Keresés

Részletes keresés

snowman Creative Commons License 2010.10.21 0 0 19027
Ja, és akkor ezennel az idei síszezont az első igazi havakra való tekintettel öncélúan megnyitom. :o))))
Előzmény: snowman (19026)
snowman Creative Commons License 2010.10.21 0 0 19026
Itt-ott már havazgat! :o)
krilin Creative Commons License 2010.10.20 0 0 19025
"A képek között felülről a harmadik."

mármint a konyháról készült kép felülről a harmadik
Előzmény: krilin (19024)
krilin Creative Commons License 2010.10.20 0 0 19024
Szia!

Kétszer is voltunk ilyen parasztházban. Az egyik alkalommal Ziller völgy bejáratánál lévő Bruckerberg településen, ami Bruck am Ziller felett fekszik. Sajnos a szállás neve már nincs meg, de nem is ajánlanám mert kicsit messze van a 3 nagyobb síközponttól.

A másik alkalommal már csak négy főre kellett szállás, így találtunk közelebbit is, nagyon jó távolságra a síközpontoktól, Zellberg-en. Ez az:
http://www.traum-ferienwohnungen.de/3665.htm
Kb 5 percre van a főúttól autóval, szóval nem vészes. Gyönyörű panoráma, nagyon hangulatos szobák, konyha is van. A képek között felülről a harmadik.

Én egyébként akkoriban vagy a tiscover.com - ot vagy a http://www.zillertal.at/de/winter/suchen-buchen/unterkunftverzeichnis/zimmer/ -t használtam szálláskeresésre, már nem emlékszem pontosan melyiket.

Ha nem akarsz keresgélni, esetleg meg lehet próbálni küldeni egy emailt a Zillertal Tourismus GmbH-nak ( info@zillertal.at ), hogy szeretnél szállást, kifejezetten parasztházban ekkor és ekkor ennyi emberre.

Ilyenkor továbbítják az igényt a szállásadóknak akik vagy közvetlenül neked, vagy a Turisztikai hivatalnak jeleznek ha van szabad helyük. Ez a legkényelmesebb megoldás ha elég idő van az utazásig, mert csak várni kell az ajánlatokra, amik között nagy eséllyel lesz nektek megfelelő. Főleg egy ekkora völgyben, mint Zillertal. Nagyon sok szállás van.

Remélem ez segít.
Előzmény: asima (19023)
asima Creative Commons License 2010.10.20 0 0 19023

Kedves Krilin,

Tudsz nekem szállás ügyben segíteni a Zillertal régióban?

Mert erősen gondolkodunk síelés ügyben ebben a régióban pontosan a számos síelési lehetőség miatt. Jó lenne valamelyik nagy közelében találni egy jó kis parasztházat reggelis ellátással.

Tudsz nekem hasznos linkeket küldeni? Millió hála járna érte :)

köszi

Előzmény: krilin (18277)
asima Creative Commons License 2010.10.20 0 0 19022

sziasztok,

Talán már időszerű a kérdés és hátha tud valaki segíteni nekem.

Tud nekem valaki közép kategóriás szállást ajánlatni a Grossglockner régióban?

Kals vagy Matrei a nyerő? igazából csak kinéztem a síterepet és elég sok jót hallottam róla, de eddig csak nagyon drága szállásokat találtam. Legoptimálisabb valami panzió lenne.

 

Esetleg tudja valaki, hogy itt mennyire van élet mondjuk szilveszterkor, mert ez is számításba jöhet még mint időpont.

Köszi előre is a választ.

bopat Creative Commons License 2010.10.14 0 0 19021
Engem érdekelne, csak sajnos eléggé rosszul állok most anyagilag.
Ha nem adod el kb 2 hónap múlva érdekelne, ugyanis mi ide járunk síelni.
Előzmény: yogo03 (19020)
yogo03 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 19020
Sziasztok!

Van egy kedvezményes áron (600euro)eladó 1000 euro értékű voucherem Val Gardenaba,ami 2010 év végéig érvényes. Síbérlettől kezdve szállásig, bármire felhasználható! Ha valakit érdekel írjon a yogo@citromail.hu -ra és megbeszéljük a részleteket!



További szép napot!
AgentOrange Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19019
megoldottuk
Előzmény: AgentOrange (19017)
hoppaaa Creative Commons License 2010.09.23 0 0 19018
Nem tudtok olyan utazási irodát, ahol üdülési csekkel is lehet fizetni a síútért? Válasz inkább mélben kérem :)
AgentOrange Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19017
Akkor evezzünk vidámabb vizekre, útitársakat keresünk, két főt.
http://www.sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14115
snowman Creative Commons License 2010.09.15 0 0 19016
Jaj, de borzasztó volt végignézni a fényképeit.
Hiába a fiatalság, a sportos élet, ez a randa kór nem kegyelmez senkinek.
Az idén nagyon sok ismerősömet, és sok ismert embert vitt el közülünk. :o(

Nyugodjék békében!
Előzmény: BiaStrom (19014)
hoppaaa Creative Commons License 2010.09.13 0 0 19015
Előzmény: BiaStrom (19014)
BiaStrom Creative Commons License 2010.09.13 0 0 19014
Ermak Creative Commons License 2010.04.14 0 0 19013
Jót síeltünk Ausztriában, Waidring-Steinplattén. A helyet már említették a topikban, de keveset írtak róla. Nos, a következőket érdemes tudni:

 

Röviden:

Akinek megfelel 35 km, alapvetően kék és piros, családias pálya, az jól fogja magát érezni.

