és Deeluxe Suzuka. A Suzuka jobban tetszik.

 

Zsuri Deeluxe bakancsa szerintem hasonló lehet mint a track free 69

Előzmény: minerel (8213)
minerel Creative Commons License 2017.09.13 0 0 8213

Sziasztok! 

 

Deeluxe track free 69 bakit tudnátok véleményezni?

Most jó áron van és idén már muszáj vennem valamit.

hatton Creative Commons License 2017.06.25 0 0 8212

köszi!

Előzmény: Fishtax (8211)
Fishtax Creative Commons License 2017.06.19 0 0 8211

http://sielok.hu/sitereplista/kontinens/europa/gleccser/1/listadizajn/rendtavolsagnov/

 

Innen indulj, itt (Budapestről) távolság szerint növekvő sorrendben vannak a gleccserpályák, már csak ki kell bogarászni az egyes oldalakról, a neked megfelelő idpontban melyik látogatható.

 

(Itt egy lista a ma - 2017. június 19-én - nyitva lévő európai gleccserpályákról: http://sielok.hu/sitereplista/kontinens/europa/gleccser/1/terepNyitva/1/listadizajn/rendtavolsagnov/)

 

robi

Előzmény: hatton (8210)
hatton Creative Commons License 2017.06.18 0 0 8210

Sziasztok!

 

Gondolkodom egy ausztriai kirándulásban amit összekötnék egy kis gleccserrel.Tudtok a "közelben" júl-aug nyitva tartó gleccsert?

minerel Creative Commons License 2017.04.10 0 0 8209

Nem mentem vele mert a szezonom végén vateráztam. Amit vettem az kicsit hosszabb mint ami nálad van majd következő szezonban meglátjuk, hogyan muzsikál. Amúgy egy ötösért vettem meg. Annyiért elhoztam :-)

Előzmény: zsuri (8208)
zsuri Creative Commons License 2017.04.03 0 0 8208

Nem lehet ugyanaz, mert amit en emlitettem az itt van nalam a pinceben megorzesre :-) Mentel a Nideckerrel? Ha igen hogy tetszett?

Előzmény: minerel (8207)
minerel Creative Commons License 2017.04.01 0 0 8207

Az én szezonom se volt erős.

7nap Kreischberg, 1nap Mátraszentistván és 3 esti Visegrád. Visegrádon volt részemre síoktatás, alpintréning Sümivel és szabad alpin gyakorlások két alpinos sráccal akik szintén Sümi tanítványai voltak. 

 

Mszi családi nap volt és freelappal voltam.

Kreischberg tömény alpinozás az idén  beszerzett F2 SL deszkával.

Idei szerzemény még a vateráról egy Niedecker lap. Olyan amilyet Zsuri mutatott itt.(Lehet, hogy ugyanaz?)

 

Volt kötéstörésem is Visegrádon aminek következményeként összebuheráltam két különböző rendszert ami hibátlan lett. Majd jött még jópár jóárasított intec kötés így most van egy nagy doboznyi kötésem :-)

 

Hát ennyi...

Fishtax Creative Commons License 2017.03.30 0 0 8206

Ha már szezonösszegzés, akkor én is hozzáteszem az enyémet, hogy legyen olvasnivaló - bár nem lesz hosszú.

 

Külföldi terepre az idén ismét csak oktatással jutottam el, három napig foglalkozhattam legkisebb tanítványommal a tavalyról már megismert Mariazellben. Mivel már ő is jól bírta a szinte egész napos csúszásokat (jó, majdnem egész nap, jellemzően 10-től 3-ig voltunk a pályán egy hosszabb ebédszünettel), nekem ebből egyszer egy délután két óra jutott, mikor magamban csúszhattam pár kört egy élvezetes, változatos kék pályán, meg a nap végi hegyről lejövetelek sötétpiros pályán a hátizsákra csatolt gyerekdeszkával súlyosbítva. Fejlődés az idén sem volt, bár legalább a bátorságomra nem panaszkodhattam, de ahhoz sajnosz kevés volt az idő, hogy erre építve vmit is gyakoroljak.

