Keresés

Részletes keresés

yogibear Creative Commons License 2006.06.15 0 0 801
512*384, 25fps, 128kbps vbr stereo mp3
Előzmény: Lydecker (800)
Lydecker Creative Commons License 2006.06.15 0 0 800
OK, kösz. Én is kb ilyenre gondoltam, azaz, hogy várni kell még egy pár hetet, hogy legyen bőven forrás (és így persze hely :) ) A fenébe a szélessávba, teljesen kikopott belőlem a korábbi, modemes idők alatt kialakult türelmesség. :) És egyébként, milyen a minősége? /gondolom - DVDrip révén - , hogy nem rossz, de azért rákérdezek/
Előzmény: yogibear (799)
yogibear Creative Commons License 2006.06.15 0 0 799

Csak az 1x01, de egyelőre abbahagytam, egyrészt mert befejezem az S4-et, másrészt meg addigra több lesz a forrás, jobban jön majd. :O)

Most még friss, kevés a releaser, szvsz egy-két hét, addigra jó lesz. :O)

Előzmény: Lydecker (798)
Lydecker Creative Commons License 2006.06.15 0 0 798
Ezer köszönet az infóért. Egyébként, hogy állsz vele? Mennyi jött le már? Mer' én is rcuppantam persze természtesen de hamar elment tőle a kedvem, ugyanis az még hagyján, hogy várakozni kell, de amikor 3 és félórán át nem történt semmi akkor hiába szeretem az EFC-t, az már betett nekem, és feladtam. Össz-vissz lejött 45 mega, ja, tőlem persze simán szedik ezeket a darabokat, de kitoltam velük ha nekem már úgyse megy a töltés hiába várok, akkor nekik meg ne menjen olyan jó sebességgel (sz'al lehúztam a csúszkát 1kbsec -re :) Jól van na elborult kicsit az agyam :) )
Előzmény: yogibear (797)
yogibear Creative Commons License 2006.06.11 0 0 797
Előzmény: Lydecker (796)
Lydecker Creative Commons License 2006.06.11 0 0 796
mindig ilyen rejtélyes vagy? :) Ismét jó hírekkel jöttél, és már megint nem részletezted. De sebaj, ha a könyvet megtaláltam akkor ez sem lesz gond. Ha mégis akkor szólok ;)
Előzmény: yogibear (795)
yogibear Creative Commons License 2006.06.11 0 0 795
Van már dvdrip az S1-ből. :)
yogibear Creative Commons License 2006.06.10 0 0 794
Ha nézi valaki az S5 ismétlését, vigyázzon, mert az utolsó 22. rész, ami elvileg 07.01-én hajnalban menne le, az 07.02-án vasárnap 08:00-kor lesz...
Lydecker Creative Commons License 2006.06.10 0 0 793
Persze, tudom, én is tisztában vagyok ezzel. De akkor is; én márcsak ilyen önkínzó vagyok. :) Egyébként ez a könyv dolog, hát kár, hogy nincs meg a többi. Én is keresgéltem utánuk de csak azt találtam ami neked is meg van. Érdekes az Arrival-ra van egy csomó találat (na jó túlzás a csomó de azért van belőle) viszont a többi mintha nem is létezne. Az íróik még csak-csak megvannak de az EFC könyvük az már nem. Na mindegy, nem is értem mit csodálkozok itt, az EFC esetében ezt már megszokhattam volna.
Előzmény: yogibear (792)
yogibear Creative Commons License 2006.06.10 0 0 792
Sose nem fogsz találni angolt. Ehhez olyan kell, aki kedveli a sorozatot és hallás után leszedi az angolt, vagy ne adj isten egyből magyarra ülteti...
Előzmény: Lydecker (790)
yogibear Creative Commons License 2006.06.10 0 0 791

Sajnos nincs, csak ezt találtam meg...

