Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4544
Nem tudom hol írtam, hogy szerintem véletlenül kerültek ezek a képek a borítóra, de tényleg hagyjuk :) Amúgy a fórum ilyen dolgok megvitatására is jó, (szerencsére) nem kötelező egyetérteni :)
Előzmény: altos (4542)
altos Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4543
Az én "pont ezek" duplázásom viszont véletlenül került a szövegembe...:-)
Előzmény: altos (4542)
altos Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4542
Nem is az volt az alapkérdés, hogy hogyan lehet ilyen képeket csinálni, hanem hogy miért pont ezek kerültek pont ezek a borítóra. Szerinted véletlenül, szerintem meg nem. Itt tényleg le is állhatunk a vitával, tényleg nem vezet sehova, és a zene az valóban sokkal fontosabb.
Előzmény: Törölt nick (4541)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4541

Zajosnak nevezik a fotósok azokat a fotókat, amelyeket kedvezőtlen fényhatások között készítenek (amikor nincs elég fény és az ISO-t (fényérzékenységet) magasra állítják). Zajos, vagyis szemcsés. Semmi speciális szűrő nem kell hozzá :) A bemozdult és beégett képek (ld. Pete és H képe) pedig rosszak. A szűrők és effektek használata akkor indokolt, ha ezzel kihangsúlyoznak egy adott mondanivalót... ebben az esetben sajnos nem érzem, hogy ilyen szándék lenne a rosszul sikerült képek mögött.

De szerintem álljunk le a témával, csak hangot adtam annak, hogy nekem mi és miért nem tetszik. Attól még mindenki másnak tetszhet :)

A lemez (első hallásra) remekül szól... a "less" mögött komoly megszólalás és "more" cucc van :) Kicsit olyannak érzem, mint a régebbi "fan club" és "christmas" CD-ket... mint ötlet, sokkal nem több azoknál, bár kétségtelenül több munka van benne...

Előzmény: altos (4540)
altos Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4540
Nem vagyok se fotós, se grafikus, és a lemez sincs a birtokomban (az igazi eredetiben lenne megnézni a borítót), de szerintem a "zaj" sem véletlenül rosszul sikerült képek kiválasztásával keletkezett, hanem vagy speciális szűrővel, vagy utólag digitális effektekkel eltorzítva csinálták a képeket. Hogy ez most jó koncepció vagy sem azon lehet vitatkozni, de az nyilvánvaló hogy tudatosan választották ezt a megoldást. Hogy kinek miket mondanak ezek a képek, az meg már egy megint másik kérdés, ezt neked kéne a legjobban tudnod, hiszen a zenében sincs ez sokkal másként.
Előzmény: Törölt nick (4538)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4539
ja, és természetesen semmi gond nincs vele, ha nektek tetszik :)
Előzmény: Törölt nick (4536)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4538

Vicces is volt előző hozzászólásod, mert nyilván nem véletlenül kerül valami CD borítóra... :) csak azért gáz, ha ez a koncepció (amit altos szerint nyilván nem ér fel az agyam :P), akkor - ha valóban következetesek - akkor a lemezt is egy 60-as évekbeli szar szalagos magnóval rögzítik, mert ugye a kevesebb a több....

Értem én a koncepciót, de a "kevés" és az "igénytelen" nem szinonímák. Pár egyszerűen és igényesen elkészített fekete-fehér kép ("in action") is "kevés" lenne de azért mert pl. igényesen (ld. zajmentesen és élesen, ízléses kivágásban stb) van elkészítve, még tökéletesen illeszkedne a címhez, a lemezhez és a (számomra nyilvánvalóan érthetetlen :P) koncepcióhoz.

De altos, javíts ki ha tévedek... :)

Előzmény: Törölt nick (4536)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4537

... aha ...

Előzmény: altos (4535)
altos Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4535
...vagy csak nem érted a koncepciót...
Előzmény: Törölt nick (4534)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4534
Ha így van, akkor még szomorúbb, mert ez nem egyszerű munka, hanem igénytelen... nézd meg H fotóját... ezek olyan kategóriájú turista fotók, amiket azonnal törölsz a kirándulás után, mondván, hogy nincs emlék-értéke. Ha szándékosan ilyen, az még nagyobb gáz.
Előzmény: Törölt nick (4533)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4532

http://www.noblepr.co.uk/Press_Releases/earmusic/images/marillion/Marillion_LessIsMore_Cover_Hires.jpg

nem tudom mit mondjak, a borító szerintem úgy szar ahogy van... életlen, zajos fotók, tiszta amatőr munka. Less is more, ez eddig oké, de nem ez az igénytelenség... mert ez így (a borítóra gondolva) "Less is bore..."

