Keresés

Részletes keresés

thevoyager Creative Commons License 2024.04.14 -3 3 420310

OSE-Kaposvár végjátéka meglehetősen érdekes volt.

Utolsó perc, Kaposvár szempontjából -1, lehetne kétpontost dobni, de természetesen (a szezonban kb. 30%-kal triplázó, a meccsen addig a pontig 1/6-tal álló) Filipovity emberről rákúrja a hero three-t, ki is marad, ki is kapnak.

Eads 4/5 triplánál volt éppen, Paár 3/3-nál.

Egyre inkább az az érzésem, hogy bármennyire jól hangzott papíron, hogy válogatott játékos érkezik a Kaposvárba, Márkóval gyengült a csapat. Innen már kisebb csoda kéne a bennmaradáshoz.

Sarq_ Creative Commons License 2024.04.13 -2 9 420309

Mert mindenkinek az él az emlékeiben, hogy megbukott a DEAC-cal, nem pedig az, hogy a szarházi Moody és haverjai megbuktatták, a vezetőség meg szokás szerint a játékosokat választotta az edző helyett.

Előzmény: Feffo (420308)
Feffo Creative Commons License 2024.04.13 -1 6 420308

Vicces milyen alulértékelt edző ő itthon. Sokan fikázzák mikor a DEAC-nál volt aztán tavaly a Bonnal nyert európai kupát , idén a Paris-sal. 

Előzmény: balldontlie (420306)
Sarq_ Creative Commons License 2024.04.13 0 2 420307

Érdekes ez, mert az alapszakasz végeredménye és ezzel a playoff párosítás csalóka. Nyíregyházán ősszel nagyon megbukott a teljesen új keret és Horváth Ákos, 6 forduló után edzőt kellett cserélni. Ezzel együtt is csak 2-11-re hozták az első kört, aztán működni kezdett Mehmedovic keze alatt a csapat, megtalálták a megfelelő légióst és 10-3-at csináltak tavasszal. Megkockáztatom, a Nyíregyháza jelenleg jobb, mint a MAFC és a Vasas, ettől függetlenül idén még nem lesznek feljutási esélyeik.

Előzmény: kendeffy (420303)
balldontlie Creative Commons License 2024.04.13 0 8 420306

Közben Kovács Adrián és a Párizs megnyerte a EuroCupot, ezzel kiharcolva a jövő évi Euroliga indulást.

 

Gratulálok!

thevoyager Creative Commons License 2024.04.12 0 0 420305

Már ki is van írva a Youtube-csatornájukra a következő meccs élője: https://www.youtube.com/watch?v=6sEO7ce1amI

Előzmény: kendeffy (420303)
robi0122 Creative Commons License 2024.04.12 0 1 420304
Előzmény: kendeffy (420303)
kendeffy Creative Commons License 2024.04.12 0 2 420303

A MAFC ezt rendesen elszúrta. Pedig állítólag fel akarnak jutni. Vasárnap lesz az utolsó lövésük. Érdekes meccs lesz. Lehet a Nyíregyháza-meccseit nézni online?

Előzmény: thevoyager (420301)
Madisonovic Creative Commons License 2024.04.12 0 1 420302

A Cegléd szinte hazai pályán játszott, vagy legalábbis a hazai szurkolókat nem lehetett hallani.

Előzmény: litván80 (420300)
thevoyager Creative Commons License 2024.04.12 0 1 420301

Ráadásul a Nyíregy úgy nyert Újbudán, hogy a második negyed közepén(!) kiállították az edzőjüket. Igazi playoff-meccs volt egyébként, feszültséggel, hangulattal. Ez sokszor kompenzálni tudja a színvonalat.

Előzmény: litván80 (420300)
litván80 Creative Commons License 2024.04.11 0 2 420300

A piros csoportban megkezdődött a playoff. Az első körben a Nyíregyháza és a Cegléd el is hozta a pálya előnyt a két fővárosi csapattól.