Előzmény: Lydecker (789)
Lydecker Creative Commons License 2006.06.09 0 0 790
Ismét belefogtam, hogy feliratot találjak az EFC-hez. Tudom, hogy ez egy lehetetlen küldetés, de nem adom fel, hátha. Lengyelül véletlenül nem tudtok? Csak mert lengyelül találtam feliratot az első 2 évadhoz :) Kompletten, frankón meg vannak csak éppenséggel nem egy világnyelven. Azért én nem adtam fel, rászabadítottam egy lengyel-angol fordító progit (meglepő, hogy mennyi ilyen van a neten) és az odáig OK, hogy lefordítja de tudja fene, hogy mennyire pontos. A feliratról jut eszembe. Persze, hogy az első évados DVDn sincs, és nagyon egyet értek azzal aki azt az elemzést írta azon a linken amit itt egy picit lentebb beraktam.
Lydecker Creative Commons License 2006.06.07 0 0 789
Beleolvasgattam az Arrival-be és hát .... vegyesek az érzéseim. Na nem olyan lesújtóak mint, ahogy a neten lehordták ezt a könyvet de azért nem alaptalanok a negatív kritikák. Valahogy pont úgy sikerült beleolvasnom, hogy ezen részek között akadt tényleg nagyon jó, érdekes dolog, ami felkeltette és fenntartotta az érdeklődésemet, és olyanba is belefutottam amit a negatív véleményekben emlegettek, azaz dögunalmas összekötő részek (bár attól függ, ki mit tart unalmasnak, illetve hogy képes-e átlátni ezeknek a látszólag uncsi részeknek a szerepét). A zárójeles megjegyzésemet majd talán még átfogom értékelni ha végre egybefüggően elolvassok belőle egy hosszabb részt. Most csak arramentem rá ami a legeslegelején rögtön szemet szúrt. Ami még az első fejezet előtt van, egyfajta ízelítőnek és figyelemfelkeltőnek. Nagyon üt, tetszik. Az alapján akár meg szuper is lehetett volna a regény maga, de az említett negatívumok miatt a szuper jelzőt megvonom tőle. yogibear!: esetleg a többi könyv nincs meg véletlenül? vagy valami tipp esetleg,hogy hol lehetne nyomozni utánuk ?
Lydecker Creative Commons License 2006.06.07 0 0 788
Ezt nézzétek meg, tök jó kis ismertető az első évad DVD kiadásáról. Hát mit ne mondjak érdekes dolgokat ír, és az egészből az jön le, hogy a Universal nem nagyon erőltette meg magát amikor kiadta végre valahára az első évadot. http://dvdtimes.co.uk/content.php?contentid=61350
Lydecker Creative Commons License 2006.06.07 0 0 787
Na azóta sikerült megtalálnom. Úgyhogy most akkor belemélyedek ebbe is :)
Előzmény: yogibear (785)
Lydecker Creative Commons License 2006.06.06 0 0 786
Húh, az remek! Akkor szerintem találhatnánk egy megoldást, hogy én is megismerkedhessek vele :) De most tényleg; hogy/hol találtad, honnan van? Minden info aranyat ér EFC téma körben :)
Előzmény: yogibear (785)
yogibear Creative Commons License 2006.06.05 0 0 785
Mármint (logikusan) az angol? Igen, meg. :)
Előzmény: Lydecker (784)
Lydecker Creative Commons License 2006.06.05 0 0 784
Akkor ezt most értsem úgy, hogy meg van a könyv (illetve ha .lit akkor ebook)?:)
Előzmény: yogibear (783)
yogibear Creative Commons License 2006.06.04 0 0 783
Igen az eleje.. :O)
Oldalilag nem tudom, mert *.lit-ből konvertáltam html-be és nincs oldalszámozás. :O)
Előzmény: Lydecker (781)
yogibear Creative Commons License 2006.06.04 0 0 782

....

 

 

Nem kértek engedélyt a leszálláshoz. Figyelmen kívül hagyták a figyelmeztetéseket
és a fenyegetéseket, melyek néhány kisebb militáns nemzet vezetőitől érkeztek.
Egyszerűen meghatározták a jelképes mintát, amely szerint le akartak szállni világunkon.
Az első Társ hajó pontosan a Nemzetközi Dátumvonal nyugati oldalán ért földet, a helyi
éjfél épp elmúlt. Innentől kezdve a minta nyugat felé haladt a Földön, így az új nap és
a Taelon jelenlét együtt érkezett meg minden városba és minden nemzethez.

Ahogy Doors és felesége áthatóan fürkészték az eget, keresve a Társak megjelenésének
első jelét Kaliforniában, a televízió és a rádió beszámolt róla, hogy Vlagyivosztok
és Tokió máris enyhe szóváltásba keveredett, hogy melyikük üdvözölje elsőként a jövevényeket.

