Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

claas patrol Creative Commons License 2020.09.27 -4 1 86771

na...  :

 

"

All Canadian provinces recognize the German driver's license and this is sufficient for a stay of 3 months, in the province of British Columbia it is even 6 months. If you are staying in Canada for more than 6 months, you will have to exchange your German driver's license for a Canadian one. If the exchange deadline is exceeded, you may need to take a Canadian driving test. etc...


Back in Germany, simply exchange the Canadian driver's license via the German authorities."

Előzmény: claas patrol (86770)
claas patrol Creative Commons License 2020.09.27 -5 1 86770

???  ...  Milyen kérdés az ilyen ? ...   

 

Nyilván való , hogy nem zömében magyar , az ejuúból , aki kimerészkedik kamionozni első lépcsőben ... a gyakorlat szinten , így : "Alle kanadischen Provinzen erkennen den deutschen Führerschein an und dieser genügt bei einer Aufenthaltsdauer von 3 Monaten , in der Provinz British Columbia sind es sogar 6 Monate . Wenn du nun länger als 6 Monate in Kanada bleibst , dann musst du deinen deutschen Führerschein gegen einen kanadischen tauschen . Ist die Frist zum Umtausch überschritten , musst du möglicherweise eine kanadische Fahrprüfung ablegen .  usw...


Wieder zurück in Deutschland , einfach den kanadischen Führerschein über die deutschen Behörden wieder zurücktauschen .
Es könnte zu Problemen kommen , (??) ... wenn du kontrolliert wirst und du nur den deutschen Führerschein bei dir trägst , weil die meisten Kanadier nun mal kein Deutsch sprechen . 'So ist das ...mal' ...

Előzmény: trizs77 (86769)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.26 -6 0 86769

 

trizs77 Creative Commons License 2020.09.26 -6 1 86763

Lenne pár - nem politikai - hanem szakmai kérdésem:

 

1./ Az USA-ban milyen életkorban lehet "B" kategóriás (személyautó) jogosítványt szerezni ?

 - egységesen 16 év ?

 - vagy államonként más és más különböző életkorban?

 

2./ Ezzel a jogosítvánnyal (B) vállalhat e munkát az aki ezt megszerezte ?

 

3./ Az USA-ban milyen életkorban lehet "C+E" kategóriás, teherautó és pótkocsi  jogosítványt szerezni ? 

 - milyen hosszú (hány hónapos?) plusz tanfolyam kell a B-ből C+E tanfolyamhoz ?

 

4./ Az USA-ban milyen életkorban lehet kamion (28-40 tonna)  jogosítványt szerezni ?

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

A kategóriákat az európai szabvány szerint neveztem meg, de értelemszerűen feleltesd meg válaszodban a helyi, USA kategóriáknak.

Előzmény: Törölt nick (86747)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.26 -1 4 86762

Ehhez nincs mit hozzáfűzni!

Előzmény: TraguAre (86757)
TraguAre Creative Commons License 2020.09.26 -1 3 86757
Előzmény: Törölt nick (86756)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.26 0 4 86756

Miért lett   törölve egynéhány komment?

Előzmény: Katana750 (86749)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.26 0 5 86749

Nagyon örülök, hogy végre más is beleszól és milyen reálisan! Köszönöm. 

Előzmény: HakapesziM (86748)
HakapesziM Creative Commons License 2020.09.26 0 6 86748

Bocsánat, hogy én is hozzászólok, figyelem egy ideje a beszélgetést. Ahol most dolgozom, itt is van pár 'amerikás' kolléga, akik hosszabb - rövidebb ideig ott éltek. Magam még nem voltam odaát, jövőre szeretnék már végre, ha ez a pandémia talán végetér. Azzal kezdem: becsülöm és felnézek az amerikai népre. A nyelvet értem, eredetiben olvasom. John Steinbeck, John Grisham, Lee Child Jack Reacher könyvei, Cormac McCarthy, John Irving és sok más kötet sorakozik a polcomon. 