Willie_3 Creative Commons License 2024.04.11 0 1 420299

A nemetek épp most álltak ra vissza. Az első kort náluk 6 másodosztályú es 10 első osztályú játssza. Az első 8 BBL csapat csak a nyoladdontoben kapcsolódik be, de nincs kiemelés. Bar csak egy meccsesek a korok. 

Előzmény: ájzéjá (420296)
realfan Creative Commons License 2024.04.11 0 1 420298

Mit értesz régi rendszer alatt pontosan?

 

Mert azért vannak példák Európában, ahol nem nyolccsapatos a kupa mezőnye. És abba a diskurzusba, vitába én be nem szállok, hogy akkor kellene-e oda-visszavágós negyeddöntő vagy B-csoportos csapatok egylégiósos A-csoportosok ellen, de hogy a világrekorder alacsony bajnoki meccsszám mellett lenne hely több kupameccsre, az nem lehet kérdés.

 

Más országokból vannak példák arra, hogy a kupa első körét a bajnoki nyitány elé teszik, az esetlegesen a négyes vagy nyolcas döntőt megelőző további köröket pedig általában a válogatott szünetek utánra.

 

Európai országok, ahol van(nak) forduló(k) a negyeddöntő előtt:

Ausztria
Belgium

Csehország

Dánia

Franciaország

Hollandia

Izland

(Izrael)

Litvánia

Németország

Portugália

Románia


Mondom, nem tudom, mi számít "régi rendszernek", de a fentiek között is van egy-két országban oda-visszavágó (bár valóban az a ritkább), ahogy a nyolccsapatos Lett Kupában is a negyeddöntők kétmeccsesek. Emellett néhány országban vannak egyéb hazai kupák is ("szövetségi kupa", legalább nyolc csapatot érintő "szuperkupa", stb). Amellett persze, hogy az országok 90%-ában több a nemzetközi induló, mint nálunk.

Előzmény: ájzéjá (420296)
peli_w Creative Commons License 2024.04.11 0 0 420297

A szavazást le nem zárom, de jelenleg 32(+1 szavazat tőlem, saját hsz-emre nem tudok gombot nyomni) tehát 33 szavazat van az oda-vissza vágós rendszer mellett, ami 62%, és 20 szavazat - 38% a jelenlegi forma mellett. Érezhetően az oda-vissza vágós klasszikus negyeddöntő felé hűz a fórum. Ez egyébként plusz egy meccset jelentene, ami a naptárba kényelmesen beleférne.

 

Én az alsóbb osztályú csapatokat nem hoznám be a kupába, teljes keret ellen nulla esélyük van, a mesterséges keret/légiós szabály módosításnak pedig konkrétan semmi értelme nincs, hiszen egy csapatnál a rotáció, a szerepek, a játékok számítanak és nem csak az, hogy nb1-ben ül vki a kispadon, akkor biztos megverik a teljes rotációval és játékrendszerrel felálló MAFC-ot vagy PVSK-t. Légiósok nélkül vagy 1 légióssal szerintem az nb1-es csapatok legalább fele elhasalna egy ilyen párharcban, ebben semmi meglepő nincs.

Előzmény: peli_w (420279)
ájzéjá Creative Commons License 2024.04.11 0 2 420296

Az elmúlt huszonévben mióta több légiós van, jó pár szabály volt már, hogy hogyan álljon fel egy magasabb osztályú csapat az alacsonyabb ellen. 
Ugye nem kérdés, hogy egy sima, unalmas meccs, ha  fullosak a csapatok. Emiatt volt, hogy csak egy légióssal játszhatott az A csoportos csapat.
Volt, hogy az alacsonyabb osztály légiós szabályai szerint. Volt olyan, hogy csak EU-s légiósok léphettek pályára. 

Pl. ez utóbbi esetben vert ki  minket és a Pécset a B csoportos Vásárhely. 

Amire lehetett azt mondani, hogy szép teljesítmény, de az is benne volt, hogy az adminisztratív módon legyengített csapatok meg nem ugyanazok, amik abban a bajnokságban az ötödik és hatodik helyen végeztek. 

