Keresés

Részletes keresés

sas2 Creative Commons License 2000.09.15 0 0 45
europeer:
„"sem a cigányokat, sem a zsidókat"
Nevetnem kell. Tudod, hogy vissza lehet keresni eleted osszes hozzaszolasat.”

Te vagy összekeversz valakivel, vagy nem tudsz olvasni.

Vánszorgó:

Ilyenek miatt, mint te „magyaroznak” az ellenségeink.
Szvsz. Szent István a bajor feleségével Cirill és Metód munkáját fejezte be itt a Kárpát Medencében.

óZ :

És ki állította az ellenkezőjét?

BaSand:
„A MAGYAR VAGYOK NEM TURISTA felirat pólón azt jelezte, hogy egy határon túli magyar volt veled szemben,”

Ez nekem eszembe sem jutott, ugyanis nekem természetes, hogy a határonkívüli magyarok is a Nemzetünk részei

All:

Engem rasszjegyeim alapján gyakran néznek turistának, pl. angolul, németül szólnak hozzám az üzletekben, és mindig meglepődnek: Ja, te magyar vagy? De azért nem vennék fel ilyen pólót…

Ariel Creative Commons License 2000.09.15 0 0 44
ma megint egy mocskos volt mszmp-s bolsevik gyalazza goncz arpadot!
almaital te meg ki sem nyalhatnad goncz segget, mert ahhoz sincs erkolcsi alapod...
BaSand Creative Commons License 2000.09.15 0 0 43
Kedves K.Trout !

A székelyföldről érkezett magyar embereket nem tekintem turistának. Az itt élő afrikaiakat sem. Az itt élő kínaiakat sem.

Én érzek egy "picike" különbséget közöttük. No éppen erre utal a trikó felirata.

Előzmény: K.Trout (42)
K.Trout Creative Commons License 2000.09.15 0 0 42
Kedves BaSand! (és többiek)
Én sem olvastam a röplapot.Akik osztogatták, azok közvetlen a mozgólépcső tetején álltak, ilyen pólóban feszítettek. Igérem, ha megint ott lesznek, elveszek egy röplapot.

A topic értelméről ld. véleményemet a (3). hozzászólásban.
Viszont kíváncsi voltam, hogy ki kit milyen alapon gondol(hat) magyarnak, esetleg ki meri magára vállalni a magyar nemzetiség definícióját.

Az, hogy kinek milyen a származása (nagyon utálom ezt a szót) engem abszolút hidegen hagy, mert az egyes embert szoktam megítélni, nem kollektíve egy országot (nemzetet).
Vagy merné e valaki állítani, hogy pl. a románok, szerbek közt nem lehet egyetlen - mindenkinek magához mérten - hasonlóan normálisan gondolkodó, ugyanilyen korú ember?

Egy példa: amikor elindult a bevásárlóturizmus külföldre, az osztrák határ közelében a boltokra kiírták magyarul: "Magyar, ne lopj!"
Kollektív ítélet minimális mintavétel alapján.

Ne tegyük ugyanezt.

Remélem, a röplaposztogatók nem ezzel kapcsolatos gondolatokat terjesztettek.
Ha az itt valaki által emlegetett státusztörvény kapcsán szóltak valamiről, felőlem nyugodtan.

A székelyföldről érkezett magyar embereket nem tekintem turistának. Az itt élő afrikaiakat sem. Az itt élő kínaiakat sem.

Egy kalap. Emberek. (Ha úgy tetszik: itt dolgozik, él, adót fizet, itt költi el a pénzét is.)

Mandrake Creative Commons License 2000.09.15 0 0 41
óZ
Email-cím: bozoli@westel900.net
Na, már megint egy saját címmel Indexezô. Hiába, a saját név, cím kiadása egyben meghatározza a (szinte kizárólag ballib) véleményt is (más nem merné kiadni a nevét)… Vajon bozoli melyik SZDSZ-es fônökének akar kedvében járni, hogy itt is odamondogat annak a "szemét fasiszta" kormánynak?