A gyerekoktatás ebben a korban (most volt 5 éves) egész érdekes, sokkal inkább arról szól, hogy a gyerek mit akar csinálni és mit élvez, nem arról hogy mit akarsz neki megtanítani. A kezdő gyakorlatok teljesen természetesek nekik (roló, falevél), ott még nincsenek bonyolultabb mozgások, így nem kell attól félni, hogy a "féloldalas" haladással gondot okozunk nekik. Mivel sok fogalommal ilyen fiatalon még nincsenek tisztában, a testképük sem teljesen kialakult, a motoros képességeik sincsenek még készen, ezért snowboardban inkább azt csináltuk, ami már eddig is ment neki: rolózás, falevelezés, előre-hátra terhelés, rézsút siklás. Új elemként bejött az egyenes siklás (lejtőiránnyal párhuzamosan), teljesen magától érzett rá, mikor néha jobban elindult alatta a deszka egyik vagy másik irányba. A kanyarodást próbáltuk, de nem volt rá vevő, nem érdekelte, ez abból eredhet, hogy azért az élre döntés már sokkal összetettebb mozgásforma, mint az addigiak, ahhoz valószínűleg még gondolkodásban is fiatal, így most nem foglalkoztunk vele, az egyenes siklásból is a hátul lévő lábra terheléssel és az így történő csúsztatással állt meg. Amire nagyon hasznos volt ez a szezon, hogy hihetetlen deszkabiztonságra tett szert, amit tud, abból már ritkán esik el, és akár gugolásban is tud hosszú tízmétereket csúszni, ez nekem nagyon megdöbbentő volt még úgy is, hogy régóta követem a fejlődését és ez már a harmadik szezonja volt deszkán.

 

Szerencsére Visegrádon is nagyon jó volt ez a tél, a második leghosszabb szezon volt, mióta hóágyúznak, ráadásul a 73 nap egyben lement, nem volt üzemszünet benne. Mint ahogy korábban is írtam, az idén úgy látszott, jobban megjött az emberek kedve a snowboard-tanuláshoz, egész sokan jöttek, és teljesen változó volt a korosztály, a 8-10 évestől az 50 fölötti kezdőig volt minden. Ami szintén pozitív volt, hogy emelkedett azok száma is, akik nem elégedtek meg a belekóstolással, jópár visszatérő tanuló volt, bár az még mindig kevés, aki eljutott a 6-8 óra oktatásig, pedig azzal már lehet olyan szintű tudásra szert tenni, amivel sötétkék-világospiros pályákon is biztonsággal tud közlekedni, és amire az igazi carvingolást és az ugribugri elemeket is fel lehet építeni. De a tendencia jó felé mutat, és reméljük, hogy a következő tél is kegyes lesz hozzánk, hogy ennek áldását jövőre is élvezhessük!

Ami nekem nagyon inspiráló volt, az egy olyan tanítvány volt, aki műanyag pályán letett alapokkal jött hozzánk, és nagyon szépen, iskolázottan mozgott havon, így nekem is lökést adott ahhoz, hogy a műanyagos oktatás irányába is tegyek lépéseket, pedig az eddig egyetlen saját kísérletem után erről letettem.

 

robi

badmad Creative Commons License 2017.03.30 0 0 8205

Nekem idén a board kicsit háttérbe került, de ez most kicsit tudatos döntés volt. Jópár éve nem volt már síléc a lábamon és már hiányzott nagyon.

Volt egy hét LeCorbier, nem túl ideális, de azért használható hóviszonyok mellett. 4 nap síelés (illetve síoktatás), majd 2 nap snowboard oktatás, a legvégére sikerült mennem 2 kört a kölcsönkapott idei Capita Supernova Titan 163W lappal (köszi LazsLaci/TandT) és a Union TravisRice kötéssel (tavalyi modell). A cucc nagyon meggyőzően teljesített, bár maradok továbbra is FLOW kötés fanatikus. :)

 

Aztán március elején összejött még 4 nap Turracherhöhén. Alapvetően ez is síelősre tervezett, de mivel esett indulás előtt, vittem freelapot is. És egy félnapot el is bohóckodtunk a pályákon kívül.

 

Hát nagyjából ennyi az idei szezon...

