Keresés

Részletes keresés

muki1327 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 89

Nálunk a főnök bejelentette, hogy aki hajlandó leszokni a dohányzásról és félévig tényleg nem gyújt rá munkaidőben, az félév után kap egy szabadnapot. 

Reakció... egy jó cigi mellett az ebéd után nagyokat röhögtünk a próbálkozásán :D

beuci00 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 88

 A sokat mondó kép lemaradt.:)

Előzmény: beuci00 (87)
beuci00 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 87

Főleg munkahelyen. Munkához kell a kávé, kávéhoz elengedhetetlen a cigi. Így nem sikerül betartani azt az alapszabályt, hogy "azért dolgozok, hogy éljek és nem fordítva".:D

boriska007 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 86

Jó a vicc és jogos is...:)  

A nem dohányzók más szenvedély betegségekre költenek/költhetnek, amik ennyire konkrétan nem mérhetők.., illetve nem foglalkoznak velük annyira, mint a dohányzással. 

És legalább a dohányzóknak van konkrét indoka, hogy miért nincs ferrarijuk.:)

Előzmény: TZiky (85)
TZiky Creative Commons License 2014.03.14 0 0 85

"Eleve ha már nem vásárolsz drága pénzen cigarettát, és mondjuk félre teszed a heti doboz(ok) árát, már körülbelül itt vagy. 

Valakit motiválna ez?"

 

Engem viccmesélésre motivál.

"- Te dohányzol?
- Igen dohányzok.
- Hány dobozzal szívsz el egy nap?
- Napi 2 doboz.
- Mennyibe kerül egy doboz?
- Kb. 1000 forint.
- Akkor napi 2000 forintot költesz kb. cigire?
- Igen.
- Akkor egy évben kb 730000 forintot költesz cigire?
- Igen.
- Akkor 15 év alatt 10950000 forintot költöttél cigire?
- Hát igen, igazad van.
- De gondolj bele, ha nem dohányoztál volna és a cigire költött pénzt félretetted volna a bankba, akkor már vehetnél magadnak egy Ferrarit.
- Hmmm, ezen nem is gondolkodtam még. De figyelj csak, Te dohányzol?
- Nem, én még soha nem szívtam el egy cigit sem.
- Akkor mutasd már meg, hol a *francban* van a Ferrarid?"

 

Ja, a viccet élőszövegben előadva a csillagok közé más, ennél jóval sértőbb kifejezést szoktam mondani.

 

Üdv:

TZiky:-))

Előzmény: boriska007 (82)
boriska007 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 84

:) 

Akkor szerencsés ember vagy, mert gondolom nem egy ilyen pillanat van egy munkanapon.:) 

Én inkább a számítógép kikapcsolását követően beálló csöndet nevezném a legjobb pillanatnak. :)

Előzmény: szabozoli007 (83)
szabozoli007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 83

Haha, nekem a munkanap legjobb része a mentolos Malbi megpattintásának a hangja :)) 

Előzmény: boriska007 (81)
boriska007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 82

Segít a pénz a leszokásban

Kutatók pénzt adtak azoknak, akik hajlandóak voltak leszokni a cigiről. Hatásos volt? Naná! Tovább »

forrás: Index.hu

 

Hmm egy kicsit furcsa gondolat. Pénzt adni azért, hogy leszokjon valaki a dohányzásról... 

Eleve ha már nem vásárolsz drága pénzen cigarettát, és mondjuk félre teszed a heti doboz(ok) árát, már körülbelül itt vagy. 

Valakit motiválna ez?

boriska007 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 81

Igen, nagyon jól tud esni néha szünetet tartani munka közben, és "levegőt" szívni egy kicsit.:) Ez jó lehetőség arra is, hogy találkozzunk más részlegen dolgozókkal is, ami egyébként nehézkes külön irodában vagy akár külön épületben dolgozóknál.

Előzmény: sombrerro (79)
sombrerro Creative Commons License 2013.02.05 0 0 79

Nagyon fontos, hogy minden embernek meg legyen a joga arra, hogy az óránkénti, vagy kétóránkénti szabad 5-10 percét a munkaidejéből arra használja, amire szeretné. Ezekkel is ugyanúgy elő lehet segíteni a jó munkahelyi légkört és a jobb munkahelyi kapcsolatokat.

Real_Infidel Creative Commons License 2009.12.10 0 0 76
Ha hiszed, ha nem, gyerekkoromban lyukat égettek a hajamba cigarettával.

Anyám nem kicsit volt boldog.......

