Keresés

Részletes keresés

Mijo Creative Commons License 2000.06.28 0 0 38

Húúúha, Ilonka, ez a boxos kemény....., ha tudnád, hogy ebből a hármasból én vagyok az egyedüli fehér ember :)) !
Na én sem ugrálok ezekért, de hát mit tegyek, itt szuszognak a környezetemben ...

Mijo

Előzmény: helen_olah (37)
helen_olah Creative Commons License 2000.06.28 0 0 37
Kedves Tibike-Mijoka es Matoka.Tobbek kozott en is,plane ha eszembe jut,hogy milyen jo halaszlere vitt el egyszer bennunket Apu,a sugovicara.Hat igen,annyit megkell adni,hogy a magamfajta bunyo lanyokat megtanitottak a bunyo nagymamak jol fozni.Aldom is erte,mert en is kapok dicseretet,nem is keveset.Hogy vagy Mijoka?A niagarat nem lehet tulszarnyalni,gyonyoru egy hely,orulhet Ildi ha a kornyeken lakik(szia Ildi)de a piszkos Buffalo-bol nem kernek,egyszer ott unnepeltuk a szent Patrick napot.Tele van boxosokkal a varos,sok a gyilkossag ott.Matoka igy harmotok olyan jol rimeltek,hogy csak csuda.Legyetek is mindig jobaratok,szeretem olvasni a jo csipkelodo soraitokat.Kar,hogy nem elobb bukkantam Ratok,mert az uj esztendot otthon toltottem,es kepzeljetek meg szoloztam is en hulye.No,de legkozelebb.... udv mindannyiotoknak;Ilus
Előzmény: Thernitibi (36)
Thernitibi Creative Commons License 2000.06.27 0 0 36
Ilus

Ez a török űrge (Mijo), főzött ma egy jó halat, többen sajnálhatják, hogy nem lehettek jelen.

Mijo Creative Commons License 2000.06.27 0 0 35

Szavát se hidd Ilonka, a Szilvási Ildi a Niagaráról mesélt neki, azt akarja túlszárnyalni.

Mijo

Előzmény: helen_olah (32)
Mijo Creative Commons License 2000.06.27 0 0 34

Akiről ....., Mato(sz)ka :))) !

Mijo

Előzmény: Matkovits (31)
Matkovits Creative Commons License 2000.06.27 0 0 33
Iluskám!
Már mindennek neveztek, - legutóbb Korcinak - igy se' hívtak 50 évig, úgyhogy mindegy.
Amúgy meg koslass nyugodtan, legalább nem leszek egyedül. Bár..., ha ketten leszünk... megy az ajánlat...
A haveromnál a városra gondoltál? Mert egész Baja-Bácska az, minden bunyevácával, svábjával, zsidójával, szerbjével, cigányával, kínaiával egyetemben, csak az anatóliai janicsáragák leszármazottait nem bírom, na nem fajilag, csak pofázatiailag, de azt meg ne tapasztald. (Éppen most szabadúltam meg tőle, miután három óráig a dumáját, két percig - amíg meg nem szabadúltam tőle - a halászléját kellett elviselnem. A két perc a nagy nehezen legyűrés ideje.)
Az unokákat meg tanítsd meg úszni - bedobod, kijön, megmarad, ha meg nem a Mijó adaptálja - oszt gyere ide. Ez itt majdnem a Kánaán.
Csók a Családnak;
Kornél
Előzmény: helen_olah (32)
helen_olah Creative Commons License 2000.06.27 0 0 32
Kedves Matoka,szereted ezt a becenevet?Kosz,hogy eszedbe jutottam.Lattam,hogy arvan hagytatok ezt a topicot,s mar illetlensegnek veltem utanatok koslatni,Isten ments meg bele is kotyogni.Persze,most,hogy atneztem meg egy parat,csak most latom,hogy milyen sokfele ki tud terjedni a figyelmed.Le a kalappal elotted,no de a haverodat sem hagyom ki belole.,szoval ossze ne vesszetek a kozos dicsereten.Itt van az iskolai szunido az unokaknak,igy nekem,mint nagymama teljes gozzel valo munka.Sokat megyunk a strandra,hogy nekem is legyen valamicske hasznom belole.Udv,mindannyiotoknak,sok szeretettel;Ilus
Előzmény: Matkovits (31)
Matkovits Creative Commons License 2000.06.27 0 0 31
Ilus!
Éppen itt van nálam egy Buffalóban dekkolgató nőnemű nőszemély, a Szilvási Ildi, amiről persze Te jutottál az eszembe - érthető nem? Mi van Veled?
Kornél
Matkovits Creative Commons License 2000.06.17 0 0 30
Csicsi!
Kérlek ne hozz kínos helyzetbe mások előtt ezzel az állítással. Rád mondanám, de arra személyre...
Csütörtökön például a legnagyobb pácban hagyott, rendkívül aljas módon.
Kornél
Előzmény: Thernitibi (23)
Mijo Creative Commons License 2000.06.16 0 0 29

Ahhhh, hogy eeeneájjujjjak, hallelujjjjjaahhhhh :))) ....

