Keresés

Részletes keresés

VEE Creative Commons License 2013.05.21 0 0 266

Beszéltél már a tulajdonossal?

Előzmény: Cinella333 (265)
Cinella333 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 265

Üdvözletem minden erre járónak!

Kérdésem nem kimondottan közös probléma csak a mienk, de szeretném tudni van-e lehetőségem mondjuk a közös képviselőn keresztűl fellépni az ügyben.

Az ok a flettünk lakók. Tudomásom szerint nem tulajdonosok, hanem bérlők. Már próbáltam szépen beszélni velük, de sajnos nem lehet. Kritikán aluli a viselkedésük, este, de van, hogy éjjel is, úgy járkálnak a lakásban, mintha legalábbis egy dinoszaurusz lépkedne (16 év körüli srác), üvölt a zene, tv, kopácsolnak, mint egy harkály, de ezt egész nap, fúrkálnak (igen fúrkálnak, nem fúrnak 3-10 lyukat, hanem csak fúrkálnak). Szoltam is mondani, hogy olyan lehet a lakás, mint az ementáli sajt. Türelmesek vagyunk, de amikor már a saját hangunkat sem halljuk a lakásban az bosszantó. Ezenkívül sajnos az erkélyen dohányoznak és nem ismerik a hamutartó fogalmát, így sokszor a virágjaim között landol a csikk, amit sokszor égve dobnak el, mert van már égetett foltunk is.

Szóval mit tehetünk hivatalosan?

Köszöneöm a segítségeket!

olvasofiu Creative Commons License 2013.03.13 0 0 264

A napokban hallottam, hogy a 100 lakásos társasházban úgy átlagban 40 körüli megbizással érkezik az egyik tulajdonos.

Miért? Mert a tulajdonosok hagyják. Az SzMSz-t módosítani: 1 tulaj 1 plusz tulajt képviselhet, és akkor nincs ilyen probléma többet. Szerintem ennyi...

Előzmény: marics (262)
Korundos Creative Commons License 2013.03.12 0 0 263

Vészjósló hirek !!

Előzmény: citcat 18-16v (261)
marics Creative Commons License 2013.03.08 0 0 262

Üdvözletem,

tisztelettel kérdezem, hogy ha egy társasházban a gondnok összeszedi a közgyűlési szavazócédulákat és így többségbe kerül a közgyűlésen, majd megválasztja a fiát számvizsgálónak és valamilyen eddig ki nem derített kapcsolatát közös képviselőnek akkor lehet-e tenni valamit ellene.

a közös képviselőről utólag derült ki mindenféle diszónóság(pl korábbi munkahelyéről azonnali hatállyal bocsátották el, nincs semmiféle gyakorlata, egy bt-nek csak kültagja ...)

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.02.12 0 0 261

Nem szeretném senkinek elrontani a napját,de az elmúlt hónapokban megkeresett egy közös képviselő. Árajánlatot kért a gyüjtőkéményeik bélelésére.Rendben meg is kapta még örült is mert több mint 1millióval olcsóbb volt mint amit addig kapott.

Totál boldogság, megnyert pályázat mi kell még? Ezután mivel én nem csak kéményeket csinálok felhítam a figyelmét az új gáztörvényre miszerint 5 évente ellenőriztetni kell a gázvezetékeket a lakásokban is és legkésőbb 2013 év végéig jön a gázművek megbízott szakija és akkor ki fog törni a botrány.Mivel a lakók 90%-a nem a gázterven szereplő készüléke van felszerelve és a gáz rendelkezés szerint már csak zártégésterű készüléket lehet  felszrelni és akinél nem a gázterven lévő cucc van azt rögtön bírságolás mellett ki fogjáz zárni akinek meg tönkremegy a meglévő minden engedéllyel rendelkező készüléke az sem fogja tudni kicserélni turbósra(mert már csak oynra lehet gáztervet csináltatni) és a kéménybe turbós készüléket nem lehet bekötni.  A megoldás az,hogy átalakítjuk a kéményeket egyedi zártégésterű crikós megoldásra ami lakásonként 850,000-1,200,000ft ami nem kerül többe mint a gyüjtőkéményes megoldás,csak nincs rá pályázat. De a lakóknak nincs ennyi pénze.Jöttek az ötletek:tegyünk 1 mika8 konvektort+váltószelep,tároló,radiátor, de ez is ugyan annyira jött ki és egy kényszermegoldás(vízvezetékek). 2:hagyjuk a kéményt tegyünk fel villany bojlert! Na jó degázóra le cső leheg. óra vissza gázterv+meó kéményseprőszakv.a megszüntetésről és az elmű kérte a ház teljes vezetékcseréjét,lakáson belülre+é.v.reléket+eph jegyzőkönyv stb így kijött 650000ft-ra. 3Tegyünk a tetőre napkollektort a pincébe 2db kondenzációs kazánt,arra van pályázat,de úgy is 2millióra jött ki és utófinanszírozású tehát ez sem megy.