 

Bővebben:

 

Pálya:

Papíron 35 km, de a pályák többsége jó széles, érzésre ad annyit, mint Heiligenblut a maga 55 km-ével. A szépen ratrakolt pályák között meg van jó adag mélyhó is, akinek arra van igénye. A pályák 1300-1800 m között vannak, osztrák oldalon a völgybe nem lehet lecsúszni, csak kabinos felvonóval vagy (fizetős) úton lehet fölmenni. Az egész rendszer hóágyúzható, de a pályák között is bőven volt még hó (bár idén elég sokáig tartott a tél mindenhol).

 

A síbérlet egyébként vagy 170 km pályára érvényes (Schneewinkel), ebből St. Johann im Tirol és Fieberbrunn nevezhető komolynak.

 

Liftek:

Csupa ülőlift, ill. a német részen (Winklmoosalm, érvényes rá az osztrák bérlet, erősen világoskék pályák) nagyrészt húzós liftek. Húsvét előtti héten voltunk, szóval sokan voltak, de a faluból fölmenő gondolánál csúcsidőben sem volt 5 percnél több a várakozás, a frekventáltabb pályákon max. 1-2 perc, egyébként semennyi.

 

Szállás:

Mi egy Bauernhofot választottunk, 2 felnőtt + 3 gyerekre 75 €/éj reggelivel. A falu (Waidring) kicsi és csendes, az apres-ski/diszkó egyetlen intézményre korlátozódik (étterem van jópár). A környéken egyébként Waidring és St. Ulrich szép falvak, a többi nem igazán, szóval ilyen szempontból is jó választás volt.

 

Síoktatás:

Nagyon jó oktatókat fogtunk ki. Három éve Heiligenblutban az akkor 6 és 8 éves lányaimat 5 napig oktatták a libalegelőn, a feleségem pedig ott sem tanult meg síelni, sőt utálta. (Gimiben és egyetemen próbálkoztak vele a barátai, később én, sikertelenül, amibe egyetemen bejátszott egy esés/izomszakadás is.)

Itt a 11 éves lányom második nap a hegyen volt, a 9 éves és a feleségem harmadik nap, az 5 éves (aki még nem állt soha lécen) negyedik nap. Negyedik napon a kicsi kivételével mindegyik szépen lement a piros pályákon is.

 

A völgyben persze máshol már csak elvétve voltak hófoltok, de a lenti oktatópályát úgy megszórták hóval, hogy a nappali 10-15 fok ellenére használható volt.

 

Közönség:

Egyszer hallottam magyar, egyszer lengyel szót, egyszer angolt. A helybeliek mintha furcsállták is volna a magyar vendéget, de nem "kinézés"-jelleggel, hanem csak mert ritkán járnak ott magyarok.

BiaStrom Creative Commons License 2010.04.03 0 0 19012
árnyékgyuri Creative Commons License 2010.03.18 0 0 19011
Hétfőn donovalyban voltunk. Óriási volt. Szikrázó tuti hó, semmi tömeg, még délután is csak alig buckás pályák, napsütés, de minusz 1-4 fok. Szóval minden teljesen tökéletes volt. Mindez 16 EUR. Ráadásul én itt utoljára 6 vagy 8 éve voltam, amikor síelni kezdtem. Akkor nem tudtam lejönni a Nová Holán, csak bukdácsoltam. Most rendesen ütemesen lesíeltem. Tök jó volt átélni ezt a látványos fejlődést.
krilin Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19010
Úgy tűnt mintha két felnőtt lett volna velük, és nekik tartottak volna rögtönzött bemutatót. De lehet hogy csak simán maguk szórakoztatására élvezkedtek picit.

A többi Nivelco-s videót még tegnap megnéztem. A legjobban az a videó tetszett amikor a kislányt vezetitek bottal.
Egy ponton elesik és hason fekve elkezd jajongani, a kisfiú próbálja felemelni és megszólal 'Alig bírom!'. Az egy nagyon aranyos jelenet :)
Előzmény: BiaStrom (19009)
BiaStrom Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19009

Itt egy video, kapus edzésekről:

http://www.youtube.com/watch?v=HiCGR5JCiwY&NR=1

 

Nagyon hajlékonyak, ezért mélyre tudnak lemenni. Szerintem baromira nem a közönségnek síelnek. Egyszerűen mindig igy mennek, ezt tanulják hetente 4 alkalommal. Schihauptschule edzése a videón, edző: BÄR, Kőváry Enikő.