 

Valóban, a két kultúra gyökeresen más. Gyakran olvasok amerikai szerzőket, vagy a Quora kérdés - válasz oldalon is ott vagyok, az ismereteim innen szerzem. Law and Order. Azért pár dolog jusson eszünkbe. (Majd a magyar dolgokra is rátérek, ne legyek egyoldalú - one sided). Truth, justice. Azért abban az országban nem is olyan nagyon rég a feketék nem használhatták ugyanazt a budit, mint a fehérek. Nem ülhettek ugyanott a buszon, ahol a fehérek. Aztán volt Vietnam, tömegpusztító fegyvert is csak és kizárólag az USA vetett be eddig élesben egyes - egyedül. Kétszer. Más harci tevékenységre most nem térek ki, volt bőven, és minimum vitatható egyik - másik jogossága. Ott elég egy rossz mozdulat, és lelő a rendőr, mint a kutyát. Ott sok államban még halálbüntetés van, amit én alapvetően nem ellenzek, de Európában középkori dolognak számít ma már. A napjaink eseményeihez hozzá sem szólok. Olyan feszültségek gyülemlettek fel, amelyek máig hatnak, és nem tudni mi lesz a vége. Amúgy nehogy azt hidd, afféle 'antifa' vagyok - nagyon nem. Csak ne eufemizáljuk az amerikai történelmet, jogrendet. Ami valóban régre, az őshazába vezet vissza, pl. a Blackstone féle Commentaries gyűjteményre, amely a régi brit jogrendet foglalta össze.

 

Ezzel szemben Magyarország? A magyarságnak alig jutott pár száz év hellyel - közzel nyugalom, onnantól kezdve mindenki ki akarta irtani. Nyílván ismered a magyar történelmet. Idegen hódítók, két pogány között a farkas torkában, idegen uralkodók, innen - onnan, Olaszországban vagyok - mindenki csak elvitt. Jött a 'defterdár' - oszmán adószedő és vitte a 'haradzs' - ot, ugye harács - adó. Még gyerekdalok is arról szólnak: 'Gólya, gólya, gilice, mitől véres a lábad? Török gyerek megvágta, magyar gyerek gyógyítja'

 

Volt tatár, Habsburg, jött a 20. század, Trianon, ami mai napig hajba kapunk, két vesztes háború. '45 után megint vittek mindent, gumicsizma, lódenkabát, az már szüleim, nagyszüleim korosztálya. Padlássöprés, feketevágás. Ha levágtad a saját disznód, börtön, ha találtak (mert oda tettek egyet mondjuk) egy puskát a szénakazladba - kötél. Most olvasok egy Végh Antal riportkötetet, de sokan mások is megírták azt a kort, Faludy: Pokolbeli víg napjaim stb. 

 

Most ilyen körülmények között, ennyi évszázad trükkös túlélés után, hogy a fenébe ne legyen a magyar ügyeskedő, csavaros észjárású? Szerencsésebb történelmű népek azt látják, hogy az állam, ha el is von, azért többé - kevésbé azon van, hogy a nép is jól éljen. Nálunk évszázadokig a kutyát nem érdekelte mi marad, éhes a paraszt és? Még a nyakára tettek még egy 'porciós', kosztos császári katonát is. Hogy nincs elég, éhenhal a nép? Annál jobb, dögölj meg! És ment a nép a mocsárba, nádasba bujkálni. Erről szólt az egész magyar történelem, a kibúvás, okosban megoldásról, a kiskapukról. Mert másképp nem élte túl. És ezt nagyon nehéz meghaladni. 

Előzmény: Törölt nick (86747)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.26 0 0 86747

Igen, Szabo kolleganak NAGYON igaza van, ez itt "mas vilag".  :)

A belga ertetlenkedeset nagyon megertem.

A szabalyok betartasa, az ado es barmi jarulek pontos befizetese az nem kerdes, termeszetesen fizetni kell, fillerre pontosan.  Tobb oka van ennek, az angolszasz kulturaban nagyon mely tortenelmi alapja van a torveny tiszteletnek, itt az USA-ban a "Law and Order", Torveny es Rend alappillere a rendszernek, ebben elni itt olyan, mint halnak a viz, termeszetes kozeg. 
De nemcsak torvenytisztelet van a hatterben, mert a szabalykoveto elet ugyanakkor az onbecsules feltetele is. Kis stikli meg elmegy, de az adocsalas?  Semmikeppen.  Az adot. Meg. Kell. Fizetni.
Akkor nezi magat valamire a polgar, ha tisztesseges adofizeto.  El tudom kepzelni, hogy a belga sertve erezte magat, amikor az optimalizalasrol beszeltel, mert, megis, mit kepzel ez rolam ?!

