Keresés

Részletes keresés

llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 483

Azt, amelyiket nem kapom vissza?

Előzmény: Törölt nick (481)
llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 482

"

a Grawe nem csinálja rosszul..."

Ha Grawe zsebét nézem, akkor valóban nem.

Előzmény: Prof (478)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 481

A díjad másik részét befektették.

Előzmény: llac56 (480)
llac56 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 480

"Ha nem történik biztosítási esemény, ezt akkor is visszakapod..."

Ezt ugye csak viccből írtad?!

Dehogy kapom vissza. Mindössze egy részét.

Előzmény: Törölt nick (474)
kayakguru Creative Commons License 2012.04.30 0 0 479

Sziasztok!

 

Olvasgattam a fórumot de sajna nem lettem okosabb! Nekünk van egy gaw3 kötvényünk de sajnos tanácstalan vagyok.

Az adó kedvezmény miatt a tizedik évet még biztosan kicsengetjük de utána az a gyanum még ha bukunk is szépen, szerény számításaim szerint a kisebbik bukta a vissza vásárlás opció lenne....

Most tolok egy két adatot:

Futamidő? 20 év

Éves díj: 77165 Forint

Indexálás: nincs (nem engedhetjük meg....)

kötés ideje:2003 

aktuális nyereség:65114 Forint

aktuális visszavásárlási érték: 453160 Forint

A kilencedik évre ígért visszavásárlási érték: 528678 Forint.....

Mi elsősorban egy jó kis befektetést ill.megtakarítást kerestünk anno 25 éves fejjel a befektetésekhez mit sem értve...

Az már tisztán látszik, hogy ez nem volt az és szerintünk nem is lesz!!

A kérdéseink a következőek:

Hogyan lehetne ebböl minnél jobban kiszállni?? (Persze annélkül, hogy bárki kipurcan vagy lerokkan..!!)

Ha a leírtak ellenére akad valaki aki szentül hiszi, hogy ez egy tuti befektetés az kivásárolna-e minket mindössze 

8 évnyi díj fejében!! (A szerződő modosításával ez lehetséges és egy befizetett évet ajándékba adunk!!!!!)

 

 

Prof Creative Commons License 2012.04.25 0 0 478

Nézd, egyetlen dolgot el tudok képzelni "jó" indokként:

term-fix, egészen metál módon kockázatkerülő ügyfél esetén.

A kedvezményezett biztosan pénzénél lesz. Ezt a Grawe nem

csinálja rosszul, az már más kérdés, hogy pl. az ing ennél

számottevően faszább szolgáltatáscsomagot nyújt, nem sokkal

drágábban. (A biztosított halála esetén a tartam végéig az addigi

díj dupláját fizeti járadékként, plusz haláleseti biztosítási összeget

plusz lejárati összeget.)

Előzmény: Törölt nick (477)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.25 0 0 477

Meg attól, hogy nem ismered a kockázati díjrész és a befektetési díjrész arányát.

 

Ezért furcsa, hogy valaki 2003-ban vegyes biztosítást köt.

Előzmény: Prof (476)
Prof Creative Commons License 2012.04.25 0 0 476

:-)

 

Jogilag a lejárat is biztosítási esemény, ettől vegyes.

 

Meg attól, hogy nem ismered a kockázati díjrész és a befektetési díjrész arányát.

Előzmény: Törölt nick (474)
andrea 68 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 475

Kedves Prof!

 

Azt írod,, "népszerű" kitételt én annyira nem tartom megalapozottnak, tekintettel a Grawe piaci részesedésére." és itt hivatkozol arra, hogy a teljes piaci részesedése mennyi. 

Csak egy kérdést szeretnék feltenni neked.

Te tényleg azt gondolod, hogy amiből a legtöbbet adnak el, az  a legjobb is? Akkor te nagyon naív vagy.

A példa erre egyszerű. Sokkal kisebb a magyar valódi, minőségi  termékeknek a piaci részesedése, mint a külföldről származóké,de ez ugye nem azt jelenti,hogy az rossz, csak nem ismert.

Az, hogy valami nem ismert még nem feltétlenül rosszabb. Ha egy cég a kötelezővel vagy lakásbiztosítással keresi meg az ügyfeleit és köt mellé egy életet az mitől lenne ezért jobb. 

Számos összehasonlítást végeztem a klasszikus életbiztosítási vegyes piacon de nem találtam még ennél jobb ajánlatot, mint a Grawe. Csak ha  a biztosítási összegeket hasonlítjuk össze(ami fix), már akkor is 2X-3X-os különbségek vannak. A tőzsdés befektetésekkel azért nem hasonlítanám össze, mert az olyan lenne mintha a bizonytalant akarnám a biztossal összehasonlítani.

