Keresés

Részletes keresés

Mindent tudó Creative Commons License 2014.12.21 0 0 3407

A két youtube link újra:

...

Secret Cinema:

 

Összeesküvés-elmélet:

Előzmény: Mindent tudó (3406)
Mindent tudó Creative Commons License 2014.12.21 0 0 3406

Na, ez nem semmi lehetett:

http://www.kisalfold.hu/ezmilyen/olimpiai_stadionban_elevenedett_meg_a_vissza_a_jovobe_-_video/2408015/

Akinek a videó szempontjából jobb a youtube:

www.youtube.com/watch?v=_VrveujhWmg

 

 

Illetve egy összeesküvés-elmélet:

www.youtube.com/watch?v=uPJQ-1Y8jfY

Mindent tudó Creative Commons License 2014.11.25 0 0 3405

Egy "őrült" taxis. :)

xido Creative Commons License 2014.11.10 0 0 3404

Persze eddig is tudtam,hogy néznek ki a szereplők 30 év elteltével,de most az indexre is kikerült..

Namármost J.Fox jobban néz ki aktuális 53 évesen,mint ahogy annak idején elképzelték 45 évesen...a csajokról nem is beszélve..

Az az istenkáromló gondolat jutott eszembe,hogy szivesen megnéznék egy olyan felújított változatot,ahol az öregre maszkírozott

jeleneteiket újra forgatnák a mostani öreg énjükkel és beleillesztenék a filmbe :)

v_peti Creative Commons License 2014.11.03 0 0 3403

Repülő autó:

 

http://www.origo.hu/auto/20141031-aeromobile-3-0-bemutato.html

 

Na szóval már légdeszkánk és repülő autónk is lesz 2015-re, ha nem is abban a formában, ahogyan azt Robert Zemeckis elképzelte.

 

Ha ujjlenyomatos fizetés nincs is, de van cserébe paypass kártyánk, és tombol a retró, azaz simán lehet '80-as évek presszónk. Na meg vendéglátóhelyen lévő kondigépekről is olvastam egyszer. A 3D-s technika is valóság, sőt jobb, mint a filmben volt. Az  ujjlenyomatos azonosítás is egyre terjed (ld. útlevél).

 

v_peti Creative Commons License 2014.10.21 0 0 3402

Működik! Igaz csak egy speciális fémfelület felett, de ez végre egy igazi légdeszka, és nem egy hatalmas méretű légpárnás jármű.

 

https://www.youtube.com/watch?v=plwX5NtF530#t=132

karbalán Creative Commons License 2014.10.17 0 0 3401

Richie0525 nem árasztotta el a topicot hozzászólásokkal; amit írt, másnak is újdonság lehet, felesleges letorkollni. Ezzel az erővel az egész topic zárható, hiszen minden megtalálható a neten.

Előzmény: xido (3400)
xido Creative Commons License 2014.10.17 0 0 3400

Jézusom ne már...lehetne,hogy egy közel 30 éves filmnél mellőzzük az ilyen triviális dolgokat,amik már a neten és a dvd-ken is meg lettek magyarázva,esetenként egy vágott/bővített jelenettel?

Tudom..szemét türelmetlen alak vagyok most,mert mindig felnő egy újabb gyerek,aki először lát valamit.. de érted,mai korban csak az nem néz utána őt érdeklő dolgoknak a neten,akit tényleg nem is érdekel...és csodálkozik a világba,hogy jéé,baki :)

Előzmény: Richie0525 (3399)
Richie0525 Creative Commons License 2014.10.12 0 0 3399

baki pl: az 1. részben amikor Marty megkéri a faterját, hogy beszéljen  Loren-nel, akkor van olyan pillanat amikor nincs ott hajszárító, következő vágásánál meg ott van .)

v_peti Creative Commons License 2014.10.04 0 0 3398

Ez durva, nem gondoltam volna, hogy ekkora technikai különbség van, hiszen a hanglemezeket már régen is soksávos mesterszalagra rögzítették?

 

Na és mi a helyzet a régi magyar filmekkel, a 70-es és a 80-as évekből? Azok maradnak abban a formában?