Arizonaban van egy varos, ez a neve: Truth and Justice.  Magyarul:  Igazsag es Igazsagszolgaltatas.
Csak kepzeld el, mekkora ereje van a Torvenynek egy olyan orszagban, ahol a varoslakok
"Igazsag es Igazsagszolgaltatas"-nak nevezik el a varosukat ...!

Szoval, mas vilag.
Es a ramenosseg is egeszen mast jelent itt, mint a hazai kornyezetben, azt hiszem. 
Emlekszem a sogorod esetere is. ;)

Szoval, akkor inkabb Amerika! :))

Irod, hogy "A kommunisták óriási károkat okoztak az emberekben."
Mire gondoltal ...?

Előzmény: Katana750 (86744)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.25 0 1 86746

A 4 ből a kamionos egy szánalmas alak akinek semmi önbecsülése nincs. Én ha elb@szok valamit vállalom a következményeket. Fizetek azt megyek. Legutóbb tavaly ilyenkor, 1 hónapja lejárt GKI kártyával buktam. Ki se szálltam a kocsiból. 

Előzmény: Tibi47 (86745)
Tibi47 Creative Commons License 2020.09.25 0 2 86745

Katana750 Creative Commons License 2020.09.25 0 1 86744

Szabó fórumtárs mint gyakorló mindenes talán jobban el tudja ezt magyarázni, én lusta genya vagyok, megfizetek egy könyvelőt aki törődik a dolgaimmal. Igen az állam minden fuvarfeladaton amit leszámlázok keres 27%-ot. Nekem ezt a pénzt minden hónapban fel kell adnom a Nemzeti Adó és Vámhivatal-nak. (NAV) Ezen felül van még számos járulék, adó amit fizet a magyar fuvaros meg a többi. A magyar persze okos, nem szereti ha lenyúzzák a bőrét és keresi a kiskapukat. Remélem vágod hol a hangsúly de erről maximum ennyit lehet nyilatkozni! Mi "természetesen" fizetünk áfát minden szolgáltatásért ugyanúgy mint te a kézzel fogható dolgokért. Itthon a mindenkori kormányok úgy döntöttek, hogy a fogyasztást adóztatják szarrá mert azon nem lehet csalni. Enni kell, ruha kell, tankolni kell, fűteni(hűteni) kell, stb. Lassan a jövedelmeket is utolérik de csak lassan. Igyekeznek a bankrendszerre szorítani, hogy lássanak mindent de amíg 2 embernek az érdeke egyezik, addig kihagyja az államot(mint semmit nem adó szolgáltatót) a buliból. A létező szocializmus olyan szinten változtatta meg hazánk fiainak hozzáállását az államhoz, hogy nem vagyok biztos benne, nálunk nem maradna ugyanez a felfogás akkor is, ha 5-6-10% lenne a fizetendő adó és utána békén hagynának! Talán az én nemzedékem eltűnése után! 1970 ben láttam meg a napvilágot. A kommunisták óriási károkat okoztak az emberekben.(bennem is pedig éppen nagykorú lettem amikor düledezni kezdett a rendszer) Egy magyarországi belga tulajdonú(igazgató is belga) cégnél is tevékenykedtem kicsit. A vevők megkértek intézzek el olyan okosságokat amiket a hasonló terméket gyártó magyar cégnél megszoktak.(költségcsökkentő optimalizálások melyek előnyösek mindkét félnek) A főnök piszok nehezen értette meg mit is akarok(akarnak) és elzárkózott, mondván az a pénz jár a királynak.(Belgium királyság és ők büszkék rá, hogy adót fizetnek neki) Mondtam itt nincs koronás fő és ő is jól jár így és így. Nem. Nem is érti mi szükség van "tiszta" pénzre. Más kultúra, nem is próbáltam többet. Azóta a sokadik belga, holland főnök jött ment a cégnél, elvegetálnak nem növekszenek. Én ezt szoktam meg, itt érzem jól magam, semmi pénzért a hazát el nem hagynám. Ha összejövünk a haverokkal szidjuk a rendszert mint apámék a szocializmust annak idején de maximum nyaralási célból hagyjuk el az országot tartósan. Te azt írtad a rámenőseké Amerika. Na itthon megtudnád milyen rámenősnek kell lenni ahhoz, hogy érvényesülj! És puska nélkül!:-) Ezért írtam az első, hazatelepülést firtató írásod után, hogy maradj ott ahol vagy ha megtaláltad számításodat! 