Mellesleg nem találkozam még az 5 évi független szakértői munkám során olyan tőzsdébe fektető ügyféllel, aki vissza tette volna a pénzét ilyen befektetésekbe. De olyan 15 éves lejárt kötvényesekkel már vagy egy tucattal, akik elmondták, hogy nagyon megvoltak elégedve a lejárati összeggel és szeretnék, ha utána járnánk, hogy  mi a mostani ajánlata a cégnek.

 

A végével egyet értek. Kinek a pap kinek a papné.

Előzmény: Prof (464)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.24 0 0 474

Te annak idején nem befektettél, hanem egy vegyes biztosítási kötvényt vásároltál.

 

Ha csak a biztosítási díjat nézzük: vásároltál egy szolgáltatást. Ha biztosítási esemény történik, akkor a biztosító fizet, Ha nem történik, akkor számodra ennek a szolgáltatásnak a díja megy a levesbe. Másképp megfogalmazva: vásároltál egy szubjektíven megítélhető biztonságérzetet.

 

A díjad másik részét befektették. Ha nem történik biztosítási esemény, ezt akkor is visszakapod. Egy befektetéssel kombinált biztosítást én ahhoz hasonlítok, mintha zillel taxiznál. Kényelmetlen, de el tudsz jutni a célodhoz. Ha viszont találsz az út szélén egy zongorát, akkor fel tudod pakolni a platóra, és haza tudod vinni.

Előzmény: llac56 (473)
llac56 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 473

Miért kevered össze a kamatozást és az indexálást?

Szerinted, ha befizetek 11 év alatt 11 x 340e Ft -ot, és utána visszakapok 3,3M Ft -ot, akkor mi kamatozik nekem???????

Előzmény: Törölt nick (472)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.22 0 0 472

Nem az indexálás tényét sérelmezem, hanem azt, hogy a befizetendő összeg indexálása nagyobb, mint a kifizetendőé!!!

 

Ez így természetes. Indítasz x1 forinttal egy 20 éves kötvényt. A következő évben x1+x2 Ft lesz a díjad. Az x2 Ft viszont csak 19 évig "kamatozik". A rákövetkező évben x1+x2+x3 lesz a díjad. Az x3 már csak 18 évig "kamatozik".

Előzmény: llac56 (470)
llac56 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 471

Mondok még egy nagyon egyszerű példát...

Ma visszavásárolhatom a biztosításomat 1,3M Ft -ért. (Ilyenkor jön az a biztosítós szöveg, hogy a "görbe" még nem érte el a ..., és majd ezután fog emelkedni.)

Ha kifizetem a további 11 évet, (340e Ft/év) akkor 5M Ft lesz a visszavásárlási érték.

Hurrá!

Előzmény: eef37 (469)
llac56 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 470

 

Látom, a biztosító képzett ki...  

Azt próbáltam elmagyarázni, hogy kötöttem egy biztosítást 2003-ban, melynek a éves díja "X" Ft, és 20 év elteltével a visszavásárlási díja "Y" Ft. A díjak természetesen indexálva változnak. Azonban míg "X" 3-szorosára nő 20 év alatt, "Y" csak a 2-szeresére.  

Nem az indexálás tényét sérelmezem, hanem azt, hogy a befizetendő összeg indexálása nagyobb, mint a kifizetendőé!!!

Érdekes, hogy a "mai értéket" nem érted.

Ha minden évben elfogadtam az indexálást, akkor a megkötéskori biztosítási összeg mai értéke a ma befizetendő összeg. Tehát, ha idén 340e Ft-ot kell befizetnem, akkor ennek a 10-szeres szorzata 3,4M Ft.

Érted?

 

 

Előzmény: eef37 (469)
eef37 Creative Commons License 2012.04.03 0 0 469

Ha 2003-ban kötötted a szerződést, akkor miért is számolsz 10 évre hozamot??? Pláne úgy, hogy tudod, hogy az első évben (években) nem is írtak jóvá semennyit, mivel még nem képződött matematikai tartalék - ez mindegyik biztosítónál így van.

Évi 178e Ft éves díjjal számolva még ha indexálva fizettél is minden évben, akkor sem valószínű, hogy 3 millió Ft-t fizettél be eddig. Mai értéken??? Mi alapján számoltad ki a mai értéket? Mennyi a kiegészítőként kért kockázati biztosítások éves díja?

Azzal egyébként ugye tisztában vagy, hogy nem kötelező elfogadnod az indexálást? Ezt azért kérdezem, mert mintha sérelmeznéd az indexálás tényét...

