Keresés

Részletes keresés

Tappancs Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1210
Értem. A kormány úgy tömi a zsebét, hogy nálam hagyja az adóm egy részét.
Előzmény: metamorgo (1208)
Armageddon Kid Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1209
Vegyünk példát MW-ról, és ha meggyőztek, nyugodtan valljuk be.
Grat, Mika!
A. K.
Előzmény: mika waltari (1207)
metamorgo Creative Commons License 2001.01.12 0 0 1208
Üdvözletem!

Gyerekek lehet ezt témát tekerni, csűrni-csavarni egy a lényeg. Ameddig "támogatási rendszer"-ek lesznek, addig úgy és ott verik át a népet, ahogy és ahol lehet.
Emberi léptékű és áttekinthető adózási rendszer, (bár ez magával kellene hozza azt is, hogy a kormány ne arra és ne annyi pénzt szórjon ki az ablakon, amire és amennyit csak akar.) EURÓPAI MÉRTÉKŰ fizetések kellenének. Mert a másik oldal, értsd árak szolgáltatási díjak már megvannak!!!!!
Ha ezt valahogyan, véletlenűl vagy készakarva, sikerülne T. kormányunknak összehoznia, valószínűleg megoldódnának a családok gondjai.
Csak egy nagy baj van. Addig ameddig egymás lejáratásával, zsebek megtömésével, utazási kiadások titkosításával, bankok feltámasztásával stb. stb. stb..... vannak elfoglalva, addig erre remény sem igen van.

Előzmény: mika waltari (1207)
mika waltari Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1207
Be kell látnom én írtam hülyeséget.-:((((

Tehát:

Hegyivadász nem tudatlan, és kellően felhasználta a topicban töltött hónapokat .-:)))

A Magyar Nemzet és a média pontosan tájékoztatott a családi kedvezményről.

Az 1350eFt családi kedvezmény számításakor a tv eltérően fogalmaz mint az 1 és 2 gyerekesek esetében, ezt tényleg nem vettem figyelembe, hanem a 400eFt analógiáját követtem érvelésem során.

A vita a másik meggyőzéséről szól, neked sikerült.

Előzmény: hegyivadasz (1202)
Nyuszipofi Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1206
Vegyük a 17%-ot. Egy (kisebb) részük nem rászorult. A gazdagságot nem feltétlenül a szja határozza meg. El tudnék éldegélni én is örökségből vagy osztalékszelvényeket vagdosva vagy állampapírhozamokból vagy bankbetétek kamataiból.
Előzmény: PuPu (1156)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1205
Ugy tünik Mika, te nemcsak a Magyar Nemzetet, hanem a Nepszabadsagot sem olvasod. Ami nem is csoda, hisz a Nepszabi is bedölt a propagandanak.
"A gyermekek után havonta járó adókedvezmény öszszege jelentősen emelkedik, 2001-ben egy gyermek esetében 2200 forintról 3000-re, két gyermek esetében 2200-ról 4000-re, három gyermek esetében pedig 3000-ről 10000-re. Ez azt jelenti, hogy az egygyermekes családok 400 ezer, a kétgyermekesek 642 ezer, a háromgyermekesek pedig 1 millió 350 ezer forintig adómentesek lesznek."
Előzmény: mika waltari (1198)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1204
Te meg adozz csak nyugodtan, Mika utan! Az Önkentes Tuladozo Emlekerem Arany fokozatat ugyan mar nem kaphatod meg, de az Ezüst fokozatra meg jo eselyed van.
Előzmény: moga (1201)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1203
Meg mindig jol erzed magad, PuPos?
Előzmény: PuPu (1199)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1202
Idezet a tv.-böl:
"20. § (3) A családi kedvezmény az eltartottak létszámától függôen kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként

c) három eltartott esetén 2001. január 1-jétôl évi 1 350 000 forint, 2002. január 1-jétôl évi 1 421 053 forint jövedelem adótábla szerint megállapított, a megadott jövedelem szerint számított adójóváírással és nyugdíjjárulék-kedvezménnyel csökkentett - a b) és c) pont alatti esetekben az eltartottak számával elosztott - adójának egytizenketted része forintra kerekítve."

Akkor most szamoljunk! 1350eFt adotabla szerint szamitott adoja 267e Ft+ az 1050e Ft feletti resz 40%=387eFt.
Megadott jövedelem szerint szamitott adojovairasa 0.
Nyugdijjarulekkedvezmeny 1350eX0,08X0,25=27eFt.
A csaladi adokedvezmeny összege eszerint 387e-27e=360eFt. 360e/12/3=10eFt havonta, gyerekenkent.
Tehat fizetnie 360eFt adot kellene, de a harom gyerek utan igenybe vehet 360eFt adokedvezmenyt, azaz nem kell adot fizetnie!