Még a végén én jövök ki asszonyaitok előtt ördögként, a földreszállt angyalok - azaz, ti - megrontójaként ! Mintha a szektatársad ezt úgy fogalmazná vidám pillanataiban - hála az égnek, még akadnak nekije ilyenjei :)) -, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje ...., kinek jobban vágja a vállát, kinek kevésbé ..!
( Hiába no, az egykori szedeszosok képesek voltak még bölcs gondolatok sztanioljába csomagolni az élet mindennapi nehézségeit. )
És ilyenkor sejtetően sunnyog a bajusza alatt. Nem is tudom hirtelen, mit is akar ez így jelenteni ..?
A Jávor atya szentté avatásán ne felejtsetek el megjelenni :))....

Mijo

Előzmény: Thernitibi (28)
Thernitibi Creative Commons License 2000.06.16 0 0 28
Nem jó a megközelítés, kedves Mijo.
Attól, hogy nem ugrunk "napmintnap" arra amit Te kigondolsz, nem biztos, "Papucsok" vagyunk.
Bár ha felétek a családszeretet klottgatya helyett seggbevágósan zsinóros selyembugyogót viselve domborodik ki, akkor nagyon tudlak sajnálni.
Előzmény: Mijo (27)
Mijo Creative Commons License 2000.06.16 0 0 27

Hát biza így jár az, aki tagja a Deák, Papucsba Göngyölt Lekvárok Alkotótáborának, klottgatya helyett seggbevágósan zsinóros selyembugyogót viselve :(( ...
A Matkovits - ugyan horváth, de - legalább szabad polgár !!

Mijo

Előzmény: Thernitibi (26)
Thernitibi Creative Commons License 2000.06.15 0 0 26
Nem akartak ők kihagyni, hanem így sikerült.

Vagy ki tudja?

helen_olah Creative Commons License 2000.06.15 0 0 25
Hat ez nem volt szep toluk,hogy Teged meg kihagytak a bulibol.Vagy Te nem szereted a tutuket?Most azt mondjak az orvosok,hogy a napi egy poharka egeszseges,mi meg ugy tudtuk regen ,hogy a felnottek mind italkomaban szenvedtek.ha ha ha udv;Ilus
Előzmény: Thernitibi (23)
Mijo Creative Commons License 2000.06.15 0 0 24

Na nemáhog ymiitten hukkkk, dől a dumaittend ...

Mij

Előzmény: Thernitibi (23)
Thernitibi Creative Commons License 2000.06.15 0 0 23
Kedves Ilonka

Ezek a rosszak lementek Zomborba vacsorázni.
Legközelebb, csak holnap reggel lesznek üzemképesek, talán.
Igazából a Mijo, és a Matkovits igazi jóbarátok, csak nem bírják ki, hogy ne piszkálják egymást.
Na, mindegy, én megyek.

helen_olah Creative Commons License 2000.06.15 0 0 22
Mindannyian szepek vagytok,de a legszebb megis csak a Baratod,ki mas islehetne?Most egykomoly kerdes,kislanykori baratunk volt Major Peti,Rudicson a Dugonics utcaban,vajjon hollehet most?palyamester volt az apja es nagyanyam szomszedja.Sokat jatszottunk eggyutt,nagyanyam meg lesett bennunket a samlin.A szt Istvani dologgal kapcsolatban csak annyit,hogy Istvan csak 1oo1 ben kert koronat,s ha eppen nyar kozepe is lehetett,az akkori "postat" sejtve ide-oda egyezkedes,igeretek(a keresztes hadjaratot atengedi magyarorszagon stb)bizony nem igen koronazhattak elobb,mint 1001 vegen esetleg 1002ben.Persze jol hangzanak a kerek szamok,de ez nem az igazi.udv;Ilus
Előzmény: Mijo (21)
Mijo Creative Commons License 2000.06.15 0 0 21

Ilonka, ez a faszi hazudik mint a vízfolyás ! ( Mármint olyan sebességgel :)) .. )

A könyvei zöme ÚJHORVÁT nyelven íródott ( tudod, ez hasonló a mi egykori újmagyarunkhoz .. ), melyet őrajta, néhai Tudzsmanon, és pár mai politikuson kívül senki sem ért(ett) meg :) !

