Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.11.04 0 0 16971

A szervezet öngyógyításának része.

Előzmény: gombóc63 (16970)
gombóc63 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 16970

Lehet nem véletlen nem írtak ki vizitornát, én volt, hogy bementem gyógyvízbe, valami pici nyavalya begyulladt, két nap múlva becsípődés. Ezt kétszer eljátszottam, soha többet. A nyújtás viszont csak jó lehet. Csontkovácsnál jártam, mert nálam más a helyzet, de szerintem is jól meg kell gondolni, nem valószínű, hogy megyek még egyszer. Lágyabb része a dolognak a manuálterápia, ha elmúlik a gyulladás talán azt lehetne.

Előzmény: hajnali derengés (16966)
hajnali derengés Creative Commons License 2022.11.03 0 1 16969

Köszönöm szépen a tanácsot,megszívlelem!

Előzmény: Maketheworldabetterplace (16967)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.11.03 0 0 16968

porc

Előzmény: Maketheworldabetterplace (16967)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.11.03 0 0 16967

Felveszi a por a gyógyvízből az anyagokat, és tehermentesül, de mozog az ízület. Szárazon is érdemes nyújtani, homorítás, domborítás. 

Előzmény: hajnali derengés (16966)
hajnali derengés Creative Commons License 2022.11.03 0 1 16966

Nem tornázom vízben😔🙄. Mikor Orfiban feküdtem,sem írtak ki vízi tornát.

Nyújtásokat csinálok minden nap a földön fekve.

Nagyon mély a gerinc görbületem is,azt mondták,ez magában is hajlamosít a becsípődésre.

Csodás...😪

Remélem,nem kontárkodtam bele,nekem volt szánva a kérdés🙂

Előzmény: Maketheworldabetterplace (16965)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.11.03 0 0 16965

Terhelés nélkül, vagy kis terheléssel kell mozgatni. Vízben tornázás nem javít?

hajnali derengés Creative Commons License 2022.11.03 0 0 16964

Igen,van baj elég. Ha képzett,anatómiailag alaposan felkészült gyógytornászok helyenként(jó szándékkal ugyan),de kísérleteznek,csontkovácshoz el sem mernék menni. Pedig annyi jó véleményt hallasz némelyikről,soknak segít,de a bizalmam már a tornászoknál is kezd elveszni,nemhogy csontokat ropogtassanak...

 

Előzmény: gombóc63 (16963)
gombóc63 Creative Commons License 2022.11.03 0 0 16963

Óh, akkor nem csak én gondolom, hogy a jó nevű gyógytornászok is bizony mellé tudnak lőni. Nem is részletezem, mert több ilyen tapasztalatom van. Csak a legutóbbit említem, combhajlítóizom nyújtása, a műtött térdem egy pillanat alatt bedurrant tőle, jeleztem, a válasz nem baj, csináljam. Nos nem csináltam. De mondhatnám azt a példát is, amikor vállproblémával a férjemet kezelték, első alkalom normális gyógytorna, másodszor TRX. Ott ültem és csak könyörögtem a jó istenhez, hogy ne essen hasra vagy hanyatt. Fizikai munkás, de mégis csak akkor egy rossz vállal és 57 évesen. Szóval vannak bajok.-(((

Előzmény: hajnali derengés (16962)
hajnali derengés Creative Commons License 2022.11.03 0 0 16962

Tökéletes megfogalmazás,és 3 éves mindenfajta próbálkozás után(orvosok,manuálterapeuták,gyógytornászok) be kell lássam,igaz is. Még mindig járok heti 1 tornára,az aktuális panaszokat próbáljuk oldani. A legutóbbi 2 alkalommal végzett nyújtógyakorlat során becsípődött az ellenoldali ideggyök is,ezért most arra kaptam gyakorlatokat. Meg vmi lézeres gyulladáscsökkentést. Fél óra torna,negyed óra lézer. Ezt is a gyógytornász csinalja. Nem tudom,hogy lesz így mélyhátizom erősítés,ami kéne nagyon. Tisztelem a gyógytornaszom,nagy tudású,de nem értem,hogy gondolta,hogy zéró erőnléttel(karizom),némi túlsúllyal,a gerinc megterhelése nélkül fel tudom magam lökni hasonfekvésből guggolásba 20-szor,50-en túl,l4 l5 sérvvel melyet épp visszatuszkolni igyekszünk. Sajnos,a fájdalom nekem mindig utólag jelez,órák múlva jön az isiász,nem azonnal. Tegnap megmondtam,hogy ezt a gyakorlatot nem csinálom többet,elfogadta,próbált segíteni a helyzetemen.