De te, mint nagy szakertö, aki annyira ert hozza, hogy az arca mar be se fer egy hangarajton se fizess csak 36e Ft-ot! Az APEH nagyon fog örülni neked. Tan meg az Önkentes Tuladozo Emlekermet is megkapod.

Es ne felejtsd el ujra atolvasni a törvenyt sem! A 20§ (3) bekezdes c, pontjanak vegen ezt olvashatod: "E rendelkezés alkalmazásában ...adójóváírás: ...a c) pontban említett esetben nulla...". Ugy latszik nemcsak a korabbi sajtohireket, hanem a tv.-t sem olvastad el eleg figyelmesen, te nagy szakertö. Ha olvastad volna, akkor bele se kezdtel volna kispalyas kioktatasodba az adokedvezmenyek ervenyesithetösegi hatararol.

Mika, sikerült megint beleszaladnod egy bombasztikus nagy szopasba! Ugy tünik ehhez is nagyon ertesz, nemcsak az adotörvenyekhez.

Előzmény: mika waltari (1198)
moga Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1201
Mika!
Hagyd! Majd adózik a saját feje, ill. MN propagandája szerint, azt majd jól megbünteti az APEH jövőre. Szvsz nem hivatkozhat arra, hogy a MN-ben azt olvastam, hogy ...

moga

Előzmény: mika waltari (1198)
cc Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1200
aha.
a forras nem pontos, a hatar folyamatosan valtozott, valamihez kotottek, a konkret ertekre nem emlekszem, de nekem valami 24eFt remlik, hogy ennyi volt a vege.
a jelenlegi fizetesbol szerintem amugy sem lehet kovetkeztetni, hogy kaptak-e csapot, mert pusztan a fizetes emeles nelkul is kijohet olyan allapot, amikor tartosan alatta voltak a mindenfajta erteknek, pl. ha gyesen volt az egyik fel.
szoval, csinjan a kategorikus megallapitasokkal.
Előzmény: hegyivadasz (1195)
PuPu Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1199
Talán nem szép dolog, - de mintha hájjal kenegetnének...
:O)))))
Előzmény: mika waltari (1198)
mika waltari Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1198
Szerinted egy egyedülálló anya 3 gyerekkel 1350eFt éves jövedelemmel nem fizet adót?

Ezt honnad veszed?

Be tudod számítással bizonyítani? Kíváncsian várom...

Ez nem lustaság, ez a törvény rossz értelmezése.
Mint írtam amivel a vita kezdődött, hogy megtévesztő a törvény, lám te vagy az egyik áldozata...csak fáj belátni, de így lenne becsületes.

Hogy ne fáraszd magad , leírom neked immár másodszor: az adójóváírás csak 1250eFt éves jövedelemig jár, így az anyuka fizet 36eFt adót.

A törvény hős védőjét is megtévesztette a propaganda, mennyi ideje is írkálsz ide?
Pár hónapja?

A kákán csomót keresés, csak azért kellett, hogy nyakas fejedet rávezessem , miért írtam azt ,hogy nem értesz hozzá és miért tartom megtévesztőnek a családi kedvezmény tálalását, egybemosását egyéb adókedvezményekkel.

Ne légy rest elolvasni mégegyszer a törvényt, a Magyar Nemzet helyett!

Előzmény: hegyivadasz (1179)
wizes Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1197
S mi után differenciálnál?
Most is van, előtte is volt, mindegyiket mindig szídják-szidjuk!
Hol az i-gaz-ság?
?
Előzmény: keményen1 (1193)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1196
Aruld mar el legyszi, hogy a csaladtamogatasi rendszer konkretan mely eleme valtozott szamodra oly hatranyosan, hogy most sokkal nehezebb a sorsod?
Előzmény: keményen1 (1193)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1195
Abbol, hogy havi 120-at keres. Ugyan nem derül ki, hogy netto vagy brutto, de meg a brutto is felette van annak a hatarnak, ameddig csapot adtak. A mai MN szerint ez 15eFt volt egy före.
Előzmény: cc (1192)
cc Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1194
nagyon konnyen kijatszhato, masreszt az ellenorzes nehez es tobb penzt emeszt fel, mint amennyit meg lehet sporolni. abbol is adodhatnak egyenlotlensegek es igazsagtalansagok. ezt el kell fogadnunk a bokroscsomagot fokent zsigerbol ellenzo olvtarsainknak.
Előzmény: keményen1 (1193)
keményen1 Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1193
De azért sokkal nehezebb.
A családpolitikailag abszolút érzéketlen embereket kifejezetten nem szeretem, ez nagyon gyenge rájuk
Mert a mostaniaknak úgy baromi könnyű ugatni ha több milliós havi jöv van

