Keresés

Részletes keresés

Youwine Creative Commons License 2001.05.25 0 0 385
Ja, hogy nazális errr. Az mingyá más. Úgy értem, más, mint egy emberi fülnek való er hang. Nazális er... Az kábé valami olyasmi lehet, mint a szűz q*va :)))

Előzmény: Inner Circle (382)
Inner Circle Creative Commons License 2001.05.25 0 0 384
Kösz, nagyon tuti, egész elérzékenyültem a visszaemlékezéstől! :))
Előzmény: Setni (380)
Youwine Creative Commons License 2001.05.25 0 0 383
Szia Setni !

Ezt a szegény topik ezzel a baromsággal kínozom már a kezdetekóta, ez itta 32. számú beszólás:

"Úgy látszik, itt mindenki keres valami gyerekkori emléket és nem nagyon talál.

Látta valamelyikőtök véletlenül a Zsi és Mi kalandjai (ha igaz) című kis füzetet ? Egy medvebocs és egy kis zsiráf kalandjai Tündérországban versbe szedve, szép színes képekkel.

Nem esküdnék meg rá, de mintha az akkori Állami Biztosító szponzorálta volna a füzetkét gyerekeknek, mert a mese tanulsága(i) valahol a biztonság körül jártak (ne játssz gyufával, ne szaladgálj úttesten, stb., ilyesmi )

A Széchenyi Könyvtárban is kerestem, de nem hallottak róla. Nagyon hálás lennék, ha valaki fel tudna hajtani egy példányt, akár fénymásolásra."

Ez volna amire nagyon vágyom. Te ismered?

Előzmény: Setni (379)
Inner Circle Creative Commons License 2001.05.25 0 0 382
Én még élő franciát se nagyon láttam, de van egy frakofil ismerősöm, ő mondta, beszéld meg vele. Magyarázott még valamit nazális R-ről meg mittomén, de csak nem írhatok nazális R-t ide? :)))
Előzmény: Youwine (381)
Youwine Creative Commons License 2001.05.25 0 0 381
Te hallottál már élő franciát "r" betűt kimondani?
Előzmény: Inner Circle (378)
Setni Creative Commons License 2001.05.25 0 0 380
Fazekas és Cs. Horváth féle Star Wars képregény http://atom.pganet.com/comics/
Setni Creative Commons License 2001.05.25 0 0 379
Irjál róluk vmit. Hátha beugrik. Mit tudsz Zsi-ről és Mi-ről?
Előzmény: Youwine (374)
Inner Circle Creative Commons License 2001.05.24 0 0 378
A szó eleje más tészta, ott R-t mond és H-t nem.
Előzmény: Youwine (377)
Youwine Creative Commons License 2001.05.24 0 0 377
Nna, hogy egy fhanszia ehhh betűvel kezdjen egy szót, amikohhh azt a közepén se bíhhhja kimondani, az kizááááhht :)))
Előzmény: Inner Circle (376)
Inner Circle Creative Commons License 2001.05.24 0 0 376
Rahan = Ráán

(ha rám hivatkoztok, letagadom)

Előzmény: Youwine (374)
Inner Circle Creative Commons License 2001.05.24 0 0 375
Az egy másik műfaj. :) A könyv címe asszem Űrkalózok volt, két kisregény volt benne, az egyik a címadó (Milton Mayhem kalandjaival), a másik címét már elfelejtettem (Látogatók?), ebben Drom és Bence, a robotja a Földre kerülnek, és a szekrényből csinálnak időgépet. A filmváltozatban ha jól emlékszem Schütz Ila volt az anyuka és Sztankay István az apuka (imásom a fickót!).
Előzmény: MacFly (370)
Youwine Creative Commons License 2001.05.24 0 0 374
Azért az érdekelne, hogy a franciák hogy ejtik ki Rahan nevét. Ö-aan, vagy mi?

Zsi és Mi továbra sem rémlik fel senkinek? :(((

tibb Creative Commons License 2001.05.24 0 0 373
Egészen biztos, hogy a Rahannak volt rajzfilmváltozata is. A www.rahan.org címen utánanézhet akit érdekel, ott minden Rahannal kapcsolatos dolog megtalálható. Szomorú hír a rajongóknak, hogy Rahan "szülőatyja", az író Roger Lécureux 1999. december 31-én elhunyt.