Előzmény: Graver (16955)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2022.10.26 0 0 16960

Áramos kezelés nem javít?

gombóc63 Creative Commons License 2022.10.25 0 0 16959

Óh, remek! Bár biztos nem vigasztal de nekem meg a nyaki gerincem indult be, elviselhetetlen ez az égő fájdalom:-((( És ez az, amiről írtam én is, hiába megyek vele bárhova is...

Előzmény: gerinc-S (16958)
gerinc-S Creative Commons License 2022.10.25 0 0 16958

Kínlódás ez az egész. Ráadásul a térdeim is egyre xarabbak. 

Holnap meg utaznom kéne... 

Előzmény: gombóc63 (16957)
gombóc63 Creative Commons License 2022.10.25 0 0 16957

Abszolút ez a tapasztalatom, saját és másé is. Sajnos.

Előzmény: Graver (16955)
gerinc-S Creative Commons License 2022.10.24 0 1 16956

Én is efelé hajlok... 

Előzmény: Graver (16955)
Graver Creative Commons License 2022.10.24 0 1 16955

Lehet, hogy most pesszimista leszek, de egyre inkább az a véleményem, hogy ezekből a degeneratív gerincbetegségekből nem lehet meggyógyulni, akár műtét, akár más terápia. Legfeljebb átmeneti tünetmentességet lehet elérni, de persze, az is valami, meg az is, ha nem súlyosbodik a helyzet. 

Előzmény: hajnali derengés (16950)
Meltdown Creative Commons License 2022.10.22 0 1 16954

A gyógytorna jó, de nem gyulladásban kell mélyizmot építeni, akkor nyújtani kell, esetleg ha krónikus a gyulladás kúraszerűen gyulladáscsökkentő és izomlazító 5 napig.

A gyógytorna jó, csak azt nehéz megtalálni, ami neked segít. Az isiász jól reagál egyszerű nyújtásokra is, és SMR henger is sokat segít.

Előzmény: hajnali derengés (16952)
gombóc63 Creative Commons License 2022.10.22 0 1 16953

Nekem csak azért van negatív véleményem a tornáról, mert évek alatt nekem semmit se segített. Soha senkit nem beszélnék le róla, hisz lehet a másik embernek segít. Csak nem ezt látom a környezetemben. Ha valami fáj, gyulladt, azt amúgy sem szabad tornáztatni. Tény a mélyizom erősítés fontos, de kérdés segít-e akkor ha már kialakult a baj. 

Előzmény: hajnali derengés (16952)
hajnali derengés Creative Commons License 2022.10.21 0 0 16952

Igen,emlékszem a véleményedre a gyógytornáról. De annyit piszkált a környezetem evvel a tornakérdéssel,hogy muszáj volt meglépnem,a barátok,a család,ismerősök,mint vmi mantrát hajtogatták,ha megláttak. Az orfinál működött,lehúzták a gyulladást/ödémát a fizikoterápiákkal,azt ment is a torna,működött. De amint begyullad az a nyomorult ülőideg,lőttek a mélyizom erősítésnek. Azért még nem adom fel,próbálkozok,de tudom,fájdalommal kell együtt éljek így vagy úgy. A műtét/ek utáni állapotokról is van némi fogalmam,különösen azután,hogy az Orfiban fiatal emberek feküdtek hegekkel,meg alatta/felette sérvesedéssel.

Úgyhogy ja,nincsenek csodák meg csodatévők gerincgetegségek esetén.

 

Előzmény: gombóc63 (16951)
gombóc63 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 16951

Sajnálom, bár nem célszerű károgni, de hogy őszinte legyek nem nagyon csodálkozom amit írsz. Amúgy sajnos itt a nyirkos, hidegebb idő, nem sok nyugtunk lesz. A csodatevő ember ne bándd, hogy messze van, hidd el ő se tud többet, csak fel van valamiért magasztalva. Ilyet én is tudnék mondani itt Pesten, a negatív vélemények róla csak privátban keringenek. A remény...még dolgozzon benned, aztán...:-( de tévedjek. Bár azt sose gondoltam, hogy mozogni nem kell , de egyre jobban azt érzem, hogy a gyógytorna se az, ami megváltást fog hozni. Főleg olyan eset, mint amilyen az enyém, hogy kifejezetten izomproblémám van, a feszes, görcsös izmokat erősíteni?!