O legalább felmeri vállalni saját magát. Toled ilyet soha nem fogunk látni.

Előzmény: Almaital Returns (26)
BaSand Creative Commons License 2000.09.15 0 0 40
nagydog !

Sajnos ez a trikó 45 óta aktuális.
:-((

Előzmény: nagydog (39)
nagydog Creative Commons License 2000.09.15 0 0 39
BaSand!

Nem akarok hulyeseget mondani, de en mintha mar joval regebben is lattam volna ilyen polot.

Nagydög

Előzmény: BaSand (35)
MGperY Creative Commons License 2000.09.15 0 0 38
én ezt tipusi tshirt leaglább 3 éve láttam , akkor még nem volt szó sem a státusz törvényről (ha jól emléxek), asszem. de főleg nem egy butik kirakatába tettem volna ki , mint parlamenti promociót.

m.

Előzmény: BaSand (35)
Zézé Creative Commons License 2000.09.15 0 0 37
Kedves BaSand.
Megint leeloztel! :)
35 ot kellett aludni, hogy valaki kimondja, allj meg vandor, ti mirol vitaztok, mert a cimben megjelolt temahoz semmi kozuk sincs.
Jo reggelt mindenkinek
Z
Előzmény: BaSand (35)
szalonna Creative Commons License 2000.09.15 0 0 36
Kedves Basand!

Örülök, hogy megszólalt a józan ész. Sepsiszentgyörgyi rokonokon láttam elöször ezt a trikót, tudom, hogy sokat jelentett nekik. Engem is nagyon elgondolkoztatott. De nem lehet meglepödni, még honfitársaink egy része sem érti a dolgot- ld topiknyitó barátunkat.

Kedves K. Trout!

Nem turista vagy, hanem egy kicsit hirtelen nyitod a topikokat. Neked egy erdélyi magyar pl. turista?

Üdvözöl

turista-szalonna

Előzmény: BaSand (35)
BaSand Creative Commons License 2000.09.15 0 0 35
Kedves K.Trout !

A MAGYAR VAGYOK NEM TÚRISTA felirat pólon azt jelezte, hogy egy határon túli magyar volt veled szemben, és a státusztörvény megalkotására, illetve külhoni állampolgárság bevezetéséra hívta fel a figyelmet. Nem olvastam, de biztos vagyok benne, hogy a röplap is erről szólt.
Tehát topiknyitód, még csak érintőlegesen sem kapcsolódik a valósághoz.

Ha erről akarsz vitázni, állok rendelkezésedre, de a topiknyitó alkalmatlan bárminek megvitatására.

Előzmény: K.Trout (-)
lujza Creative Commons License 2000.09.15 0 0 34
A-ha. Sajnos a fürdövizzel együtt kiöntötték a gyereket is.
Itt az antropológia, mint olyan esett áldozatul.
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (33)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.09.15 0 0 33
Volt korábban néhány úr, aki tökélyre akarta fejleszteni az arcból olvasás tudományát. Nekiálltak logarléccel és szögmérovel méricskélni a kísérleti alanyok arcberendezését, hogy tudományos igényu leírását adhassák az árja fajnak, és kiselejtezhessék a nemkívánatos elemeket. A szépreményu projekt sajnálatosan félbeszakadt, de mi, kései követoik azért megnyugodhatunk, hogy nem volt egészen hiábavaló ezeknek a derék férfiaknak a fáradozása.

Ma már nem okozhat gondot számunkra, hogy úgy olvassunk az emberi arcvonásokból, mint körzeti megbízott a személyi igazolványból. Ránézésre ki tudunk osztani két-három éveket, meg tudjuk állapítani, hogy ki tégla, ki nem tégla, igény esetén pozitívan azonosítunk rasszista utalásokat bolondtablós képekben.

