Keresés

Részletes keresés

poiuyt172 Creative Commons License 2011.03.20 0 0 4329

Olvastam s ment válasz is!

Előzmény: MidiTom (4328)
MidiTom Creative Commons License 2011.03.20 0 0 4328

Mindenre van megoldás. Küldtem mailt.

Előzmény: poiuyt172 (4327)
poiuyt172 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 4327

Azt gondoltam van még egyéb alternatíva... egy jó mérnök, egy ügyes kezű műszerész, lekes, oszcillátorral és néminemű szaktudással megáldott elektrojunkie, szóval ilyesmi. Persze nem adom fel, az nem én lennék! :-)

Előzmény: kampókéz (4326)
kampókéz Creative Commons License 2011.03.19 0 0 4326

akkor hogy gondoltad, ha sehogy?

:)

 

Előzmény: poiuyt172 (4325)
poiuyt172 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 4325

Sajnos Bagod nekem két oda-vissza úttal 1000 km, ez a mai benzin árak mellett csillagászati összeg lenne és ez csak az útiköltség, akkor még a javításért nem fizettem semmit. És sajna a Fogadó utca sem pálya, bár az csak kb. 2 km-re van tőlem, itt mások az indokaim... de nem akarok senkit megsérteni.

 

 

Előzmény: MidiTom (4322)
adsr Creative Commons License 2011.03.19 0 0 4324

Nem, az nem ő. Netről szedtem a káépet:)

Előzmény: G.T. (4320)
MidiTom Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4323

A második link működőképesen:

 

http://www.hangszerviz.hu

MidiTom Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4322

Mi is tudunk segíteni a hangszer rendbehozatalában, most úgyis valamiért PolySix évad van nálunk:

http://www.syncopa.hu/service/service.htm

 

Vagy ha közelebbi megoldást keresel, akkor http://www.hangszerviz.hu

 

 

Előzmény: poiuyt172 (4321)
poiuyt172 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4321

WOW, micoda állvány és ahogy nézem több funkciós... :D

 

Khm, kicsit más téma: tudna nekem valaki segíteni? Elhangolódtak a KORG Polysixem oszcillátorai (hamis lett), külföldi fórumokon olvastam, hogy oszcilloszkóppal kéne visszaállítani őket. Le is töltötem egy ide vágó passzust  a Service Manuáljából, de ez messze meghaladja szerény képességeimet, szellemi és tárgyi téren is. Budapesten lakik a masina. (Bár nem toronyban.)

Előzmény: adsr (4317)
G.T. Creative Commons License 2011.03.18 0 0 4320

Adsr: Rád minden évben lehet számítani. Én meg már megint elfelejtettem. :)

Az ott Gabi a második képen?

Ha igen akkor innen üzenem, hogy nagyon jó feneke van! (Te meg állati szerencsés vagy.) :-)

Én a  mai első tekergetésen már túl vagyok, 2-ig nyomtam lent a studióban a sarkibirka táncot. :D

 

Mellesleg szeretnék minden topiclakót meghívni, hogy ünnepeljük együtt ezt az évfordulót egy kis zenéléssel az A38-on március 27-én és ha mindenigaz április 3-án!

A dolog apropója meg legyen ez:


http://www.talentometer.hu

http://www.talentometer.hu/nevezettek/polarsheep
http://www.talentometer.hu/nevezettek/spacesheep

 

Előzmény: adsr (4317)
kampókéz Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4319

a 2-es kép teljesen barátságos.. :)

 

Előzmény: adsr (4317)
MidiTom Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4318

Aszta!

11 év egy topic életében nem semmi!

Jó étvágyat a csemegékhez! Ki mihez hozzáfér... :)

Előzmény: adsr (4317)
adsr Creative Commons License 2011.03.17 0 0 4317

Szép napot Urak,

 

Kezdjük meg éves, virtuális topik-szülinapi partinkat.

Esetünkben ez a 11-ik.


Szokás szerint ma mindenki szépen bekapcsolja, még az esetleg elfekvőben levő, sarokban porosodó gépeit is.