Előzmény: Törölt nick (86743)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.25 0 0 86743

Igen, itt sokkal kevesebb, zomeben 5-6%, nehany allamban pedig nulla szazalek.
Itt egy lista csemegezni. :)
Kamionoskent nem fizetek AFA-t a szolgaltatasokert (javitas, mosas, stb), csak a kezzelfoghato dolgokert, mint pl alkatreszek, gumik, stb. 

Jol ertem, hogy a fuvarozasert 27 % adot fizetsz az allamnak, de azt tovabbszamlazod a fuvaroztatonak, az pedig megint tovabb es tovabb, s vegul a sor vegen allo fogyaszton/vasarlon csattan az ostor?

Előzmény: Katana750 (86742)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 86742

ÁFA. Általános Forgalmi Adó. Biztos odaát is van csak sokkal kevesebb!

Előzmény: Törölt nick (86740)
claas patrol Creative Commons License 2020.09.25 -1 1 86741

:-))  :-))

Előzmény: Törölt nick (86740)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.25 0 0 86740

Ertem.  A 27% az mifajta ado ...?

Előzmény: Katana750 (86739)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 86739

Ennél azért bonyolultabb de tényleg jó helyem van. Vannak rövid 30-35 km.-es fuvarjaim is. Olyankor 260-300ft/q.(mázsa ha esetleg neked ez már nem egyértelmű)+ budapesti kerületi behajtási engedély, (5500ft) +HUGO(ez az útdíj) +27% adó. Azt mondanám, szegények vagyunk de jól élünk. Jellemzően nem fogalmazok többes számban(mások nevében) de ezt most komolyan így gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (86738)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 0 86738

Az nagyon szep jovedelem!  Jo helyen vagy!
Heti kb 4000 km ures es teli ?

Előzmény: Katana750 (86736)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 1 86737

Mondom én ,hogy az USA (Kanada) minden értelemben vett " más világ"!

A mindennapi munkánk során ( a családi vállalkozásunkat értve a többes szám) reggeltől estig találkozunk olyan emberekkel akik BÁR közvetve- közvetlenül a mi munkánkból élnek de éreztétek velünk ,hogy " csak egy sofőr,fuvarozó....." van a vonal másik végén.

 

Erről minden ál szenteskedés nélkül mondhatom,hogy EGYSZERRE tehet az " igen tisztelt" Európai :

- sofőr aki 90 km/ h hangól végig a lakott területen,a Tesco parkolóban szórja ki a szemetét,h@gyozza oldalba más autóját,töri- tapossa ki a szegély követ,a le- fel rakón istent játszik, menetközben bal lábát a műszerfalon tartva videózik.......stb

-a vállalkozó aki nem fizeti ki a sofőrjét,nem fizet adót- járulékot,nem tartja karban autóit,nem fizet út díját,le sz@rja az ágazatra jellemző rendeleteket,alá ígér a másik fuvarozóknak,....stb

-a Speditőr aki pofátlanul sokat vesz le a fuvardíjból,b@szik időben le adni a rendszámot,diszpó számot,ekaer számot,kutyába sem veszi a sofőrt- fuvarozók,a nagyobb haszon végett adja oda a munkát más náció fuvarozóknak,.....stb

 

 

Ez mind kellett ahhoz ,hogy most mindenki okkal- ok nélkül mutogasson a másikra.Ami ugye egy zsákutca!

 

Persze azért akad SZÉP SZÁMMAL pozitív aspektusa is a munkánknak de ez valahogyan kezd el homályosodni ,pláne a Covid- 19 terjedését nézve.

 

Előzmény: Törölt nick (86734)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 86736

Az hibátlan az ottani gázolaj árhoz viszonyítva. Én kevesebb mint a feléért gurulok. 400ft/km. Viszont ez oda vissza értendő!

