Keresés

Részletes keresés

pindiy Creative Commons License 1999.12.07 0 0 26
szalonna
Úgy jó a hogyan érted.
Előzmény: szalonna (22)
Antipol Creative Commons License 1999.12.07 0 0 25
off
O.K.
Még egyszer bocs!
on
Előzmény: szalonna (24)
szalonna Creative Commons License 1999.12.07 0 0 24
Igen Tanító Bácsi, de a pindiy kezdte. Mindig o a rossz, én jó voltam.. :-)

(Bocs az offolásért, pindiy, ha van idöd e-mailen homályosíts fel légy szíves)

Előzmény: Antipol (23)
Antipol Creative Commons License 1999.12.07 0 0 23
Bocsánat, hogy beleszólok,kedves szalonna, de amiről Te beszél, és amire gondolsz, az a relációk egy esete, úgy hivják, hogy ekvivalencia reláció. Mindazonáltal ennek sem a topichoz, sem a Semlyén nyilatkozathoz nincs köze.

Még egyszer bocs.

Előzmény: szalonna (22)
szalonna Creative Commons License 1999.12.07 0 0 22
pindiy,

Viszont akkor ha (a más mint b) és (b más mint a) akkor a más mint a?

Mert például mondjuk a = b, b = a esetén a = a igaz.

Vagy a ugyanannyiba kerül mint b
b ugyanannyiba kerül mint a
a ugyanannyiba kerül mint a

Tényleg elkeveredtem. A Semjén ügyben nem vagyok érdekelt egyébként.

szalonna

Előzmény: pindiy (19)
Antipol Creative Commons License 1999.12.07 0 0 21
Ne haragudj, de nem teljesen tudlak követni. Az ókorban persze, nem volt még kereszténység, se Európában, se a sztyeppéken. Az általam idézett gondolatmenet szerint viszont akkor kultúra sem lehetett, mert hiszen speaker szerint aki nem keresztény, annak nincs kultúrája. Én persze tudom azt is, hogy a mostani europai kultúrkör - és persze a magyar is - a kereszténységből, pontosabban a zsidó-keresztény kultúrkörből táplálkozik elsősorban, de nem csak abból. És azért az egy kicsit merész álltás, hogy aki ma nem keresztény az közömbös, és nincs kultúrája. A hit, a vallás, vagy annak tagadása része a kultúrának, de nem azonos vele. Na lehet, hogy egy kicsit hosszú voltam.
Előzmény: iudex (18)
pindiy Creative Commons License 1999.12.07 0 0 20
szalonna
Még ennyi.
a más a reláció a reflexivitás

De talán igy értelmesebb, ha megfordítom, mert ez a más a zavaró lehet.
Minden osztályozás definiál egy ekvivalencia relációt.
Semjén is definiált egyet, mert osztályozott, akkor meg annak az osztályozásnak az elöbbi tulajdonságai vannak.
Lévén, hogy a Semjén féle osztályozás diszjunkt volt.

Előzmény: pindiy (19)
pindiy Creative Commons License 1999.12.07 0 0 19
szalonna
Ha a más mint b és b más mint c akkor a más mint c
Ennyi.
Előzmény: szalonna (17)
iudex Creative Commons License 1999.12.07 0 0 18
Lehet, hogy nem egyforma az olvasoszemuvegunk, de ezt a kijelentest a magyarsag szemszogebol ertettem. Ami viszont europai ertelemben - es nem a steppei nepek kulturaja tekinteteben - igaz is. Nem?
Előzmény: Antipol (14)
szalonna Creative Commons License 1999.12.07 0 0 17
Megakadtam ezzel a tranzitivitással. Ha a "más mint" reláció tranzitív, akkor definició szerint fent kéne állni a tranzitivitási láncnak is, azaz

a "más mint" b, b "más mint" c, c "más mint" d, d "más mint" e, e "más mint" f

fennállása esetén igaznak kellene lenni, hogy

a "más mint" f.

Márpedig nyugodtan írhatjuk, hogy e "más mint" a, de akkor azt kapjuk, hogy a "más mint" a.

Hol itt a hiba?

