Keresés

Részletes keresés

Szongcen Galpo Creative Commons License 2024.02.26 0 0 29390

Az biztos, hogy rém gyengék vagyunk. Mátyus csütörtökön érkezett, vasárnap meg már meccselt is. Ennyi idő alatt nem lehet csodát tenni, pláne ezzel a garnitúrával. Lehet nem is lesz változás, mert miért lenne. 

 

Ebben a jelenlegi műsorban simán benne van egy kiesés, vagy egy idegőrlő végjáték utolsó pillanatban összehozott bentmaradással. Ha az eszemre hallgatok, akkor nem is lenne baj az NB3. Nagy megtisztulás lenne.

 

 

Jokki Creative Commons License 2024.02.25 0 0 29389

Ráteszek egy lapáttal: ezzel a játékkal a harmadosztályból is azonnal kizuhanunk.

Előzmény: Hajrá_Pécs (29386)
Szongcen Galpo Creative Commons License 2024.02.25 0 0 29388

Így van, sajnos. :(

Előzmény: Hajrá_Pécs (29386)
acm55 Creative Commons License 2024.02.25 0 1 29387

Olvasom az NSO beszámolóját. Hogy a picsába lehet egy Ajka ellen lehozni egy kapuralövéssel egy meccset hazai pályán? Ez ultraciki a városra és a klubra nézve is! Remélem a játékosok ugyanúgy vigyorogva veszik fel a fizetésüket, mint ahogy a Vasas meccs után... ébredjen már fel valaki a kurva vezetőségben, mert így garantált a kiesés!!!

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.25 0 1 29386

Én most behívom, srácok, nem érdekel, hogy pesszimizmus, vészmadárkodás, vagy mi a szösz: ki fogunk esni a faszba.
Ha az erősítéseket nézzük, ha a tendenciákat nézzük, a folyamatot, hogy milyen irányba megy, egyszerűen nem látom a csapatban a fordulópontot, miközben a riválisaink mind próbálnak sebességet váltani, kisebb-nagyobb sikerrel. Nálunk olyan szintű kilátástalanság van, mint amikor Mink lett az edző az NB1-ben, és csak az nem vert meg minket, aki nem akart.

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.25 0 0 29385

Egészen eklektikus ez a játékrendszer. :)

acm55 Creative Commons License 2024.02.25 0 0 29384

Ha tud gólt lőni, akkor jöhet ő is :D

Előzmény: NB2 (29383)
NB2 Creative Commons License 2024.02.23 0 0 29383

Schóbert Lara bakja állítólag :)

Előzmény: Hajrá_Pécs (29382)
Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.23 0 0 29382

Sikerült igazolni egy 29 éves hátvédet, aki egész ősszel a Barcika kispadján ült.
Édes Istenem....

acm55 Creative Commons License 2024.02.23 0 0 29381

Fix 0:0. 300 néző.

 

Nagyjából ez a realitás. A kutya nem kíváncsi már erre a szarra, amit hétről hétre látunk.

Előzmény: Szongcen Galpo (29380)
Szongcen Galpo Creative Commons License 2024.02.22 0 0 29380

Jön hétvégén a motivált és nálunk jobban erősítő Ajka. A tavaszi szezonban még talán ki sem kaptak. Nem jók az előjelek.

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.21 0 0 29379

Miután buktuk a feljutást, az egész keret szétszéledt, és emlékeim szerint se játékosaink, se edzőnk nem volt, közben meg már kezdődött volna a bajnokság.

Előzmény: CrispoMiki (29378)
CrispoMiki Creative Commons License 2024.02.21 0 0 29378

" 2018-ban a majdnem megszűnéskor"

 

Tök feledékeny vagyok, de most nincs meg, hogy 2018-ban mi volt, tényleg majdnem megszűntünk? 2015-ben emlékeim szerint közelebb voltunk az eltűnéshez. Most gyorsan megnéztem, 2018/19-ban is eléggé átmeneti volt a keretünk, viszont utána alakult ki az a Vas Laci féle csapat, ami talán az utolsó olyan volt, amiért lelkesedni tudtam.

Előzmény: bendeguz90 (29374)
acm55 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 29377

Ezzel a koncepció nélkül összekukázott kerettel ő sem fog csodát tenni. Ha csak a bennmaradás nem tekinthető annak.