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.02.12 0 0 260

mi a rákért nem lehet ide beírni

Vernichter Creative Commons License 2012.11.23 0 0 258

Összekéne fogni a tulajoknak !!

Előzmény: Törölt nick (257)
Vernichter Creative Commons License 2012.10.13 0 0 256

Hát előtte megjavítatatod !

És beleszámolod a vételárba.

ha respektálják majd a helyzetet.

A felső lakás beázik néha az alsó lakkások setétek vagy betörnek bejön a zaj stb. ezeket mind vételárban kell érvényesíteni.

Persze néha lefelé.

Mikor lakásokat nézegettem a földszinti lakásoknál oda írták , hogy van lift ( ki a fenét érdekli egy földszinti lakásnál ), ha viszont az elsőnél feljebb volt és nem volt semmi írva,  akkor csak kiderült, hogy bizony lift nincs. Az a lakás meg nem ér annyit.

Nyilván egy tetőbeázásos is sokkal értéktelenebb mint egy tökéletes tetővel rendelkező !!

Előzmény: fuckopancs (255)
fuckopancs Creative Commons License 2012.10.08 0 0 255

Hogy adjam el ilyen tetővel? 

Előzmény: Vernichter (254)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 254

El kell adni !!

Előzmény: fuckopancs (253)
fuckopancs Creative Commons License 2012.09.24 0 0 253

Üdvözlet!

Segítséget kérnék hogy mitévő legyek. Van egy panellakásom a legfelső szinten, a tető borzalmas állapotban van. Télen, ha leesik a hó vagy nagy eső, beázik! De olyan szinten hogy az alattam lévő lakó is jelezte már a beázást.  Több mint 5 éve a tulajdonomban van a lakás és az óta semmi nem történt. A közös képviselő nem tesz semmit, pedig tudomása van a tetőről. Annyit mondott nincs pénz, elviszi a könyvelő…stb.  Nem volt egy közgyűlés sem, semmi! Tartozom a közős költséggel két évre visszamenőleg és még egy felszólítást sem kaptam, pont a tető miatt nem fizetek. Mit tegyek? A lakásom használhatatlan, se odaköltözni se kiadni nem tudom. Mi lehetne a megfelelő megoldás?

Üdv.: Robi

VEE Creative Commons License 2012.09.19 0 0 252

Korábban láttam olyan hihetetlen külföldi fotót (azt hiszem, Romániából), ahol egy társasház homlokzatán több lakást kívülről hőszigeteltek, többet pedig nem. Azóta már láttam ilyet a Füredi lakótelep egy parkra néző homlokzatán is...

Előzmény: ficcs (251)
ficcs Creative Commons License 2012.09.18 0 0 251

Üdvözlet Mindenkinek!

Az a kérdésem, hogy amennyiben társasházi lakáshoz tartozó falak hőszigetelését szeretném megoldani, és a falak közös tulajdon tárgyát képezik, van e bármilyen eszköz a kezemben arra az esetre, ha a ház nem járul hozzá a szigetelési munkákhoz, ami miatt nekem egyértelmű többletköltségem keletkezik azáltal, hogy a fűtésszámlám magasabb, lesz, mint a leszigetelt falak esetén.