Remélem a zene jobb lesz :)

kirky Creative Commons License 2009.10.08 0 0 4531
teljesen felesleges ez az új kiadvány. Semmi extra.
Zolcsi Baba Creative Commons License 2009.10.07 0 0 4530
Szenzációs az új lemez - első hallga után. :9)
Igaz a lemez címe is. ;9)
yester Creative Commons License 2009.10.07 0 0 4529
kayleigh Creative Commons License 2009.10.05 0 0 4527
Nekem is megjött egy nap (!) alatt. Még csak belehallgatni volt időm, holnap lesz az igazi ismerkedés napja.
Előzmény: Törölt nick (4526)
kayleigh Creative Commons License 2009.09.18 0 0 4524
Úgy döntöttem, a Marbles után újból veszek Marillion CD-t.
Előzmény: sziti (4523)
sziti Creative Commons License 2009.09.17 0 0 4523
kirky Creative Commons License 2009.07.29 0 0 4512
inkább pihenjenek kicsit.
TMBoy Creative Commons License 2009.07.28 0 0 4510
Na erre (is) kíváncsi vagyok. Bár nem mintha az uccsó lemezeket szétszólózta volna Steve:)
Előzmény: sziti (4509)
sziti Creative Commons License 2009.07.28 0 0 4509
KeyConcept Creative Commons License 2009.07.27 0 0 4508

Az ilyen névtelen bandákat mint a gazpacho vagy a the reasoning csak mi ismerjük. Még a marillion topic sem egy pörgős hely, úgyhogy jobb ha itt beszéljük ki. Nem annyira Offtopic ez.

S ha már itt tartunk, mostanában bukkantam a Kerekes Band-re.

Azonnal leszartam mind a két bokámat és azóta is pelenkában járok!

Nézzétek:

http://www.youtube.com/watch?v=ppOtl7Ev7sE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=7ZTRd3y2dDo&feature=relatedű

http://www.youtube.com/watch?v=CY_VIdW9ebE&feature=related

Előzmény: jobbhorog (4507)
jobbhorog Creative Commons License 2009.07.09 0 0 4507

Ezzel kapcsolatban csak annyit, hogy tényleg zseniális album és emellett könnyed és jól fogyasztható.

Indítottam is egy Gazpacho-topicot, de hamar befulladt...

Gazpacho
Előzmény: Törölt nick (4502)
kayleigh Creative Commons License 2009.07.09 0 0 4506

Nem készül erre véletlenül valaki rajtam kívül?

És az akusztikus Marillion turnéra? Hogy miért nem tudnak ezzel a programmal közelebb jönni?

kayleigh Creative Commons License 2009.07.09 0 0 4505
kayleigh Creative Commons License 2009.05.15 0 0 4504
Markov Creative Commons License 2009.05.10 0 0 4503
A tavalyi Loreley-fesztiválos Fish-koncert óta nem hallgattam a Clutching At Strawst, valahogy akkor azt hittem: mivel élőben nem sütöttek úgy a dalok, biztos bennem is hiba van, már nem élvezem annyira ezt a Marillion-korszakot.
Erre pénteken egyedül autózva megint átjárt az a régóta várt érzés a lemezt hallgatva: ez egy hihetetlen jó anyag, nekem a legkedvesebb a Fish-érából, bizony megelőzve a Misplaced Childhood-ot! Igaz, nincs olyan (a műfajhoz képest) "gigasláger", mint a Kayleigh - de összességében kiegyensúlyozottabb, jobbnál jobb dalok halmaza gyengébb pillanatok nélkül. Azért azt az élményt, amikor a Sugar Mice-ban Rothery szólójánál ki kellett kapcsolnom az auto klímáját, mert úgy beleborzongtam, kevés zene tudja előidézni...
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.26 0 0 4502

http://progrock.blog.hu/2009/04/26/p1087066 Vmilyen szinten összefügg topikkal...

kayleigh Creative Commons License 2009.04.08 0 0 4501

"én egy másik King Crimsont szerettem. De az már nem koncertezik.Ennyi."

Dehogynem. Csak úgy hívják őket, hogy 21st Century Schizoid Band. Illetve az utóbbi két évben mégsem, de hátha még... Én megnézném őket a Millenárison.

A KC-t ott én ugyan végigbírtam, de erőlködnöm kellett.

Előzmény: KeyConcept (4499)
sziti Creative Commons License 2009.04.08 0 0 4500

The Reasoning Marillion-kedvelőknek tényleg ajánlott.

Azt a bizonyos KC-bulit ma is nagybetűs KONCERTKÉNT idézem fel bármikor, bárhol. (Egyébként hozzáférhető.) Dehát mindnyájan mások vagyunk.

Előzmény: KeyConcept (4499)
KeyConcept Creative Commons License 2009.04.08 0 0 4499

Sziasztok!

Talán még senki sem hívta fel itt a figyelmet a The Reasoning -ra. Fish és a Marillion előtt is rendszeresen játszanak.

Hát gyorsan megszereztem az első Awakening és a mostani Dark Angel című albumot.

Bejött. Nagyon.

Itt lehet kóstolgatni:

http://www.myspace.com/thereasoninguk

Jobbulást mindenkinek!

Más.

Hogy az előbbi diskurzusba belepofázzak. Imádtam a King Crimsont. Nyilván csapágyasra hajtottam annó a bakelites lemezjátszómat és később a modernebb CD lejátszót az Islands, In the Court of the Crimson King, Lizard, In the wake of Posseidon, Starless című lemezeket.

Aztán néhány éve eljött a nagy pillanat, hogy a Nagy Játszókat meghallgassam élőben a Millenárison. A koncert felénél elmentem sörözni. Aztán a ráadást már a büfében sem bírtam, leléptem. A feleségem nem hitte el, hogy az évek óta várva várt koncertről egyszerűen csak eloldalogtam.

Később értettem meg, hogy én egy másik King Crimsont szerettem. De az már nem koncertezik. Ennyi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!