Szívből gyűlölöm a cigarettát, pedig 7 évig szívtam én is.
Előzmény: Babco (75)
Babco Creative Commons License 2009.12.09 0 0 75
18-20 éve még nem volt külön dohányzó helység a munkahelyeken...

Nem olyan régi történet, potom 5 éves: a gyerekem babakocsijába belehamuztak, de ma sem jobb a helyzet, kész csoda, hogy eddig nem nyomták a képébe a cigarettát.

És akkor megy a sírás ezerrel, hogy a cúúúúna gonosz nemdohányzók diszkriminálják a szegény megalázott dohányosokat.
Előzmény: Real_Infidel (74)
Real_Infidel Creative Commons License 2009.12.09 0 0 74
Egy kis kereszteslovagkodás, hogy gurfa kolléga boldog legyen.

"Még az első munkahelyemen szabad volt a dohányzás, állandóan a cigifüstöt kellett szívnunk. Nem volt konyha, ha az asztalomnál épp ettem, a szemben lévő kolléganő simán rágyújtott. Nem számított nekik asztmás, pocakos kismama, senki. A nemdohányzók állandóan köhécseltek, zavarta őket a füst, volt aki más munkahelyet próbált keresni."

Ez HIHETETLEN. Mármint elhiszem, persze, csak hihetetlen, és kész.

Basszus, lenyelettem volna a cigijüket egyenként velük, az tuti.

Ez hihetetlen....
Előzmény: Babco (73)
Babco Creative Commons License 2009.12.09 0 0 73

Amennyiben meg megengedik a munkahelyi dohányzást, akkor a társaság másik felének romlik a teljesítménye, egészsége (pl. asztmás köhögés). Még az első munkahelyemen szabad volt a dohányzás, állandóan a cigifüstöt kellett szívnunk. Nem volt konyha, ha az asztalomnál épp ettem, a szemben lévő kolléganő simán rágyújtott. Nem számított nekik asztmás, pocakos kismama, senki. A nemdohányzók állandóan köhécseltek, zavarta őket a füst, volt aki más munkahelyet próbált keresni. És még mi voltunk többen, ha egy 8-10 fős csoportban volt 2-3 dohányos, az már igencsak megkeserítette a többiek életét. Tudod a tolerancia nem azt jelenti, hogy egy többség nagyokat nyel és elfogadja pár ember egészségkárosító/zavaró szokását.

 

 

"Ha mégis felvállalja, szembe kell nézni azzal, hogy leromlik az osztályának, csoportjának, teljesítmény statisztikája."

 

Erre tudnál valamilyen forrást adni? Pl. amióta bevezették a külön dohányzóhelységeket, azóta milyen borzalmas mértékben romlott a gazdasági helyzet. Vagy talán a nagy világválságnak is ez volt az oka?

 

"3. Amelyik dohányos elfogadja a többség döntését, és belenyugszik a helyzetbe, az hamarosan beteg lesz, és elmegy táppénzre."

 

Amelyik nem dohányos elfogadja a kisebbség dohányzását, és belenyugszik a helyzetbe, az hamarosan beteg lesz, és elmegy táppénzre.

 

Bocs, de tudnál valami linket adni arról, hogy a dohányzást abbahagyók között jelentősen megugrott volna a betegek száma? Mert én pont az ellenkezőjét hallottam, de te biztos tudsz hiteles forrásból linket adni, hogy a leszokók körében hogy megurott a magas vérnyomás, asztma, AIDS és tyúkszem.

Én eddig csak olyanról hallottam, hogy felszedtek pár kilót, de egy számmal nagyobb seggméret még nem akkora tragédia.

Előzmény: gurfa (71)
Real_Infidel Creative Commons License 2009.12.09 0 0 72
Kedves János,

az, hogy én keresztes lovag vagyok, vagy nem, az teljesen mindegy.

Ismét elkövettél egy szánalmas cselekedetet. Tudod, hogy mit? Olyan dolgot citálsz ide ERRE a fórumra, amihez ennek semmi köze. Mégpedig azt, hogy én más fórumokon hogyan, mit szólok a témához. TUDTAD, hogy ez az egyik legszánalmasabb cselekedet, ami egy ilyen fórumon megtörténhet?

Amúgy pedig arra, amit írtam (konkrétan, hogy idecitáltad az autózást a dohányos topikba, és ezzel próbáltan igazolni ezt a rendkívül egészségtelen és drága káros szenvedélyt), szóval arra egy kukkot sem reagáltál. Tudod miért? MERT NEM IS TUDSZ.

