Keresés

Részletes keresés

Ilhilla Creative Commons License 2024.03.11 -5 0 72662

Valóban már az útburkolati jeleket festik és kész a kereszteződés jelzőlámpás irányítása. A téli időjárásra hivatkozva leálltak és áprilisra ígérték az átadást, ehhez képest jól állunk. 

 

Szerintem az átalakítással jobb lesz a közlekedés, a Jósika felől kihajtók lámpával védve tudnak kikanyarodni. 

Előzmény: tibra (72661)
tibra Creative Commons License 2024.03.11 0 4 72661

most jöttem arról, újra van lámpa. a zebra lefestve - modern város, csak várni kell rá

Előzmény: csíkos-háTTú (72644)
furtimel Creative Commons License 2024.03.11 -3 4 72660

Szokatlan egyéni meglátást, túldimenzionált írást olvastunk tőled.

Átjön a sok sérelem és a meg nem értés, és ami fontos nem mindegy ki mikor és milyen környezetben szocializálódott.

Előzmény: csíkos-háTTú (72646)
vizontok Creative Commons License 2024.03.11 -9 8 72659

Pedig micsoda atyafiakat köszönhetünk Erdélynek!

Szomorú, hogy csak ezeket ismered és írtad le a nevüket.

 

évek óta zajló, határon túli magyarság felesleges ajnározásából.

Ők évek óta az autonómiáért küzdenek. Akaratuk ellenére lettek kirekesztve.

 

És én nem kapok semmit attól az államtól, amit én tartok fent.

Erős kijelentés és hamis, mert rajtad kívül  4 millió 724 ezer munkavállaló van és fizet adót. Így összesem ennyi ember tartja fent az államot.

 

Miközben idahaza az én gyerekeimnek nem jut:

Másnak is van gyereke, taníttatják iskoláztatják, mert fontos számukra.

 

Ha beteg vagyok, akkor a várólisták alatt szenvedjek, vagy inkább dögöljek is meg, ne vigyem a nyavajámmal csődbe az egészségügyet.

Mi is várunk ha betegek vagyunk.

 

A hozzászólásod egy hőbörgős, populista szöveg, Kádár korszakot juttatja eszembe.

Előzmény: csíkos-háTTú (72646)
ájzéjá Creative Commons License 2024.03.11 -3 1 72658

Ja meg van mire gondol Tiborcsik. 
Januárban volt, de azt csatának barokkos túlzás nevezni. Viszont érdekes, hogy ez tényleg mennyire nincs benne a köztudatban. 
Még a helyiben sem. 

Előzmény: furtimel (72657)
furtimel Creative Commons License 2024.03.11 -1 2 72657

Szerintem februárban volt.

Előzmény: Tiborcsik (72653)
ájzéjá Creative Commons License 2024.03.11 -2 0 72656

Melyik a januári? 

Előzmény: Tiborcsik (72653)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.03.11 -4 1 72655

Mindegy. Bámilyen jelentős, magyar emlékről.

Előzmény: Tiborcsik (72653)
Dermice Creative Commons License 2024.03.11 -1 2 72654

Mikor jövök a Bajcsy felől  és lehetőségem volt mert éppen pirosat mutatott a lámpa, mindig beengedtem a Jósikáról balra forduló autókat.

Teszem ezt azért is, mert olyan helyen lakom, hogy segíteni kell a másiknak, mert különben nem tudna kifordulni.

 

Előzmény: csíkos-háTTú (72650)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.03.11 0 3 72653

Melyikről kérlek? A januáriról, vagy a márciusiról?

Előzmény: csíkos-háTTú (72649)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.03.11 0 3 72652

Igen, így teljes a történet, én csak a rendőr által elmondottakat idéztem, erről nem beszélt, (vagy belealudtam a közvettésbe).

Előzmény: csíkos-háTTú (72650)
Enzo Creative Commons License 2024.03.11 0 2 72651

Köszönöm, ez érthető.

Tehát lámpa volt, még ha nem is olyan, mint kellene, most meg a félbe maradt fejlesztés eredményeként nincs. :-)

Előzmény: csíkos-háTTú (72650)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.03.11 -4 2 72650

Csak azért ide válaszokol, hogy a lánc megmaradjon.

 

Az eredeti jelzőlámpa egy "nyomkodós" lámpa volt, csak a zebrát fedezte. Ez azért volt gond, mert a Jósika utca felől van egy utcatorkolat a körútra. Ha pirosra váltott a lámpa a kürúton, akkor, aki a Jósikáról balra szeretett volna kihajtani a körútra, azt vagy jóindulatúan benegedték, vagy beszorult, vagy ott állt tehetetlenül. Nagyon sok szülő hordja-viszi a gyekrkőcét óvodába, bölcsödébe a Jósika utcába. Elég szép dugók tudtak kialakulni.

Erre volt a megoldás, hogy akkor a körút - Jósika utca torkolatát is bevonják ebbe a jelzőlámpás megoldásba. Csak nem nagyon tudják befejezni. Elkezdték nagy dirrel és durral, azóta meg csak várunk, várunk, várunk...