Előzmény: krilin (19005)
snowman Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19008
Ja, az emilem publikus, ott van az adataim között.
Előre is köszönöm.
Előzmény: snowman (19007)
snowman Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19007
Remélem az én kölköm is így fogja nyomni nemsokára!
Nagyon ügyesek a srácok, gondolom nem kevés áldozat van ebben.
Amúgy én most sajnos pont munkanélküli lettem, úgy hogy biztosan nem lesz már szezonzáró sízésünk az idén. :o(
OFF:
ha valakinek van valami munka-ötlete az kérem szóljon.
5 év egészségügy után 15 évet húztam le számtech (12 év) és GPS, PDA, PNA, sport, outdoor termékek (3 év) kereskedelmében, nagyjából minden munkafolyamatban (beszerzés, eladás, beárazás, bevételezés, szállítás, némi szerviz, és hasonlók).
Ismerek már jó néhány számlázó progit (Profit, Nagy Machinátor, Serpa), eléggé jól elboldogulok pár szoftver használatával (Winfos és alkalmazásai, némi Photoshop, XnView, Google és termékei, stb.), és valamennyire kommunikálok nyelveken is (angolul megértetem magam, oktattam is, német kicsit berozsdázott, de azért azzal is bírok még valamennyire, román meg még mindig anyanyelvi szinten megy.)
Ezen felül elég gyakran és szívesen írok mindenféle weblapokra (sport, zene, sízés, túrázás) különböző tartalmakat.
Bármi érdekel, ami kreatív, és kicsit mozgalmasabb (már túl sokat ültem napi 8-9 órát asztal mellett), intézkedéssel, ügyfelekkel kapcsolatos.
Jogsim van, és robogózni is imádok (motoros jogsim sajna még nincs).
A lényeg, hogy legyen egy fix alapbér, amit havonta a banknak adunk.
Ja, és mától ketyeg a 2 hét, ami alatt munkát kell találnom ahhoz, hogy ne menjünk át mínuszba.
ON

Előzmény: BiaStrom (19004)
krilin Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19006
egyébként versenyen kívül, civilben voltak a srácok. közönség alatt a pályán síelő többi embert értettem :)
Előzmény: krilin (19005)
krilin Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19005
Nagyon szépen mennek, jó nézni őket!

Hétvégén volt alkalmam testközelből megcsodálni náluk kicsit idősebb versenyző gyerekeket.
Pihiztem egy letörés tetején, és két osztrák fiú indult el mellettem a meredeken. Valami hihetetlen magabiztossággal karcolták az agresszív rövidlendületeket, látszólag végig élen vezetve a léceket. Egyértelműen bemutatóztak a közönségnek, oda tették magukat, élvezkedtek :) Egymást próbálták látványban felülmúlni.

Még eddig sosem volt szerencsém ilyen közelről szemtanúja lenni egy versenyző technikai tudásának. Még sokkolóbb amikor mindehhez még pofátlanul fiatalok is :)

Az ember hiába látja TV-ben a műlesiklás közvetítést, igazi képet azért élőben kap, ott látni igazán a különbséget a rekreációs és a verseny szint között.
Előzmény: BiaStrom (19004)
BiaStrom Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19004
Belinkelem ide a Nivelco SC, videóját, mert tényleg nagyon jól sikerült, érdemes megnézni:
http://www.youtube.com/watch?v=O3oF1fKBekk
Ermak Creative Commons License 2010.03.09 0 0 19003
Köszi!
Előzmény: Fishtax (19002)
Fishtax Creative Commons License 2010.03.09 0 0 19002

Ha jól tudom, Dachstein-en van sìfutópálya. De menj át a sìfutókhoz, ők biztos többet tudnak segìteni: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9006060

 

Sìterepek iránt érdeklődők olvashatnak egy beszámolót Lackenhof-ról a snowboardos topikban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=98389659&t=9027125

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=98394533&t=9027125

 

robi

Előzmény: Ermak (19001)
Ermak Creative Commons License 2010.03.09 0 0 19001

Na jó, de konkrétan hová???

Sípályákat találok akár 3000 méterig is, gleccserre nyáron is mehetek, de sífutópályát csak völgytalpon tudok, ami jellemzően 1000-1400 m, és sokkal hamarabb jön azt olvadás.

Van valami magaslati pálya, mondjuk 2000 m körüli platón???

Előzmény: snowman (19000)
snowman Creative Commons License 2010.03.06 0 0 19000
Szerintem igen.
Max. egy kicsit magasabbra kell menned.
Előzmény: Ermak (18999)
Ermak Creative Commons License 2010.03.05 0 0 18999
Szerintetek április elején még találok olyan síterepet, ahol még sífutni is lehet (Ausztria, Franciaország, esetleg Svájc)?
snowman Creative Commons License 2010.03.04 0 0 18998
Na, mi van?
Mindenki ezt nézi? :o)



Síélmények, valami?
Hétvégén havazás, mínuszok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!