 

Az amerikaiak meg a DVD-kiadáshoz újra elküldték az összes hangsávot, hogy azok külön szerepeljenek majd a leendő DVD-készítésekor?

 

Előzmény: xido (3397)
xido Creative Commons License 2014.10.04 0 0 3397

külföldön elég régóta odafigyeltek,hogy a hangsávok külön legyenek rögzítve..beszédek,zene,háttérzajok...itthon anyagi és technikai okok miatt ez nagyon későn indult be..ezért fújhatunk minden korai filmet,mert hiába küldik újra a zenét,háttérzajokat,meg minden mást külön sávon..ha nincs nekünk különálló sávon a beszéd...akkor nem lehet összemontírozni...marad az újramondás..halál vagy öregedés esetén más színészekkel...

Előzmény: v_peti (3395)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2014.10.03 0 0 3396
v_peti Creative Commons License 2014.10.03 0 0 3395

Na de az USA-ban ezt hogy csinálják? Kizárt, hogy ott újraszinkronizálják az eredeti nyelvű filmeket!

A Csillagok Háborúját is felújították, de azt kizártnak tartom, hogy 25 évvel később újra felvették volna az összes színész hangját, főleg úgy, hogy egyesek már esetleg elhaláloztak. Vagy ha nem, a hangjuk akkor is megváltozott.

 

Meg nincs meg az eredeti mozikópia? Ha vissza kellett küldeni az USA-ba, akkor ők nem őrízték meg?

Előzmény: xido (3394)
xido Creative Commons License 2014.10.03 0 0 3394

Akkor úgy mondom,hogy az eredeti magyar szinkron,hiába volt a mozikban sztereo..monoban került a vhs-re..dvd-re már nem volt elég,se ablu ray-re,a stúdió ragaszkodott - jogosan - az 5.1 hangzáshoz,azt meg sajna csak újra felmondással lehetett megoldani...mai tévéadás meg már azért haladjon a korral,ha lehet...

Előzmény: v_peti (3392)
v_peti Creative Commons License 2014.10.02 0 0 3393

Javítás: Leonardo DiCaprio.

Előzmény: v_peti (3392)
v_peti Creative Commons License 2014.10.02 0 0 3392

És akkor az angol nyelvű verziót is újraszinkronizálják, és Michael J. Foxot Leonardo di Caprio, a professzort meg George Cloney játssza? :))) Vagy ez hogyan van?

Előzmény: xido (3389)
v_peti Creative Commons License 2014.10.02 0 0 3391
Peci Creative Commons License 2014.09.19 0 0 3390
xido Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3389

A tv2 eddig mindig a régivel adta,de elég sok idő eltelt azóta,nyilván a digitális sugárzás miatt már a dvd minőség kellett nekik..

 

Amúgy..lehet már írtam,lehet csak akartam...apró figyelmesség a 3.részben..mikor a vasúti térképet nézik az indián szakadék nevével,a háttérben ott van Clara és várja a kísérőjét és/vagy épp a kocsibérlést intézi...előtte meg a toronyóra nem sokkal távolabb :)

v_peti Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3388

Nekem úgy rémlik, hogy már korábban is új szinkronnak adták. :( Egyszer már volt róla szó itt.

Előzmény: sys4096 (3387)
sys4096 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 3387

Ez sajnos várható volt. Csodálom, hogy hamarabb nem így adták.

Előzmény: Quantumleap (3386)
Quantumleap Creative Commons License 2014.08.24 0 0 3386

JÉZUS MÁRIA! Már a tévé is evvel az ótvar szar szinkronnal adja???

v_peti Creative Commons License 2014.08.22 0 0 3385

Az öreg házaspár már korábban ki lett itt vesézve. (Míg a többi beszólás többsége még nem.)