A Soleil Productions 1998-99-ben kiadta az összes addig megjelent Rahan képregényt, 22 kötetben. Roger Lécureux és André Chéret 1999-ben egy vadonatúj albummal is kirukkolt (Rahan esküvője). Az író hagyatékában maradt még néhány forgatókönyv, ezeket Chéret megrajzolja, és ki fogják adni őket. Pontosabban egy már meg is jelent, "A széthasadt hegy" címmel.

Előzmény: MacFly (372)
MacFly Creative Commons License 2001.05.24 0 0 372
es pont egy ilyen jelentoseg dolog lete attol fuggjon, hogy jo-e a memoriad? :)
Előzmény: Setni (371)
Setni Creative Commons License 2001.05.24 0 0 371
Ha jól emlékszem készült Rahan rajzfilm.
Előzmény: MacFly (370)
MacFly Creative Commons License 2001.05.24 0 0 370
talan meg a filmzenet is kiadtak... :)) btw tkp. szivesen megneznek egy Rahan - The Movie-t
Előzmény: Inner Circle (369)
Inner Circle Creative Commons License 2001.05.24 0 0 369
Sőt egy kisregény méretű könyv is volt ilyen sztorival, amiből aztán film is készült.
Előzmény: Pepszi (368)
Pepszi Creative Commons License 2001.05.24 0 0 368
"pl az egyik az volt hogy amikor bemennek egy varázsszekrénybe és kiderül hogy az nem is szekrény hanem egy időgép és mindenféle időkbe átjutnak meg kalandok meg minden, cimét tudja valaki? "

Ez egy Pif és Herkules epizód volt a kockásban.
Jó hosszú.

Előzmény: üVegpohár (367)
üVegpohár Creative Commons License 2001.05.24 0 0 367
wow jó kis topic ez átfutottam gyorsan az egészet
én ilyeneket olvasgattam hogy Bobo, Goliát , Rózsaszin párduc, Az idő urai (rulez), Bucó-Szetti-Tacsi (ezt még nem láttam hogy emlitettétek volna ), meg egy jó párat aminek sajna már a nevükre sem emlékszem

pl az egyik az volt hogy amikor bemennek egy varázsszekrénybe és kiderül hogy az nem is szekrény hanem egy időgép és mindenféle időkbe átjutnak meg kalandok meg minden, cimét tudja valaki?

Birtam a Góliátnak a csoda baltáját meg az első részbe ahogy kiderül hogyan keletkezett.
scannek hol vannak ezekről?
csumi

Inner Circle Creative Commons License 2001.05.24 0 0 366
Igen, bővebben a <"a href=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006611&uq=347">Pókember fan club topikban van szó róla, a kiadó képviselője már egy idő óta húzogatta ott a mézesmadzagot. :)

Teljesen más téma: tegnap este az "1984"-et olvasgattam Orwelltől, gondolom senkinek nem kell bemutatni (akinek igen az holnap vegye meg és olvassa el, lévén a XX. század talán legjelentősebb könyve). Lehet hogy rajtam kívül senkit nem érdekel, de rám mindig is nagy hatással volt e könyv, és tegnap az is eszembe jutott, hogy bármennyire is szentségtörő a párosítás, vajon hogyan férne össze Orwell világa a Marvel univerzummal? Hiszen a szuperhősök legyőzhetnek egy-egy szupererejű ellefelet, de mit tehetnek egy egész kisiklott társadalommal szemben?

A mutánsokon kívül a legtöbb szuperhős, így Pókember és az F4 nem is létezik, hiszen nem folytak olyan kísérletek ahol erejüket szerezhették volna. Mivé lesz Reed Richards és Victor Von Doom intelligenciája és szupererejüktől független legyőzhetetlen akaratuk a sárba tipró rendszer ellen? Rozsomáknak nincs adamantium csontváza vagy karmai, viszont ép az emlékezete, és vele van Kardfogú és a "régi csapat" többi tagja. Árnyék és Kolosszus egy másik szuperállamban élnek (Eurázsiában), míg a legtöbb szuperhős Óceániában, ahol Xavier professzor lábai ugyan épek, de ilyen körülmények között mi történt vele? Elgőzösítették, beilleszkedett, vagy földalatti mozgalomként elkezdte kiépíteni az X-Ment? És ha igen, mit tehet néhány ember többmillió ellen?
Hiszen a mutánsok mindentől függetlenül megszületnek, valamit kezdeni kell velük, de alapesetben a Párt neveli őket a szabadság ellenségeivé, vagy prolikká akik szinte állatok...