Úgyhogy pöfékelj csak bátran, előre, de köszi, etikett leckét _nekem_ ne adj.

Ou revoir.
Előzmény: gurfa (69)
gurfa Creative Commons License 2009.12.08 0 0 71
Sziasztok!
Csak, hogy a témánál maradjak. A munkahelyi dohányzás, nagyon kényes kérdés. Talán, ezért sincs annyi hozzászóló ebben a témában. Miért is? Mert aki, beosztásánál fogva, érvényt tudna szerezni a nemdohányzók érdekeinek, az vagy dohányos, vagy nem dohányzik, de nem akar konfrontálódni. Ha mégis felvállalja, szembe kell nézni azzal, hogy leromlik az osztályának, csoportjának, teljesítmény statisztikája. Ez igazából nem rögtön derül ki, hiszen az első időben, a dohányosok el vannak foglalva azzal, hogy betartottak nekik. Természetesen, amilyen következetességgel erőltetik a tiltást, olyan intenzitással dacolnak ellene. Tehát minél többet foglalkoznak a dohányosokkal, annál nagyobb lesz, az ellenállás, ami szépen kihat a munkára.

Itt, leírok három lehetséges verziót.

1. Amennyiben a dohányos, makacsul ragaszkodik az igazához, előbb utóbb keres magának más munkahelyet, és elmegy.

2. Ha belátja, hogy reménytelen ellenkezni, dugiba kezd dohányozni, és elkezdi szabotálni a munkát (ez a legrosszabb).

3. Amelyik dohányos elfogadja a többség döntését, és belenyugszik a helyzetbe, az hamarosan beteg lesz, és elmegy táppénzre.

Ebből egyenesen következik, hogy azok szívják meg, akik nem dohányoznak, és kirekesztik maguk közül a dohányos kollégát. Valamint a döntéshozó, hogy leromlott a hó végi kimutatása. De a cég is, hiszen a kiesett munkaerőt nem pótolhatja, mert létszám stop van.
Nem jobb lenne, megtanulnunk egymás hibáival együtt élni, hiszen mindenkinek vannak hibái.
Remélem, ez már belefér a topik témájába?
Üdv.
János
gurfa Creative Commons License 2009.12.08 0 0 70
Kedves Edward.teach!
Nagyon sajnálom, hogy te is leragadtál az alaptémánál. Tudom, hogy ez a topik miről szól. De a hozzászólásommal, arra akartam rávilágítani, hogy a dohányzás, és a dohányosok kirekesztése csak egy lehetőség számotokra, hogy hallassátok a hangotokat. Hiszen a többit (energia, járművek) nem tudjátok kikezdeni. Ott, igencsak nagy ellenállásba ütköznétek, de jó Magyar szokás szerint, a kisebbséget könnyebb eltaposni. Javaslom, maradj a F1 mellet, mert az izgalmas, és nem a dohányzásról szól, vagy mégis. Na mindegy, nem megbántani akartam a nemdohányzókat, hanem arra kérni, legyetek elnézőek velünk, hiszen, mi nemzettünk benneteket. Nagyon sajnálom, hogy az államunk annakidején beengedte a dohánygyárakat, és a mai napig leveszi róluk, rólunk a sápot. Remélem, nem csak a dohányosokat rekesztik ki, hanem a korábbi döntésüket átértékelik, és betiltják a dohánygyárakat. Bár ezzel, utcára teszik a munkásokat, tönkre tesznek családokat, igaz boldogan halnak éhen, hiszen a tüdejük egészséges marad. Tudom nem szép dolog gúnyosnak lenni, de ebbe senki nem gondolt bele? Nem mindenki politikus, és maszek, sajnos nagyon sok embernek a megélhetése függ attól, hogy mi dohányzunk. Na de ezt hagyjuk, hiszen ez a topik nem erről szól.
Üdv.
János
Előzmény: edward.teach (68)
gurfa Creative Commons License 2009.12.08 0 0 69
Szia Real Infidel!
Mert, én megtanultam az illemet, és mielőtt hozzászólók valamihez köszönök.
Egyébként, ahogy elnézem, mindenhez hozzászólsz, és te vagy a menő csávó.
Igazad van, valóban itt a dohányosokról van szó, és nem „szellemekről, meg ilyesmi”.
Tudtam, hogy lesztek egy páran, akik nem fogják kihagyni, és le fogják reagálni a hozzászólásomat.
Ezzel, nincs is semmi baj, hiszen emberek vagyunk, bár némelykötők ezt nem így látja.
Kíváncsi lennék arra, hogy akik itt sárba tapossák a dohányosokat, hogy azok a családtagjaikkal is ezt teszik?
Mert, el nem tudom képzelni, hogy van olyan család, akár a felmenőig, ahol ne lenne dohányos.
Ahogy a hozzászólásaidat, a többi fórumon elnézem, elképzelhető, hiszen nem lehetnek olyan elvetemült emberek, hogy a saját családjukat is megalázzák, lenézzék. Igen, én felvállalom, dohányos vagyok, de te mit tudsz felvállalni? Ha csak azt nem, hogy a saját nyavalyáddal vagy elfoglalva, és mindenkit arra akarsz kényszeríteni, hogy neked jó legyen. Hidd el, nekem is van elég gondom, mégsem mondom azt, hogy ez a köcsög nem dohányos, miért nem veszi tudomásul, hogy születésileg, gyógyíthatatlan (bechterewkór) betegségem van. Azt gondolom, ez nem a társadalomra, és a környezetemre tartozik, hanem rám. Én sem azzal foglalkozom, hogy mások így meg úgy, hanem azzal, hogy nekem is van jogom, és azzal, én is élnék.
Tudom, amint ezt a hozzászólást elolvasod, rögtön válaszolni fogsz, hiszen úgy érzed, te vagy a keresztes lovag, akinek kötelessége megmenteni az emberiséget. El kell, hogy áruljam, te is egy porszem vagy, akárcsak én, és ami mellet leraktad a voksodat, az nem más, mint gyenge próbálkozás, hogy a saját problémádra gyógyírt találj.
Üdv.
János
Előzmény: gurfa (66)
edward.teach Creative Commons License 2009.12.08 0 0 68
Nem akar itt hittéríteni senki, sem pedig leszoktatni, csak mi nemdohányosok szeretnénk elkerülni a cigarettafüstöt. És itt azért csak a dohányzásról van szó, mert ez egy ilyen topik.
Real_Infidel Creative Commons License 2009.12.08 0 0 67
A legszánalmasabb, leggyakoribb és egyben leggagyibb "érvet"-mert nem nevezném annak citálod itt elő, koma.