Előzmény: Törölt nick (86735)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 0 86735

Csinaljon mindenki eleg penzt, becsuletes munkaval. 
Ennyi kell a boldogsaghoz. 
Es egy szep feleseg. 😊

Jelenleg 4-5 dollar kozott mozog a fizetseg, merfoldenkent.
Az magyar penzben kb 830 Ft kilometerenkent, vagy ha ugy vesszuk, percenkent. 😊
(4,5 usd x 313 Ft) : 1,7 = 828

Előzmény: Katana750 (86728)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.24 0 0 86734

"fás,erdős,hegyes vidék"

Mi is azt szeretjuk, nagyon! 
A nagyfiam most indul el egy 5-hetes gyalogturara, Indiana allamtol Michigen, Wisconsin es Minnesota allamokon at Wyoming-ig kanyarog a tura ut, sok-sok erdo, hegyen, nemzeti parkon keresztul.
A masodik fiam ugyanigy, csak o meg hosszabban es meg tobb erdovel, heggyel Kanadaban, Toronto-tol Vancouver-ig, British Columbiaban. 
Igazi termeszetjaro csemege minden napjuk. :)

"a kutyát nem érdekli hogy te éppen kamionos vagy"

Ez ugy igaz, hogy a kutyat nem erdekli, hogy te eppen mit csinalsz vagy mit nem csinalsz.
Husz eve lakunk az utcaban, a ket szomszedom kb 15 eve, a szembeszomszed 18-19 eve, de a keresztnevukon kivul szinte semmit nem tudunk roluk, es ok se mirolunk.  Felevente talan ha egyszer latjuk egymast messzirol, akkor vidam integetes egymasnak, es annyi. :)

A kamionosokra azonban figyelnek az emberek, jo ertelemben. 

Amikor egy varosban beveszek egy szuk kanyart, van hogy a jarokelok tapsolnak vagy magasba emelt huvelykujjal gratulalnak. Es sok elismerest figyelmet kapunk a virusjarvany kozepette vegzett munkankert is. Irtam korabban, hogy hosokkent tekintenek rank, gondolom a kitartasunkert es mert minden de minden ami van, azt egy kamion hozza el az embereknek. Ezt aztan sulykolja is a media, de az orszagutakon is nagy tablakon hirdetik, egyszeruen es roviden, oriasi betukkel:  Koszond meg egy kamionosnak (Thank a trucker). Vagy egy masik mindenutt lathato hirdetes: Van neked, mert egy kamionos hozta (If you have it, a trucker brought it). 
Gondold el, ha ezt latnad es olvasnad Magyarorszagon nap mint nap az orszagutmenti reklam tablakon, ujsagban, TV-ben, hogyan tekintenenk rad ott az emberek?

Most volt nalunk eppen a kamionos megbecsules hete, szept 13-tol tart 19-ig. 
Ez egy orszagos kampany, minden evben ugyanakkor van, kis ajandekokat kapunk minden kirakasnal, berakasnal es spontan az utca emberetol amerre jarunk, csak azert, mert kamionosok vagyunk, s hozzuk-visszuk az arut ejjel-nappal, hoban szelben napsutesben. 
Itt egy link rola sok keppel, izelitoul:
https://duckduckgo.com/?q=thank+you+truckers&t=newext&atb=v233-1&iax=images&ia=images
Es itt egy masik kamionos munkat megkoszono oldal, pillanatkepekkel az eletunkbol:
https://www.thankatruckdriver.com/

Előzmény: Törölt nick (86727)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 86733

Én mint(majdnem) mindig :-) nagyon pc.-fogalmaztam. Sóhivatal.

Előzmény: Törölt nick (86732)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.18 0 0 86732

"sekszpír" Sok hűhó semmiért.

 

Ahelyett,hogy tényleges piacvédelmi tervet eszközölnének-hajtanának végre ,ilyen és ehhez hasonló agymenésekkel mutatják a nagyérdeműnek ,hogy igenis szükség van rájuk.

 

"MKFE engedély ellenőrzési segédlet".......és mit lehet ezzel kezdeni azon külföldi fuvarozókkal akik nem "harmadik országos engedélyekkel" végeznek itt kabotázs tevékenységet.