Szóval nagyon sok fajta megoldással próbálkoztak már, de mindegyiken lehetett fogást találni. 

 

Az oda-visszavágós meccsek meg sztem akkor maradtak szépen abba, amikor már a csapataink nközi kupáztak. Ősszel szinte lehetetlen volt olyan időpontot találni, amikor be lehetett volna tenni egy hétközi magyarkupa meccset.

Sőt ugye nem egyszer ez januárt, februárt is érintette, volt is a dátumkeresésből cirkusz.

 

Nem véletlen, hogy a Európában a legtöbb helyen átálltak erre az egyszerűbb kupa lebonyolításra. 

Nem is tudom van-e még olyan ország, ahol ez a régi rendszer van. 

 

B0nyi Creative Commons License 2024.04.09 0 4 420295

Sztem hasonlóan látjuk.

Ami sztem jó lehetne, ha a kupa megint sorozat lenne. Kiscsapatostól, másodosztályostól. 

Ugye mi sokadjára szívtunk esélyesként a kupában, de vhol pont ez a szép a kupában, h esélytelenebbkémt is lehetsz sikeres.

Előzmény: peli_w (420294)
peli_w Creative Commons License 2024.04.09 -1 0 420294

Nekem mindkét verzió mellett vannak érveim, ezért is írtam, hogy nincs erős preferenciám.

 

Számomra a kupában az a legjobb, legvonzóbb dolog, hogy sokkal több esélye van egy kiscsapatnak, nagyobb esélye van a meglepetésnek, a váratlannak. Mindent támogatnék, ami ezt elősegíti. A bajnokságot 98%-kal megnyeritek (régebben 90%-kal megnyerte a Szolnok stb.), de a kupában sokkal több esélye van egy Szegednek, egy Sopronnak, vagy egy Albának is eredményt elérni.

 

Egy meccsen így talán nagyobb esélye van az alacsonyabban rangsorolt csapatnak (ez az egy meccs mellett szól), de a két meccses oda-visszavágónak pedig van egy igazán különleges, megismételhetetlen hangulata, amikor tudod, hogy 7 ponttal kell nyerned és nem csak a győzelem miatt izgulsz, hanem hatványozottan bosszankodsz egy kihagyott büntető vagy technikai fújás miatt, mert a pont is számít.

Ez főleg akkor ad hozzá számomra, ha közel azonos erősségűek a csapatok. 

 

Valahol a 2 meccs felé húzok, még akkor is, ha ezzel a kiscsapatok esélyeit csökkentem, de egy kupameccs tényleg különleges tud lenni és európai szinten oda-visszavágós párharcot nagyon kevés csapat élhetett meg.

Előzmény: B0nyi (420285)
Langels Creative Commons License 2024.04.09 -1 5 420293

Abszolút. Egyébként sokkal jobb lenne. Hozna egy kis változatosságot. A Kupának már amúgy sincs tétje a presztizsen kívül, lehetne bele vinni újra csavart, sokkal érdekesebb, izgalmasabb lenne. Minden másra meg ott a bajnokság..

Előzmény: Mivagyunka... (420290)
Mivagyunka... Creative Commons License 2024.04.09 -1 5 420292

És az baj lenne? :-)

Mármint ha érdekes eredmények születnének?

 

Előzmény: 75roberto (420291)
75roberto Creative Commons License 2024.04.09 -3 3 420291

Szerintem jópár első osztályban lévő csapat elvérezne az alsóbb osztályú ellen. Hisz, ha jól emlékszem, akkor az alsóbbra érvényes szabályok szerint kellett kiállni az első osztályúnak. Vagyis 1 légióssal. Igen érdekes eredmények születnének.

 

Inkább a döntő napjait kellene megváltoztatni, mint ahogy jópáran leírták már. Vasárnapot el kellene engedni, hacsak a hétfő nem ünnepnap!

Előzmény: Mivagyunka... (420290)
Mivagyunka... Creative Commons License 2024.04.09 -1 4 420290

Szerintem meg jobb lenne a régi rendszer, amikor az alsóbb osztályú csapatok is indultak a kupában.