Orbán 4 Stumpf 6 gyermek

családfelmérés utáni differenciált támogatás kellene

Előzmény: hegyivadasz (1186)
cc Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1192
azt, hogy csapot sem kapott, azt mibol szurted le?
Előzmény: hegyivadasz (1191)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1191
En meglehetösen ritkan szoktam az elözö kormanyra mutogatni, csak kisse furcsallom, hogy olyan valaki panaszkodik itt a kormany csaladpolitikajara, aki az elözö alatt meg csaladi potlekot se kapott volna. Most meg kap, meg me'g adokedvezmenyt is. En elhiszem, hogy nem könnyü 2 gyereket nevelni havi 120-bol, de hogy ez nem a kormany csaladtamogatasa miatt nehez, az is biztos.
Előzmény: cc (1190)
cc Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1190
no, akkor megegyszer.

maximalisan elismerve, hogy az elozo kormany nem tett meg annyit, mint a jelenlegi, szeretnem megjegyezni, hogy a szobeli onertekeles es az eredmeny azert nem all teljesen osszhangban. ezert nem tekintem szerencsesnek, ha azzal soporsz le valakit, hogy az elozo kormany idejen bezzeg maskent volt. mert ugye ok nem is dicsekedtek ezzel. eme nuansznyi disszonancia viszont okozhat kesernyes szajizt a kevesse kormanyfun olvtarsainkban.

Előzmény: hegyivadasz (1189)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1189
En a folyamatos csodalkozas allapotaban vagyok, mert latom cc hozzaszolt, kattintok, topic bejön, cc sehol. Valami nagy gaz van nalad.
Előzmény: cc (1188)
cc Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1188
csak en nem latom a 1192 es 1193as beirast (amibol az egyik az enyem), vagy ti sem?

viszont a szoveget megismetelve hibauzenetet kapok

Tappancs Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1187
PuPu! Te magad, a saját lehetőségeiden belül, hogyan segíted a szegényeket? Mekkora részt szánsz életszínvonalad átlagon felüli vagy a szegények átlagán felüli részéből a szegényeknek? Természetben mit nyújtasz nekik, azon az áldozatos föl- és megvilágosító munkán kívül, amit itt a fórumon végzel? Mit teszel a szaharai éhségövezet szegényeiért vagy a kenyai aids-es árvákért?
Előzmény: PuPu (1159)
hegyivadasz Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1186
De azert nem nehezebb, mint az elözö kormany alatt, ugye?
Előzmény: keményen1 (1182)
Armageddon Kid Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1185
Se gyereket, se családot!
Éljen a szocializmus!
És én: Armageddon
cc Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1184
k. hegyivadasz,
off
azert ne legy olyan optimista, a kolykoknek nagyon fekszik ez a nadragpelus, nagyon nem akarnak leszokni rola. az a 2 eves idoszak, amikor leszoknak inkabb 3, igy konnyen osszecsuszik 2 pelenkas gyerek.
egyebkent az altalad megjelolt pelenka ar nagyon hipermarket akcios, inkabb 45-50 Ft a rendes ar, de ha tudsz szerezni 35ert, akkor kerlek nekem is szerezzel :). tapasztalataim szerint a napi 4 az mar inkabb 1 eves kor felett van, utana viszont ossze-vissza esznek es majd csak csodalkozol, hogy mi jon ki beloluk.
amugy, ha az afa helyett kornyezetvedelmi illeteket tettek volna ra, akkor jobban elfogadhato lenne, a jogossaga megkerdojelezhetetlen, ui a szemet 1%at alkotja, raadasul nem bomlik le.
on
Előzmény: hegyivadasz (1180)
Armageddon Kid Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1183
Egyetértek PuPuval.
Ez a mocsadék hordalék kormány összevissza támogatja azokat a gyerekeseket, akik fizetnek adót. Ha Bokros elvtársunk visszajön, (2002-ben), akkor azonnal véget vet ennek az anomáliának.
Aki adózott jövedelemből él, annak nem jár gyermeknevelési támogatás, az csak adózzon 5-ször, 10-szer 15-ször annyit a családja létminimumáért, mint az egyedülálló. Mert a PuPuPártnak és nekem ellenségünk a család, arra van szükségünk, hogy mindenki egyedül éljen.
Armageddon K.
keményen1 Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1182
Mindazoknak üzenem akik dicsőítik ennek a kormánynak a családtámogatását, hogy próbáljanak 2 gyereket nevelni havi 120 e ft ból és ne koldusoknak és rabszolgáknak amit ez a kormány akar miközben a támogatást hangsúlyozza.
PuPu Creative Commons License 2001.01.10 0 0 1181
Nosza, kapd le még belőle az inflációt, kedves stüszi, - ha lehet, ne a tervezettet, hanem a ténylegest...
:O)))))
Előzmény: hegyivadasz (1180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!