Mi is nehezen értjük Korci apót, részint emiatt, részint a cuncimókuszosz szejpesszége miatt :))))..

Nem nyilatkoztál, ki a legszebb ???

Mijo

Előzmény: helen_olah (18)
S.Piroska Creative Commons License 2000.06.15 0 0 20
Igen, Kedves Mijo.
De most már tanultam.
piroska
Előzmény: Mijo (17)
Matkovits Creative Commons License 2000.06.15 0 0 19
Ilus!
A nénikéd a bácsikád! Sokat ugrálsz, kiderítem, hogy a Mijó a rokonod és akkor Neked annyi!
A könyvek egyébként latinul, franciául, németül, magyarul és angolul íródtak.
Előzmény: helen_olah (18)
helen_olah Creative Commons License 2000.06.14 0 0 18
Kedves Mijo.Nos eleg sok idobe tellett,de megneztem a kepeket.Kosz,hogy felhivtad ra a figyelmemet.Nagyon orulok,hogy ilyen szep talalkozokat is rendeztek.Jovore ha haza utazom feltetlen meglatogatom a kornyeket,habar nagybatyam is meghalt mar Bacsalmason.Szente Istvannak hivtak.Egy rovid kerdes,a konyvtaros "bacsinak" azok a csodas konyvek milyen nyelven irodtak?mindenkit szeretettel udvozlok,Ilus
Előzmény: Mijo (14)
Mijo Creative Commons License 2000.06.14 0 0 17

Lusta vagyok visszakeresni, de ti tényleg előjeleztétek mindezt ? Ha így is van, hidd el, ésszerűbb pár nappal előtte ráismételni, hogy valóban foganatja legyen az igének !

Mijo

Előzmény: S.Piroska (16)
S.Piroska Creative Commons License 2000.06.14 0 0 16
Kicsit én is belekavarok.

Vasárnap került megrendezésre a Millenniuni ünnepségünk.
A határokon túlról is érkezett rengeteg vendégünk.
Gyimesközéplokról 42-50 fő, Nagypaka 20 fő,Türkheim 50-70 fő, Mutlangen 50 fő.
Tótfalusi asszonykorus /Jugoszlávia/ Róna együttes Szabadka, Bátmonostori Tambura zenekar Érsekcsanádi Hagyom.örző népi együttes, Mutlangeni énekkar, Türkheimi Fúvószenekar.
Természetesen a vaskúti Német hagyományörző tánccsoportunk és az Anton Kraul fúvósegyüttesünk is felléptek.
Mondhatom, elég sok nemzetiség találkozott.

piroska

Mijo Creative Commons License 2000.06.09 0 0 15

Ugyan nem bácskai jellegű az alábbiak, de talán példaértékű lehet számunkra is a Tolna megyeiek aktivitása, az anyanyelvhez fűződő viszonya:

Régi jó barátaim, a Józan-Jilling Misi, és a Hepp Ádi iránti tiszteletem jeleként publikálom a X. SZEKSZÁRDI PÜNKÖSDI FESZTIVÁL programfüzetének a bevezetőjét.

A rendezvénysor 2000. június 9-12-ig tart.

__________________________________________________

Együttélés a kerek számok tükrében

Ezeket a sorokat a 2000. év forró májusában írom, miután immár 10. alkalommal felkérést kaptam a Szekszárdi Pünkösdi Fesztivál beköszöntőjének megírására.
Jubileumi év van. Jézus születése óta két évezred telt el az emberiség történelmében. Ezer éve koronázták meg Géza fejedelem fiát, a számunkra oly kedves, keresztény Istvánt. Hitvese a bajor Gizella volt és elindult az első "vegyes" házassággal ezer év német-magyar együttélés, közös történelem, természetesen a maga fénypontjaival és sötét fejezeteivel. Bő 300 éve szabadult fel Magyarország a török uralom alól és 300 éve indult meg a jelenlegi magyarországi németség betelepítése. Ha Szekszárdon és Tolna megyében széttekintünk, bizony nagyon sok helyen láthatóak a teremtő munkáskezek nyomai. Ez az eredendően császárhű, nem rebellis természetű nép érdekes módon 1848-49-ben, 150 éve itt Tolnában, szinte egy emberként állt a magyar haza és szabadság ügye mellé. Ha abból indulunk ki, hogy a németség aránya Tolna megyében 1848-ban kb. 30 % volt, úgy az 1848-49-es Tolna megyei honvédlisták alapján német nevű, zsidó honfitársainkkal együtt, bizony bőven meghaladtuk az előbb említett arányt.
Trianon után - 80 éve - mindenkinek, nekünk is rosszabb lett. 50 éve, 1950-ben szüntették meg "hivatalosan" a magyarországi németek jogfosztottságát. Az élet 1956 után elviselhetőbb lett, az áldozatokat mi is meghoztuk, Mansfeld Péter mindannyiunk példaképe.
Tízéves a rendszerváltás, tíz éve működik a Szekszárdi Német Nemzetiségi Egyesület, 10 éve tesszük a városban a dolgunkat, szervezzük többek között a X. pünkösdi fesztivált.
Ha a közös történelem csomópontjait tekintjük, valami mindenütt tisztán kivehető: német nemzetiség, magyar hazafiság.