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.21 0 0 29376

Hát akkor reméljük a legjobbakat... Mondanám, hogy NYEH, de a világon semmi értelme.
Ha jól emlékszem, Mátyus háromvédős rendszert alkalmazott az előző csapatainál, kíváncsi vagyok, hogy ezt ide is magával hozza-e. Bár némi nehézséget jelentene, hogy összesen három belső védő van a keretben, a szélső védők meg Hadarón kívül a világon semmire sem jók támadásban. :)))))

NB2 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 29375
bendeguz90 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29374

Nagyon sokan féltettek az elején, azonban kötelességemnek éreztem, hogy segítsek, és ha nem is tudtunk mindig nyerni, az év végére elértük, hogy nyugodt telünk legyen – utalt vissza a közelmúltra Kulcsár Árpád. – Aki ismer, az tudja, hogy mit jelent számomra a klub, valamint azt is, hogyan viseltettem iránta 2015-ben a kizárást követően, 2018-ban a majdnem megszűnéskor, valamint hogy 2020-ban újra sikerült feltennünk a futballtérképre az együttest. Sajnos az élet és a betegség közbeszólt, emiatt azt a munkát, amit szerettem volna megvalósítani, az agyvérzésem nem tette lehetővé. Többször nyilatkoztam, hogy nem takarózom ezzel, ezek csupán a tények. Januárban a kórházból jeleztem, hogy nézzen új edző után a klub, akkor a vezetőség megerősített abban, hogy megvárják az agyvérzésemből történő felépülésemet. A Vasas elleni találkozót követően leültünk tárgyalni és közösen úgy határoztunk, hogy az egészségemet, valamint a csapat jövőjét nézve is olyan döntés szülessen, ami mindenkinek kedvező – számolt be a változás részleteiről Kulcsár Árpád. – Bevallom, élveztem minden percét a csapat mellett töltött időnek, még ha nem is volt zökkenőmentes minden. A mostani helyzetből szerintem igenis van kiút, már most hétvégén új fordulatot vehetünk, ám ehhez új impulzusra van szüksége a gárdának. Egy biztos, vasárnap ott leszek a lelátón és tiszta szívből szurkolok a PMFC-nek, amely idestova már 28 éve az életem és a mindennapjaim meghatározó része!” – tette hozzá Kulcsár Árpád.

https://www.nemzetisport.hu/labdarugo-nb-ii/2024/02/nb-ii-menesztette-edzojet-a-pmfc-hivatalos

CrispoMiki Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29373

Mátyussal kapcsolatban több dolgot sem értek; egyrészt eddig úgy tudtam, hogy szinte semmire sincs pénz a klubnál, ehhez képest egy NB1-es múlttal rendelkező edző szerintem biztos, hogy nem olcsóbb, mint akár Kulcsár, akár Weitner, tehát szerintem Mátyusra azért költeni kell. Ha már mindenáron költünk edzőre, biztos, hogy ő a legjobb, aki elérhető?

Emellett azon kívül, hogy remélhetőleg felrázza a csapatot az apátiából, nem tudom, mennyire szerencsés szezon közben váltani? 

Előzmény: Hajrá_Pécs (29371)
Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 29372

Tök véletlenül ugrott be nekem az előbb az edzők kapcsán, de Nagy Tamásról tudtok valamit? Él még egyáltalán? Nagyon rég elfelejtették őt teljesen, asszem Kaposváron vacakolt legutóbb, pedig régen nem tartottam őt olyan szar edzőnek, és volt egy karaktere is.

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.20 0 1 29371

Egyébként abszolút megérteném, ha az egészsége is benne lenne. Szerintem Kulinak amúgy sem nagyon voltak vezetőedzői ambíciói, mert eleget kiskirálykodott ahhoz, hogy leülhessen a nagycsapat padjára már korábban is, ha nagyon akar. Az más kérdés, hogy valószínűleg kevés is oda. Gondolom mindenki arra jutott, hogy nem kell ezt erőltetni.

Mátyus nevét olvasva ugyanaz a kilátástalanság-érzetem van, ami az egész klubot jellemzi. Arra talán jó, hogy benntartsa a csapatot, de ez minden, érdemben sem eredményt, sem fejlesztést nem várhatnánk tőle a szakmában.

Előzmény: CrispoMiki (29369)
CrispoMiki Creative Commons License 2024.02.20 -1 0 29370

Én is hasonlóan láttam a meccset a helyszínen: igazából mezőnyben abszolút pariban voltunk a Vasassal, az első negyed óra után simán tartottuk, járattuk a labdát az ő térfelükön, a Vasas semmi veszélyt nem jelentett, igaz, mi sem rájuk. 

Az dühítő, hogy kaptunk három lófasz, szar, szemét gólt, nyilván onnan már nem igazán lehet felállni. Ehhez hozzájött az, hogy mi meg talán kapura is alig lőttünk; tök jól járattuk a labdát sokszor, akár a 16os határán is, de valahogy kapura sose sikerült lőnünk.