Úgy tűnt, nagyjából 50 és 100 közti földetérés történt. Ausztrália és Ázsia, Afrika és
Európa, teljes egészében belépett az új világba és az átalakulás széle most söpört végig
Amerikán, kivéve Alaszkát. Most éjfélkor, Kaliforniában a hatalmas esemény háromnegyede befejeződött.

Doors, egy zömök, erőteljes felépítésű, ötvenes évei közepén járó férfi erős, jól ápolt kezeivel
hatalmas házának kőmellvédjére támaszkodva állt. Konzervatívan, kényelmesen volt öltözve, garbót
és sötét nadrágot viselt. Szeretett felesége, Amanda, kinek barna haja csinos frizurát alkotott,
majdnem teljesen hátradőlt motoros kerekesszékében, meleg papucsot és tűzdelt köntöst viselt
az éj hidege ellen. Lassan haldokolt, a cisztás fibrózis miatt, és pillanatnyilag is egy cső táplálta
oxigénnel az orrán keresztül, tönkretett tüdejét. A legtöbb ember pár évvel idősebbnek gondolta volna
férjénél, valójában ő volt az, aki tíz évvel idősebb volt nejénél.

A Harmadik Millennium hajnalán a földi gyógyszerek csak nagyon keveset tehettek érte azon kívül, hogy
némileg megkönnyítették számára életét.

Legelső üzenetüktől kezdve a Taelonok azt ígérték, hogy csodálatos ajándékokat hoznak a Földnek,
beleértve a hatalmas segítséget az emberiség véget nem érő háborújában a betegség és a halál ellen.
Doors, mint mindenki más a Földön aki nagyon szeretett valaki világtalant, rokkantat vagy a halál
szélén állót, megismerte az új remény váratlan, heves kínját.

A hűvös szellő, amely több mérföldnyire a Csendes-óceánon született, bejárta az udvart és Doors
odanyúlt, hogy Amanda válla köré húzza a takarót. A nő szeme kinyílt fájdalom által megviselt arcán.

Doors szelíden szól hozzá: "Azt hiszem, aludnod kellene, kedvesem."

"Ki képes aludni ilyenkor?" Amanda valamikor sokak által elismerten óriási szépség volt, ma már talán
csak egy ember maradt a földön, aki így ítélte meg. Alig észrevehetően rámosolygott férjére.

"Kérsz egy pirulát? kérdezte férje aggodalommal hangjában.

"Nem, még nem. Most nem. Azt akarom, hogy egy kicsit még tiszta legyen a fejem."

"Értem. Szólj, ha szükséged van rá."

 

.....

Előzmény: yogibear (779)
Lydecker Creative Commons License 2006.06.04 0 0 781
Ez az EFC-hez kapcsolodó könyvek közül az Arrival azaz (meg)Érkezés című könyvnek az eleje (gondolom első oldala).
Előzmény: Brutal Blood (780)
Brutal Blood Creative Commons License 2006.06.03 0 0 780

Yogibear lusta vagyok visszaolvasni, szóval elárulnád hogy mit írtál be ide??:D

Előzmény: yogibear (779)
yogibear Creative Commons License 2006.05.26 0 0 779
FRED SABERHAGEN: A MEGÉRKEZÉS

ELSŐ FEJEZET

Eljött az éjfél, és a nap, mely most kezdődött, egyikhez sem hasomlítható
azok közül, melyeket az emberi faj létezésénak többezer éve alatt
megismert. Egy hatalmas, láthatatlan határ húzódott a régi világ és
az új között. Jonathan Doors hatalmas átalakulással találta magát szembe
Közép-Kalifornia hegyei közt fekvő házának kikövezett hátsó udvarán,
oldalán tolókocsijában hátradőlő feleségével. Az elmúlt órában mindkettejük
szeme a csillagos égboltot kutatta a türelmetlenül várt újonnan
érkezők valamilyen jele után, az ismeretlen és titokzatos lények után,
akik Taelon-oknak vagy Társaknak hívták magukat.

Közel egy éve már, hogy Taelon üzenetek töltötték meg a médiát
szerte a világon, de küldőik még gyakorlatilag ismeretlenek voltak
a Föld bolygó lakói számára.

