Keresés

Részletes keresés

SzaboZE Creative Commons License 2016.07.21 0 0 39364

És mi az indok? Emberi élet van veszélyben a matricát nem fizetőktől???

Előzmény: alibabusic (39362)
V.Gy. Creative Commons License 2016.07.21 0 0 39363

De, sajnos van kamera mindenfelé rajta.

 

Igen, ma mentem el alatta, néztem, tényleg négy irányt néznek.

Előzmény: Törölt nick (39361)
alibabusic Creative Commons License 2016.07.21 0 0 39362

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/matol_kekfennyel_jarhatnak_az_ellenorok.618136.html

 

Ha már kék fényük lesz,akkor akár üldözhetik a matrica nélkül közlekedőket,vagy akár a gyorshajtókat is !

Melyik lesz a következő cég,aki kék lámpát kap? Kukások?

Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39361

De, sajnos van kamera mindenfelé rajta.

 

Közben megtaláltam a teljes rendszer pontos specifikációját.

 

 

Ráadásul lézerre hangolt ösztönös gondolkodással, amikor végre megláttam az oszlopot -illetve felfogtam mi az- (végig a látóteremben volt a távolban, amig gyorsítottam) már csak elvettem, hogy "ugyis rég megmért". Satuzni kellett volna, 0késedelemmel, azonnal.

 

És nem a sebmérőt lesegetni(az a követlező képi emlékem az oszlop képe után), hogy bravó, ez legalább egy 100%-os csekk lesz, hurrá.

Ez egy kib. drága lecke volt.

 

Nem tudom mi van, ha nem fizet az ember prompt? Gondolom van 8 vagy 15 nap..

Elkezdik köztartozásként azonnal behajtani, és onnantol kár is a csekket befizetni, mert már 20féle költséggel több, vagy hogy van ez?

 

 

Előzmény: V.Gy. (39360)
V.Gy. Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39360

Ezek mondjuk radarosak, ami fura, mert 20éve nincs csak lézer... tudja valaki hogyan mérnek, milyen messzire "lát" a radarjuk?

 

Itt próbálták ezt számolgatni: Tudod mennyire lát el a fix traffipax? Ennyire!

 

Motorossal mit kezd (nem, sajnos nem motorral voltam, dolgoztam), van egy vázon elég viszaverő felület a radarnak? A rendszámmal mi van, hátrafelé néző kamera veszi fel áthaladás után a motor rendszámát, -ha tudja-?

 

Jól emlékszem, hogy az akasztófákon nincs - a menetirány/sáv szerint értve - hátulról figyelő kamera? Tényleg, akkor mi van a motorosokkal?

Előzmény: Törölt nick (39359)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39359

Köszi mindenkinek! Remélem igy lesz....belegyorsítottam a védába, mikor tudom ,hogy ott van. Agyi rövidzárlat :(

 

Ezek mondjuk radarosak, ami fura, mert 20éve nincs csak lézer... tudja valaki hogyan mérnek, milyen messzire "lát" a radarjuk?

 

Motorossal mit kezd (nem, sajnos nem motorral voltam, dolgoztam), van egy vázon elég viszaverő felület a radarnak? A rendszámmal mi van, hátrafelé néző kamera veszi fel áthaladás után a motor rendszámát, -ha tudja-?

 

Előzmény: Teo papa (39357)
Teo papa Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39358

No

 

Az objektív határ fölött nincs szabálysértés (100 alatt 15+, 100 fölött 20+). Olyankor csak csekk van.

Objektív határ alatt nem küldenek ki semmit a védás méréseknél tudomásom szerint.

 

Teo >

Előzmény: Törölt nick (39355)
Teo papa Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39357

Halihó

 

Azt mondják, hogy az öv figyelés nem automatikus.

Nekünk volt (céges) sebességtúllépés, teljesen jól látszott, hogy az utas nincs becsatolva, de arról nem írtak semmit.

 

Teo >

Előzmény: Törölt nick (39353)
alibabusic Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39356

Ha nem állítottak meg -ezek szerint nem! - akkor nem jön semmi, csak a csekk!

Nincs büntipont,nincs jogsi elvétel,nem kérdezik ki vezetett.

Az autó tulajdonosának vagy üzembentartójának (ha van) megy a csekk - ennyi!

Ezt következmények nélkül meg lehet ismételni,akár naponta, ha bírja a pénztárcád...:)

Előzmény: Törölt nick (39355)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39355

Újra, mert úgylátszik nem fogalmaztam világosan.

Nem az "aggaszt", hogy kerüljem el a fizetést, nyomtam neki, rábasztam, ebbe már beletörődtem..egy havi fizetésem oda.

 

A kérdés, 100% feletti tullépésre jön-e kis papírka, kinek jár a "büntetőpont"... aztán ha bevallja, akkor nem holmi pontok, akkor inkább szabálysértési határozat, úgyanúgy bírság  ÉS jogsija IS ugrik.

 

Hallottam már ilyet, egyedi mérésnél, sőt... az érdekel, a védára vajon tudják (akarják-e) ezt csinálni, van-e valakinek nagy túllépéses fix telepítésű védás tapasztalata.