Szolnoki lakásunk a Jósika utcában van, tudom, miről beszélek.

Előzmény: Enzo (72647)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.03.11 -4 3 72649

Mhhh...

Marosvásárhelyen megemlékeznek mondjuk a Szolnoki csatáról?

Előzmény: tibra (72648)
tibra Creative Commons License 2024.03.11 0 3 72648

Nos a székely szabadság napja kérdésben pár éve volt egy európai népi kezdeményezés ebben a kérdésben, amit itt olvasok:

https://maszol.ro/belfold/Szekely-Szabadsag-Napja-Marosvasarhelyen-kozfelkialtassal-erositettek-meg-az-autonomiaigenyt 

Nem jutott sehová a gonosz Brüsszelben / Strassburgban

Ezt a projektet viszont én pártolom, de attól nem lesz meg, hogy az ,,anyaországban" megemlékezünk róla.

Előzmény: csíkos-háTTú (72646)
Enzo Creative Commons License 2024.03.11 0 2 72647

Mióta az eszemet tudom, ott volt lámpa. Azt kéne érthetően elmagyarázni, hogy miért emlékszem rosszul. :-)

Előzmény: Tiborcsik (72643)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.03.11 -7 6 72646

Pedig micsoda atyafiakat köszönhetünk Erdélynek!

- Szőcs Gézát, aki annyira művelt volt, hogy a Ferihegyi repteret Liszt Ferencről nevezteti el, pedig az egyetemes repülés története hemzseg hazánk fiaitól!

- Demeter Szilárd, Nemzeti Múzeum új igazgatója, aki maga nyilatkozott arról, hogy miket nem csinált. és csinál.

- Vagy Kónya Endre barátunkat, aki hazánk egyik igaztalanul elítélt erkölcsi támasza.

Tovább is van, mondjam még?

 

Remélem átjött a szarkazmus...

 

Röviden szólva: nekem elegem van ebből az évek óta zajló, határon túli magyarság felesleges ajnározásából. Én itt vagyok, a határon belül. Meg rajtam kívül még sokmillióan. Én itt dolgozom, itt adózok, itt költöm el a jövedelmemet. És én nem kapok semmit attól az államtól, amit én tartok fent. Nem úgy, mint a romániai állítólag "magyarok", akik 100.000Ft-nak megfelelő lejt kaptak a gyerekek iskolakezdéséhez, amit a Román ATM-kből díjmentesen vehettek fel. És még más sokmilliárd adóforint, ami Románia, Szlováki, Szerbia, Ukrajna GDP-jét növelte. Miközben idahaza az én gyerekeimnek nem jut:

- rendes iskolában, rendes tanár, rendes oktatás,

- nem jut olyan tankönyv, ami nem hemzseg helyesírási, és stilisztikai hibáktól.

Ha beteg vagyok, akkor a várólisták alatt szenvedjek, vagy inkább dögöljek is meg, ne vigyem a nyavajámmal csődbe az egészségügyet.

 

Most páran legyintenek, hogy ez demagógia. Rossz hírem van: nem az. Csak nyitott szemmel kell járni az országban, ez sajnos a valóság.

 

Előzmény: Zarándi (72645)
Zarándi Creative Commons License 2024.03.11 -2 3 72645

Székely szabadság napja: koszorúzással emlékeztek Szolnokon

Koszorúzással, székely hagyományokat idéző műsorral, szívhez szóló beszédekkel idézték fel Szolnokon az 1854. március 10-én, Marosvásárhelyen történtek, mely mára az összetartozás jelképévé vált.

Székely hagyományőrző műsorral színesítve emlékeztek meg vasárnap délután a székely szabadság napjáról Szolnokon, a Szentháromság téren megtartott rendezvényen.

csíkos-háTTú Creative Commons License 2024.03.11 -3 1 72644

Van lámpa, sárgán villog.

A kosz megy csak gyűlik a lezárt területeken, meg a rendes aszfaltozás is hibádzik még.

Ezt már régen be kellett volna fejezni.

Előzmény: Tiborcsik (72643)
Tiborcsik Creative Commons License 2024.03.10 0 3 72643

A közgyűlésen egy rendőr érthetően elmagyarázta, hogy négysávos úttesten tilos zebrát üzemeltetni lámpa nélkül, ezért amíg a lámpát nem tudják beüzemelni, kényszerűségből vezették be a kétsávos szűkítést

Előzmény: tibra (72641)
bevallalo Creative Commons License 2024.03.10 -2 1 72642

Hasnyálmirigyráknál, sajnos az a probléma, hogy mire tüneteket produkál, akkorra már áttétek is vannak, a beteg IV. stádiumban van. Olyankor a páciens, sokszor, inoperábilis... Túlélési esély 5-10%. Nekem a szomszédom 48 évesen 2 hónap alatt ment el...