Mikor először vették azokat a beérkező rádió- és televízióadásokat,
a lágy hangok hibátlan angolsággal és még vagy féltucat másik, szélesebb
körben beszélt földi nyelven szólaltak meg, majdnem általánosan
valamiféle alaposan kidolgozott csínyt feltételeztek. De nem sokáig.
Napok múltán a tudományos megfigyelők, felhasználva a Föld legkiválóbb
rádióteleszkópjait, matematikailag bebizonyították, hogy a jelek forrása
a Naprendszer külső határán túlról származik. Odakint az igazi csillagközi
űr határán voltak, de nagy sebességgel mozogtak a belső, aszteroidák irányába,
kiszámított csökkenő sebességgel, hogy az megegyezzen a mozgó Föld sebességével
és helyzetével. És ez a kapcsolat úgy volt kiszámítva, hogy pontosan azon
a napon történjen meg, mikor a lágy hangok maguk jelezték előre
érkezésüket.

És az üzenetek rengeteg csodálatos dolgot ígértek.

Szerzőik kijelentették, hogy békével és testvériséggel jöttek az űr feneketlen
szakadékán keresztül és mostantól a Föld népének Társai szándékoznak lenni.

Nem kértek engedélyt a leszálláshoz. Figyelmen kívül hagyták a figyelmeztetéseket
és a fenygetéseket, melyek néhány kisebb militáns nemzet vezetőitől érkezett.