Természetesen a szigetelés engedélyezett anyagokból készül, és nem kaptam a társasháztól ígéretet arra, hogy a közeljövőben az egész ház szigetelése megtörténik.

Előre is köszönöm!

uani Creative Commons License 2012.07.12 0 0 250

Kedves "népviselet"!

Lehet tudni, merre van ez a nem túl jól működő közös képviselet?

Egyébként én is azt tanácsolom, ha nem mennek jól a dolgok, le kell váltani. Igaz sok munka, és összefogás, de utána, ha jó a választás, szemmel látható változások lehetnek.

KalásziM Creative Commons License 2012.07.02 0 0 248

Össze kell fogni és a közös képviseletet elcsapni !!

Ha van rá igény, akarat és energia !!

Előzmény: népviselet (246)
KalásziM Creative Commons License 2012.07.02 0 0 247

Hát igen egy jegyzőkönyvet mindig a levezető elnöktől függetlenül kell készíteni.

Kell lenni egy jegyzőkönyv készítőnek, ezenkivül egy hitelesítőnek  és nem árt ha az elnök is aláírja. Minimum  3 aláírás kell ezekszerint.

Persze lehet sokféle irományt készíteni,  csak azok nem jegyzőkönyvek,  hanem un. feljegyzések, emlékeztetők.

Egy hiteles jegyzőkönyvet elvileg a közgyűlésen lévő minden résztvevőnek alá kell írni.

Kérdés van  e erre akarat és energia ??

Előzmény: népviselet (246)
népviselet Creative Commons License 2012.07.01 0 0 246

Kis probléma van a társasházunk képviseletével: 2-3 hónapja nincs a közgyűlésről érvényes jegyzőkönyv, mert több

ponotn is nem egyezik meg a megállapodással. Többek között a képviseleti díj emeléséről sincs megállapodás, ugyan-

is nem szavaztuk meg azemelést. Közös költség emelés megszavazva, de érvényes jegyzőkönyv nélkül ugye nem va-

gyok köteles az emelt költséget fizetni? Ilyen esetben mi a teendő, ha a társasház nem fogadja el a jegyzőkönyvben

foglaltakat? Azt csinál önhatalmúlag a közös képviselet amit akar? Ugyanis nem csinál semmit ez ügyben, elengedi a

füle mellett a panaszokat, nem is reagál rá. Tanácsot kérek ez ügyben! Köszönettel

conrat Creative Commons License 2012.06.21 0 0 245

Sajnos még nincs válaszom a fűtés árakra, csak jövő héten lesz. A csövek valóban átmennek minden lakáson, eléggé megoldhatatlannak tűnne a leválás. ha lesz több részlet még megírom jövő héten ha érdekel valakit :)

VEE Creative Commons License 2012.06.21 0 0 244

Arra nem reagált senki, hogy majdnem biztos, hogy a melegvízcsövek átmennek minden lakáson, tehát hiába válik ki valaki, részesül mások melegéből.

Előzmény: Dunit (243)
Dunit Creative Commons License 2012.06.21 0 0 243

Beidéztem  és  valóban nincs ellentmondás.

Oda képzeltem a nem szócskát. Így a ha teccik, meg kell venni. A fűtés leválásról majd később lehet elmélkedni. Ilyen kis háznál jogilag megoldható - természetesen a költségeket a levállónak kell állni.

Kérdés megéri é ??

Előzmény: VEE (242)
VEE Creative Commons License 2012.06.21 0 0 242

Én nem látok ellentmondást, hiszen végig azt mondja, hogy a kiszemelt lakás jó környéken van és a beosztása is tetszik neki, csak fel szeretné borítani a ház eddig kialakult rendjét...

Előzmény: Dunit (240)
Dunit Creative Commons License 2012.06.21 0 0 241

szóval mi a probléma ? a közös fűtés  ? 

De az mennyi, arra még Z.-nek választ nem adtál.