Ökööör, ugyan már :)

Előzmény: llac56 (468)
llac56 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 468

Sziasztok!

 

Azt mondja meg nekem valaki, hogy hol volt az eszem, amikor megkötöttem 2003 -ban a Grawe- nál a biztosításomat!

 

Évi 178e Ft (indexálva) befizetése mellett 20 év múlva 3,818M Ft (indexált) visszafizetéssel.

Igaz, az első levelükben említik, hogy 14% volt társaság évi nyelesége, amiből én - akkor még tartalék híján - nem kaphatok. Az elmúlt 10 évre 152e Ft nyereséget számoltak el. Mai értéken eddig 3M Ft-ot fizettem be. A szerződéskötéskor a 3,818M Ft -ot úgy állították be, hogy az azért olyan kevés, mert még nincs rajta nyereség.

Az is érdekes, hogy hogyan "indexálódik" a befizetés és a visszavásárlási érték. Míg a befizetés 10 év alatt a duplájára nőtt az indexálásnak köszönhetően, addig a 3,818M Ft visszafizetési érték csak 5,2M Ft-ra nőtt.

NEM ÉRTEM! Mármint magamat nem értem, hogy hogy lehettem ilyen ökör!

 

otto16V1,6i Creative Commons License 2011.11.17 0 0 467

Nem zavar, csak leírtam a véleményemet. Én kifelyezetten élvezem, hogy az UL "biztositásom" esik. Olcsóbban vásárolok befektetési egységeket. De egyébbként kvitek vagyunk, mert te félsz a tőzsdei alapoktól(lehet nem ismered a rendszer működését, vagy eleve félsz tőlelük) én meg ismerem a vegyes bizosításokat és ezért nem szeretem.

Előzmény: eef37 (463)
Rolos Creative Commons License 2011.11.17 0 0 466

Hello!

 

Vki meg tudja mondani kb. mennyi idő alatt utalják át a pénzt, visszavásálást történt!

15, 20,30 nap??

 

Köszi!

Prof Creative Commons License 2011.11.16 0 0 465

Erre a korábbira visszatérve...

Jó, hogy a szakmai elhivatottságon túl is hiszel a termékben, mert

fontos, hogy ügyfélként elégedett legyél vele.

 

4,5 százalékos eurós hozam mire? A befektetési részre? Évente?

Nettó vagy bruttó (vagyis költségekkel csökkentett vagy sem)?

 

A Grawe a biztosítási oldalon erős volt, sőt, a vegyes biztosítások

terén -- megkockáztatom a szuperlatívuszt -- a "leg"erősebb,

ettől még vannak kétségeim afelől, hogy a piacon ne lenne

hasonló szolgáltatást nyujtó, azonos, pláne jobb ár/érték-aránnyal

bíró UL vagy kockázati biztosítás.

 

 

Előzmény: eef37 (461)
Prof Creative Commons License 2011.11.16 0 0 464

A korábbira (még) nem reagáltam, de azért a "népszerű" kitételt én annyira

nem tartom megalapozottnak, tekintettel a Grawe piaci részesedésére.

A MABISZ 2010-es évkönyve alapján a 16. a teljes piacra vonatkozóan,

csak élet ágban 18-ból a 15-ik, 1,96%-os részesedéssel.

A 2009-ben nyilvántartott közel 3 millió életbiztosításból a Grawe szűk

190 ezret kezelt, ez 6,3 százalék, ez a 16 szereplő között a hatodik

helyre volt elég.

Érdekes, ha már statisztika, hogy az egy szerződésre jutó éves állománydíj

42391 forint volt 2009-ben, ami azért felettébb karcsú.

 

A többivel egyébként minden rendben. Kinek a pap, kinek a papné, ezen

felesleges rágódni.

Előzmény: eef37 (463)
eef37 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 463

"180 éve folyamatosan elavuló biztosítás" - ez azért merész kijelentés, nem gondolod? Pláne, hogy egy nagy koszernről beszélsz, akinek több biztosítási módozata is van, igen népszerűek itthon is, nem véletlenül!

Én úgy gondolom, hogy a befektetési alapokba helyezett pénzek az uri huncutság, pláne a mai igen nehéz gazdasági helyzetben, amikor egymást követik a válságok, a tőzsdei mutatók meg olyanok amilyenek...

De már előzőleg is mondtam: különbözünk, másak a fontossági szempontok, van akinek a befektetési alap a tutti, van akinek meg a Grawe programjai. Ez miért zavar?