 

Statisztikát most nem csináltam, ellenben csatolok desszert-lehetőségeket.

Mindenki válasszon/falatozzon kedve szerint:)

 

Italt hozzon más:)

 

Syngular

 

Tepi Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4316

Sziasztok, eladnám az MC 808-asomat, fent van a vaterán, http://www.vatera.hu/roland_mc_808_groovebox_1443490596.html remélem érdekel valakit. Kikáltási ár 130e, 150 a villámár. Szerintetek ez jó ár érte? Adok vele egy 1GB-os kártyát, és nagyon-nagyon keveset használtam.

adsr Creative Commons License 2011.02.22 0 0 4315

Csak meg kell nézni a manualban.

 

Error6:  Megtelt a user memória. Töröld, ami nem szükséges.

 

Törölj saját patterneket. Ha később szükséged van azokra, akkor törlés előtt dump-olj külső sequencerrel, hogy később vissza tudd tölteni.

Előzmény: bala83 (4314)
bala83 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 4314

Sziasztok!

 

Kis segítségre lenne szükségem: MC 303-asom eddig tökéletesen üzemelt, azonban most Live Recording módban dob egy Err 6-ot. Próbáltam ki/be kapcsolgatni, várni stb. de semmi.  Egész pontosan benyomom a REC gombot, majd a PLAY-t és Err 6. Ez mi lehet? Eddig kifogástalanul üzemelt. Minden segítséget köszönök.

justin cognito Creative Commons License 2011.02.10 0 0 4313

koszi a valaszt 

 

megneztem a sematikus abrat es  tenyleg  .....   nem gond lenyeg hogy akkor egeszseges a kicsike 

 

 

 

 

Előzmény: MidiTom (4312)
MidiTom Creative Commons License 2011.02.10 0 0 4312

Ha megnézed a kapcsolási rajzot, akkor látod, hogy a kimenet egy kapcsolós (leválasztós) 3,5-es jack aljzat. Ha ebbe sztereó jack dugót dugsz, akkor természetesen csak a rákötött hangcucc bal oldala kap jelet.

Előzmény: justin cognito (4311)
justin cognito Creative Commons License 2011.02.10 0 0 4311

sziasztok!

 

 

talan valaki tud nekem segiteni ?

 

szuletesnapomra kaptam ajandekba egy gakken sx 150-es  analog szintit 

amit nekem kellett osszerakni , nem annyira bonyolult nem kell forrasztani semmit  , kovettem a leirasban lepesenkent mit kell csinalni ,  mulkodik is  viszont  osszekotottem egy egyszeru pc hangszoroval es csak akkor vettem eszre hogy csak a bal oldalon szol ...   nem tudom ez normalis e  szoval hogy gyarilag ilyen vagy pedig valami hiba van 

 

ha esetleg valakinek van ezzel a tipussal kapcsolatban tapasztalata   es legalabb azt megtudnam masnal szol e mindket oldal  ?

 

elore is koszonom    ( bocs hogy nincs ekezet)

 

 

minden jot 

OsCaR Creative Commons License 2011.01.18 0 0 4310

"Tehát, ha szerezek pl egy olyan Edirol cuccot és azt rákötöm a PC hangkarira (EMU0404), az Edirol-ra meg 3 gépet, akkor mind a háromhoz lesz 16 független sáv, amit az EMU és a Cubase is értelmezni tud majd?"

 

Nem a hangkártyára kell kötni a midiinterface-t, hanem direkt USB-n a számítógépre. Úgy képzeld el, mit az 1ki/1be interface-ed (gondolom az is USB-s), csak ez több ilyen egybeépítve, és így is csak egy USB portot köt le a gépeden. Ahány ki/bemenetes az interface, annyi új MIDI ki/bemenet lesz látható és választható a programokban. A hangkártyától teljesen függetlenül működik.

 

Előzmény: adsr (4308)
adsr Creative Commons License 2011.01.18 0 0 4309

Sikerült megoldanom 99%-ban.