Előzmény: Quantumleap (3384)
Quantumleap Creative Commons License 2014.08.22 0 0 3384

Mintha valaki itt írta volna régebben, hogy a trilógiában egyes kritikusok vagy 200 filmből vélnek utalásokat felfedezni. Nekem amik eszembe jutnak a most említetteken kívül:

 

Grease: Az ötvenes évekbeli Biff és haverjai eléggé hajaznak annak főszereplőjére és bandájára. És ez elmondható az iskolai bálról is.

 

Egy maréknyi dollárért: A "golyóálló mellény" a harmadik részben, na de hát a második részben pedig Biff pont magát a filmet nézi, tehát ez egyértelmű.

 

Taxisofőr: Amikor a harmadik részben Marty magához beszél a tükörben a stukkerrel gyakorolva.

 

Meg azt hiszem, az első részben a jelenet, amikor Marty megérkezik, és meg akarja állítani az öreg házaspárt, aki arra hajt, szintén valami klasszikus sci-fire akar utalni. A másik érdekesség, hogy az öreg férjet Wilburn-nek hívják, csak úgy mint a Nyomás utána c. Spencer-Hill vígjátékban a hasbeszélős-kamionos jelenetnél az épp arra hajtó öreg házaspár férfi tagját.

Mindent tudó Creative Commons License 2014.08.22 0 0 3383

Egyik, ide nem írogató "BTTF-es kolléga" :) mondta, hogy Biff az első részben is elrontja a szövegeket, nemcsak a másodikban, viszont ez csak eredeti nyelven figyelhető meg, magyarban nem (példaként a menza jelenetet említette, amikor Marty Biffel szemben megvédi Lorraine-t).

 

A Majmok bolygója utalásra viszont nem tudja a választ, mert a Majmok bolygóját nem ismeri eredeti nyelven. Szóval azt továbbra sem tudom, hogy ez vajon direkt utalás/tisztelgés-e, csakúgy, mint a másik két nagy sci-fi (Star Wars, Star Trek) esetében.

Előzmény: v_peti (3382)
v_peti Creative Commons License 2014.08.22 0 0 3382

Ha már itt tartunk: Miért van az, hogy Biff a 2. részben minden szlenget rosszul mond? (Pl. Rácsos ablak egy csatahajón.) Az első részben nincs erről szó, na meg helyi menő csávóként ismernie kellene a szlengeket.

 

Előzmény: Mindent tudó (3381)
Mindent tudó Creative Commons License 2014.08.21 0 0 3381

Most, hogy elkészült az új Majmok bolygója rész, elővettem a régieket, amiket már mindet láttam, de kellett az emlékeztető frissítés.

Van a 68-as filmben az a szöveg, hogy (nem pontosan idézve): "Vedd le rólam a koszos kezed, büdös majom!"

 

Egész régen a Star Wars filmet ismertem, így a poén átjött a jelenet, hogy "Darth Vader a Vulkán bolygóról", ellenben a Vulkán bolygót sokáig nem értettem, mígnem kb. 4-5 évvel ezelőtt átrágtam magam az összes Star Trek filmen és ez is a helyére került.

 

 

Kérdés azok felé, akik egészen részletesen és tudatosan ismerik a filmek (Majmok bolygója és Vissza a jövőbe) angol nyelvű változatait, hogy a magyarban elhangzó "Hé, te, viszed onnan a koszos mancsod!" valójában egy direkt így megírt utalás a téridőkontinuumban, vagy csak egy meghökkentő véletlen? :)

v_peti Creative Commons License 2014.07.20 0 0 3380
dromedaros Creative Commons License 2014.07.20 0 0 3379

Micsoda megfigyelő képesség, wao, minden tiszteletem.

Előzmény: Savanna Express (3375)
sys4096 Creative Commons License 2014.07.12 0 0 3378

Nem kell ezt túlbonyolítani. Nyilván van a Mr. Fusionnak is szintjelzője, mint az első részben a "plutonium chamber", csak épp nem mutatják. A Doki meg biztos "teletankolta" :-)

 

Tudjuk, hogy Biff nem egy észkombájn, de még ő is kilogikázta a dátumkijelzők feliratait, és a hozzá csatlakoztatott numerikus billentyűzet közötti összefüggést. :)

Előzmény: xido (3377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!