Előzmény: Whallacki (72639)
tibra Creative Commons License 2024.03.10 0 2 72641

A Szalay szorost a Nagy Imrén szép fehér festéssel látták el, ugyan középre a zebracsikokra nem jutott, de előrelépés ez az elmúlt hónapokhoz képest.

nagyvárosi anzix Creative Commons License 2024.03.10 -1 2 72640

Szent István Egészségházba járok különböző vizsgálatokra. A laborért is inkább fizetek.

Nagyon zavaró számomra mikor telefonálok és egy hölgy felveszi a telefont és megmondja mennyi időre kell várnom, ezt hónapokban kell érteni.

A fenti helyen max. 1 hetet kell várni, de fizetni kell érte.

 

Előzmény: Whallacki (72639)
Whallacki Creative Commons License 2024.03.09 -4 1 72639

Egy családtagot, aki amatőr szinten versenyzett (kerékpár), sosem ivott, nem volt káros szenvedélye, egy agresszív hasnyálmirigy-rák két hónap alatt kinyírt. Ahhoz képest fél év, netán még több elképesztően hosszú idő. Elkeserítő ez.

Előzmény: Mutual Friend (72636)
Whallacki Creative Commons License 2024.03.09 -3 1 72638

Bosszantó dolog a fluktuáció. Egy jó HR-es team és a megfelelő munkáltatói hozzáállás sokat javíthat ezen.

Előzmény: Mutual Friend (72637)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.03.09 -4 1 72637

 Egyszer sok évvel ezelőtt egy friss hussal utaztam 1 kocsiban es maga mesélte hogy csak pár évre tervez itt. A cég beiratja ugy is CISCO tanfolyamokra,nyelvtanfolyamokra majd kitanulja, kigyakorolja mert van hozzá elég HW és huss a cégtől máshova vagy egyenesen külföldre. Tehát nem kp. hogy a fiatal beválik, maradni fog, lehet rá épiteni. 

 

Igen érdekes kerdés a kor, tudás,tapasztalat, nyelvtudás combo. Szerintem sokszor nem megjósolható hogy mit akar egy cég a hirdetésben. 

 

 

Előzmény: Whallacki (72631)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.03.09 -4 1 72636

Félév alatt simán elpatkol csak annyira nem veszélyezteti ...

Előzmény: Portusi (72635)
Portusi Creative Commons License 2024.03.09 0 1 72635

https://szol24.hu/2024/03/09/a-szolnoki-korhazban-fel-ev-a-varakozas-hasi-ultrahangra/

 

A szolnoki kórházban fél év (!) a várakozás hasi ultrahangra

 

A kórház szerint az átmeneti nehézség nem veszélyezteti a betegeket.

Ha viszont ez az orvoshiány miatt van (amire nagy az esély), akkor nehéz elképzelni, hogy például nyáron vagy ősszel már 2-3 hét után időpontot kaphatunk erre az ellátásra.

A közegészségügy óriási bajban.

És már régen nem csak Szolnokról szól a probléma, de itt még inkább kicsúcsosodik.

Több mint fél évet kell várni a szolnoki kórházban hasi ultrahang vizsgálatra – derült ki az RTL Híradóból.

Whallacki Creative Commons License 2024.03.09 -3 1 72634

Az orosz tanultam a legtöbb ideig. Egy épkézláb mondatot nem tudnék alkotni.

Németet tanultam középiskolában. A helyzet ugyanaz, mint az orosszal. Itt nem élek meg belőle. Mondjuk a svájci német amúgy is külön tudomány. Néhány mondat már rám ragadt, de ez egy külön dimenzió.

 

Angolt magamtól tanultam. Amikor ide jöttem, elég volt annyi, hogy nem volt nyelvi nehézség az elbeszélgetésen. A diplomámat lemásolták, betették a személyi anyagomba, de szerintem el sem olvasták. Ha egy OKJ-s szakácsbizonyítványt adtam volna oda, valószínűleg ugyanúgy felvettek volna. Itt szerencsére a gyakorlati tudásra kíváncsiak. Vezérléstechnikával foglalkozom jelenleg, a gépészeti problémákkal bíbelődöm. A villanymérnökök meg kitalálják hozzá a többit, hogy aztán egy működő valami legyen belőle. Ha valamit nem értek, lefordítja a szoftver. Semmivel sem lassabb, mintha én fordítanám le. A kommunikáció szintjén meg nincs gond. Ennél több ide nem is kell.

 

Igen, a mostani fiatal korosztály a digitális világ okán elsajátít valamennyi nyelvtudást, akkor is, ha nem akarja. De ezzel még nem biztos, hogy a kenyerét fogja keresni. Továbbra is kitartok amellett, hogy számos szakmában felesleges elvárás az igazolt nyelvismeret.

Előzmény: DJ Szegecs (72632)
Zarándi Creative Commons License 2024.03.09 -1 2 72633

Amiről itt folyik az elmélkedés, az a fiataloknál nem is fordul elő.

Saját tapasztalat a gyermekeimnél, a továbbtanulásnál a középfokú angol megvan érettségi előtt.

Ez szerintem manapság természetes is.

Előzmény: DJ Szegecs (72632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!