KÖZLEKEDNI ugyanis elengedhetetlen, dohányozni viszont nem az. Hadd ne fejtsem ki, hogy miért elengedhetetlen a közlekedés, úgysem érted meg. NEM FOGOD föl, hogy itt a DOHÁNYZÁSról van szó??? Nem az olajfúrásról, gyereknevelésről, kábítószer előállításról, atomenergiáról, Mari néniről! MI KÖZE van a gépjárműnek a dohányzáshoz????

Azt hiszed, hogy írtál valami frappánsat, egy elegánsat idesercintettél, oszt megmondtad a frankót. Hát nem.
Előzmény: gurfa (66)
gurfa Creative Commons License 2009.12.07 0 0 66
Kedves Nemdohányzók!
Eltelt egy év, amióta itt jártam. Úgy veszem észre, hogy utolsó itt jártam óta, igazán semmi nem változott.
Talán csak annyi, hogy négy hozzászóló, aki így télvíz idején, nem tud mit kezdeni magával, és beállt hittérítőnek. Szeretném jelezni, hogy sajnos még mindig dohányzom, és élek. Valamint azt is szeretném elmondani, hogy a környezetemben mindenki él, és egészséges. Na jó, ez így nem teljesen igaz, mert az elmúlt időszakban több ezren meghaltak. Mint kiderült, a legtöbb halál oka, a gépjármű, és a nemdohányzó vezetője. Nem is értem, mit képzelnek ezek a nemdohányzó gépjárművezetők, csak úgy egyszerűen megölik az embereket. Javaslom, hogy hasonlóan, mint a dohánytermékeknél, itt is vezessék be a kötelező feliratokat.
„A GÉPJÁRMŰ, HALÁLT OKOZ, ÉS SÚLYOSAN KÁROSITJA AZ EGÉSZSÉGET”
Továbbá, tiltsuk ki környezetünkből a járműveket, mert azok, nemcsak üzemelésükkel károsítják a környezetünket, hanem annak minden alkatrészének előállítási technológiájával is szennyezi környezet.
Itt szeretném felhívni a nemdohányzók figyelmét, járjanak elő, jó példával, és ne használják a környezetet szennyező járműveket, hanem járjanak gyalog. De jobb lenne, ha leszoknának az elektromos energiáról is, mert azt is környezetre veszélyes eljárással állítják elő. Ha ezt el tudják érni, és meg tudják tartani, én attól a pillanattól fogva eldobom a cigit (csikktartóba). De ettől nem kell félnem, mert aki a dohányosokat zaklatja, inkább rászokik a dohányzásra, mint hogy az autójától megváljon. Szóval, javaslom mindenkinek, fogadjuk el egymást úgy, ahogy van, hiszen az élet olyan rövid, hogy mire eredményt érnénk el, addigra már meg is haltunk.
És végül, itt csak az szóljon hozzá, aki semmilyen tevékenységével nem károsítja mások egészségét.
Na ezt megnézem, egy év múlva ugyan itt.
Üdv.
János
u.i. egyébként, aki a számítógépet használja, már nem felel meg ennek az elvárásnak
edward.teach Creative Commons License 2009.12.02 0 0 65
Sajnos még én sem találkoztam olyan dohányossal aki törődött volna azzal, hogy más is szívja a füstöt.Talán ezért is lépnek fel ellenük egyre kirekesztőbb módon.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.26 0 0 64
Máshol is ez a helyzet, hiába a kijelölt hely, van aki a szobájában dohányzik, és a folyosóra szellőzteti ki a dohányfüstöt.
verébb Creative Commons License 2009.11.04 0 0 62