Talán ez most kicsit hirtelen jött, de szerintem hihetetlen lehetőségeket rejt, és meggondolásra is késztet. Érdekel még valakit ez a téma?

Előzmény: Törölt nick (365)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 365
Embereeeeeeeeeeeeeeeeeeeekkkkkkk

Ujra megjelent a Pokember, yesssssssssssss!!!!!!!!!
Az Ultimate Sipiderman -t kezdte el nyomni az interprint itthon is, az elso szamtol. Nekem egy kicst furcsa, de megiscsak Pokember!!!!

Horasz

Setni Creative Commons License 2001.05.21 0 0 364
Van néhány. Leginkább a Metagalaktikában megjelent képregények. Sajnos most minden be van dobozolva és jelenleg még nincs digizve sem. Így hirtelen ami eszembejut: Törődik-e a méh?, A Nagy Gyüjtő, Conan, Mágnescsapda stb... 1-2 hét múlva felteszek néhányat.
üdv
Előzmény: nagy rambo (363)
nagy rambo Creative Commons License 2001.05.19 0 0 363
Setni!

ha fel tudnád tenni, az frankó lenne!

nagyon megköszönném.

van más galaktikás képregényed is bedigizve?

üdv
rambo

Előzmény: Setni (355)
ronfy Creative Commons License 2001.05.03 0 0 362
Sajna, de szuperhősöktől független nekem nagyon hiányzik egy Botondhoz vagy Kockáshoz hasonló kiadvány. (nem is gondoltam, hogy ilyen céllal jelent meg)

99 évvégén meghirdettek egy magyar kiadásu képregényt Action Ball címmel (és elkezdtek kiadni kötelező olvasmányokat képregény formában). Na ebből egy darabot nem láttam (A kötelező olvasmányokból pedig egyet: A pál utcai fiúkat). Nem tudjátok miért nem jelent ez meg végülis?

Előzmény: Setni (357)
Setni Creative Commons License 2001.05.03 0 0 361
Már én sem nagyon emlékszem rá :-) Kb 5-6 éves lehettem amikor ment. Akkoriban adták a Viki a vikinget is amit most újra játszanak avalamelyik csatornán (sajnos a zenéje már nem magyar változat ). Visszatérve a "Plakátfiúhoz"annyi talán rémlik, hogy mindig lemászott a plakátról és így kezdődtek a sztorik...
Előzmény: lanina (359)
MacFly Creative Commons License 2001.05.03 0 0 360
plakatfiu az mas, annyi remlik, hogy valami modon lejott a plakatrol es vegen visszakerult, mindig valami rossz fat tett a tuzre, de aztan tanult belole, a nadragja mindig lecsuszott, a viccesnek szant reszeken gyerekhad nevetgelt alakeverve
Előzmény: Setni (358)
lanina Creative Commons License 2001.05.03 0 0 359
Hmmm...lehet, így most nem ugrik be, hogy biztos az lett volna. Azért köszi!! :)
Plakátfiú?? Erre nem emlékszem :) Mesélj!
Előzmény: Setni (358)
Setni Creative Commons License 2001.05.03 0 0 358
Helló Lanina!
Bernát volt a címe ha jól emlékszem. Volt néhány nagyon jó csehszlovák rajzfil. Azt hiszem a Plakátfiú is az cseh szerzemény.
Előzmény: lanina (300)
Setni Creative Commons License 2001.05.03 0 0 357
Az említett sztorinak az lett volna a lényege, hogy a külföldi képregény megférhet a magyar mellett. Ám azóta már a szuperhősök is csak elvétve vannak a piacon...
Előzmény: ronfy (317)
Setni Creative Commons License 2001.05.02 0 0 356
Gyerekkori kedvenceim a neten:
www.doctorjustice.com
www.abrafaxe.com/
www.pifgadget.com/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!