Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.05 0 0 9595

Fordulós évre gondoltam, hogy 45-sök leszünk. :) Az ötössel végződők azok olyan komolyabbak, vagy nem?

 

Már nem is emlékszem az iwiwre. :) Legalább ötször töröltem magam róla, a barátnőm meg mindig küldött meghívót, hát nem utasíthattam vissza. :) Az utóbbi meghívónál írta is, hogy elküldi, de semmi gond, nyugodtam töröljem magam.

 

A fészen megtaláltam elveszett unokahugomat, aki az iwiw és fész közötti regisztrációm között szült két gyereket! :)

Ismét felvettük a kapcsolatot, és karácsonykor egy órás telefont bonyolítottunk.

 

Nem úgy volt, hogy külföldre mész? Vagy már vissza is jöttél?

Előzmény: A.Schindler (9592)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.05 0 0 9594

Jól bejött neked ez a munkahely! Már nem tudok visszaemlékezni, hogy mikor mentél oda, de jó pár évvel ezelőtt írtad, arra emlékszem!

 

Tudod, a könyvelési szakma nem engedi meg, hogy ne kövessük a számtech fejlődést! A NAV gondoskodik róla, hogy mindig valami új programmal, valami új nyomtatványfélével karbantarthassuk a tudásunkat! :)

Muszály képben lenni, hová, hogyan települnek a progik, nyomtatványok, aztán, amikor szükség van rájuk, hogyan tudjuk előbányászni onnan.

 

Van kutyusod?

Előzmény: dmmddm (9591)
A.Schindler Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9593

Az okos telefont sose bánd, nekem sincs, mer' az má' milyen ciki, ha az embernél okosabb a telefonja... :D

Előzmény: dmmddm (9591)
A.Schindler Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9592

Ördög tudja, mi.

Éppen ma olvastam, hogy már idén jelentős visszaesés lesz érezhető a népszerűségében,

Ilyen távolabbi ismerősökkel való kapcsolattartásra tényleg jó, de a wiw-et használhatóbnak éreztem, nagyon népszerű is volt, aztán néhány év alatt szinte teljesen le is halt.

 

Fordulós év? Ezt hogy érted?

Előzmény: Törölt nick (9590)
dmmddm Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9591

Köszönöm kérdésed,mostmár egyre rosszabbul vagyok,ugyanis két hét lébecolás után hétfőn jön a dolgozás (ugyanott) :) De komolyra fordítva a szót,nem panaszkodom,mert legalább van hol dolgoznom.

 

Én sajna kezdem reménytelenül lemaradottnak érezni magam,ugyanis az olyan hívságok, mint okostelefon, pendrive (pedig kaptam ajándékba,de azóta nem vettem kézbe), tablet, laptop, DVD még nem érintettek meg; iwiw,facebook elvből nem - egyszóval bizonyos szempontból öregszem (és ezt a bal térdem is így gondolja, lefelé lépcsőzvén...)

Előzmény: Törölt nick (9589)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9590

Twitter? :)

Fészen azért vagyok, mert a 20 évvel fiatalabb rokonaimmal csak így tudom fenntartani a kapcsolatot! :) Csak ez a járható kommunikációs csatorna perpillanat. Bár úgy hallottam, fészen lenni ciki, mert mindenki rajta van már; másabbak a menők. :)

 

Szülinap szempontjából fordulós évünk lesz.

Előzmény: A.Schindler (9588)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 9589

:))) Hát, jól kiismertél! :) Jól vagy? Melóhely még ugyanaz?

Előzmény: dmmddm (9587)
A.Schindler Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9588

Hahó! Régi, kedves ismerősök, de jó, hogy megvagytok! :)

 

Mondjuk, én is hanyagolom a fórumot (már csak így, is betűvel...) - nem mintha a Face-t különösebben kedvelném. Bár én rajta vagyok.

 

Más funkció, szerintem, más szegmense a virtualitásnak.

Itt éppen a tematika volt jó - amilyen téma éppen érdekelt, találhattam beszálgető társakat, nem csak semmihaszna csetelés folyt.

A Face inkább erre jó, csak úgy odakösszönni az ismerősnek, hétköznapi témákat felhozni.... én ebből a szempontbóljobban szerettem a IWIW-et, érdekes, hogy az hogy lehalt.