 

Ezek a bénán bekapott gólok simán felírhatók a rutintalanság számlájára, plusz még a csapat is szar passzban van, de azért bosszantó, hogy így kikapunk a Vasastól, aminél feleslegesebb, visszataszítóbb klubot nem sokat ismerek. 

Előzmény: Hajrá_Pécs (29364)
CrispoMiki Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29369

A hír szerint a saját egészsége megőrzése miatt is döntött így. Mi lehet itt a csapat körül, te atyaég..

Előzmény: Szongcen Galpo (29368)
Szongcen Galpo Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29368

Kulcsár le is mondott. Vagyis visszament az utánpótláshoz. 

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29367

Hurrá...

Előzmény: acm55 (29366)
acm55 Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29366

A zuhanyhíradó szerint Mátyus készen áll átvenni a csapatot Kulcsártól.

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29365

Még annyit mondanék, hogy az Illovszky szerintem nagyon szép stadion, kb egy ilyen kellett volna Pécsre (bilibe lóg a kezem).

Hajrá_Pécs Creative Commons License 2024.02.20 0 0 29364

Én a helyszínen úgy éreztem, hogy mezőnyben képesek voltunk felvenni a versenyt a Vasassal, de a támadóharmadban iszonyatos volt a különbség az ő javukra, döntéshozásban is, de főleg minőségben. Tóth Milánnak abszolút nem az NB2-ben kéne játszania, és a 2-3 kivétellel lecserélték a levitézlett alibikirályokat is, akikkel kiestek. Nálunk abszolút jobbnak és tudatosabbnak érzem az előrejátékot, mint amilyen az ősszel volt, az első félidőben gyors kontrákkal próbáltunk kezdeni valamit (a Vasas nekünk ugrott, és engedtük is őket a nyakunkra jönni, aztán amikor elvitte őket a hév, és nagyon szellőssé váltak hátul, próbáltuk üresbe futtatni Harsányit, a 30 perc után vörös fejű Miknyóczkyt meg az amúgy full észrevehetetlen Bukovicsot, de kb annyi opció maradt mindegyik támadás végén, hogy vagy ellövik ők, nem annyira kedvező helyzetből, vagy belövik középre, hátha lesz ott már valaki (spoiler: nincs). Szerencsétlen gólt kaptunk a félidő végén. A 2. félidőben mentünk az eredmény után, több területet engedett nekünk a Vasas, és volt egy 5-10 perces periódus, amikor ez önveszélyessé vált részükről, mert jöttek be a labdák a szélekről, de aztán a semmiből meglőtték a másodikat, és ott eldőlt. A csapat ott fel is adta mentálisan, Kulcsár cseréi is káoszt teremtettek, és ezért kaptunk gyorsan még kettőt. Az meg full jellemző, hogy Lacza gólja (ami nagyon szép volt, ismerjük el), egy esetleges átlövésből jött.

Védekezésben klasszikus 4-4-2-ben állt fel a csapat, Harsányi volt a jobb-, Miknyóczky/Lacza a balszélső, Szeles és Krausz zártak középen, elöl pedig Bukovics lépett fel Gera mellé második csatárnak. Támadásban ez nyilván átalakult, nem volt annyira röghöz kötött rendszer. Én érezni vélem azt, hogy Kuli tényleg hozzá akart nyúlni a támadófocihoz, de borzasztó alacsony a játékosok minősége, és sajnos a minimális javulást többszörösen ellensúlyozza az, hogy hátul viszont több a hiba, és szerintem az ősszel minden mákunkat ellőttük azt illetően, hogy hány meccset lehet lehozni nullára szar játékkal. Biztos, hogy több gólt fogunk lőni tavasszal, mint ősszel, de attól félek, hogy a sokszorosát fogjuk kapni.

A jobb csapat nyert tegnap, nekünk pedig egyértelműen a kiesés ellen kell harcolni. Sajnos, ahogy SzG írta valamikor, az alsóházban szinte mindenki jobban erősített, mint mi.

Előzmény: Szongcen Galpo (29362)
Szongcen Galpo Creative Commons License 2024.02.19 0 0 29363

Mondjuk ebben a szezonban nekünk nem a Vasas az ellenfél.

Szongcen Galpo Creative Commons License 2024.02.19 0 0 29362

Szakmázni nem akarok, mert nem néztem a mai meccset, de gondolom középpályánk és támadószekciónk nulla volt megint. Bár rúgtunk gólt ahogy nézem. Ez a győri gyerek se sokáig akár itt lenni.

Szongcen Galpo Creative Commons License 2024.02.19 0 0 29361

Azt viszont nem lehet elvitatni, hogy mostanában egészen gólgazdag meccseinek vannak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!