Előzmény: pindiy (16)
pindiy Creative Commons License 1999.12.07 0 0 16
steVe
Semjén Zsolt úr csacsi mondata érdemel egy topicot?
Mert:
"Mi, keresztény magyarok, Szent István Magyarországa nem vagyunk másság, mi nem vagyunk szubkultúra, más lehet hozzánk képest más, de mihozzánk képest más"
a más egy ekvivalencia reláció, tehát a jelentéséből adodóan:
-reflexiv
-szimmetrikus
-tranzitiv
tulajdonságú.
Mert, ha egy részhalmazban soroljuk valamely halmaz azon elemit, amelyek egymással ekvivalencia relációban állnak, a halmaz egy osztályozását kapjuk.
És forditva, minden osztályozás egy ekvivalencia relációt határoz meg.
A kigyó fejétől a farkáig 10 m, akkor csak a vurstliba igaz, hogy a farkától a fejéig 15 m.
Előzmény: steVe (-)
Trebitsch Creative Commons License 1999.12.07 0 0 15
Pásztörperc kartács,

mondtam már, hogy te egy rém vagy? A vallással kapcsolatos álláspontomat úgy szoktam leírni, hogy Isten léte vagy nemléte a rendelkezésünkre álló ismeretanyagból nem dönthető el.
Vesd össze a tiéddel... :)

Előzmény: Pásztörperc (10)
Antipol Creative Commons License 1999.12.07 0 0 14
És hun volt akkor még kultúra?

(Legalábbis speaker gondolatmenete szerint.)

Előzmény: iudex (13)
iudex Creative Commons License 1999.12.07 0 0 13
Na ne csinald a feszultseget, lecci... Hun volt akkor meg keresztenyseg?
Előzmény: Antipol (12)
Antipol Creative Commons License 1999.12.07 0 0 12
Értem: keresztény = kultúra; nem keresztény = nem kultúra.

Szegény ókori görögök, szegény Hellász! (például)

Előzmény: speaker (4)
sas1 Creative Commons License 1999.12.07 0 0 11
1994-ben én is röhögtem az MDF félelmein, de aztán azon a májusi éjszakán csak néztem sokkosan és szégyeltem, hogy magyar vagyok. Soha többé nem szeretném érezni azt az érzést, ezért nagyon fenntartásokkal kritizálom a polgári kormányt. Nem tudnak annyira sz@rok lenni, hogy visszasirjam a szocikat akárki is van a hátukon!
Előzmény: Antipol (8)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.12.07 0 0 10
Kedves speaker!

Nem vagyok vallásos.

Ha abból a definicióból indulok ki, hogy "Isten mindenható", meglehetősen 1*ű belátni, hogy Isten léte vagy nem léte számunkra — akik ugyebár nem vagyunk mindenhatók — elvileg nem bizonyítható. Tehát ateista (istentagadó) sem vagyok. Ha ezek után a "közömbös" katagóriába kívánsz sorolni, és tagadod, hogy világnézetem lenne: nosza! Lelked rajta...

Előzmény: speaker (4)
Sumir Creative Commons License 1999.12.07 0 0 9
MorpheuS! Te roppant műveletlen vagy HITileg! :) Hát tudd meg tőlem: a v a l l á s o s s á g számukra bűnösebb dolog a primer ateizmusnál! Aki vallásos, annak tuti a Pokol, szóval "hitben élőnek" kell lenni, azt úgy mondják! Na, akár el is mehetnék hitesnek! Hátha faithful beprotekcióz a Sándornál ezért a kis tanitásért! :)
Előzmény: MorpheuS (5)
Antipol Creative Commons License 1999.12.07 0 0 8
"minden, ami ezt a kormánykoalíciót gyengíti, és ennek a kormánykoalíciónak árt, életveszélyes, a tuzzel való játék, mert senkinek ne legyen illúziója: ha az Orbán-kormány bukik vagy ennek a koalíciónak bármelyik pártja megroppan, nem harmadik erô jön, hanem a szocik, hátukon az SZDSZ-szel"

Ez nekem nagyon ismerős. Csak utoljára valamikor 1994.-ben hallottam hasonlót. Valami olyat, hogy ha nem az MDF győz, akkor jön a kommunista diktatúra, vége a jogállamnak, megbukik a rendszerváltás, jaj lesz neked nép, stb.

Mitől gondolja valaki, hogy ha a választókat rémísztgeti, akkor rá fognak szavazni?