Szekszárd, 2000. pünkösdjén

dr. Józan-Jilling Mihály

__________________________________________________

Annyit még illik megosztanom a fenti sorok olvasóival, hogy a várhatóan nagy érdeklődésre számot tartó tartalmas programok brosúráját a minap Szekszárdon, a Korona Panzió éttermében a tulajdonos adta át, akinek munkatársaival együtt csak gratulálni tudok az ínycsiklandozó konyhaművészeti remekeikért, a válogatottan minőségi italválasztékért !

Muity Mijo
Baja



Mijo Creative Commons License 2000.06.08 0 0 14

Csak a pofájuk nagy ezeknek a kishitűeknek Ilonka, kukkants be a Fórum ablak legalján a Wágner úr Iszoldájába, és magad is kiválaszthatod, ki a legszebb legíny a vidéken :)) !

Köszönöm ..!

Mijo

Előzmény: helen_olah (13)
helen_olah Creative Commons License 2000.06.08 0 0 13
jo,jo,kedves emberek,akkor varom a fenykepeket.De aztan nem am begyulladni kisfiu modra.Udv,Ilus
Előzmény: Matkovits (11)
deakmisi Creative Commons License 2000.06.07 0 0 12
Derék bunyevácok!
Amennyiben az itt megszólalók kiválasztódásában a véletlennek bármilyen apró szerepe van,úgy megállapitom,hogy intellektuálisan egy magasan fejlett nép vagytok.Kivülálló talán nem is érti,hogy a sok sziporkázás melyik része komoly,és melyik a vicc.Benneteket ismerve én természetesen tudom,de bevallom olykor még elbizonytalanodom.Azt meg ,hogy ilyen kvalitásokkal mégis Ti vagytok kevesebben ezen a vidéken, csakis a számotokra szerencsétlen történelmi fordulatok sorozatának tudom be.Szerintem lassan fel kéne melegiteni a délszláv eszmeiséget ,ott ugyanis tudomásom szerint az egykori Jugoszlávia utolsó időszakában -elsősorban értelmiségi körökben- már kialakulóban volt az egységes jugó identitástudat.Akkor pedig hurrá ,lehetne egyéb dolgokkal foglalkozni ,és ha netán a szétszaladt nációk egyszer magukba néznek könnyű lesz megállapitani ,hogy az elmult évtizedért nagy kár!
üdv mindannyiótoknak
Matkovits Creative Commons License 2000.06.07 0 0 11
Ha van a Therneszben egy kis becsület, elküldi a fotóinkat és választhatsz. A szolid bunyevác arcú vagyok én. A ránézésre életfogytiglan ferdeszemű a másik. (Dák törzsbe oltott anatóliai janicsáragával kevert szerb.) Ja, még valami; én vagyok a tolmácsa. Ő meg a barátom. Ezt kapd ki!
Előzmény: helen_olah (10)
helen_olah Creative Commons License 2000.06.07 0 0 10
Kedves Mijo,Matkovics,Thernitibi es a vereim.Eloszor is koszonom a gyors valaszt,hum,hum,talan nem is kellett volna ennyire kivancsiskodnom.No marmost ennyi nezet kozul,hogy dontson az ember,nem mintha eletbevago kerdes lenne,de hat azert ilyesmit is jo tudni.Nekem igen szep emlekeim vannak gyermekkorombol,a Bacsalmasi es Felsoszentivanyi bucsuk feledhetetlenek.Itt elek Clevelandban,a bunyevacokat kerestem s igy akadtam Ratok,nagy oromomre.udv,Ilus
Előzmény: Mijo (5)
Matkovits Creative Commons License 2000.06.07 0 0 9
Nomármost Kedves Csicsikém a dákokat először a szerbek -1200-1300 körül, majd 400 évig - Savojay Eugén-Zenta a befejezés - szállták meg agyastúl-ágyastúl.
Van még min csodálkoznod?
Előzmény: Thernitibi (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!