Tropea Creative Commons License 2023.08.14 -2 0 30397

Valószínűleg ez az az olasz foci legnagyobb sikere idén. Az utolsó pillanatban, a sorsdöntő szeptemberi selejtezők előtt futamodott meg a bukott vezér.

Előzmény: rsz85 (30393)
Panucci Creative Commons License 2023.08.13 0 1 30396

a pofám leszakad, állítólag szaudi szöv. kapitány lehet belőle évi 18 millió juróért!

Előzmény: Buddy Holly1 (30394)
rsz85 Creative Commons License 2023.08.13 -1 0 30395

Ennél sokkal izgalmasabb kérdés hogy ki lesz helyette, Spalletti vagy Conte?

Vagy hoznak vmi kókler balfaszt, pl ilyen gattuso-féle sehol semmi eredmény kalibert.

Buddy Holly1 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 30394

Önként döntött vajon, vagy sürgették, hogy monjon le a londoni meccs előtt.

rsz85 Creative Commons License 2023.08.13 0 1 30393

Na, Tropea most 3 napig részeg lesz.

Buddy Holly1 Creative Commons License 2023.07.17 0 0 30392

Tropea Creative Commons License 2023.07.16 0 0 30391

Megtörtént a csoda: megnyerte az U-19-es Eb-t a az olasz válogatott. Ez azért érdekes, mert a 2004-es U-21-es Eb-győzelem óta ez volt a különböző korosztályú olasz válogatottak első győzelme büntetőpárbaj nélkül. 13. kísérletre sikerült.

Tropea Creative Commons License 2023.06.22 0 0 30390

Byron Moreno vezette az imént véget ért olasz-francia U-21-es meccset.

0-0-nál lekönyökölte egy francia a saját 16-osán belül az olaszt. A bíró szerint semmi, majd lényegében az ellentámadásból jött a franciák első gólja.

Az olaszok egyenlítettek, majd nem kaptak meg egy büntetőt francia kezezés után.

Pár perccel később a félpályánál a francia nyújtott, magas lábbal lerúgta az olaszt büntetlenül, majd az akció végén ismét megszerezték a vezetést a franciák.

A 92. percben egyenlítettek volna az olaszok, de a bíró kitalálta, hogy nem haladt át a gólvonalon a labda.

Tropea Creative Commons License 2023.06.18 0 0 30389

Ha Horvátország nem is középcsapat, de lehozta kapott gól nélkül a 120 percet a spanyolok ellen.

A spanyolok a 2012- es Eb-negyeddöntőt (franciák ellen 2-0) követően összesen 11 egyenes kiesés meccset játszottak. Ebből csak hármat nyertek meg 90 perc alatt. Volt még egy győzelmük hosszabbítás után és három további sikerük büntetőpárbajt követően. Kétszer kikaptak 90 perc alatt, valamint elveszítettek két szétlövést.

Ugye mondanom sem kell, hogy a három rendes játékidős győzelem melyik válogatott ellen született? Jó, az egyik 90 perces vereséget ugyanettől a válogatottól szenvedte el a spanyol válogatott.

Előzmény: Tropea (30380)
Tropea Creative Commons License 2023.06.18 0 0 30388

Tényleg nem lenne gáz, ha indulna a címvédő, de szerintem az UEFA csak egyedi esetként értékelné, ha most nem jutna ki a legutóbbi kiírás győztese. A 2028-as Eb részvételi szabályait csak a 2024-es Eb után véglegesítik, amikor már ismert lesz az új győztes kiléte. Jövőre valószínűleg nem egy pünkösdi királyt koronáznak meg, hanem egy olyan válogatott lesz a győztes, amelyiknél nem várható olyan durva visszaesés, mint most az olaszoknál. A horvátok lehetnek esetleg az olaszokhoz hasonló nyertesek. Ők sehol sem lesznek 4 év múlva, viszont elegendő lenne az UEFA részéről, ha bepakolnák majd őket egy olyan csoportba, mint amilyet most a szerbek kaptak.

Előzmény: ave . (30387)
ave . Creative Commons License 2023.06.18 -1 0 30387

ha az olaszok nem jutnak ki, az UEFA szerintem visszahozza a címvédő automatikus indulását. 24-ből ez azért nem túl balhés

szóval ha ez megtörténik, akkor ezzel az olasz válogatott a részvétele nélkül is nyomot hagy az EB-történelmen

Előzmény: Tropea (30384)
Lupertazzi Creative Commons License 2023.06.18 0 0 30386

Lehetne fiatalabb és jobb védelem. Van egy páros akik az idei Serie A-ban a legjobbak voltak idén, csak velük valami baja van Mancininek.

Előzmény: Hurkas-Jobbagy Varmegye (30385)
Tropea Creative Commons License 2023.06.17 0 0 30384

Érdemes megnézni/meghallgatni, hogyan nyilatkozott Mancini a mai sajtótájékoztatón. Remeg a hangja, érzi, hogy elúszott a hajó. Már legbelül ő is tudja, hogy megbukott. Ennek ellenére ma is elmondta, hogy olyan fiatalok állnak a rendelkezésére, akik megnyerhetik a következő világbajnokságot.