Majd jön valami új virtuális divat, ami a Face-t indítja meg a süllyesztő felé.

dmmddm Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9587

Ilyen biztos lenne a lottó ötösöm,hogy tudtam,hogy meg fogsz jelenni ! :-)))

Előzmény: Törölt nick (9586)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9586

BUÉK Nektek! :)

Persze, hogy a kedvencek között van! Amint fellobban itten az élet egy kicsiny szikrája, megdobban a szívem! :)

 

Előzmény: dmmddm (9585)
dmmddm Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9585

Látom,benned lehet bízni! :-)

BÚÉK!!

Schumachernek én is felépülést kívánok és emberi,élhető életet!

 

(Az olvasott topikjaim között pl. van olyan,ahonnan inkább átmentek a  facebookra, ezzel azt akarom mondani,hogy talán oda tevődik át a klasszikus fórumozás. Én biztos nem fogok facebookra regisztrálni..... Egyébként  még mindig a kedvencekben tartom a topikot és nosztalgiából néha beleolvasok.... Szép volt,jó volt.)

Előzmény: A.Schindler (9584)
A.Schindler Creative Commons License 2014.01.03 0 0 9584

Boldog Új Évet!

 

Kihalt a 69-es generáció? - vagy mi ez a csend, kérem szépen?

 

Most tudtam meg, hogy Schumacher is 69 - es, éppen ma 45 éves - de mindegy is hanyas, szívből kívánom, hogy felépüljön!

A.Schindler Creative Commons License 2013.01.06 0 0 9583

Olvastam most szegény Koroknayról http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2013/01/06/szetszorjak_koroknay_geza_hamvait/

többek között a feleségéről, aki 43 éves. Kíváncsi voltam, ki is lehetett, hát kiderült, ő is 69-es, de valami ijesztő látvány szegény, a töb évvel ezelőtti képei is.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy engem hogy látna más.

Megtaláltam a facebookon egy osztálytársamat - sportoló volt, a körülményekhez képest nyugodt élete van, jó egzisztenciája - a képekről egy ijesztően püffedt, idösödő alak nézett vissza... hát, remélem, azért az öregség nekünk még nagyon messze van!

 

Mondjuk, van ellenpélda is: Kylie Minogue pl. milyen remekül néz ki, (ö 68-as), vagy Péterfy Bori - róla se gondolná senki, hogy 69-es. :)

A.Schindler Creative Commons License 2013.01.01 0 0 9582

Szebb, jobb, boldogabb 2013-as esztendőt!

 

:)

dmmddm Creative Commons License 2012.12.31 0 0 9581

Én képpel meg sem próbálkozom, inkább egy kis szösszenetnyi verssel (nem tudom,ki követte el, én ma kaptam,de azért bocsánat:)

Új év, új élet,

új érv, új mérleg.

Lerázni a régi gondot,

amit az ember elrontott.

Minden gondod múljon el holnapra.

Nemsokára vége lesz az utolsó éjnek,

kívánok mindenkinek boldog új évet!

.

(kénytelen vagyok egy árva pontot tenni a hozzászólásaim végére, mert enélkül közli velem az index,hogy 'hozzászólása nem tartalmaz szöveget')

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 9580

a Zindex reménytelen mostanában, egy képet szerettem volna küldeni...

 

Előzmény: Törölt nick (9579)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 9579

LEMARADT:

 

Előzmény: Törölt nick (9578)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.31 0 0 9578

NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDANNYIÓTOKNAK, CSALÁDNAK, KICSIKNEK, NAGYOKNAK!

 

 

 

 

dmmddm Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9577

Köszi a választ.

.

Előzmény: Törölt nick (9576)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9576

Szia! A jövedelmet kell nézni és azután kell adózni. Az eladási érték nagyobb volt-e, mint a beszerzési (öröklési)? Ha ingóság eladásából származik jövedelmed és amiatt keletkezik adófizetési kötelezettséged, akkor sajnos a munkahelyed már nem csinálhatja meg a bevallásodat, önadózónak kell lenned. Az autóértékesítő meg hülyéket mondott. Más az illeték, és egyéb adófizetési kötelezettség, és más a személyi jövedelemadó, sajnos.

 

dmmddm Creative Commons License 2012.11.18 0 0 9575

Anna, ha (mint adószakértő) erre jársz:

Eladtam egy örökölt gépkocsit, kell-e utána szja-t fizetnem? (Adózásomat a munkahelyem intézi,mert semmilyen más jövedelmem nincs. A kocsikereskedő azt mondta,hogy nem kell adóznom az eladás után,mert már akkor befizettem az okmányirodában,amikor a nevemre írták.)