 

Előzmény: otto16V1,6i (462)
otto16V1,6i Creative Commons License 2011.11.15 0 0 462

Én úgy gondolom, hogy aki befektetési alapba helyez el bármilyen ütemezésel pénzösszegeket annak a célja csakis a több pénz lehet. Aki az életét akarja biztosítani annak már van olyan konstrukció, hogyha nem hal meg a futamidő végére akkor a kockázati biztosítására befizetett összeg nagyrészét visszakapja. Akkor minek a 180 éve folyamatosan elavuló biztosítás? Persze a régi rendszereket is a végső totális bukásának az utolsó pillanatáig fényezik. A lófogatok tulajdonosai is uri huncutságnak tartották az automobilt!!!!

eef37 Creative Commons License 2011.11.14 0 0 461

Értem. Nekem van, sőt: több is. És meg vagyok velük elégedve! Valószínűleg azért, mert kockázatkerülő vagyok, fontosak a beépített, igen erős biztosítási szolgáltatások, az évi 4,5%-os eurós hozamot pedig jónak tartom. Persze az is igaz, nem vagyunk egyformák, más a prioritásunk, ezért is jó, hogy sok más termék is megtalálható a piacon.

Én is láttam már az elmúlt évek során egypár unit-linked "biztosítást". Megvan róluk a vélményem, nekem egyik sem kellene. De nagy unit linked szakértőnek azért nem nevezném magam, ezzel foglalkozó topikokba sem írnék nagy szakértőként...

Előzmény: Prof (460)
Prof Creative Commons License 2011.11.12 0 0 460

Szia!

 

Nincs. Valószínűleg nem is lesz.

Láttam jópár futó, szolgáltató és lejáró Grawe-s szerződést a munkámból

kifolyólag.

Előzmény: eef37 (459)
eef37 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 459

Kedves Prof!

 

Neked van Grawe-s szerződésed? Vagy már lejárt esetleg?

Előzmény: Prof (458)
Prof Creative Commons License 2011.11.11 0 0 458

Kedves Szega!

Semelyik kérdésemre nem írtál érdemi választ. Nem vitatkozni akarok, hanem

az olvasók -- az Index fórumának olvasói -- számára olyan információkkal

szolgálni, amely számukra a pártatlan megértést segítik. Ehhez pedig releváns

és lényegre törő kérdések és ezekre adott releváns és lényegre törő válaszok

kellenek.

Akkor arra kérlek, hogy számolj egy kicsit... Vedd elő egy lejárt kötvény kifizetési

összesítőjét, az ismert inflációs számok alapján a befizetett összegeket hozd

jelenértékre, add össze a kapott számokat, majd hasonlítsd össze a kifizetésre

került biztosítási összeggel! Sőt, hogy egyszerűbb legyen a dolgod, ne is

bíbelődj a jelenértékszámítással, egyszerűen csak vesd össze a befizetett

összegeket a megkapott biztosítási összeggel.

Ráérsz. Türelmes vagyok. (Leszámítva ezt a "hűdemodernvagyok" rövidítéses

rémálmot, amit a hozzászólásodban véghezvittél.)

Prof

Előzmény: Szega17 (457)
Szega17 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 457

Kedves Prof!

Nem azért nem válaszoltam a felvetéseidre,m nyuszi vagyok,hanem azért mert nem érek rá mindig itt ülni és el is jutott eszembe,h nekem esetleg vitatkozni kellene.Nem az MIC-nél dolgozom a Grawe-nak pedig nincs ügynöki hálózata.Abból is látszik,h nem igazán ismered a termékeit,m megkérdezted,h minek több féle kötvény uattól a társaságtól.Uis mind1k más típusú,és a családban egyébként is 5-n vagyunk.Azért is választottam a Grawe-t,m meg akarom tartani a pénzemet,nem "eljátszani".Természetesen aki szeret kockáztatni,annak szíve,joga.Egyébként tudok mutatni több lejárt kötvényt és minden esetben min.30%-kal túlfizette az igéretét.

Ha esetleg napokig nem tudok reagálni,akkor nem elbújtam.......:)

 

Előzmény: Prof (456)
Prof Creative Commons License 2011.11.07 0 0 456

Érdekes, hogy mennyire nyuszi/csirke lesz mindenki, ha

érvelni kell... :-)

Behúzza fülét-farkát, oszt elkullog...

Előzmény: Prof (451)
otto16V1,6i Creative Commons License 2011.11.06 0 0 455

Ja azt én is megnézném. Vannak jó összehasonlító programok.

Előzmény: Vinnie11 (450)
otto16V1,6i Creative Commons License 2011.11.06 0 0 454

Ja és a kedvencem, hogy amikor 10 év után az igérgetések számonkérésre kerülnek az ügynőknél, akkor valami zavaros magyarázkodás után szét teszi a kezét és részéről el van intézve.

Előzmény: Szega17 (447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!