Ha a Tritonra kötöm a "nomame" USB/MIDI interface-t, akkor az a kör tökéletesen működik, EMU-ról meg a másik, amin A JV2080 van 1-14 csatornáig performance módban, a 15-ik a Waldorf Q sima patch módban, a 16-ik meg az R3 (ami alapból sem multitimbrális).

 

Az az 1% nem megoldott dolog annyi, hogy vmiért nem tudom Cubase-ben váltani a JV2080 hangjait a megfelelő sávokhoz. Végül is nem probléma, mert magán a JV-n is ki tudom választani, úgyis el kell menteni Performance-ba a végső hangset-et.

 

Összegezve van 2x16 MIDI sávom, amin 4 hangszer szépen tud szólni. Remek:)

adsr Creative Commons License 2011.01.18 0 0 4308

Köszi az infokat. Pár hónapja írtam, hogy leálltam a zenírással, mert csak élőben zenekarozom, de JV miatt rámjött újra, hogy hátha tudok ZENÉT is írni, nem csak táncolható témákat.

(Épp egy kottázó progit kezdtem próbálgatni.)

Amíg vason rögzítettem zenét, addig max 4 hangszert használtam (gépenként 1-4 hangszín), így láncba kötve tökéletes volt, de Cubase-en és összetettebb zenék esetén kell a 3x16 független MIDI sáv minimum.

 

Ezekhez a MIDI interface-ekhez totál hülye vagyok. Tehát, ha szerezek pl egy olyan Edirol cuccot és azt rákötöm a PC hangkarira (EMU0404), az Edirol-ra meg 3 gépet, akkor mind a háromhoz lesz 16 független sáv, amit az EMU és a Cubase is értelmezni tud majd?

 

OS-el nem lenne gond, mert máig XP-t használok.

OsCaR Creative Commons License 2011.01.18 0 0 4307

Jó helyre került az a Vocal board, megnyugodtam. Nálam kiszorult szegény az anyagépből...

 

Amúgy meg csak magamat tudom idézni: Soha nincs készen a cucc: vagy a rack-hely kevés, vagy a mixeren a szabad csatorna, vagy a MIDIinterfész! ;)

Előzmény: adsr (4305)
OsCaR Creative Commons License 2011.01.18 0 0 4306

Elkelne nálad egy több ki/bemenetes midiinterface ennyi holmihoz. Nem is értem igazán hogyan tudod őket használni így...

Amelyik vasakat multi-timbrál módban használod (JV/Triton, HWsequencer de akár a VA-k is) azoknak mindenképp illő egy-egy dedikált midi ki/bemenet, főleg, ha van hozzájuk szgépes editor.

Kezdetnek megfelelne talán egy 3/3 portos edirol/cakewalk UM-3... (ujan 21-23 környéke, használtan 12-ért is láttam, de igencsak ritkán hirdetik), később ha kell, ez bővíthető 9/9-ig még 2 ugyanilyen egységgel. Előlapról kapcsolható thru mód minden portra, ha szgép nélkül is használnád.

Ha mindjárt biztosra akarsz menni, akkor Edirol UM-550 v. 880 (sajnos már csak használtban, igen ritkán), ezeket MIDI patchbay-ként is lehet használni offline (pl. koncert). Vagy ismét csak használtban emagic amt8, steinberg MIDEX-ek, bár ezek drivet helyzetének nem árt utána járni az újabb OS-ekhez.

MOTU-k is jók lehetnek, de nincs tapasztalatom, előtte informálódj. Régebben voltak vele gondok PC-s környezeteben, de mára talán megoldódtak ...

Az M-Audio Midisport-ok is jók, de nem olyan rugalmasan használhatók szerintem.

Mondjuk driverek terén az Edirolt semmi sem übereli, még e régebbi UM-ekhez is kiadtak friss drivereket a legújabb OS-ekhez is.

Az ESI-vel nincs tapasztalatom, külföldi review-ek pl. nem dícsérik agyon...

