Keresés

Részletes keresés

PETYUS Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1248
Egy nem túl régi felvételen (amit a TV-ben is játszottak az idén) Miller Lajos énekelte Tiborcot, Kiss B. Atilla Bánkot.
Szerintem összekeverték.
Előzmény: ZP (1247)
ZP Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1247
Jó estét!

Az előbb olvasgattam a jövő heti RTV részletest. HA minden igaz, kedd este 11-kor a Kossuth-on operarészletek lesznek. Ami megütötte a szemem: Bánk áriája a 2. felvonásból Miller Lajossal.
Arról még nem hallottam, hogy Miller tenorként kezdte volna, tehát csak az lehet a megoldás, hogy vagy elírták és Tiborc akar lenni, bár neki nincs külön áriája legjobb emlékezetem szerint, vagy.... létezik felvétel a háború előtti szereposztásban: Bánk-bariton, Tiborc-basszus?
Van erről valakinek infója?

Köszi a segítséget

Üdv

ZP
PETYUS Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1246
>van Don Giovanniból egy magyar feliratos dvd-m. :)

Milyen előadás, milyen rendezés, kik énekelnek?
Előzmény: tgaborka (1239)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1245

Na igen, de például a Bohéméletben - bennem legalábbis - pozitív érzések maradnak, mert bár Mimi meghal, azért visszatért a szerelméhez.

De amikor a Pillangókisasszonytól elviszik a gyerekét és öngyilkos lesz - hát az én gyermeki lelkemnek :) ez már túl sok. Pedig nagyon szép opera - legalábbis annak, aki szereti.

Igaz, a Turandotban is van halál, a vége azért annak is pozitív. :)

Előzmény: Mollly (1243)
ROBIN Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1244
azt gondoltam hogy nem opera. :)
köszi :)

MOlly neked van msn-ed?
Mollly Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1243
Talán mert csupa szép és kegyetlen és szomorú operát írt. Kivéve persze a Gianni Scicchi, és még aminek jó a vége, A nyugat lánya, de előbb még ott is bőg az ember egy sort.
Előzmény: tgaborka (1242)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1242

Amikor meghallgattam, akkor meg is haragudtam Puccinire, hogy hogyan írhatott egy ilyen szép és kegyetlen és szomorú operát. :)

Előzmény: Mollly (1241)
Mollly Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1241
Hát, Pinkerton bicskanyitogató egy figura. Kinek van itt szíve és esze? Ismét a basszusnak, természetesen. Egyébként onnantól, hogy megjelenik a nagybácsi, végigbőgöm az egészet, ez Puccini nézése közben nálam nem szokatlan.
Előzmény: tgaborka (1239)
Mollly Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1240
Olvasd el a librettót, figyelmesen. Egy évekkel ezelőtti hozzászólásomban fejtegettem a Kékszakállút, de lehet, hogy előásom újra. Nagyon szép, és érdekes téma.

Másik két nagy kedvenc "Az arany, meg az asszony" és a "C'he est la guerre"
Előzmény: luisen (1237)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1239

Én azt még nem is hallottam, de egyszer bepótolom majd. :)

 

Valakinek van véleménye a Pillangókisasszonyról ?

 

Wagner utalta a közönségét? Ez jó gondolat, tetszik! :)))))

 

Egy kis dicsekvés: van Don Giovanniból egy magyar feliratos dvd-m. :)

Előzmény: Mollly (1236)
-balazs- Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1238
A kritika teljesen jogos. Mindig azt gondoltam, hogy Wagner utálta a közönségét és ezért tette ezt vele. Vagy egyszerűen nem volt hajlandó szerkesztőt használni. Egy piros tollal és egy ollóval három teljesen emészthető operát lehetne a Ringből csinálni. :-)) De a nehézségei ellenére is szivem csücske mint a négy. Az Istenek Alkonyának utolsó felvonása egyszerűen zseniális. :-)
Előzmény: Mollly (1235)
luisen Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1237
érdekes, hogy tizenéves koromban abszolút nem fogott meg, aztán most pár éve, már harmincasként néztem és teljesen elképedtem, beleborzongtam, minden, amit akarsz :-) ... most értem meg, azt hiszem, a lélektani jelentésre.
Előzmény: Mollly (1236)
Mollly Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1236
Ami mindig a székbe szögez, a Kékszakállú herceg vára...
Előzmény: luisen (1233)
Mollly Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1235
Hát, másfél hét alatt végigültem a Ringet. Ami igazán bajom volt vele, hogy olyan volt, mint egy szappanopera. Mindjárt kifejtem: Egyre hosszabbak a részek, és minden újabb részben elmondják, mi volt előtte. A Siegfriedben a Vándor betérése Miméhez nekem kifejezetten erőltetett. Az Istenek alkonya már egészen maratoni, izé.. hogyan mondjam szebben, hogy unalmas??
Előzmény: -balazs- (1234)
-balazs- Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1234
Wagner rlz. Olyan izgatottan várom minden évben a Ringet mint a Mikulást és a Karácsonyt. :-)) Próbának a Rajna Kincsét javaslom. (Viszonylag) rövid és jól emészthető. A mese érdekes és ha egyszer-kétszer átolvasod előtte a librettot, nem kell a szöveggel foglalkoznod és élvezheted a zenét. Ha előtte még egyszer-kétszer meg is hallgatod és megtanulsz mondjuk 4 vagy 5 motívumát, óriási élmény lehet ahogy életre kel a zene és összeolvad a szinpadi játékkal.
Előzmény: tgaborka (1226)
luisen Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1233

hasonló az ízélésünk :- ) a romanikus operák nekem sem jönnek be (Verdit kifejezetten nem tudom elviselni).

