Keresés

Részletes keresés

thomyka Creative Commons License 1999.11.01 0 0 156
Lehet, hogy minden ellenkező hireszteléssel szemben a Demokrata olvasói között is van annyi szürke állomány mint pl."ÉS" kiolvassa című támogatott újság úri közönségében. Ha beleolvastál volna az elmúlt 5 évben, akkor ilyen baromságokat nem írnál. Ahhoz, hogy ilyet állíthass tudni kellene azt, hogy mit is ír a hogy is hívják.
Előzmény: PuPu (40)
rezső Creative Commons License 1999.11.01 0 0 155
Bartók Béla.

(Ha szabad azt a szót leírnom, hogy Béla. Aki tudvalavőleg Trebitsch palotapincsije. Vagy tacskója. madár, madár.)

Előzmény: Black (143)
thomyka Creative Commons License 1999.11.01 0 0 154
Elárulom kedves "hitetle"n druszám, hogy remittendájuk nem igaen szokott maradni, mert általában elfogy a lap. Ugyanis sokán vásárolják, és mert nem támogatják ezért nem1 000 000 példányban nyomják mint népszabit.
Előzmény: HitetlenTamaska (24)
HAME Creative Commons License 1999.11.01 0 0 153
Kedves BBF!

Ez a százalékolás legalább annyira pitiáner, mint amikor egyes urak ma azt számolgatják, az MSZP-nek több szavazata volt mint a FIDESZ-nek. Ilyen a magyar választási rendszer. Csak az számít, kinek hány képviselője van.
Annyira kínos nekem, külföldinek, magyarázni, hogy nem ismeritek a saját választási rendszereteket.

Előzmény: BBF (148)
thomyka Creative Commons License 1999.11.01 0 0 152
Egyenlőre meg kell venni, de jővő év elején már elérheted a neten is az on-line változatot.
Előzmény: lujza (0)
HAME Creative Commons License 1999.11.01 0 0 151
Tecsak ne hagyogass itt nekem semmit/senkit.
Csak szépen maradj és szenvedj! (ez volt a humor)
Vagy rábeszélem Trebitschet, hogy instalájon neked valami vírust (ez most a humor magasfoka volt, a hasamat fogom)!
Szóval ezért vagy ennyire gátellenes!
Gondolhattam volna...
Előzmény: rezső (139)
mekklátja Creative Commons License 1999.11.01 0 0 150
Kedves BBF!

Elnézést, a válaszom technikai okok miatt kissé elhúzódott, így következő írásodat nem láttam előtte.

Ez így van - és most tekintsünk el a Te pontatlanságodtól, bár az valamivel nagyobb mértékű, mint az enyém volt...:-))

És persze ez még inkább így van Orbán esetében. Viszont mindennek semmi köze nincs ahhoz, amiről a beírásom szólt. Feltéve, persze, hogy nem úgy érted: egy újságírótól 44-45 százalékkal kapcsolatban nem, míg alig kevesebb mint 32,5 százalékkal kapcsolatban már elfogadható egy ilyen kijelentés.

Mint már említettem, én nem osztom ezt a véleményt.

Előzmény: BBF (148)
mekklátja Creative Commons License 1999.11.01 0 0 149
Kedves BBF!

Én ezt írtam: "...értsd: a '94-es választásokon részt vevők mintegy 44-45 százalékáról, pontosan nem emlékszem,..."

A te adataid szerint 11,52363-12,52363 százalékot tévedtem, ami - ha figyelembe vesszük a "pontosan nem emlékszem" kitételt - nem hiszem, hogy nagyzolásnak nevezhető.
:-))

Így van, rosszul emlékeztem, ezennel előbbi beírásom inkriminált részét - beismerve tévedésemet - az alábbiak szerint módosítom:

"Én a magam részéről azzal semmiképpen sem tudok egyetérteni, ha valaki nagy gőgösen a magyar társadalom "egy jelentős részéről" - értsd: a '94-es választásokon részt vevők mintegy 32,47637 százalékáról, pontosan nem emlékszem, de a '98-as választásokon részt vevők nagyobb részéről, mint amennyien a Fideszre szavaztak - nemes egyszerűséggel kijelenti, hogy "lelki értelemben vett szellemi nyomorék". Nem vagyok benne biztos, hogy Bencsiknek megvan az az erkölcsi és szellemi fölénye, hogy ezt megtehesse. De még ha meg is lenne..."