...
Lydecker Creative Commons License 2006.05.20 0 0 778
A mindenit, most látom csak, hogy mennyire megszaladt tegnap velem a billentyűzet. De remélem nem gond? :) A francnak kellett nekem agyalni a folytatáson, most hirtelen agymenésem lett. Egész nap csak a lehetséges folytatások jártak a fejemben. Pedig szerintem nem sok érzékem van az ilyesmihez, de nem tehetek róla, végülis a kedvenc sorozatomról van szó :) Mondjuk most ami leginkább foglalkoztatott az Sandoval valamilyen útón-módon való visszahozása. Tegnap még azt írtam ez elég gáz lenne, ami csak akkor igaz viszont, ha nagyon gagyi módon történne. De azt ne felejtsük el, hogy Sandoval nagyon otthon volt a taelon technikákban, szerintem néha még jobban is vágta, hogy mi mire jó mint a taelonok. És "kedves idegen barátaink" technikája remekül passzol "Sandi" piszkos kis játékaihoz. A technikára visszatérve: elég sok mindenre használták a taelonok nem de? Csak néhány dolog a teljesség igénye nélkül: átverés, megtévesztés, félrevezetés, az igazság eltusolása, illegális kísérletek stb. És ezekből kellene kiindulni. Miért ne használhatta volna fel ilyesmire Sandoval a tudását, pl ahhoz, hogy életben maradjon? MI van ha nem is az igazi Sandoval halt meg? A kérdés elismerem kissé sablonossan hangzik de ne feledjük, hányszor fejezték be a részeket sejtelemesen , amikből akár ilyesmire is lehetne gondolni. Itt ismét előkerült a "régi" téma: túl sok nyitott kérdés maradt, ami a sorozat szempontjából nem mindig volt jó, de remek alapot hagyott hátra esetleges folytatásokhoz. Ugye még mindenki emlékszik Boone feltámasztására? ;) Vajh kigondolta volna ezt az első évad vége után ... Na kb így vagyok én ezzel a Sandoval-lal is. Tegyük fel, hogy Sandoval a biztonság esetére készített magáról másolatot. Nem, nem a klónozásra gondoltam éppenséggel. Hanem arra, hogy létre hozott egy póttestet amit a DNSe segítségével saját magára formálta, aztán nem letöltötte csak lemásolta a tudatát, és persze elvégzett pár apróbb módosítást mint, nem is tudom ... pl a másolatnak eszébe ne jusson soha ehhez hasonló dolgot csinálni meg ilyesmik, aztán ellátta olyan kütyűvel amit pl Lilinek is beültetett, azaz azt láthatta és hallhatta amit a másolat, aztán szimplán megoldotta a cserét. Ja, és hoyg ez mind mikor eshetett meg? Ez egyszerű, amikor Howlyn kidobta az anyahajóról mivel haszontalannak találta. Én akkor fel is tettem azt a kérdést, vajon mi a francot csinált addig a Földön amíg vissza nem tért. Nos akár pl. ezt. Gondolom tisztában volt azzal, hogy Howlyn bármikor végezhet vele, ki tudja meddig marad még türelemes. /ne feledjük, az igaz, hogy enni nem tudott belőle de ettől függetlenül bármikor megölhette volna/ És val'szeg azzal is tisztában lehetett, hogy "új főnöke" túlzott önhitségéből fakadó meggondolatlan cselekedetek következményei nem lesznek éppenséggel szerencsések rá nézve se (komplikált megfogalmazás de benne van minden :) ) Sz'al saját maga helyett egy másik Sandoval tért vissza az anyahajóra. Biztos ami biztos, hamár sikeresen túl élte Zo'ort, nehogy már egy ilyen primtív akárki tegye el láb alól. Így kényelmes távolságból szemmel és füllel tarthatott mindent, szóval én ezzel magyaráznám, hogy miért lenne képben a történtekkel kapcsolatban. És, hogy miért jutott ilyenfajta megoldás az eszembe? Ennek egészen egyszerűen a taelon technológiák az okai. Hány olyan rész volt ahhol az emberi testtel, tudattal kapcsolatos kísérletek történtek? Hát volt jó pár. És mivel Sandoval mindvégig ezeknek a kísérleteknek a közelében volt bőven volt ideje arra, hogy elsajátítsa, és később a saját javára fordítva akár az általam felvázolt típusú "életbiztosítást" is csinálhatott magának. Na ez van ha én nekem elkezd járni az agyam. tudom, hogy nem egy hű de nagy ötlet de talán így nem lenne olyan gagyi a visszahozatala. Sandovalra egyszerűen szükség van, nélküle az EFC nem EFC. Messze a legjobb karakter volt, mindvégig tartotta a színvonalát. Hogy milyen szerepe lenne egy esetleges folytatásban, még nem teljesen világos számomra de már dogozom rajta :) Az biztos, hogy szerintem nem kellene teljesen átformálni a karakterét, csak az aktuális cselekmény által megkövetelt alkalmazkodás változtatna egy kicsit rajta. Na jó lelővöm magam, elég a kissé erőlten ötleteimből. Mondjuk minek is erőltettem az agyam, hiszen ezek sosem fognak sorozat formájában megvalósulni, csak az én fejemben élnek tovább.
Lydecker Creative Commons License 2006.05.19 0 0 777
