A kávé, kávéfőzők és -darálók tudománya és művészete.
Szeretettel várunk kérdéseiddel és véleményeddel, de előbb nézz szét a www.kavekorzo.hu weboldalon, ahol már sok elméleti és gyakorlati tudnivalót összefoglaltunk.
Azt értem, hogy valaki ennyiért javítaná, de mi baja?
Ezek a kávégépek azért nem
Saját magam tettem rendbe egy E61-es gépet, szintén saját kezűleg építettem át egy Baby Primot rézbojleresre, az a véleményem, hogy nem atomtechnika.
A silvia sem tűnik annak.
Nem vagyok ugyan képben az alkatrész árakkal, de azt tudom, hogy a konstrukció miatt lényegében minden érdemben (nem lesz rosszabb, mint eleve volt) javítható benne.
Ettől rendre elszáll az agyam, amikor hallom: ez jó erős kávé... (mármint az íze szerint)
Egy ideig próbáltam magyarázni, hogy attól nem erős, hogy keserű... de már feladtam. A meggyőződés olyan tulajdon, hogy a tények luxusa legtöbbször nem zavarja meg.
sziasztok, előszőris köszönöm a korábbi segítséget a fórumon, sajnos a V5 2018-as rancilio silviám gazdasági totálkáros.
szeretném tőletek megkérdezni, hogy 300 ezer forint környékén (vagy az alatt), érdemes e a Silvián kívűl bármi mást nézni új karos kávégépnek otthoni használatra? Gaggia Classicom volt korábban, ebbe az irányba nem mennék, ezen kívűl pedig nem olyan széles a választék.
Esetleg Sencor, Lelit? van valakinek esetleg javaslata? nagyon köszönöm előre is a tanácsokat!
Azt hiszem a koffeintartalmat nehéz az ízből megállapítani, ha egyáltalán lehet. Amit sokan "erős" kávénak hívnak, annak nem sok köze lehet a koffeintartalomhoz. Az sokszor inkább csak keserű...
Igen, sőt az egyiket le is lehet akár dugózni és akkor nem átfolyós lesz.
Amivel nekem eddig dolgom volt, az ilyen, ha leveszed a visszafolyó csonkos kupakot, kitekered a furatolt állító anyát, akkor a rugó és a szeleptányér kivehető, azokon kívül nincs ott semmi a szelepházban.
Köszönöm! Azon gondolkodom, hogy ha a pumpa és a rajta lévő könyök is marad a helyén, akkor a könyökre mehetne egy ilyen idom a belső menetes végével, a külső menetes végére egy tefloncső szorítógyűrűvel a kazánba, a harmadik csonkra pedig egy olyan opv, amit te linkeltél be. Mindenesetre köszönöm az ötleteket!
A pumpa áthelyezésére én is gondoltam, akkor például rá lehetne tenni egy ilyet, az OPV túlsó oldalára egy könyök, abból egy tefloncső a kazánba, és már kész is!:-) Meglátjuk, az első ilyen projektem lenne.
Szia! Köszönöm a gyors választ! Ezzel a típussal az a baj, hogy az olaszpresszo.hu szerint a szerkezet oldalán lévő csonk vezet a pumpához, és ha annál fogva ültetem rá a könyökre, akkor túl hosszú a másik két irányba. Talán ha a bojler felé menő csonkot is egy könyökkel toldanám meg, és abból egy tefloncsövet a bojlerhez vezetni... Hát, nem tudom. A visszamenő ág is nagyon hosszú.
Abban a kérdésben szeretnék segítséget kapni, hogy a csatolt képen látható gépházba hogyan lehetne (ha lehet) elhelyezni egy OPV-t? Több helyen olvastam arról, hogy a pumpa és a bojler közé, pontosabban a pumpa végébe lehet becsavarni az OPV megfelelő csonkját, de szerintem itt annyira közel van a pumpa vége a házhoz, hogy oda nemigen fér be semmi, ami nagyobb annál a könyöknél, ami már ott van. Egyébként ez egy korai Isomac Napolissima belseje, amiben elvileg lenne OPV, de ebben éppen nincs. A gyári megoldás úgy néz ki, hogy egy T-alakú OPV van becsavarva a bojlerbe, de olyat elérhető távolságban (értsd: közelebb, mint Oregon) nem találtam. Ötlet, tanács, hogy milyen OPV-t és hogyan lehetne elhelyezni? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv: Frigyes
kb 3 hónapja kaptam szét, amikor PID-et cseréltem és szivattyút is.