Az a nagy baj, hogy szeptember elején, amikor az olaszok hagyományosan a legrosszabb formában vannak,  Észak-Macedóniát és Ukrajnát is meg kellene verni. Ha nem sikerül, Anglia és Ukrajna ellen legalább 4 pont kell majd idegenben (Ukrajna esetén valószínűleg inkább semleges pályán). Nagyon rosszak a kilátások. Tegnap is rosszul alakult a nagy rivális ukránok mérkőzése: idegenben fordították meg 0-2-ről az Észak-Macedónia elleni mérkőzést.

Ha Mancinit a tavaszi pótselejtezők előtt sem rakják ki, akkor oda az Eb-részvétel is. Első kalapból, címvédőként ez nagy bravúr.

Ha Spalletti megkapná most a válogatottat, legkésőbb a pótselejzezőn sikerre vezetné ezt a közepes képességű társaságot. Claudio Ranierivel már ősszel biztos lenne a kvalifikáció.

Mancini elvesztette az öltözőt, ugyanott tart, mint 6 éve Ventura.

Tropea Creative Commons License 2023.06.15 -1 0 30383

Az Eb-győzelem óta ez volt hetedik vereség (21 meccsen) . Gyakorlatilag az összes rangadón sikerült kikapni. Az utolsó 4 meccsből 3 vereség. Ausztria, Anglia és Spanyolország is lefocizta a pályáról ezt a csapatnak nem nevezhető emberhalmazt.

Roberto Don Quijote ettől függetlenül arra készül töretlenül, hogy megnyeri a vébét. Most is, a kapitánykodásának ötödik évfordulóján elmondta, hogy korábban azt gondolta, ekkorra már túl lesz a világbajnoki cím elhódításán. Az összes kudarcnál elmondja, hogy milyen tornagyőzelmek jönnek. Közben balfácánként ül a padon, mert kicsúszott a kezéből a gyeplő. Amikor ma lecserélte Immobilét és Jorginhót, a két játékos reakciója elárulta, hogy milyen az öltözői hangulat.

Az a baj, hogy ez a tehetségtelen edző legkorábban akkor fog lemondani, amikor jövő tavasszal vereséget szenved az olasz válogatott a pótselejtezőn Montenegró ellen. Olyan lett ez az ember, mint Verebes József.

Buddy Holly1 Creative Commons License 2023.06.15 0 0 30382

Ez a keret többre hivatott. Edzői hiba...

Humbert Humbert Creative Commons License 2023.06.15 0 0 30381

Az első 15 perc alapján azt gondoltam, lehet esély, akár még játékban is felvehetjük velük a harcot. Aztán arcul csapott a szomorú valóság. Normális csatár Del Piero-Inzaghi óta nincs, tehát kb. 15 éve. Francesco Camardát úgy várom már, mint a messiást.

Tropea Creative Commons License 2023.06.15 -2 0 30380

Az olasz-spanyol meccsek olyanok az olaszokért szorítóknak, mint a horrorfilmek. Nem akarja látni az ember, de mégis nézi, majd kénytelen megrémülni, mert jön a szörny.

A spanyolok, akik ellen bármelyik középcsapat kihúzza kapott gól nélkül, mindig megverik az olaszokat.

Tropea Creative Commons License 2023.06.15 -1 0 30379

Ezt a vesztes edzőt hány vereség után fogják kirúgni? Hányszor vereti még meg a csapatát a spanyolokkal?

Panucci Creative Commons License 2023.06.15 0 0 30378

a három belső védő együtt 101 éves!!! :-D

most komolyan tényleg ennyire gáz a helyzet?

Tropea Creative Commons License 2023.06.12 0 0 30377

Legalább senkinek nincs oka a féltékenységre a családban.

Mi lett volna az európai kupadöntők kimenetele, ha a Sevilla, a West Ham és a City mezében is pályára lépett volna egy - egy Esposito?

Előzmény: Blicckrieg (30376)
Blicckrieg Creative Commons License 2023.06.12 0 0 30376

Az olaszok U20 keretében csereként pályára lépett egy Esposito nevű fiú, akinek van két bátyja, az egyik a Bari, a másik a Spezia játékosa, tehát tegnap mindketten bukták a SeriaA-t. Ezt a napot nem egyhamar felejti el a familia...

ave . Creative Commons License 2023.06.12 -1 0 30375

bravó, bravó, bravó és még egyszer bravó

ez már művészet

Tropea Creative Commons License 2023.06.12 0 0 30374

Az olaszok gyakorlatilag képtelenek döntőt nyerni. Megvan 11 döntőből a 10. ezüst a 2006-os vb-döntő óta. Legutóbb a 2004-es U-21-es döntőt nyerték meg az olaszok bármelyik korosztályban 90 perc alatt. Azóta 12 finálét játszottak.