Így már, remélem, neked is megfelel, kedves BBF és érdemben is hozzá tudsz esetleg szólni a kérdéshez, ha akarsz...

Én a választáson részt vevők ilyen arányával szemben is elítélem a szóban forgó kijelentést.

Előzmény: BBF (145)
BBF Creative Commons License 1999.11.01 0 0 148
Kedves Mekklátja!

Bármennyire is szeretné, de Horn Gyula miniszterelnöksége mellett még az Önnek legjobb esetben is, csak a magyar népesség 32.98 % a döntött!!
Ez azt jelenti hogy az ország egyharmada sem!!!!
A kétharmad mást akart!!

BBF

Szóval, csak megfontoltan szépen!

Patmore Creative Commons License 1999.11.01 0 0 147
Nono, Rezső csak ne merüljön el addig, amíg ki nem derül h a 2. kancsó lovasának haját nézte koronának, vagy én vagyok alultájékozott.
Előzmény: decibel (146)
decibel Creative Commons License 1999.11.01 0 0 146
Kedves rezső!

Jó merülést!

Csak ne felejtsd ellenőriztetni a búvár cuccodat a műszakiakkal!

BBF Creative Commons License 1999.11.01 0 0 145
Kedves Mekklátja!

Valóban nagyon rosszúl emlékszik!!

Íme a hiteles adatok:
1994.ÉVI PARLAMENTI VÁLASZTÁS
1.FORDULÓ

1. A választók nyilvántartásába a szavazást megelőző nap 16 óráig felvett választópolgárok száma: 7924333
2. A választók nyilvántartásában levő vál.polg. száma a szav. befejezésekor: 7959228
3. Szavazóként megjelentek száma: 5485538
4. Érvényes szavazatok száma: 5400194

Az MSZP-re listán leadott, érvényes szavazatok száma : 1781504

Hát akkor számoljunk:
1. esetben: 22,48144 %
2. esetben: 22,38286%
3. esetben: 32,47637%
4, esetben: 32,98962%

Azt már nem is merem említeni, hogy ez a magyar népesség cirka 17,8%-át jelenti.

Ez van! Szóval a 44-45%-ot sehol sem találtam.
Ön az SZDSZ-t is automatice hozzá számolta? - nekik volt saját miniszterelnök jelöltjük, ha jól tudom, vagy mégsem? Hát akkor lássuk csak:

SZDSZ-re listán leadott érvényes szavazatok száma: 1065889

1. esetben: 13,45085 %
2. esetben: 13,39186%
3. esetben: 19,43089%
4, esetben: 19,73797%

Ha a kettőt összegezem:

1. esetben: 35,93229 %
2. esetben: 35,77472%
3. esetben: 51,90726%
4, esetben: 52,72759%

Az SZDSZ+MSZP re szavazók száma a népesség cirka 28%-a.

Ezek a tények!

Szóval mi az a 44-45 %??
Csak ne nagyzoljunk!! ;-)))

BBF

Előzmény: mekklátja (130)
Patmore Creative Commons License 1999.11.01 0 0 144
>> Visszacsatoljam? <<
Ha megtennéd roppant hálás lennék, bár most az egyszer véletlenül nem erre gondoltam.
A Vita a Szent Koronáról. említetted volt, hogy a nagyszentmiklósi kincsen korona-ábrázolást véltél felfedezni. Ott több ízben rákérdeztem a konkrétumokra, de sajnos nem válaszoltál (valszeg azért mert nem olvasod a szóbanforgó topicot, teszem hozzá mától valszeg én sem.)
Üdv: p.
Előzmény: rezső (141)
Black Creative Commons License 1999.11.01 0 0 143
No ki?
Előzmény: rezső (141)
rezső Creative Commons License 1999.11.01 0 0 142
Visszacsatoljam?