Szép dolog a tudomány. Tanuljatok ti is, és még sokra vihetitek az életben.

europeer Creative Commons License 2000.09.15 0 0 32
Ez mi, Alma?
Előzmény: Almaital Returns (30)
wizes Creative Commons License 2000.09.15 0 0 31
Alma.. !
Kezded elvetni súlykot!
Ad1 Göncz Papa nem a kedvencem! de tiszetelem és becsülöm!!
Ad2 Patkánynak hívták a Labanc utca-i matek tanárnőt! / Régen/
Ad 3 Önarckép?
Almaital Returns Creative Commons License 2000.09.15 0 0 30
1. Tégla? betonban élek.

Tégla volt kedvenced, gönc papa börtönbéli gúnyneve. A Patkány mellett, természetesen. Ha ezt a képét szemügyre veszed, talán megérted, miért… Szép arc, nem? Jellegzetes besúgó-arcberendezés, alattomos, patkányszerű szemekkel.


3. Hogy most kedveskedjek:
"Vánszorgóról azt illik tudni, hogy a Népszabadság munkatársa. Azért zsidózott olyan ízesen az elôbb. "
Tudod én SENKIT soha ki nem adnék!

Én sem. Vánszorgó viszont önmagát adta ki a Néphazugság-topicban.

Előzmény: wizes (27)
wizes Creative Commons License 2000.09.15 0 0 29
Rezsőkém!
Ki is a Magyar? / nem mi ../
Pardon.
rezső Creative Commons License 2000.09.15 0 0 28
értelmes?

egy másik provokátornak telán. aki elkezdi származását sorolni, számolni, kérkedni vele, annak nem sok fogalma van a magyarság lényegéről.

És azoknak sem, akik valami furcsa kényszertől hajtva, több-kevesebb rendszerességgel belebőgik a világba (mármint az itteni virtuális világba), hogy mi is a magyar.

Nekik, feltehetően gyakorlási terep.

Előzmény: PuPu (4)
wizes Creative Commons License 2000.09.15 0 0 27
1. Tégla? betonban élek.
2. Vannak emberek akiktől mindent kibírok. De azért ha valakit néven nevezünk legalább tiszteld meg annyira, hogy nagybetűvel kezded a nevét!
3. Hogy most kedveskedjek:
"Vánszorgóról azt illik tudni, hogy a Népszabadság munkatársa. Azért zsidózott olyan ízesen az elôbb. "
Tudod én SENKIT soha ki nem adnék!
tE?

Almaital Returns Creative Commons License 2000.09.15 0 0 26
A legnagyobb magyar nemzeti költő egy szerb apától és szlovák anyától született, Petrovics (később Petőfi) Sándor nevű fiatalember. A magyar nemzeti romantika legnagyobb zeneszerzője a vezetéknevén (Liszt) kívül soha, egyetlen szót sem tanult meg magyarul. A legnagyobb magyar nemzeti király apja szerb vagy havasalföldi származású katonaember volt, bizonyos Szibinyáni Jánk, aki a vitézségéért kapott birtok után vette föl a Hunyadi nevet. A legnagyobb magyar nemzeti felkelés vezérének anyja horvát volt, ő maga Bécsben nevelkedett, Lengyelországban élt, Rodostóban (Törökország) halt meg, és élete végéig nem tanult meg tisztességesen magyarul. A legnagyobb magyar szabadságharc vértanúi, az aradi tizenhármak fele sem volt magyar; volt viszont közöttük szerb, német, osztrák, örmény, meg még ki tudja, miféle náció. Tényleg jobb, ha mi, turisták elhúzunk innen a francba. Maradjon az ország az olyan, ősmagyar nevet viselő törzsökös magyarokra, mint Áder, Szájer, Deutsch, Torgyán, Lezsák, Csurka, Grespik, meg a társaik.