 

 

 

 

Előzmény: Veszpremi (39354)
Veszpremi Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39354

Mivel objektív felelősség alá eső túllépéseket büntetnek (eddig legalábbis), így nincs apelláta, perkálás van (nem nézik, ki vezette).

Előzmény: Törölt nick (39353)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.20 0 0 39353

Kedves topiktársak, nem tudja valaki, küldenek BP-n az új véda szutykokhoz tudakozódványt ki vezetett, vagy megelégszenek a vastag zsetonnal?

Ha küldenek, meg lehet próbálni 57-es utast...?

 

Vagy veszélyes, mert a HD felvételen látszik ki volt...

Övet nézik vajon a felvételen, ha már úgyis "ügy" van?

 

 

 

 

 

 

 

Veszpremi Creative Commons License 2016.06.17 0 0 39352

Én eddig azt gondoltam, az útépítéseken nem mérnek. Megtört a jég, mindennél jobban kell nekik a lenyúlható lóvé: Szfvár és Csór között az új körgyűrű beágazásában mértek a héten, 50es a tábla. Rohadjanak meg!

Z19DTH Creative Commons License 2016.06.13 0 0 39351

Szerintem az idézett KM rendelet csupán arra vonatkozik, hogy az útkezelő nem helyezhet ki táblát nehezen látható helyre (pl. valaminek a takarása mögé).

 

Ha egy többsávos úton közlekedő autós hivatkozhat arra, hogy az idézett rendelet követelményei szerint az út jobb oldalán megfelelően kihelyezett tábla az ő sávjából a forgalomtól nem kellőképpen könnyen észlelhető, akkor minden gyorshajtásért megbírságolt autós is (bármilyen úton is haladt) hivatkozhat arra, hogy éppen előzött, amikor elhaladt a sebességkorlátozó tábla mellett, amit nem látott az éppen előzött járműtől. Ez azért érdekes lenne. :-)

 

Mellesleg az M1-M7 felújított kivezető szakaszán lévő sebességkorlátozó táblákat a Budaörsi út és a Nagyszőlős u. találkozásától kifelé csak a jobb oldalra helyezték ki, a 70-es és az 50-es táblákat egyaránt.

Előzmény: SzaboZE (39350)
SzaboZE Creative Commons License 2016.06.12 0 0 39350

Semmi nem írja konkrétan elő, hanem abból következik, hogy van egy 20/1984. (XII.21.) KM rendelet, amely így rendelkezik: "11. § (1) A közúti jelzéseket a KRESZ és a vonatkozó szabványok rendelkezéseinek megfelelően úgy kell elhelyezni, hogy azok a járművezetők és gyalogosok, akikre a jelzés vonatkozik, bármely napszakban, kellő távolságból észlelhessék, és azokból - helyismeret hiányában is - a forgalmi rendet félreérthetetlenül felismerhessék."

 

Ez alapján egy 3-4 sávos úton legbelső sávon közlekedő autós hivatkozhat arra, hogy a tábla az ő sávján nem kellőképpen könnyen észlelhető, főleg forgalmas útszakaszon, ahol mondjuk 2 teherautó is mehet egymás mellett a külső sávokon. Pont ezért szokás kihelyezni bal oldalon is a táblákat többsávos úton. De mint mondtam, az összes többi korlátozó tábla így van kihelyezve azon a szakaszon.

Előzmény: Z19DTH (39348)
Veszpremi Creative Commons License 2016.06.10 0 0 39349

Meglátjuk, én is legalább 70-el jöttem kifelé. Ott álltak keresztben, nekem gyanús volt, hogy mértek, majd meglátjuk, kérdés a rálátásuk is. Fura egy hely, t.i. ugye nem csak a 3 sávon jön a kuncsaft, hanem jobbról is érkezhet, akinek ugye eleve 50-es korlátozása van, meg a kúttól kijövőnek is 50-es, mert még belterület (a faluvége-tábla a 100-as megengedőnél van).

Előzmény: Z19DTH (39347)
Z19DTH Creative Commons License 2016.06.10 0 0 39348

Miért kell jelezni a sebességkorlátozást a belső sávon? Mi írja azt elő?

 

Arra szerintem soha nem hivatkozhatsz, hogy valamit nem láttál a forgalomtól.

 

Azt meg tényleg ne feszegessük, hogy minek van értelme.

Előzmény: SzaboZE (39346)
Z19DTH Creative Commons License 2016.06.10 0 0 39347

A parkolóból? Nincs az nagyon távol a pályától? Kilát onnan a kütyü a bokroktól és a korláttól megfelelő szögben a pályára?

 

Ki fog derülni hamarosan, mert kedden úgy öt körül jártam arra, és mindazok alapján amit leírtál, fenn vagyok az esélyesek listáján. Hozzáteszem, itt mindig figyelem a kutak környékét, de én nem láttam őket. Anno nagyon régen, még a radarok idején azt csinálták, hogy beálltak a 100-as táblán túlra, és mérték a 100-as tábla tövét, merthogy ott még 70. Szerintem is 50 ott a korlátozás, és most is ugyanezt teszik mint régen, a 70-es táblánál mérik az 50-et, párszáz méterrel az akaszófa előtt. Szép. Ja, és bogarásztam a policeponthu-t, de nem találtam a tervezett mérések között sehol.