Előzmény: hajnali derengés (16950)
hajnali derengés Creative Commons License 2022.10.21 0 0 16950

McKenzien túlvagyok,nagyon nem jött be,több,mint 2 hónapja járok sima gyógytornászhoz,egyénibe. Nekem is protrusio l4 gyöknél,ha nem fekszem,nyomja a gyököt. Van nagyfokú gerincferdülés,meg újfent kiderült vmi Scheuermann nyavalyám. Gyógytornán gerincferdülést javító gyakorlatok,sok nyújtás meg ha nem vagyok rottyon,erősítés van. Na,utóbbitól általában kiújul az isiászom,kezdek picit szkeptikus lenni magam is. A nyári orfis kúra hatása eddig tartott úgy néz ki. Adt-t én is nézegettem,Benéről hasonló tapasztalataim vannak (hírlevelek után könyvvásárlás). Most a facebookon találtam rá Tóth Csaba Emberszerelő oldalára,gyógymasszőr manuálterapeuta,csak messze van,győri,meg állítólag nehezen lehet bejutni hozzá. Marad az egyéni gyógytorna no meg a pislákoló remény. 

Graver Creative Commons License 2022.10.19 0 0 16949

A véleményem, hogy ez a mondat is tartalmazza a "varázsszót, amit a reklámok is előszeretettel használnak:

 

"A gerincsérv spontán gyógyulásának valószínűsége egy 2017-es vizsgálat szerint akár 66%-os is lehet."

 

Szóval akár... Tehát vagy igen, vagy nem, vagy annyi, vagy nem.

Persze, nem kell minden sérvet operálni. Szerintem régebben se ragadtak mindjárt szikét, minden esetben. Viszont van egy csomó "módszer", ami az emberek műtéttől való félelmére épít. Vannak közöttük olyanok, amelyek javítanak valamennyit az állapoton, és vannak szimpla lehúzások is. A páciens meg találja ki, melyik idő- és pénzpazarlás, melyik nem. Ezekkel a mozgásszervi terápiákkal azért is lehet jól keresni, mert ezekből a problémákból nem lehet máról-holnapra meggyógyulni, mindenhez idő kell, bármivel próbálkozik az ember. Szóval hónapok is eltelhetnek, mire kiderül, hogy adott esetben hatásos-e a módszer, vagy nem. Ha nem hatásos, akkor meg rá lehet fogni, hogy nem mindenkinél, minden esetben hat. Gyógytornából is annyiféle van, és mindegyikről azt állítják, hogy na, ez majd meggyógyít... Közben telik az idő, ha az idegi érintettség pedig sokáig fennáll, akkor (akár!) véglegesen is károsodhat az ideg. 

 

Egyébként nekem egy éve a kiszakadt sérvem valóban spontán meggyógyult, ha úgy vesszük, mert a kiszakadt rész eltűnt az MR felvételről (alighanem megették a falósejtek). Viszont ettől még vannak fájdalmaim, a mozgásom is korlátozott, és bokától lefelé szinte "nincs lábam". Gyógytornázom lelkesen, eddig kevéske eredménnyel. 

Előzmény: dean_84 (16948)
dean_84 Creative Commons License 2022.10.15 0 1 16948

Sziasztok, erről mi a véleményetek?

https://sherlockrehab.hu/blog/a-gerincserv-spontan-gyogyulasa-avagy-az-ido-majd-meggyogyit/

Ingyenes, otthon végezhető módszer és nem is megerőltető.. 🙂

 

 

Graver Creative Commons License 2022.10.07 0 4 16947

Most olvastam a csoportban egy bejegyzést, amiben egy sorstárs keresett megoldást. Erre azt írja neki valaki, hogy neki a gyaloglástól múltak el a tünetei. Kezdte fél órával, majd emelte 2 órára a mennyiséget. Hát, én erre azt mondom, hogy aki 2 órát tud gyalogolni egyfolytában, annak kutya baja... ;)

Előzmény: Meltdown (16946)
Meltdown Creative Commons License 2022.10.02 0 0 16946

Off: Igen, mindkettő kuruzsló, nem tudom melyik rosszabb, az amelyik szerint mindennek oka a feszültség, amit ő egy masszázzsal kivesz, vagy a pénzéhes nő, aki szintén a panaszok okának ismerete nélkül ígéri,  hogy mindenkit online meggyógyít, ezért ugyanazt a nyomokban tudományos magyarázatot is tartalmazó ADT reklámját linkelgeti pár hetente. Hát az a csoport az internet fekete lyuka.