 

Előzmény: adsr (4305)
adsr Creative Commons License 2011.01.17 0 0 4305

Sikerült beszerezni a három kívánt kártyát a JV2080-ba. Nagyon jók, maxi meg vagyok elégedve (még így 2011ben is, pedig nem mai csillió MB-os minták).

Remek kis helyet találtam neki a stúdióban.

 

Újra felraktam a Cubase-t, de most meg MIDI csatorna hiánnyal és működési problémákkal küszködöm. Kellene egy MIDI elosztó, meg többször 16 MIDI sávot adó kütyü féleség, mert 16sáv nem elég. 16sáv kellene csak a Roland-nak.

 

Az EMU0404 mellett van egy másik alap USB-MIDI interface-em, de vmiért akad a rendszer, egyszer szól, egyszer nem, egyszer vezérel, egyszer nem, ráadásul a Tritont is úgy elnémítja vmiért, hogy csak ki/bekapcs után hajlandó újra hangot kiadni magából. Emiatt most ezen részről áll a dolog. Addig is Tritonba rögzítem az ötleteket, az elképzelt nagyobb volumenű dologhoz (nagyzenekar+kórus+ambient+keleti hangzásvilág keverék zene), ha a végén egyáltalán képes leszek vmi épkézláb, ilyenféle minőségi produktumot létrehozni.

Hiába tanultam 15év hegedűt és játszottam 9évet szimfonikusban, sajnos zeneszerzést sosem tanultam és az összhangzattan tanulmányok sem voltak mélyrehatóak a konziban hangszeres szak mellett.

Vangelis sem tanulta, ha jól tudom, de ő zseni, én meg nem:)

 

 

Ugyanakkor a Waldorf Q-t kezdem (újra) megszeretni, lehet nem adom el, csak az XTk-t meg utána majd az RM1x-et.

 

 

 

MidiTom Creative Commons License 2011.01.04 0 0 4304

Örülök, hogy összejött a mutatvány .)

 

Előzmény: poiuyt172 (4303)
poiuyt172 Creative Commons License 2011.01.04 0 0 4303

Sziasztok!

 

Teljes siker! Reggel bekapcsoltam kb. 10 óra kikapcs. után és működött, Kikapcs, el dolgozni, haza megint 10 óra után bekapcs, minden hang a helyén! Gondolom ez már nem a kondik műve (remélem).

Nagyon köszönöm a sok segítséget, ez nélkületek, Oscar, MidiTom nem ment volna! :-))

poiuyt172 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 4302

Kimértem az általad említett módszerrel és helyes a polaritás, jól tettem vissza a gombelemet. Plusz vettem, és ki is cseréltem a henger alakú memória akkut, most még bekapcsolt állapotban töltöm pár órát, 10h körül kikapcs, és kiderül mi lesz reggel! Megtartja -é vagy sem a hangokat...

Előzmény: MidiTom (4301)
MidiTom Creative Commons License 2011.01.03 0 0 4301

Az elég gáz, ha fordítva is bele lehet tenni. A legtöbb esetben mondjuk van egy védődióda, de láttam már olyan megoldást régebbi hangszerekben, ahol kispórolták. Tehát nem szerencsés fordítva betenni. Kivett elem esetén egy "csipogós" multiméterrel meg lehet nézni, hogy a digitális test fóliájához képest melyik érintkező van 0 ohmon, az lesz a negatív csatlakozó. (Mérés előtt a két értintkezőt kb. 1 percig célszerű rövidrezárni egy csipesszel vagy csavarhúzóval, mert tutira van rajta egy kondenzátor, aztán feltöltött állapotban csipog akkor minden :)

 

Előzmény: poiuyt172 (4300)
poiuyt172 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 4300

Na most reggelre megint mindent elfelejtett. A gombelemnek olyan tartója van, hogy fordítva is be lehet tenni, ha kipróbálnám megfordítva nem okozhatok vele valami végzetes hibát?

Előzmény: MidiTom (4299)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!