Előzmény: conrat (230)
Dunit Creative Commons License 2012.06.21 0 0 240

Nincs itt valami ellentmondás ?  A 234 -ben azt írod, hogy  :

"sehol nem találtam ilyet, azon a környéken meg nincs is másik eladó."

Itt meg azt hogy :

"Azt teszem :) csak az a baj, hogy a környezet a legjobb."

Ahol rossz a környezet ott lakást nem érdemes venni. A lakás alakítható, a környezet kevésbé.

Értem ez alatt amikro és makró környezetet. A mikro környezet maga a társasház  - a bejárat, a folyosók a gang stb. ha ezek elhanyagoltak, ugrik az üzlet.

A makró környezet az utca a környék.

Mind a kettő változtathatalan.

Nagyon sok lepusztul házban láttam viszonyalg jól felújított lakást, kértek hatalmas árat érte, csak évek óta nem kelt el. Na vajon miért.

Előzmény: conrat (238)
VEE Creative Commons License 2012.06.21 0 0 239

Valószínűleg minden környezetet nem ismersz, tehát lehet ennél jobb is.

Ha annyira ragaszkodsz e területhez, ajánlom, hogy tegyél ki, dobjál be olyan cédulát, hogy ott keresel lakást. És a kerületi újságban is feladhatsz olcsón egy ilyen tartalmú hirdetést. Olyanok is fognak jelentkezni, akik ilyen-olyan okbók (leginkább biztonságból) maguk nem reklámoznának, de egy ilyen hirdetésre megnyílnak.

A környéken sétálgatva kérdezd meg az ott lakóktól (pl. a kutyásoktól, akik mindent tudnak), hogy nem ismernek-e eladó lakást.

Előzmény: conrat (238)
conrat Creative Commons License 2012.06.20 0 0 238

Azt teszem :) csak az a baj, hogy a környezet a legjobb.

Előzmény: Dunit (237)
Dunit Creative Commons License 2012.06.20 0 0 237

Akkor latolgass !!

Előzmény: conrat (234)
Dunit Creative Commons License 2012.06.20 0 0 236

Engedelmetekkel : tavaly vettünk egy majdnem ekkora lakást.

A választás paraméterei/szempontjai :

Hát :

1. a belvárosban van,

2. ennél jobb csómó pont nincs, a kombinó és a metro csak 3 perc gyalog. Lemérve.

3. Gabika (7 perc gyalog ) közel lakik - és egyéb közeli rokonok,--

4. 50 m2 -es, (kisebbet nem keresünk - nagyobbra nincs pénz )

5. Csendes mivel egy parkra néz ( a nappali , a konyha és fürdő ablak nyugati ill déli tájolású - nem kell rá rács)

6. világos, napfényes, du 3 órán át besüt a Nap, mint az előzőekben jeleztem

7. a ház belülről (lépcsőház) és kivülről felújított, -lényeges

8. csak 16 lakás van az egész házban,

9. a lakás bejárata előtt senki nem jár el, ( folyósó akár le is zárható )

10. a nagy belmagasság miatt galériázható, A hálószobába lehetne egy 5-6 m2 -es galériát építeni )

11. első emeleti, tehát védett (fűtés), de még egy emeletet lehet menni gyalog is.

12. vízórás, így kicsi a közös költség,

13. azonnal beköltözhető, nincs rajta semmi teher

14. Petinek el kell költöznie - soha nem lesz önálló - Mondja Gabika, a testvér

15. a 24 órás áramon kívül van vezérelt áram is,

16. a társasháznak nincs adósága

17. pirézmentes (nem mintha rasszista lennék ), de velük lakjanak a falvédők,

18 . hát nekem tetszik.