Előzmény: Graver (16943)
Graver Creative Commons License 2022.09.29 0 0 16945

Arról nem szól semmit. Az a lényeg, hogy menj hozzá, majd ő kikezel, kerül, amibe kerül. ;) Vagy nem, de akkor speciális eset vagy. 

Előzmény: gerinc-S (16944)
gerinc-S Creative Commons License 2022.09.29 0 0 16944

Rengeteg rendszeresen sportoló ember - sőt élsportoló - kínlódik gerincproblémával. Ehhez, vajon mit szól a "szakember"? 

Előzmény: Graver (16943)
Graver Creative Commons License 2022.09.29 0 0 16943

Mivel a másik gyógytorna nem használt, és jobb ötletem nem volt, ezért próbálkozom az ADT-vel. Mondjuk az online kurzuson nekem is felszaladt a szemöldököm. 

 

Már tag vagyok abban a csoportban, ha ugyanarról beszélünk. Van ott két ipse is, akik "csodát tesznek". Írtam már itt is arról, aki "kiveszi" a sérvet (rendszeresen toboroznak neki kuncsaftokat). A másik is nagy tudású, az egyik tag pl. folyamatosan riogatja meg beszéli le az embereket a műtétről, és ezt az embert reklámozza. Szerintem kamuprofil, lehet, hogy a szaki saját maga... Aztán van gyógytornász mozgásterapeuta, ő saját magát reklámozza, miközben gyakran hosszasan kifejti, hogy micsoda egy lúzer vagy, hogy megbetegedtél, tönkrement a gerinced, amit te csináltál saját magadnak, mert nem mozogtál, ültél, stb., de ő tudja a tutit, és hogy hogyan gyógyulhatsz ki ebből (de persze semmi konkrétum). Részigazságokat mond, mert ugyan igaz, hogy az életmód sokat számít, de ha mind igaz lenne amit ír, akkor pl. az összes kollégám gerincbeteg lenne (egy sem az, még akik innen mentek nyugdíjba, azok sem), és még számos más esetre nincs ilyen egyértelmű és egyszerű magyarázat. Ha lenne, nem kutatnák a mai napig.

 

Minden ilyen egészségügyi csoportban (régebben itt a fórumokon is, de ugye ez már nem olyan népszerű) megjelennek előbb-utóbb az ilyen csodatevők, meg a különböző csodás termékeket reklámozók. Ezeket én hiénáknak, a betegek vámszedőinek tartom, és nem dőlök be egykönnyen. 

Előzmény: Meltdown (16941)
gombóc63 Creative Commons License 2022.09.29 0 0 16942

Na ezt tapasztaltam én is, semmi extra nincs abban a pár gyakorlatban amit betanítottak. A k...drága az relatív, egyszeri 20 ezret kifizetni kevesebb mint egyéni tornára járni alkalmanként 5 ezerért. Ezek 2018-as árak, akkor én ennyit fizettem.

Igen, van a FB-n egy ember, akit istenítenek, én is beleugrottam a sztoriba, szart se ér a tudása. De ahogy én se vállalom fel, hogy leírjam róla a véleményemet csakis jókat olvashatsz, ami egy beteg, kínlódó ember számára csábító. A termékeket ajánlók és kuruzslókról már egy szót se:-(((

Előzmény: Meltdown (16941)
Meltdown Creative Commons License 2022.09.29 0 0 16941

Erről van szó, az ADT nem egyénre szabott, van 5-6-féle standard gyakorlat, a többi meg Bene zagyvaságai hiányos anatómiai tudással + online kurzus neten, távgyógyítás, GyurcsokJózsi gyere vissza:-)))

Ráadásul kurva drága is.

Az emberek sajnos általában buták, betegség esetén pedig kétségbeesettek, ezek a "gyógyítók" ezt használják ki.

Nézz be FB-on gerincsérv csoportba, sírni fogsz az ostobaságtól.

Aki azzal kezdi, hogy ő meggyógyít, anélkül, hogy ismerné panaszaid okát, kerüld el.

 

 

Előzmény: Graver (16940)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!