De ezt már leírtam én is többször, meg végigrágtuk párszor.

Nekem ez a nyolc csapatos kupa nem szimpatikus, (sem az előző, sem a mostani) de ez az én bajom. :-)

 

Sarq_ Creative Commons License 2024.04.09 0 2 420289

A régi szép idők, amikor a táborok huhogtak az ellenfél fekete amerikaijára, miközben az ő csapatukban is ott szaladgált néhány :)

Előzmény: 75roberto (420287)
Langels Creative Commons License 2024.04.09 0 0 420288

Én sem változtatnék.. Bár itt a szándék nyilván az lenne, hogy “ne legyen igazságtalan előnye” senkinek, de valójában még is nagyobb esély van a meglepetésre, mintha 2-t kellene játszani. 
Idén is 4-ből 2x az idegenben játszó örülhetett..

Arra, hogy biztosan az erősebb jusson tovább és többmeccses párharcok legyenek, ott a play-off..

Előzmény: B0nyi (420285)
75roberto Creative Commons License 2024.04.09 -1 4 420287

Azóta nem dobálom, hanem eszem a banánt!!! :)

Előzmény: ájzéjá (420286)
ájzéjá Creative Commons License 2024.04.09 0 1 420286

Az élvonalbeli csapatok közül az Olajhoz érkezett legutoljára feka légiós.

A 98-as szezontól már nálunk is volt amcsi játékos Parker személyében, aki elég jó választás lett, mert a közel 25 pontos átlagával simán a bajnokság legjobb dobója volt.

Előzmény: Sarq_ (420284)
B0nyi Creative Commons License 2024.04.09 -2 2 420285

Engem az érvek is érdekelnének (mellette/ellene).

 

A maradásra szavaztam, mert a kupa az így kupa. Egy meccs, aki viszi, vigye. A kupadöntőn sincs lehetőség javításra, így előtte sem változtatnék. Maximum annyit, h a pályaválasztót is sorsolják. Nem tudom, ki volt a 8. féltávnál, de pl egy Szeged - Falco / Falco - Szeged bajnoki eredményeinél is látszik, h mennyire nem mindegy, ki játszik otthon a kupában. A bajnoki eredmény alapján favorizálnak a kupában, ez amolyan dupla előny. Ha változás, akkor már inkább ez.

 

Oda-vissza max akkor játszanék, ha a kupa nem kb ligakupa lenne, hanem egy sorozat, aminek a végén van egy döntő. De csak a negyeddöntőt oda-vissza játszani, aztán meg egymeccses elődöntőt/döntőt játszani szerintem nincs értelme.

 

 

 

Előzmény: peli_w (420279)
Sarq_ Creative Commons License 2024.04.09 0 0 420284

A 85-86-os szezonban játszott Norris és Pollard a MAFC-ban. Egyéként a Műegyetemen tanultak, Ausztriából kerültek ide ösztöndíjjal. De nem zöldfülű egyetemisták voltak, olyannyira nem, hogy Norrist már 79-ben draftolta a Spurs. Következő évben az egyikük hozott magával egy havert is, de ő végül az Oroszlányban játszott. Aztán jött 89-ben Harry Bell Körmendre és megindult az amerikai áradat.

Előzmény: A Sporttárs (420283)
A Sporttárs Creative Commons License 2024.04.09 0 0 420283

Ez még akkoriban azért nem volt annyira különleges Magyarországon. Emlékeim szerint a nyolcvanas évek végén volt egyáltalán először téma, hogy amerikaiak játszanak nálunk, a MAFC két légiósa (gondolom, egyetemi tanulmányok alatt).

Előzmény: káBell (420280)
Willie_3 Creative Commons License 2024.04.08 0 1 420282

Aki keres az talál:

Előzmény: PécsiVesztes (420281)
PécsiVesztes Creative Commons License 2024.04.08 0 2 420281

Tejóég Kuzmin! Micsoda triplagyáros volt. Jó lenne tudni az átlagát ebben a 2 idényben.

Előzmény: káBell (420280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!