Hátrány , hogy fel kell újítani ,de ilyenkor lehet saját izlésre is.A felújítások :

1. korszetrű fűtés, az egy meglévő konvektor kevés.a . cirkó - ez kb. 600 -800 eft - meggondolandó !!b. + egy konvektor - itt a probléma, hogy a közös képviselő elzárkózik a konvektor kivezetéstől - ez kb 150 eft lenne. Sőt közben a megtartott közgyűlés is elzárkozott a konvektor kivezetéstől, mondván, szennyezném az udvar levegőjét (hogy a fene esnék beléjük )c. fekete megoldás - kb. egy 100 -as,2. fürdőszoba felújítás ill. új kialakítás (zuhanyzó a kád helyett, mosdó kagyló + WC , mosógéphely kialakítás, kb 400 eft)3. Konyha kialakítás kb. 100 eft, 4. festés mázolás min 400 eft. 5 . majd egy galélria min 400 eft.6. a 6 db. ablak közül egyet cserélni kellTehát a butorozáson kivül is min. 1.6 millió vagy a csillagos ég.Ennyi ! Igaz így is lehet benne lakni - ezt bizonygatta a tulaj. Még ápr. közepén.ja illeték + ügyvéd !!Egyenlőre alku stádiumában van a projekt.

de május 2 -án elvitték. ( 2011 -ben ) 4x - voltam a lakásban és 2 x a közös képviselőnél.

Nos végül egy 54 m2 -est vettünk és nem bántuk meg. 2011 -ben.

A lakás keresés tartott majd félévig, 32 konkrét lakást néztem meg - sok romos állapotút láttam stb.

Emlékezetes marad pl az első mustra : a csali egy bauhaus hivó szó volt.

Tény csak 16 lakás volt a házban, sok paraméter megfelelt volna, de pl. amikor 3. nap inkognítóban visszamentem kiderült a közös költség nem 9 eft hanem 17 eft és a pince le van zárva. Mondá az öreglány, aki informált : a közösképviselő lezárta a pincét mert a lakók rendetlenek., mindenféle kacatjaikat ott helyezik el. Meg a környék.Mint Drezda a bombázás után. szóval többet a környékére se mentem.

A konkrét lakás mégsem ez lett.

Az 1. és 2. pont ugyan az, a 3. még jobb, 5 percre lakik a Gabika, sőt nem kell átkellni a széles úttesten, a 4. stimmelt csak ennyire volt pénzük,

az 5 -ős annyiban stimmel, hogy csendes mert udvari, de mivel a legfelső emeleten van, világos ( az alsóbb szinteken sőtétek az udvari lakások ) a 6. pontnál valamivel rosszabb mert csak a lakás egyharmadát éri napfény, a 7.pont majdnem ugyan az , igaz nem újjonnan felújított, de normál állapotú, nem romos a ház, a 8.pont nem 16 lakás csak 22 de ez még elmegy, egy 40 - 50 lakásos társasházban lakás nekünk nem kellett, a 9.pont majdnem ugyan az, nem járkálnak a lakás előtt kivéve azt aki a padlásra megy. 10 -pont ugyan az, 11. pont nem stimmel mert 4. emeleti, de van lift, a 12 és 13 pont tök ugyan az, a 14. ua. a 15 . más mivel nincs vezérelt áram, de a melegvíz gázzal van előállitva, a 16. és 17. pont ugyan az és a 18. is azaz nekem tetszett én döntöttem a vételről.

És bonusznak a 19.pont van külön álló pincém, kettő is az egyik 6 m2 a másik 8 m2 -es.

és ezt a lakást is fel kellett újítani.

Tehát egy lakást vételkor nem lehet egy szempont alapján kiválasztani.

Ezt ajánlom a vétel előtt állónak is !

És a még egy alap elv még : egy lakást belülről fel lehet újítani (pénz kérdése csak ) de ha a környezet nem jó, azt kerülni kell !

VEE Creative Commons License 2012.06.20 0 0 235

Borítékolom a következőt:

Fogsz találni egy jobbat és örülsz majd, hogy nem ezt választottad...

Előzmény: conrat (234)
conrat Creative Commons License 2012.06.20 0 0 234

Igen, ez így van. én sem szeretném ezt, csak a lehetőségeket latolgatom. Az a baj, hogy a lakás elosztása éppen olyan mint amilyet nagyon szeretnénk, sehol nem találtam ilyet, azon a környéken meg nincs is másik eladó. Ennek ellenére nem biztos hogy meg merem venni

Előzmény: Zoltanuss (233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!