Na még ami lemaradt: Az tényleg jó volt, ahogy Sandoval rátalált végre a rejtekhelyre. Hogy is mondta? : "Ezt a helyet keresetem öt évig és tessék, itt volt végig az orrom előtt! (tudom, hogy nem idéztem pontosan de valami ilyesmit mondott) AZ előzmény sztorival kapcsolatban: előre szólok ne várjatok valami hű de meglepő, szörnyen nagy újdonságot. Egy logikusan felépített magyarázat, ami helyretesz bizonyos dolgokat amiket csak érintlegesen említettek a sorozatban. Nem esszé hosszúságú magyarázatokról van szó, egy-két mondatban próbál rendet rakni jó pár múlttal kapcsolatos kérdésben. Nekem tetszik, egyszerű de érthető. Csak ahogy nálam lenni szokott a fordítás ugyan meg van már de szokás szerint elégedettlen vagyok a minőségével, és állandóan újra és újra átmegyek rajta javítgatom, hogy jól hangozzon magyarul. Ennek csak az a hátul ütője, hogy 1.) sohasem végzek 2.)annyira túl bonyolítom, hogy értehetetlen lesz. párszor már elfordult velem, hogy nagyon le akartam fordítani egy kifejezést a mondatban de nagyon nem akart a szövegkörnyezetbe passzolni, míg rá nem jöttem, hogy abban az esetben a lehető legmezeibb megoldást kell választani. Azaz külön-külön nézni a szavak jelentését. Sz'al csak ilyesmik miatt nem raktam még fel. Egyébként azt máig nem sikerült kierítenem kiírta. Akkor akadtam rá amikor éppen az utolsó résszel kapcsolatban keresgéltem a neten. Szerintem meg simán lehetett volna egy főkaraktert találni akivel végig lehetett volna vinni az első évadot megelőző 3 évet. Kulcsszereplőink többsége akkor lépett kapcsolatba a taelonokkal. Bár az igaz, hogy eltérő módon. PL. Boone biztos hallott róla hogyan szüntették meg az éhínséget, a járványokat meg ilyesmiket, de soha sem gondolta, hogy valaha is ennél több köze lesz hozzájuk meg ilyesmi. Vagy ott van Doors, ő éppen ez alatt a 3 év alatt utálta meg a taelonokat. Ja és ne feledkezzünk meg a sino-indiai háborúról (mint később kiderült, sorozat alkotói úgy gondolták, hogy a vitatott hovatartozású Kasmír miatt fog háború kirobbani a jövőben, hol volt akkor még Afganisztán, Irak .....) amit tkp. a taelonok gerjesztettek tovább azzal, hogy a szemben álló feleket fegyverrel látták el, aztán meg persze eljátszották a nagy megérkezést, hogy jól békét teremthessenek azon vidéken. Ja és ez az esemény még ezen 3 év előtt vagy éppen az elején volt. Szóval bőven lett volna itt mit mesélni, de az igaz, hogy bár olyan csapjunk bele a lecsóba típusú kezdés volt így a taelnokkal de legalább így egy csomó rejtély lett rögtön az elején, és volt ami folyamatosan fenntartotta az izgalmat és szépen finoman bontotta ki a történetet (bár néhol túl lassan). Talán csak az volt a gond ezzel, hogy túl sok kérdés merült fel plusszba amikre viszont nem adtak magyarázatott.
Lydecker Creative Commons License 2006.05.19 0 0 776
Nagy úr a lustaság, a fenébe is... na jó, én meg nem is nagyon erőlködtem, hogy ellenálljak neki, sz'al csak ezért nem írtam még mindig le a véleményemet az utolsó részről. De most végre összeszedtem magamat :) Az igazat megvallva kb ugyanaz foglamazodott meg bennem mint benned (és ezt nem azért írom, hogy megússzam a hosszabb elemzést :), egyszerűen szinte ugyanezek a gondolatok fogalmazodtak meg bennem). Nem volt ez az utolsó rész rossz, csak némi hiány érzet azért maradt bennem. Mégis csak egy sorozat záró darabja (bár elég sok nyitott kérdés maradt bár az igaz, hogy az Atavus - Atavus kör lezárult, azaz velük kezdődött az egész és velük is ért véget), valami még kellett volna bele. Mondjuk speciel itt nem kimondottan "Liam kontra sok atavus harcra" gondolok - ha mondjuk normális, (értsd: nem agyatlan, nem agyon látványvilágozott, túlzásoktól mentes) keretek között, jól megrendezett akció jelentről lett volna szó, azt mondom egye-fene, jöhet - hanem ... nem is tudom... Félreértés ne essék, egyáltalán nem volt rossz, sőt remekül passzolt az EFCs évadnyitó - évadzáró részek sorába. Ezek a részek egyébként is a sorozat egészen remek részei voltak mindig is. Ingadozhatott bár az évadok színvonala, ez elejükre és a végükre sikerült az íróknak összeszedniük magukat. Még 5X01 is rendben volt :) Igaz, hogy van az emberben valami fura érzés (nevezhetjük, hiányérzetnek bár nem teljesen az, az én esetemben legalábbis nem egészen, mindjáárt le is írom miért) amit lehet (lehet?! nálam biztos :) ), hogy az okoz, hogy ez a sorozat tök utolsó része, ami valljuk be azért kicsit vacak érzés (nálam főleg). De - hogyis mondjam - magának a sorozatnak a szellemiségéhez remekül passzolt. Az utolsó évad akcióval jobban feltunningolt részei után tényleg kicsit nyugisabb mederben