Barokk, aztán a Mozartok, utána nagy szünet, verizmus. A Wagnereknek igazából én is úgy tudnék nekiállni, hogy közben nézem a szövegkönyvet (vagy még jobb,ha egy jó rendezést felirattal). Ott tényleg egységet kell, hogy alkosson a szöveg és a zene, azaz az intellektuális élmény és megértés az érzelmi töltettel.

 

Amúgy a színpadról kioldalgós igen, az a Búcsúszimfónia. :-))

Előzmény: Mollly (1224)
Mollly Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1232
Ez megy most a háttérben: "A polgár megvédi a házát, oly módon, amint tudja..." Annyira szeretem ezt az operát!!
Mollly Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1231
Haydn: Búcsúszinfónia. Akkor írta, mikor az Esterházy nem akarta elengedni szabadságra. :))
Előzmény: ROBIN (1228)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1230

A fene essen az ilyenekbe! Ilyennel kicsalják a pénzt az embertől!

 

Engem nem érdekel, mennyi volt a jegy, ha már egyszer megvettem, és volt értelme. De az ilyenért, ha 1 forintot adok, az is bosszantó!

 

Te legalább olcsón megúsztad, de az én jegyem ára sok embernek havi fizetése volt, mert gondoltam, ha már ott vagyok, akkor legyen jó helyem. Emelet, páholy, első sor :)

 

 

Előzmény: Mollly (1227)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1229

Az szerintem nem opera. Talán Haydn? Búcsúszimfónia...

 

Megnéztem barátunkban, a gugliban, és úgy tűnik igazam van...

Előzmény: ROBIN (1228)
ROBIN Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1228
melyik darab az, aminek a végén a zenészek folyamatos egymásutánban távoznak a színpadról? tudja valaki?
Mollly Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1227
Nabucco öltönyben? Legemlékezetesebb öltönyös előadás számomra egy Borisz Godunov volt, öltönyös verzió a Mezzon. Óra jelenet, Borisz éppen megőrül, mögötte pedig szép diszkréten elgurítottak egy hatalmas óraszámlapot a színpad egyik végéből a másikba. :(
Előzmény: tgaborka (1226)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1226

Bécsben jól nézd meg, milyen előadásra mész! :)

Én már egyszer megjártam.

Nabucco - öltönyben, díszletek nélkül. Borzalmas volt.

Pesten nem tudom, hogy lehet jeyget szerezni sajna. Ha még aktuális, utána tudok kérdezni, hátha tudja valaki.

Előzmény: kagy (1220)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1225

A wagneri szövegek általában tetszenek (zene nélkül). Főleg az istenségek ilyen-olyan kalandjai :) Nagyon jó kis mese :)

Azt hiszem dvd-n meg fogom egyszer nézni :)

CD-ről nem megy :)

De még megváltozhatok! :)

Előzmény: Mollly (1224)
Mollly Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1224
Üdvözöllek szeretettel.:))) Veled ellentétben én a kora barokk, és a romantika utáni operákat szeretem a legjobban, Kékszakállú herceg vára, na ez mindig a székbe szögez, Az arany, meg az asszony, C'hest la guerre.. ezeket akárhányszor meg tudom hallgatni. Bajazzók még nagy kedvenc, és ha Puccini, akkor Triptichon. :) A romantika nekem eltúlzott, nem tudok szereplőivel azonosulni. A verizmustól viszont már embereket látok, és valódi érzelmeket az operában. Wagner? Ha nem olvasod a szöveget, csak hallgatod németül, rohadtul fogod unni. Bolygó hollandiját nagyon szeretem, különösen azt a részt, mikor a matrózkórust egyre jobban elnyomja a kísértetkar.
Előzmény: tgaborka (1222)
Pelican Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1223
Én a Sydneyben és Rióban is voltam operában, de a bécsi kimaradt... :-)
Előzmény: kagy (1220)
tgaborka Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1222

Sziasztok!

 

Üdv. mindenkinek!

Érthetetlen módon eszembe se jutott eddig, hogy az indexen operás fórumot keressek :)

Elkezdtem visszaolvasgatni a hozzászólásokat, de egyszerre nem fogok a végére érni. :)

 

Egy (nagyon) rövid bemutatkozás:

Szeretem az operákat, de nem értek a zenéhez. Tetszik - nem tetszik alapon közelítem meg a kérdést. Ami az előadásokat illeti, nem kell, hogy tökéletes legyen, elég ha csak magával ragad :))

Nagy kedvencem a Bohémélet, szeretem a Toscát, főleg miután már dvd-n is tudom nézni, és Verdit is nagyon nagyra tartom. Akár a Macbethről, akár az Álarcosbálról legyen szó, és szerintem a Nabucco az egyik csúcs!

De ha nem lenne, szerintem szegényebb lenne a világ a Carmen, vagy a Tell Vilmos nélkül is.

Nem nagyon értem Wagnert - de elismerem nagyságát, mert öt perc alatt olyan feszültséget indukál bennem, hogy az hihetetlen. Felidegesít. Azért egy esélyt majd adok neki és élőben is megpróbálom egyszer... :)

 

Lehetőségeimhez képest megpróbálok majd pár embert idecsalogatni, hátha sikerül egy kicsit életet lehelni ebbe a témába!

luisen Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1221
gondolom, neten lehet.
Előzmény: kagy (1220)
kagy Creative Commons License 2005.09.26 0 0 1220
Sziasztok!

Volt már valaki Közületek a bécsi operában? Vagy ismertek valakit, aki ismer valakit, aki...
Szóval, hogyan lehet a legkönnyebben innen, Pestről jegyhez jutni oda?
Köszi
kagy
Mollly Creative Commons License 2005.09.25 0 0 1219
Azt hiszem, igen.
Előzmény: ROBIN (1218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!