Előzmény: steVe (-)
Medieval Creative Commons License 1999.12.07 0 0 7
A közömbösek azok seggfejek, akiknek nincs elképzelésük a világ keletkezéséről, az azt mozgató erőkről, az emberi lét céljáról és a többiről. Vagy: a közömbösek olyan személyek, akik világnézetüket nem akarják elhelyezni a vallásos - ateista tengelyen, hanem egyéni elképzeléseik szerint esetleg síkban (térben?)gondolkodnak. Ez persze nem kultúra, mármint világnézeti szempontból.
Előzmény: speaker (4)
sas1 Creative Commons License 1999.12.07 0 0 6
Kedves Mások!
Félnetek nem kell, igaz ugyan, hogy Magyarország az magyar ország, de a magyarok toleránsak, befogadók ellentétben veletek.
Sajnos Semjénnek abban is igaza van, hogy M.o-n két politikai garnitúra van, és a tisztességes magyar embereknek a mostani a jobban megfelelő.
MorpheuS Creative Commons License 1999.12.07 0 0 5
Én azt hittem a HIT-esek vallásosak, meg keresztények.
Előzmény: faithful (3)
speaker Creative Commons License 1999.12.07 0 0 4
Magyarországon kb 40% vallja magát kereszténynek, ebből 15-20% gyakorolja is, amit vall. A többi nem vallja magát ateistának, legfeljebb közömbösnek. A közömbös nem képvisel kulturát, világnézeti szempontból (mint a fák vagy a kövek sem.)
Akkor most ki tartozik a szubkultúrához?
faithful Creative Commons License 1999.12.07 0 0 3
Én más vagyok. Ha Semjén úr a feje tetejére áll, akkor is.
Előzmény: steVe (-)
steVe Creative Commons License 1999.12.07 0 0 2
Kösz, közben már én is rájöttem... :-)))
Előzmény: F.B. I. doktor (1)
F.B. I. doktor Creative Commons License 1999.12.07 0 0 1
Kedves steVe,

Itt folyik már a vita róla:

Államegyházat vagy egyházi államot?(2)

Tisztelettel,
mint fent

Előzmény: steVe (-)
steVe Creative Commons License 1999.12.07 0 0 topiknyitó
A Népszavában megjelent "Van-e, lesz-e keresztény Magyarország? - Semjén Zsolt helyettes államtitkár gondolatai a másságról" c. cikkből egy részlet:

- Mi, keresztény magyarok, Szent István Magyarországa nem vagyunk másság, mi nem vagyunk szubkultúra, más lehet hozzánk képest más, de mihozzánk képest más - fogalmazott Semjén Zsolt, a kultusztárca egyházi ügyekért felelôs helyettes államtitkára. - Ahhoz, hogy ezekbôl a gondolatokból valóság legyen, ahhoz meg kell nyerni a következô választást - tette hozzá. Úgy vélte, "minden, ami ezt a kormánykoalíciót gyengíti, és ennek a kormánykoalíciónak árt, életveszélyes, a tuzzel való játék, mert senkinek ne legyen illúziója: ha az Orbán-kormány bukik vagy ennek a koalíciónak bármelyik pártja megroppan, nem harmadik erô jön, hanem a szocik, hátukon az SZDSZ-szel".
(kiemelés tőlem)

Véleményem szerint Semjén úrnak meglehetősen egyediek az elképzelései a másságról, és a vélemény szabadságáról. Úgy tűnik, nézete szerint ő, és a hozzá hasonló un. "keresztény" (történelmi) magyarok jelentik az etalont, akikhez képest mindenki csak legjobb esetben is maximum csak "más" tud lenni, és az is persze csak "Őhozzájuk" képest.

Szavaiból az is egyértelmű, hogy mindenki, aki nem kormánypárti és keresztény (történelmi), az a "más", akitől óvakodni kell (főként, ha esetleg MSZP-s vagy SZDSZ-es - jujuj! Ez már "szubkultúra").

A fentiek szerint ez azt jelenti, hogy a jelenlegi közvélemény kutatások szerint az ország túlnyomó része "más", és "szubkultúra".

Én a magam részéről örülök, hogy "más" lehetek. Ezt fontosnak tartottam leírni, de ha van vélemény, írjatok. ;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!