folyt az "uccsó" rész (sőt az az előtti is) de szerintem így illet bele az első évadban megkezdett sztoriba (ez nem legjobb szó, mivel a történet jóval korábbra nyúlik vissza, legalábbis a final conflict eredete nem az első évaddal kezdődött; de most nem jutott más az eszembe). Ahogy írtad rendben voltak a szövegek, a zene kimondottan remek volt, meg volt az a mással össze nem keverhető EFCs hangulat, és igen; meg érzés is volt benne. :) Végülis összegezve egy jó kis záró rész volt (még azzal az "érzéssel" együtt is :) )ami rengeteg folytatási lehetőséget hagyott hátra. Kicsit joban belemenve záró rész eseményebe: én is ugyanezt éreztem LIam ebben a részben alakított szrepével kapcsoltban: OK, visszajöttt, hogy segítsen Renee-nek "elfuvarozni" az atavusokat tőlünk de ennyi semmi much more. Egyébként én csak azt nem értem miért nem jött előbb, hiszen elvileg abból az energia "szmötyiből" ilyen alapon bármikor kijöhetett volna?Vagy ott a nagy közösben elmondták neki, hogy miért kell Renee-nek végignéznie ahogy szépen lassan (a végfelé drasztikusan gyorsan ) elhalálozik szinte mindenki aki közel állt hozzá? Esetleg, hogy ne maradjon senki akihez kötődne, és így könnyű szívvel vághasson bele a nagy kalandba? Nekem itt csak annyi a logikai bökkenő: nincs véletlenül Renee-nek egy testvére? Ha jól emlékszem (de javítsatok ki a ha tévedek) túlélte Zo'or kis üzelmeit az érzéseivel. Vele akkor most mi van? Majd küld neki egy képeslapot az atavus homeworld -ből vagy mi? Ezek után nekem pláne kissé fura volt, ahogy simán belement a dologba, azaz, hogy viggyük haza közösön Yulyn-t meg a "bandáját". Na mindegy, bár mondjuk itt kissé megszaladt a fantáziám, egy jövőbeni folytatás képe jelnt meg előttem. Nem, nem arra gondoltam, hogy akkor kövessük végig az útjukat (ez sem rossz de láttunk már " egy űrhajó + legénység + kaland és bonyodalom" típusú sorozatokat". Nekem egy nyitó kép villant be: Renee és Liam visszatér, még hozzá egy nem éppen jó hírrel .... /na innentől kezdve viszont sok lehetséges irány jutott eszembe, egy azonban mindben közös: mindeképpen egy húzos, "látványorgiával is megspékelt", de sejtelmes, a sorozat szellemiségét megőrző , persze szigorúan két részes ( :) ) nyitó epizód jár a fejemben/ Na de visszatérve a korábbi gondolat menetemhez: sz'al Liam nem sokat vizet zavart, éppen, hogy csak meghúzta a kulcsfontosságú lépéseket, de ez itt most elég is volt. Sandoval és Howlyn elhalálozása kicsit gagyi volt. Bár ez leginkább Howlynéra igaz, Sandoval más tészta. Végére azért kiderült, hogy főatavusunk nem volt olyan nagy hatalmú mint ahogy azt beállította. Simán elrakta láb alól az a másik. Csak az átlagnál kicsit cselesebb volt aki miután "összebalhézott az apjával - polgárháború meg ilyesmik - létrehozta a saját birodalmát. De ennyi, mint kiderült, követői közül többeknek lényegesen több eszük volt mint neki. Sandoval halál túl egyszerű volt. Hülyén hangzik de én így gondolom. Puff beleesett a vasrudakba, na bumm. Kissé méltatlan "kétes" értékű életműve után. DE legalább következetes: nem bánt meg semmit, és újra ugyan így tenne. tulajdonképpen emiatt a momentum miatt - ismét hülyén fog hangzani - lett a halála is olyan tipikusan sandoval-os. Viszont kár volt eltennni láb alól szerintem, sokat lehetett volna rá építeni egy esetleges folytatás esetén. Mondjuk ott van Tate, aki sunyi húzások téren nem marad le mesterétől. Most itt a lehetőség számára, hogy 'Sandi" örökségét a javára fordítsa. Szinte magam előtt látom ahogy Sandoval temetésén /megadta a módját, sandi pénzéből persze :) / a sír mellett állva ennyit mond: "Kösz főnök, mindig is tudtam, hogy a szívén viseli a sorsomat, ja és, hogy olyan nagyra tartott. (ennél csak az lenne jobb, ha Sandoval hirtelen megjelenne mellette és: "Valóban, magánál haszna vehetetlenebb "munkatársam" sohasem volt." Na jó, Sandoval feltámasztása nagyon gáz lenne ezek után, bár ki tudja ...)
Előzmény: Kal-El (771)
Kal-El Creative Commons License 2006.05.16 0 0 775

Yogibear! Már akartam kérdezni, te felvetted az S3-S4-et is?

Előzmény: yogibear (769)
merrin Creative Commons License 2006.05.07 0 0 774
:))))
yogibear Creative Commons License 2006.04.30 0 0 773
Az EFC-kezdés ma sem lehetett pontos, mert a trek 7-kor már ment vagy 5 perce...
Előzmény: yogibear (769)
Kal-El Creative Commons License 2006.04.30 0 0 772
najó sorry, hogy kétszer küldtem el, csak utsót tessék elolvasni:). Csak a hülye Explorer szarakodott, és úgy tűnt nem küldte el....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!