Egyébként azt hiszem, sejtem, mi a gond.
A kávé. Egy ideje a hiperekben is megjelent "Costa coffeet" ittuk, figyelve a dátumára. Ezzel eleinte nem is volt semmi gond, de úgy tűnik, mintha romlott volna a minősége vagy belenyúltam egymás után két kiló nem sikerült pörkölésbe nem tudom.
Attól tartok, a gyengébb kávé toleranciája már kicsi volt az eltérésekkel szemben.
Tegnap vettem egy adag jobb kávét és még csak 3 duplát toltam át a gépen, de mindegyik rendben volt.
Vagy beletenni egy nyomás szabályozó tágulásit? Nem tudom, az utóbbinak van-e egyáltalán a gyakorlatban is észlelhető szerepe? Elvileg értem, hogy kisimítja a nyomást, de van-e ennek tényleges szerepe?
Néha gyorsan, néha lassan folyik le, mintha kevésbé lenne testes, cremás az eredmény, de a lényeg, hogy kevésbé toleráns a különbségekre a gép működése.
La san marco gépeknél (95-ösben biztos ) van puffertartály, szerintem jó.
Néha gyorsan .... : szerintem őrlés és mennyiség probléma.
Az utóbbi időben valahogy több csapolást rontok és nem nagyon tudom, miért.
Pár hónapja kicsit ráncba szedtem a Primo modello-t, mert már vagy 6 éve ment folyamatosan. Eldurrant a sestos pid, szét kellett szedni, vízkőmentesítés után beletettem egy EX4 -es pumpát. Az OPV 1,5m rézcső előtt van, mármint a pumpához lehető legközelebb.
Kb 8,5 bar-ra belőve a nyomás, de azon gondolkodom, hogy milyen viszonyban lehet a vakszűrős nyomásmérős kar a valódi kávépogácsán kialakulóval?
Úgy nem tudom mérni a valós nyomást, kb úgy néz ki a kép, hogy szép lassan épül fel (a vakszűrőnél), kb 6 bar-is szép simán kúszik fel a mutató, majd ott megérkezik a vibrációs rezgés, pár másodperc után meg beáll, mint a szög, gondolom ekkorra lesz full tele a vakszűrő.
Ráadásul mintha finomabbra kellene őrölnöm ahhoz, hogy (bár ez ok, hogy kvfüggő is), hogy ne legyen túl gyors a lefolyás.
(Én nem méregetek grammra, erre nincs türelmem meg időm se.)
Talán emelnem kellene az OPV-n a nyomást?
Vagy beletenni egy nyomás szabályozó tágulásit? Nem tudom, az utóbbinak van-e egyáltalán a gyakorlatban is észlelhető szerepe? Elvileg értem, hogy kisimítja a nyomást, de van-e ennek tényleges szerepe?
Néha gyorsan, néha lassan folyik le, mintha kevésbé lenne testes, cremás az eredmény, de a lényeg, hogy kevésbé toleráns a különbségekre a gép működése.
Egy régi Baby Primo Modellon tapasztaltam ilyent. Eredeti kar van rajta.
Mostmár kb 6 éve használom, ez a "kar le akar tekeredni" állapot akkor jön el, ha a kartömítés "megöregszik" és a rugalmasságából veszít.
Nálam nemcsak a tömítés vastagsága volt a kérdés. Vannak a fényes, lekerekített szélű tömítések, ezek mindig gyorsan elhagyták magukat és volt egy olyan, aminek a peremei nem voltak lekerekítve, inkább sötétszürkés volt, mint fekete és nem fényes. Alighanem úgy szerepelt, mint "gyári" tömítés, de ez volt a legcsúnyább és legolcsóbb. Ellenben sokkal puhább anyagból volt. Ezt az utóbbit most nem látom pl az expolygonnál
Ez volt az, amit nem szeretek, a fényes, lekerekített.