óZ
Email-cím: bozoli@westel900.net

Na, már megint egy saját címmel Indexezô. Hiába, a saját név, cím kiadása egyben meghatározza a (szinte kizárólag ballib) véleményt is (más nem merné kiadni a nevét)… Vajon bozoli melyik SZDSZ-es fônökének akar kedvében járni, hogy itt is odamondogat annak a "szemét fasiszta" kormánynak?

Előzmény: óZ (11)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.09.15 0 0 25
Vánszorgó!
Hol élsz?
Csurka és Göncz.
Rajtad néha van gönc?
Te Magyar vagy?

Ejnye, Tégla… oops, Göncz papát, a Nemzet Lelkismeretét, akit legalább annyira imádni kell(ett), mint annak idején Rákosit, a göncökhöz hasonlítottad? Mit fogsz ezért WePi-tôl meg macskakörömtôl kapni :-)))

Vánszorgóról azt illik tudni, hogy a Népszabadság munkatársa. Azért zsidózott olyan ízesen az elôbb.

Előzmény: wizes (19)
Almaital Returns Creative Commons License 2000.09.15 0 0 24
A többi fölsorolt dolog, leginkább Torgyán (a siratófalas) Deutsch, a barnalegény (aki szerintem nem is beszél magyarul) még annyira se érdekel, magyar-kérdésben ok ... hogy is mondjam ... nem kompetensek.. :)

“Barna” legyény? Még magyarul sem tud? Kívülálló? Gratulálok, látom, a Népszabadság szerkesztôségébôl nem veszett ki az antiszemitizmus. 10 éve még nyíltan zsideszeztetek, és most is megörvendeztettél bennünket egy kiadós zsidózással. Gratula… Ti aztán nem változtok.

Előzmény: Vánszorgó (14)
wizes Creative Commons License 2000.09.15 0 0 23
"Nem vagyok buszke a magyarsagomra, mert mas nemzet is buszke lehet a sajatjara.
Ha pedig mindenki buszke, akkor ez a szo mar nem is mond semmit. Nem, nem vagyok buszke, csak egyszeruen szeretem a magyar nyelvet, kulturat, tortenelmet, zenet, mint ahogy mas is szereti a sajat kulturajat.
Es nem is tudnam elkepzelni, hogy mas legyek, mint magyar. "
Kevés ellentmondásosabb szöveget olvastam eddig!
gyorgyi_ Creative Commons License 2000.09.15 0 0 21
Sziasztok!

Nem az a lenyeg, hogy valakinek milyen a szarmazasa, vagy mik a szulei, meg az sem, hogy mi a csaladi neve. Az a lenyeg, hogy erdekli-e a magyar kultura es hagyomanyok, vagy sem.

Nem vagyok szelsojobboldalos, es remelem, hogy nem ertetek felre, de szerintem Mo-n legyen magyar kultura es hagyomanyok. Persze ugy, hogy minden nemzetiseg unnepelheti a sajat unnepeit es tarthatja szokasait. Azt azonban tenyleg nem vennem szivesen, ha hirtelen az orszag pl. muzulman lenne. Nem mintha bajom lenne ezzel a vallassal, csak ezek nem a mi hagyomanyaink.

Nem kell kikergetni senkit az orszagbol, de azt tenyleg nem ertem, hogy miert engednek be annyi kinait. Majd eszre se vesszuk, es majd minden kinai felirattal lesz tele. Ez egy termeszetes igeny, hogy minden nemzet vedi a sajat kulturajat es hagyomanyait. Mi van ebben rossz?

Elhangzott egy ilyen idezet, hogy "minden fajgyulolet irigysegbol fakad". Nem abbol fakad, hanem buszkesegbol. Amikor egy nemzet vagy nemzetiseg felsobbrendunek, kivalasztottnak es buszkenek erzi magat, akkor el kezdek aggodni. Ui. ez mindig azt jelenti, hogy a tobbi nep alacsonyabbrendu.