Tudod ki született ott?

Előzmény: Patmore (140)
rezső Creative Commons License 1999.11.01 0 0 141
Visszacsatoljam?

Tudod ki született ott?

Előzmény: Patmore (140)
Patmore Creative Commons License 1999.11.01 0 0 140
Kedves Rezső, mielőtt elmész, szeretnélek izé... emlékeztetni, ha volna egy kis időd, Nagyszentmiklós... esetleg...
Előzmény: rezső (139)
rezső Creative Commons License 1999.11.01 0 0 139
Kedves HAME

Szuper humorérzékem van. De hol az a humor, amit érzékelnem kellene?

Önkritikámnál meg csak a szerénységem nagyobb.

De rátok kényszeríteni nem akarom magam. Inkább itthagyom neked Bagirát és lafarcot.

Megyek inkább a dunakanyari nagybirtokomra telekspekulálni.

Előzmény: HAME (137)
decibel Creative Commons License 1999.11.01 0 0 138
Kedves lujza!
Mivel régóta olvasom a Demokratát, már hozzászoktam, hogy a szerkesztők sokszor nagy bakugrásokra képesek. Mindenesetre nem ezek miatt érdekes a lap.

Bencsiket egy TV vitában elhangzott mondata miatt igen nagyra becsülöm. Többek között. „Mit csinált addig a Horn Gyula?" kérdezte, „Talán a pufajkáját hímezgette?". Ez akkoriban történt, amikor az újságíró társadalom havi egyszer felsorakozva jóindulatáról biztosította a Gyulát.

Előzmény: lujza (128)
HAME Creative Commons License 1999.11.01 0 0 137
Idefigyelj Te rezső, Te!

Az önkritika hiánya az egy dolog, de a humorérzékről Te csak ne értekezz! Te vagy a legzsémbesebb nagypapa a neten :))
Aztán ha jobban körülnézel, egyedül mi vagyunk akik képesek vagyunk (úgyahogy:) elfogadni Téged. Az élből rezsőfikázók egytől egyig "humánszakértők", vagy pártmunkások.
Ezt a "Ti csak épitsetek"-et kire értetted?
Ha megnézel egy (jól elkészített) beruházási prodzsektet, láthatod, hogy az építészeti es GDP-huszári részek mellett, tartalmaznak mindenféle környezeti és hatástanulmányt (ökológia, ergonómia, közlekedés, zajártalom, stb.). Ami szintén mérnöki munka.
Viszont ha a "humánszakértők", vagyis a politika, csak a GDP-huszárok véleményét veszi figyelembe, azt miért rajtunk kéred számon?
A víztározókba se nagyon merülj alá. Elég szomorú, hogy ennyi bölcsész szólhatott bele pl. a bős-nagymarosi erőműrendszer sorsába. Az még szomorúbb, hogy a leghangosabb "beleszólók" jóformán egytől-egyig telektulajdonosok a Dunakanyarban.