Köszi.

.

dmmddm Creative Commons License 2012.10.28 0 0 9574

Főzéstudás: azt nem merném kijelenteni, hogy tudok, inkább csak próbálkozom néha,de éhen biztos nem halnék:)

.

Előzmény: Törölt nick (9573)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 9573

Tényleg, piros lap volt! Milyen egyszerű és elfelejtettem! Ma már nem csinálják. Pedig milyen figyelmesség. És régén komolyan vették - kivéve az olyan esetben, amiről írtál.

Kb. 3-4 oszt. koromban volt nagy bárányhimlő járvány, olyan izgi volt, amikor csak ketten voltunk az osztályban, mert mindenki beteg volt. Aztán én is beteg lettem. Nem lehetett kimaradni. :)

Vannak 20 évvel fiatalabb barátaim, mindig érdeklődéssel hallgatják amikor mesélem, hogy nekünk milyen óráink voltak, kézimunka, meg főzés. Rettenetesen csodálkoznak. És irígykednek.

Van olyan velem egyidős fiú barátom is, aki válás után újra keresget társat. Ki van borulva, hogy a mai fiatal lányok egyáltalán nem tudnak főzni. Mondtam neki, talán nem kellenne olyan fiatal korosztályból válogatni! Vagy vállalja az ide vonatkozó veszélyeket! :)

Előzmény: dmmddm (9572)
dmmddm Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9572

Én erre csak mint valami olvasókönyvben szereplő dologra emlékszem,ott valami piros lap volt az ajtón.

Erről a fertőző betegségről viszont eszembe jut,amikor az egyik barátnőnknek alsó tagozatos korunkban kanyarója volt, dmmddm egy másik barátnőjével szépen elment meglátogatni, kérdeztük az anyukát, bemehetünk-e, ő lazán azt mondta," menjetek csak ". Egyébként nem is lett semmi bajunk,de amikor a szüleim rákérdeztek az anyukára,hogy vajon miért is engedett be minket a fertőző beteg lányához, elkezdett mentegetőzni, hogy mi annyira erőszakosak voltunk... ami nyomokban sem volt igaz, és egyébként is, ő akkor felnőtt volt, ha azt mondja,nem mehetünk be, nem megyünk. Az első leckék egyike a felnőtt világból....

Előzmény: Törölt nick (9571)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9571

Most beszéltem egy barátommal, elkapta a nyavaja, a nátha.

Erről jutott eszembe, hogy arra emlékeztek, hogy amikor gyerekek voltunk, és bárányhimlőnk, vagy egyéb fertőzésünk volt, ki kellett tenni az ajóra, kapura egy jelet, hogy abban a házban, lakásban fertőzött van? Tilos a bemenet. De nem emlékszem, hogy milyen jel volt?

A.Schindler Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9570

Persze! :)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (9568)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9569

"Nyálas" performanszok nyár végi - őszi napokra:

Duran:

http://www.youtube.com/watch?v=ICnlyNUt_0o

Aha:

http://www.youtube.com/watch?v=oVl4qvHuY8g

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9568

Ha neki vágsz, azért írsz majd, ugye? :)

Előzmény: A.Schindler (9566)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.27 0 0 9567

Lehet, hogy holnap már hóembert építünk. :) Gyorsan zajlanak az események. :)

 

Kutyanevelést csinálok, de titokban. Csontot adok neki, de nem rendszeresen, csak amikor ugatósabb kedve van, mint amikor húzom a kukámat. Attól idegbajt tud kapni. Tudom, hogy nem szabad más kutyáját etetni, de ezt a kis huncutságot megengedem magunknak. Közben beszélek hozzá, hogy tudja kitől kapja. Kialakult köztünk egyféle barátság, csak el kell még mélyíteni. :)

Előzmény: dmmddm (9565)
A.Schindler Creative Commons License 2012.10.26 0 0 9566

Szia!

 

Igen, megy, elég jól.

Legalább is munka van, csak a fizetőképes kereslet csökken, ugy. Most lényegesen kevesebbért lehet elválalni ugyan olyan munkát, min 5 éve. Az adók és a megélhetési költségek meg csak emelkednek, szóval, most kacérkodom a gondolattal, hogy Németországban kezdek valamit.

Előzmény: Törölt nick (9562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!