Nem vagyok buszke a magyarsagomra, mert mas nemzet is buszke lehet a sajatjara. Ha pedig mindenki buszke, akkor ez a szo mar nem is mond semmit. Nem, nem vagyok buszke, csak egyszeruen szeretem a magyar nyelvet, kulturat, tortenelmet, zenet, mint ahogy mas is szereti a sajat kulturajat. Es nem is tudnam elkepzelni, hogy mas legyek, mint magyar.

hajnalpír Creative Commons License 2000.09.15 0 0 20
:)

Mindenki kivan...nézem hogy mivan.:))

Sipirc aludni!
üdv.
Aurora

Előzmény: topicnyitó (17)
wizes Creative Commons License 2000.09.15 0 0 19
Vánszorgó!
Hol élsz?
Csurka és Göncz.
Rajtad néha van gönc?
Te Magyar vagy?
topicnyitó Creative Commons License 2000.09.15 0 0 17
János csak az álnevem! Valódi nevem: László. :-((

üdv.
Anti-Fielding őrnagy

Előzmény: topicnyitó (15)
europeer Creative Commons License 2000.09.15 0 0 16
"sem a cigányokat, sem a zsidókat"

Nevetnem kell. Tudod, hogy vissza lehet keresni eleted osszes hozzaszolasat.

Előzmény: sas2 (1)
topicnyitó Creative Commons License 2000.09.15 0 0 15
Na tessék, itt meg egy turista, aki magyar! :-))

üdv.
Vitéz János :-))

Előzmény: hajnalpír (13)
Vánszorgó Creative Commons License 2000.09.15 0 0 14
"A legnagyobb magyar nemzeti költő egy szerb apától és szlovák anyától született, Petrovics (később Petőfi) Sándor nevű fiatalember."

Azért erre ne vegyél mérget. Hallottam más verziót is.

"A magyar nemzeti romantika legnagyobb zeneszerzője a vezetéknevén (Liszt) kívül soha, egyetlen szót sem tanult meg magyarul."

És? Akkor mi van? Mi se írunk magyarul. Székesfővárosunk nagy bevásárló és szórakoztatócentrumai angol névvel vannak ellátva, a fiatalok egyre keményebben beszélik az angolszász divatos akcentust. Más környezet, más nyelv és kész.

"A legnagyobb magyar nemzeti király apja szerb vagy havasalföldi származású katonaember volt, bizonyos Szibinyáni Jánk, aki a vitézségéért kapott birtok után vette föl a Hunyadi nevet."

És? Elcseszett, idegen érdekeket szolgáló, zsidókeresztény pápának adóztató királyaink származása nem lep meg.
István származása egyértelműen tisztán szittya (magyar, hun, sumér, stb) mégis idegen érdekeket, elsősorban szláv érdekeket szolgált, ez már történelmi tény, származása ellenére mégis elárulta népét és mint Kádár az oroszokkal, Ő a németek segítségével helyezte magát jó pozícióba.
Származástól függetlenül.
Kit érdekel, hogy az idegen érdekeket ezekután idegenek fogják szolgálni a trónon? Hol itt az ellentmondás? Mi köze ennek a származáshoz?

A többi fölsorolt dolog, leginkább Torgyán (a siratófalas) Deutsch, a barnalegény (aki szerintem nem is beszél magyarul) még annyira se érdekel, magyar-kérdésben ők ... hogy is mondjam ... nem kompetensek.. :)
De annyit hadd mondjak, Csurka legalább úgy tesz, mintha... ilyet a legnépszerűbb politikustól nem látok, igaz, már nincs is hivatalában. Rajta csak egy sábeszt láttam, amikor ült a zsinagógában (függetlenül attól, mennyire pirosfehér a vére)
Idegen ország idegen népének vallási eszközei, annak viselete....ilyet Göncz csinál, Csurka nem, már bocs, ettől lesz ő különb, függetlenül atól, hogy nekem vagy neked mennyire tetszik, amit mond.

Előzmény: óZ (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!