Előzmény: rezső (131)
HitetlenTamaska Creative Commons License 1999.11.01 0 0 136
rezsö
Vigyázz, mert buvárfelszerelés nélkül, még a magukat filoszoknak tartók se birják tovább, mint öt perc. Egyebként jó merülést.
Előzmény: rezső (131)
decibel Creative Commons License 1999.11.01 0 0 135
Rezső = rezső
Előzmény: decibel (134)
decibel Creative Commons License 1999.11.01 0 0 134
Kedves Rezső!
Látom tovább mélyítettem mérnök fóbiádat. Ezennel gyorsan módosítok: „Humán reál két jó barát....." :-))
Előzmény: rezső (131)
szimpatizans Creative Commons License 1999.11.01 0 0 133
Korrekcio:
Termeszetesen: "Szoval ugyanzert szavaztak 90-ben az MDF-re amiert 94-ben az SZDSZ-re."
helyett "amiert 94-ben az MSZP-re"
ertendo.
Előzmény: szimpatizans (132)
szimpatizans Creative Commons License 1999.11.01 0 0 132
Kedves Mekklatja!
Koszi a linket, felreertettem a hozzaszolasodat, mert lusta voltam melyebbre olvasni. Tobbe nem hangoztatom, hogy az allam nem tamogatja a Demokratat. Eddig nem tamogatta. Friss info, kosz.
Bencsikre visszaterve. Valoszinuleg nincs meg az "erkolcsi es szellemi folenye", attol fuggetlenul a minosites igaz.
Irod meg: "Ha a magyar társadalom úgy szavaz, ahogy az uraknak tetszik, akkor "bölcsen dönt", de ha nem úgy, akkor "szellemi nyomorék"?" Igen. Ugyanis mi biolcsek vagyunk, es nekunk a bolcs dontesek tetszenek.
Irod meg: "Még emlékszem, hogy '90-ben micsoda felzúdulás volt, mikor - ha jól emlékszem - a Vajda Mihály nevű "filozófus" szólta le az ország keleti részét és nevezte elmaradottnak azért, mert nem az SZDSZ-re, hanem az MDF-re szavazott inkább." Igaza volt. Az orszag keleti fele elmaradottabb a nyugatinal. Akkor azert szavaztak az MDF-re mert meg a Biro Zoltanos reformkommunistabarat-Pozsgaytelnoknek-bekesatmenet kep elt az emberekben. Bennem is. Ezert szavaztam akkor az SZDSZ-re. Szoval ugyanzert szavaztak 90-ben az MDF-re amiert 94-ben az SZDSZ-re. Szellemi nyomoreksagbol. Az elso veletlenul bolcs dontes volt, a masodik tudatosan szar.
Udv.
Előzmény: mekklátja (130)
rezső Creative Commons License 1999.11.01 0 0 131
kedves decibel

Csak reménytelen szabadságharcomat vívom a nagy hangerővel fellépő és döbbenetes többségben levő elfogult mérnökökkel szemben.

Mivel nemcsak önkritikája nincs egyeseknek, de trebitsch kivételével úgy látszik a humorérzéknek is híjával vannak sokan, az lesz a legjobb, ha alámerülök egy kis időre.

Valamelyik mesterséges víztározóban.

Ti meg csak építsetek a társadalom nélkül és ellenére. Vízierőműveket a Dunára, bevásárlócentrumokat minden utcasarokra, valamint a lakásoktól néhány méterre, netán a természetvédelmi területeken áthaladó (a költség-haszon elemzés ugyanis ezt diktálja) autósztrádákat.

A GDP-huszárok még örülni is fognak neki.

Előzmény: decibel (121)
mekklátja Creative Commons License 1999.11.01 0 0 130
bocs
Kedvens=Kedves

Egyébként nyilván mindenkinek szíve joga bármivel is egyetérteni.

Én a magam részéről azzal semmiképpen sem tudok egyetérteni, ha valaki nagy gőgösen a magyar társadalom "egy jelentős részéről" - értsd: a '94-es választásokon részt vevők mintegy 44-45 százalékáról, pontosan nem emlékszem, de a '98-as választásokon részt vevők nagyobb részéről, mint amennyien a Fideszre szavaztak - nemes egyszerűséggel kijelenti, hogy "lelki értelemben vett szellemi nyomorék". Nem vagyok benne biztos, hogy Bencsiknek megvan az az erkölcsi és szellemi fölénye, hogy ezt megtehesse. De még ha meg is lenne...

Hogy is van ez? Ha a magyar társadalom úgy szavaz, ahogy az uraknak tetszik, akkor "bölcsen dönt", de ha nem úgy, akkor "szellemi nyomorék"?

Még emlékszem, hogy '90-ben micsoda felzúdulás volt, mikor - ha jól emlékszem - a Vajda Mihály nevű "filozófus" szólta le az ország keleti részét és nevezte elmaradottnak azért, mert nem az SZDSZ-re, hanem az MDF-re szavazott inkább. SZVSZ jogos is volt a felzúdulás.