A munkahelyen ahol dolgozom kijelölt helyek vannak a dohányzásra. Szintenként több is. Sajnos van jópár dohányos akik ezt nem tartják be, és a szobákban dohányoznak. Akik meg dohányossal kerülnek egy szobába azok sem teljesen füsmentesek, mivel ha a dohányos vissza jön miután elszívott pár cigarettát, akkor telefújja a szobát füsstel. Sajnos a dohányosokat nem érdekli, hogy más fuldoklik a bűzüktől.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.13 0 0 61
A dohányzás súlyosan károsítja az ön és környezete egészségét. Egyébként az nem zavar, ha valaki a szabad levegőn dohányzik.
gurfa Creative Commons License 2007.12.09 0 0 60

Szia!

Én azért nem sértegetném magamat, pláne nem másokat.

Nekem az a véleményem hogy a dohányzás nem más, mint pótcselekvés, és nem betegség.

Természetesen, a sok nikotin bevitel, okozhat az embernek kellemetlen tüneteket, sőt még akár meg is halhat. De azt gondolom, akinek az immunitása megfelelő, és nincs más szervi betegsége, önmagában a dohányzástól nem halhat meg. Ismertem olyan embert, aki az életben soha nem dohányzott, idegesítően kerülte azokat a helyeket ahol dohányoztak, és mégis tüdőbetegségben halt meg. De ellenpélda is van, az a 93 éves bácsika, aki a mai napig él, és napi 2 doboz cigit szív el. Idestova 70 éve gyötri a szervezetét a fránya bagóval. Igaz hogy panaszkodik, mert mostanában a cigaretták, már nem olyanok, mint a múltban. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az emberek halálát nem mindig a dohányzás okozza, hanem a stresszes élet, és olyanok, akik mindig másokkal foglalkoznak, na meg a politikusok. De nagymértékben közre játszik az is hogy a mostani nemzedék elég nyápic, akik „praktikus” ételeket esznek, drogoznak, és mindent megtesznek a saját és mások életének megkeserítéséért. A korábbi hozzászólásomban leírtam hogy mi lenne a megoldás, de arra már senki nem reagált.

Nem is reagálhat, mert azzal ellentmondásban keveredne. Ezzel szemben a drogosokat pátyolgatjuk, mert azok semmivel nem járulnak hozzá az államkasszához. Drogambulanciákat kell létesíteni, amit megint csak az én pénzemből akarnak megépíteni. Az alkoholistákat is pátyolgatni kell, de azok legalább befizetik a jövedéki adót. Őket nem bántjuk, mert ők családokat, kapcsolatokat tesznek tönkre, inkább bántjuk azokat, akik keményen dolgoznak, és hogy ezt el tudják viselni stresszoldásként, dohányoznak. De továbbra is a korábbi (56) hozzászólásomra hivatkozva szívesen lemondok a dohányzásról.

Üdv.

János

Előzmény: Kósa György (59)
Kósa György Creative Commons License 2007.12.08 0 0 59
Én cukorbeteg vagyok, az orvosom szerint a cukorbetegségem kialakulásának oka a dohányzás volt. Nagy marha voltam, hogy dohányoztam, és mindenki az, aki teszi. Erről fúrumozunk a cukorbeteg honlapon is, nézzétek meg az elkeseredett emberek véleményeit itt: Leszokás a dohányzásról fúrum
gurfa Creative Commons License 2007.11.19 0 0 58

Kedves Kashikanhei!