Előzmény: Veszpremi (39345)
SzaboZE Creative Commons License 2016.06.10 0 0 39346

70 a megengedett a 3 sávon, nem sok értelme van egy 50-es korlátozásnak a kút előtt. Ha 50 lenne a megengedett, akkor azt a belső sávon is jelezni kell, mint ahogy azt minden esetben meg is teszik a 60-as, 70-es és 100-as korlátozásnál is azon a szakaszon. Így hivatkozhatsz arra, hogy a 3 sáv miatt a külső sávon elhelyezett tábla nem látszódott a forgalomtól. Az 50-es a lehajtó forgalomnak van kitéve, hogy a Budaörs felé haladó sávban ne 70-nel zúzzanak tovább.

Előzmény: Veszpremi (39338)
Veszpremi Creative Commons License 2016.06.09 0 0 39345
Előzmény: Z19DTH (39343)
v111 Creative Commons License 2016.06.09 0 0 39344

Próbálkozni lehet, nálam mindenesetre nem szoktak sikerrel járni. :)

Előzmény: szg307 (39342)
Z19DTH Creative Commons License 2016.06.09 0 0 39343

Mikor láttad őket ott mérni? Autóból lőttek, vagy kitették a vízipókot a korlát mellé?

Előzmény: Veszpremi (39338)
szg307 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39342

Már ha kölcsönadhatod. Általában nem.

Mindegy, a lényeg az, hogy kirívó esetben bepróbálkoznak a sofőr kilétét megállapítani. Nem akarok már több ötletet adni.

Előzmény: v111 (39341)
v111 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39341

Miféle útnyilvántartást?

A céges autómat is kölcsönadhatom bármely családtagomnak, akár csak papíron is, aminek nincsen nyoma, rajtam nehezen találna a rendőrség fogást ezek alapján.

Előzmény: szg307 (39336)
v111 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39340

Akkor nagyon ráérhet a rendőrség, ha van erre nyomozója, az "ügyfél" meg majd elhajtja nagyon helyesen az Sztv. 60. §-sal. :))

Előzmény: szg307 (39331)
Teo papa Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39339

Ok

 

Nekünk is volt régebben egy ügyünk, amikor behívták a cégvezetőt. Útnyilvántartást nem kötelező vezetni, ergo mondta nekik, hogy miért nem állították meg, akkor tudnánk ki volt :o))

Mellesleg tényleg nem tudtuk, mert a képen nem lehetett felismerni, és egy hónap távlatából egy kulcsos autónál ki a tök tudja, hogy ki merre ment? =:-O

 

Teo >

Előzmény: szg307 (39336)
Veszpremi Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39338

Mikor a Budaörsin mész kifelé m1m7-re, az új részre érsz, jobbra elmegy a Budaörsi (ott jobboldalon kint van egy 50-es), az M1M7 meg baloldalon 3 sávval tovább. Ezen az utóbbi 3 sávon szerintetek mi a megengedett sebesség? Szerintem 50. T.i. odébb, mikor bejönnek a jobboldali sávok is, a benzinkútnál a közeg méricskél mostanság a bokornál állva. a legtöbben ott úgy mennek, mintha 70 lenne, ami ugye a Budaörsi belső szakaszán megengedett (de ott az az 50es, ami igencsak jobbra kiesik a látótérből).

alibabusic Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39337

Németországon kívül mondj még 1 országot Európában,ahol ha elkapnak vkit. 200-al nem büntetik meg,csak megcirógatják a buksiját?

Pedig ott is igen sokan becsületes munkával keresték meg a sportkocsijuk árát!

Előzmény: Törölt nick (39332)
szg307 Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39336

A nyomozót nem küldheted csak úgy el. Magánszemélynél nyilván a család tagjai nem tesznek vallomást egymásra. Az általam ismert esetben azonban bekérte az útnyilvántartást a cégtől, és megvolt a száguldozós kolléga. Szépen el is jártak vele szemben.

Előzmény: Teo papa (39334)
Teo papa Creative Commons License 2016.06.08 0 0 39335

Khmm ..

 

Egyfelől az a ritkább, aki tényleg becsületesen sokszorosan leadózva kereste meg a zsét, amin vett autóval egy 200-zal :o

Másfelől meg 15 éve se vonatoztak az emberek 200-zal a belső sávban =:-O

Harmadrészt pedig valóban sok olyan hely van, ahol biztonság szempontjából nyugodtan lehet(ne) menni 200-zal, csak a kollektív szabályok nem teszik lehetővé :-( Ettől még egyáltalán nem tartom bűnözőknek azokat, akik így mennek. Azokat sokkal inkább, akik a "nemzeti bábszínházban" lopják a pénzünket :-(

 

Teo >

Előzmény: Törölt nick (39332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!