Tovább megyek nem is kabotázs hiszen állandó paritásokkal végeznek idehaza fuvarozási tevékenységet...

 

Kell a felesleges cirkusz a népnek.Azt hiszem "Katana.." kolléga említette ,hogy a hazai érdekvédelem úgy ahogyan van a sz@rral egy testvér (a jelző a saját szó használatom).,na nem tévedett.

Előzmény: trizs77 (86730)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 86731

Remélem a vizsgálat eredménye is tudomásunkra jut!

Előzmény: trizs77 (86730)
trizs77 Creative Commons License 2020.09.18 -1 0 86730
f_k Creative Commons License 2020.09.17 -1 1 86729

Friss GKI kérdéssor érdekelné.

D

Alapvizsga miatt.

Eu nak még mindig 27 tagállam van a kérdéskörben jó válaszként?

Albánia még Horvátország is szerepel a kérdésekben de 2017 óta sokminden változott...

 

 

Előzmény: trizs77 (86705)
Katana750 Creative Commons License 2020.09.16 -2 1 86728

Akárki írta a 4000€ keresetet az biztos, hogy gépkocsi vezetői kereset nyugat Európában egy nyugat európai gkv. esetében. Egy magyar-román-szlovák stb. ennél legalább egy ezressel kevesebbet keres.(ha uniózik) Hangsúlyozom gkv.-ként. Vállalkozóként biztos, hogy nincs nagy különbség az amerikai és a nyugat európai fuvarosok profitja között! Bár az üzemanyag költségek odaát sokkal alacsonyabbak. Itthon meg minden játszik. Aki mindent tisztán és szabályosan csinál az pillanatok alatt csődbe megy. Kicsit okosan a piacról élve kínlódás a fuvarozás a román, szlovák, lengyel, ukrán kabotázsolók, meg az áfafeladás, járulékfizetés miatt. Akinek van egy nagy cég a háta mögött és adja a melót annak csak arra kell gondot fordítani, hogy sose mondjon nemet. És vannak a kormányközeli nagyvállalkozókat kiszolgálók akiknél sosem csönget az adóhivatal, mindig kivannak vastagon fizetve, horror áron túlszámláznak, hogy lehessen visszacsepegtetni és élnek mint Marci hevesen. Sokkal többet keresve mint az egyesült államokban legjobban kereső fuvaros. 

Előzmény: Törölt nick (86723)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.16 -2 2 86727

Kanadát csak mint "romantikus" aspektusából említettem.Bár a család inkább a "fás,erdős,hegyes vidék" kedvelők közé tartozik. 

Dolgozni a mi munkánkban csak két féle képen lehet,keményen kiszolgálva a megbízót,pontosan nem nézve se a havat se a napfényt ....vagy lehet le sz@rva mindent és mindenkit este ellenni a két-három doboz olcsó sörrel....

Amióta működik a családi vállalkozásunk valamint az én különálló e.v.-m (a társasági szabályozók miatt) csakis kizárólag az első minta alapján műveltük-műveltettük eme munkát.

Másképpppppen egyszerűen nincs értelme,hiszen alkoholista lehetnék egy gyárban is.

 

Az ,hogy "nem igazán foglakozik senki a másik dolgaival" hú na az már a kánaán az itteni viszonyokhoz képest,de szerintem az ottani a természetes.

Ha a napodat becsülettel végig dolgozod legyen az éppen irodai adrimisztráció,járatszervezés,díjszabás,pályáztatás...vagy a kocsiban le vezeted a magad kis  9-10-......óráját mellette rakodsz .címet keresel,parkolóért imádkozol,vagy csak "eurowagos" kútért "hajigállod a keresztet" szóval nem gondolnám ,hogy este-délután még mások után kellene szaglászni.

Végül is bármi van is odaát az nekem igazán tetszik,a távolságok (a régi Bükk-Moszka-Szentpétervár-Nyizsnijnovgorod.....paritásokra ) emlékezve ISTENI lehet,az meg mellé ,hogy a kutyát nem érdekli hogy te éppen kamionos vagy csak ne csinálj gondot na hát az már a non plus ultra!

Írj ide sokat!

Előzmény: Törölt nick (86723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!