Előzmény: vau1111 (8204)
vau1111 Creative Commons License 2017.03.29 0 0 8204

Én meg sem merem említeni az idényemet... 3 nap, 1 Eplény, 1 Sachticky, 1 Donovaly. Ráadásul Donovaly csak sí volt.

 

Viszont kb. 1 hete vettem egy GS sílécet is, így már megvan a teljes arzenál, 1 szlalom, 1 GS 1 free board és 1 szlalom, 1 GS sí. Ok, a GS sí inkább GS light, 16.2-es rádiusszal, de nagyon jó lesz tanulni az ívszűkítéseket, ugyan úgy, mint a nagy board esetében. Síben nem lesz freestyle- vagy mélyhóléc, az nem izgat. (a plusz léc azért is kellett, hogy ha az öcsémmel együtt megyünk hóra, legyen nekem is sí opció).

 

Ok, ez boardos topic :))

 

Nézegettem múlt hétvégére Semmeringet, de nekem a webkamera túl barna havat mutatott :(

Előzmény: zsuri (8203)
zsuri Creative Commons License 2017.03.29 0 0 8203

Hétvégén megvolt a szezonzárás Stuhleck-en. Már korábban szerettünk volna menni, de az időjárás miatt folyamatosan toltuk. Most sem volt igazán hideg, de legalább éjszaka fagyott, ami jót tett a pályának. Szüksége is volt rá, mert voltak nagyobb elkerített földes szakaszok és a használható pályán sem volt ritka egy-egy sötétebb folt. Úgy látszik már az osztrákok is nagyon tavaszi hangulatban voltak, mert egész nap csak kevesen voltunk a pályán.

 

A viszonylagos hideg levegő a napsütés ellenére is megmaradt délelőtt. Az 1-es kék pálya már reggel kissé kásás volt, de a piros 3-as elég kemény volt csak kissé "egyenetlen". A meglepetés az egyébként "futottak még" 3a volt, ami délutánig tökéletes volt: kemény hó, sima felület. Tartott a kanyarban és nem dobált - tökéletes volt. Valószínűleg kevésbé süti a nap. Délután 1-ig minden pálya használható maradt, a hátsó pályák is hozták a szokásos formájukat (az egyik kásás, a másik kissé jeges). 1 körül leültünk pihenni/enni és olyan 3/4 2 körül mentünk vissza: hihetetlen, de ezalatt a 45 perc alatt MINDEN pálya szétesett. Innentől már csak kásatologatás volt és az, hogy az ember milyen szépen megy csak a combizmon múlott. Aki pihent volt és a combja bírta a kásatologatás/buckázást az viszonylag jókat mehetett, aki már elfáradt (pl. én) az csak a túlélésre ment.

 

Még indulás előtt gondoltam egy nagyot: most csak egy lappal megyek ki és az legyen a szlalomlapom, hátha most ráérzek. Részben jó döntés volt, mivel tényleg ráéreztem :-), részben rossz mivel délelőtt a hosszabb lappal a 3a-n igazán nagyot lehetett volna csapatni. De így is jókat kanyarogtam és kiderült mi volt a gond, amikor nem tudtam kisebb ívre tenni egy hét alatt: a szokásos, nem döntöttem be eléggé. Mind a hosszabb Pirate mind a rövidebb cross lapomat kevésbé kell megdönteni hogy forduljon rendesen. Ezt olyan szinten dönteni kell, hogy a térdem a havon csússzon (frontside), akkor befordul rendesen :-)

 

Meglepetésemre láttam egy osztrák alpinos társaságot. 4-en voltak, 1xSilberpfeil 3xSigiFullAkármi(Carve/Race). Végre egy brigád, akiket öröm volt nézni kívülről. Szépen mentek, ahogy azt kell :-)

 

Nekem ez a szezonom elég gyenge volt: 2xEplény(este), 1xMönichkirchen, 1xStuhleck, 6xSchladming. Sokat nem fejlődtem, max. szinten maradtam. Fekete pályára ebben az évben sem sikerült eljussek és a közös mélyhavazós hétvége sajnos továbbra is várat magára :-(

pdicdiver Creative Commons License 2017.03.18 0 0 8202

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!