Azt, nagyon sajnálom hogy asztmában szenvedsz, de amit az aluljáróban érzel, az valóban hányingert keltő. Sajnos nem csak az aluljáróban, hanem a tömegközlekedésen is érezni. Egyetértek, ezek a szagok gyomorforgatók. De, amit ott érzel, az nem elsősorban dohányszag, hanem áporodott testszag, és pisi szag. Ez, esős időszakban még fokozódik. A dohányfüst semmivel sem károsabb, mint az a fűst, amit az a busz áraszt magából, amin utazol. Az asztmád legnagyobb ellensége a gépjárművek által kibocsátott melléktermék. Egyébként, a környezetedben sokkal több ilyen füstöt okádó jármű van, mint dohányos. Ezzel nem akarom a dohányosokat mentegetni, de ha belegondolsz, neked sokkal jobb lenne vidékre költözni, ahová a modernizáció még nem tette be lábait. Amit viszont tudomásul kell venni, a villanyt, a vizet és a gázt, olyan technológiával állítják elő, amely technológia az emberekre káros. Ez miért nem zavarja az embereket? Egyébként a szavaiddal élve „rámjön a hányinger” azoktól az emberektől, akik mosdatlanok, és mindenféle pacsulival próbálják leplezni kibírhatatlan szagukat. A dohányfüst, egy kicsit enyhit ezen az állapoton.

Üdv.

János

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.19 0 0 57
Reggel és este az Örsön az aluljáróban mindig rámjön a hányinger a büdös bagószagtól, nem is szólva arról, hogy asztmás vagyok ezért levegőt sem kapok tőle.

pfujj
gurfa Creative Commons License 2007.11.17 0 0 56

Sziasztok!

 

Én sajnos már 40 éve dohányzom, természetesen az évek alatt különböző változtatásokat vezettem be. A kezdeti 2-2 ½ doboz fecskét, leredukáltam 1-1 ½ dobozra, majd amikor bejöttek a lájtos cigik, akkor áttértem azokra. Sajnos akkor elég sokáig felment napi 2 dobozra, mert amikor szívtam, szinte nem éreztem semmit. Ma ott tartok, hogy a lájt leggyengébb fajtáját szívom napi egy dobozt. Tudom hogy ez akkor is fűst, és a környezetemet zavarom, de a 40 év beidegződése nehezen vetkőzhető le. Egyébként, rendszeresen járok tüdőszűrésre, ahol igazából nem nagyon „visítoznak” hogy ki lenne a tüdőm. Na meg van egy örökölt „betegségem” ami kimondottan indokolná, hogy teljesen elhagyjam a cigit.

A cégem mindent megtesz hogy a lehető legkevesebbet szívjak, mert csak a kapu előtt, a szabad ég alatt lehet rágyújtani. Na meg munkával is ellát rendesen, ami eléggé az asztalhoz köt.

Ennek ellenére a korommal járó „nyavalyámat” leszámítva, kitűnő egészségnek örvendek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem akarok változtatni, sőt lenne egy-két 5tletem.

A nemdohányzók érdekeit képviselők, és a törvényt alkotók (álszent), tiltsák be a dohánytermékek gyártását, forgalmazását, és ne két táborra osszák az embereket. A dohány termék gyártói, elismerték felelősségüket, azzal hogy termékeikre ráírják, különböző „szlogenjeiket”, a cigaretta káros az egészségre és környezetére, valamint azt, hogy halált okoz. Ezzel azt is elismerték, hogy potenciális gyilkosok. Ezért be kell őket perelni és fizessék ki a dohányosok le szokásának költségeit. Az állam „aki” a termék adóját behajtotta, mint társ tettes, szálljon be a költségekbe. A dohányosok, akik ezeket, a termékeket fogyasztották, hozzanak létre alapítványt, és támogassák azokat a társaikat, és azok családtagjait, akik eme káros termék következtében rákosak lettek.    Azok, akik a dohánytermékből befolyt adóból részesültek, közvetve vagy közvetlen, kövessék meg a dohányosokat, és juttassák megbánó adományaikat a létrehozott alapítvány számlájára.  Amennyiben a fent leírt ötleteim megvalósulnak, már megérte hogy éltem.

Üdv.

János         

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!