Pedig ő még csak nem is "szellemi nyomorékozott"
:-((

Előzmény: mekklátja (126)
lujza Creative Commons License 1999.11.01 0 0 129
"Bencsik .....Betlent egebkent az elozo szamban megdicserte.)) "

Igen ? Akkor az a valtozat igaz, hogy "a kornek nincs vege", s a szelsobal nagyon is jol megerti magat a szelsojobbal ?

off
Senkinek nem kell a piros pont, amit annak igertem, aki megfejti, honnan a koros idezet ?
on

Előzmény: szimpatizans (125)
lujza Creative Commons License 1999.11.01 0 0 128
Kedves decibel,
Nem mondtam altalanos velemenyt a laprol.
Egyetlen szam atfutasa utan nem is lenne illdomos.

"..van egy kis összefoglaló, melyben a szerkesztőség kifejti, hogy remélhetőleg eddigi vízlépcsős hozzáállásukat nem kérdőjelezi meg senki, viszont a tisztánlátás érdekében hallgattassék meg a másik oldal is."

A Te kedvedert elolvastam az osszefoglalot, meg egyszer. Nehezemre esett. :(

Nekem ez az osszefogalo is olyba tunik, mintha szelsobal agymosas lenne. Az osszefoglaloban szereplo ervek a konyokomon jonnek ki : a vizlepcsoparti lobby hasznalja oket, miota az eszemet tudom.

Melyek is ezek :
1. "a gatepites nem politikai kerdes, hanem szakmai"
Nincs gatepito szakma. A gatepites kb 20 szakma szoros egyuttmukodeset igenyli. Es miert ne volna politikai kerdes IS egy allami nagyberuhazas ?

2. "Eltelt 10 ev."
nem 10, hanem 46. A vizlepcsok szuksegessege 1953-ban vetodott fel, a nagy szovjet termeszetatalakitasok koraban. "nekunk is kene csinalni mar valamit"

3. "Egy vakbelmutethez sem szavaztatjak meg a tombot. "
Valoban nem, de a beteg hozzajarulasa ahhoz is kell. Akarata ellenere nem lehet megoperalni.
Egyebkent ez olyan ocsmany demagogia, hogy ehhez foghatot meg keveset olvastam.

4. "Felfigyeltunk egy markansan elnyomott velemenyre"
Itt pl remekul tettenerheto az osszeallitas keszitojenek szandeka es szimpatiaja.

5. "EU elvarja."
Ez egyszeruen nem igaz. Az EU nem varja el, hogy gatakat epitsunk keresztbe a folyokon. Furcsa is lenne, ha elvarna: a kornyezeti karokat a folottunk levo, nemet es osztrak vizieromuvek okozzak, furcsa lenne, ha elvarnak tolunk, hogy mi hozzuk helyre az altaluk okozott karokat.
Max. orulnenek neki es ez nem ugyanaz.

Persze az egesz ervrendszer nyakon van ontve ovatosan ketertelmu maszlaggal, hogy ne logjon ki a lolab annyira.
De kilogott. Eleg sokat eltem mar ahhoz, hogy megtanuljak a sorok kozott olvasni.
Raadasul az osszeallitas iroja elhallgatja a nevet. Biztos nem veletlenul.

"..agymosással vádolhatod az összes hazai politikai lapot. Itt minden újság beáll a saját lövészárkába és onnan egyfelé tüzel. Remélem az összes lapot gusztustalannak tartod emiatt."

Az osszes hazai lapot nem vadolhatom.
Pl van egy csomo ujsag, amelyiket meg sose olvastam. Annyi igaz, hogy a legtobb ujsagban (ami eddig a kezembe kerult), felfedezheto a dolog. De ez nem mentseg senkinek. A Demokratanak sem.

Egyebkent igen, gusztustalannak tartom.
Raadasul egyre duhosebb is leszek tole.
S miutan van itt egypar ujsagiro, hadd kerjem meg oket :

Kedves ujsagirok! Nezzetek hulyenek a neniketeket.

Előzmény: decibel (124)
The Dark One Creative Commons License 1999.11.01 0 0 127
EG?!?!

Hol voltal eddig???
Jo teged ujra olvasni. T'asztal hozott.

Előzmény: EG (117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!