Ma a szokásos volt: a döntőre fizikailag kikészült olaszokat lefocizta az ellenfél.

Casadei és Baldanzi túlértékelt játékosok. Szerintem még Cristante és Diamanti szintjét sem fogják elérni karrierjük során. Casadei csak a testfelépítésével emelkedett ki eddig a hasonló korúak közül. A döntőre ő is elfáradt, és rögtön kiderült, hogy gyakorlatilag nem is tud focizni.

Ez666 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 30372

Le a kalappal a csapat előtt, mert nagyon szép összjáték volt a gól előtt!

Tropea Creative Commons License 2023.03.24 0 0 30371

Milyen célok eléréséhez nincs könnyű dolga? Kijutni egy kirívóan gyenge csoportból a vébére, vagy megnyerni egy pótselejtezőt a magyar bajnokságban edződött játékosokból álló csapat ellen, esetleg ugyanezt a válogatottat és Ukrajnát megelőzve kijutni az Eb-re?

Ezeket a feladatokat a mai olasz játékosállománnyal is teljesíteni kell. Mancini nemhogy ezeknek az elvárásoknak nem tud megfelelni, de az Eb-győzelem óta szinte minden mérkőzésen alulteljesít a csapata: a gyengébb ellenfeleket (a magyarokat leszámítva) nem tudja legyőzni, míg a nagyok ellen brutális vereségekbe szalad bele. Előbbire a teljesen ötlettelen játék, utóbbira az öngyilkos, nem megfelelő játékosokkal, illetve hadrenddel alkalmazott "letámadás" a magyarázat.

Nem akarom Ranierit edzőnek, de tény, hogy még ő is jobb eredményeket tudna elérni. Sőt, bárki többre lenne képes a jelenlegi szövetségi kapitánynál. Meg kellene érteni végre, hogy Mancini megbukott, és vele újabb nagy tornáról marad le a válogatott, miközben a játékosállomány alapján még mindig Európa erősebb feléhez tartozik ez a csapat (kb. a 10. helyen).

Az olasz sportnapilapok is leszedik az olasz válogatottról és Manciniről a keresztvizet. A Gazzetta arról írt, hogy tegnap 5-0 is lehetett volna a félidőben, és hogy Bearzot, Lippi és Prandelli is megtanulhatta, hogy a korábbi győztes játékosok iránti hála nem kifizetődő. A Corriere dello Sport főszerkesztője arról értekezett, hogy két olyan lassú teknőssel, mint Jorginho és Verratti, nem lehet folytatni.

Mancininek pontosan 1 éve volt, hogy új csapatot építsen. Ez egyáltalán nem sikerült neki, semmit sem változtatott. 1 év alatt csak megalázóbbnál megalázóbb vereségekbe hajszolta a csapatát, és ebből a helyzetből vele semmilyen kiút nem látszik. Teljesen elveszítette az irányítást és a realitásérzékét is. A nyilatkozatai szerint vb-győzelemre készül, miközben a sokka szerényebb, reális célokat sem képes megvalósítani.

Előzmény: rsz85 (30370)
rsz85 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 30370

ja mert végülis olyan könnyű dolga van, hemzseg az olasz futball a tehetségektől. a fél keret sérült és formán kívüli. meg eleve az egyegyezés és kretivitás hiányát hogy próbálnád felhozni a pályára? észre kellene venni, hogy nem 20-25 évvel ezelőtt vagyunk.

Ranierit hozod fel példaként, úristen. akivel garantáltan egy nézhetetlen, egysikú, okádék 4-4-2 menne a pályán. igaz h kb semelyik csapat nem játsza már ezt, igy a játékosok 90 %-a poszton kívül játszana, de legyen ő :-D

Előzmény: Tropea (30362)
pacheco.... Creative Commons License 2023.03.24 0 0 30368

Parádés eredmény született

Rolika42 Creative Commons License 2023.03.23 0 0 30366

Nem biztos, hogy csak szövetségi kapitányt kellene cserélni.

Előzmény: Tropea (30363)
Tropea Creative Commons License 2023.03.23 0 0 30365

Mancini újabb negatív rekordja: 1999 után először kapott ki Olaszország hazai Eb-selejtezőn. Akkor Dánia nyert, természetesen Nápolyban.

Az olasz válogatott utoljára 1997-ben, az oroszok elen győzött Nápolyban. Azóta Litvánia és Örményország is túl nagy falat volt selejtezőn.

Tropea Creative Commons License 2023.03.23 0 0 30364

Azt sosem fogom megérteni, hogy ha egy olasz csapat szalad az eredmény után, és az ellenfél folyton húzza az időt, akkor maximum 5 perc a hosszabbítás, fordított esetben pedig minimum 7 perc. Most az angol kiállítást érő szabálytalanságtól eltelt 15 percben kb. 4 percet volt játékban a labda.