Keresés

Részletes keresés

Cpt.Immortalis Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7683

Én még nem találtam igazán jó freeware Airbust, amiben van virtual cockpit is. :( Mármint fs9-hez.

ceruza_elemér Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7682

Néhány gondolat a mai hozzászólásokhoz:

 

Az Airbust nem igazán vezetik, sokkal inkább programozzák. Ezért is kerülhetett bele joystick yoke helyett, ilyenre nem is vágyom. Igazán jól működő Airbus nem készült még, ettől függetlenül persze vannak un. működö verziók a Wilco kiadásában pl. Én messze elkerülöm ezeket.

 

Az FS beépített ATC-je csak játékra jó. Továbblépés a Radar Contact nevű program, de az fizetős.

 

A legjobb megoldás mégsem ez, hanem az online repülés irányítással. (IVAO, esetleg Vatsim), és ez ráadásul ingyenes.

DAttis Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7681

Hali,

 

Lenne egy olyan kérdés ami szintén lammer de hát kezdő volnék

 

Az FS2004ben ha Ferihegyre érkezem és 31 a leszálló irány kizárólag a 31L-re enged érkezni.

No most általában MA géppel röpködöm, és azért "életszerűbb" lenne ha 31R-re érkezhetném, de egyébként FH irányítás (az FS-ben) nem is engedi a 31R-re fel se ajánlja a másik "leszállót"

Ezen nem lehet változtatni?

Mondjuk én szabálytalankodom és csak azért is 31R-re landolok MA géppel :))

 

Más:

Az egyik 737esnél (Project Open sky típus) hogy lehet nyitni (mi a billentyűkombináció) az utasajtón kívül más ajtókat. Ha egyáltalán lehet.

A gép letöltésénél a képek közt még olyat is láttam a saját lépcső is kibocsátható. Valóban?

Mondjuk amit sűrűn használok a HA-LOH, tudtommal az eredeti gépben nincs is beszerelve a saját lépcső, de ha FS változatban igen, vajon használható?

Foltos Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7680

Sziasztok,

 

nagyon élvzem az új MegaAirport Budapest Scenerymet, de bárhonnnan érkezem bármivel Ferihegyre, nem hajlandó a ground csőre tenni! Sűrűn terel viszont egy a valóságban nemigen létező állóhelyre, a T1 előtt a Bravonál, ahová két 737-320 nagyságú gép igazából be se fér. Lehet-e szerintetek valahogy befolyásolni ezt? A Flight planner csak az indulási reptérnél ajánlja fel, hogy pályán vagy valamelyik állóhelyen kezdjek.

batyja Creative Commons License 2011.01.27 0 0 7679

sziasztok!

 

tudtok adni leírást, linket bármit a320 beillesztéshez fs2004-be?

illetve olyan a320-hoz elérhetőséget amit tuti, hogy működik?

 

ceruza_elemér Creative Commons License 2011.01.19 0 0 7678

Sokan futtatják laptopról is. Sok múlik azon, hogy milyen kiegészítőket teszel majd hozzá, ezek ugyanis lényegesen javítják a grafikát, egyúttal azonban erőforrásokat is igényelnek.  Egy közepes dual processzoros gépen, megfelelő, lehetőleg 1Giga ramos Videokártyával (Nvidia előnyben) így is jól fut. Ehhez tudsz viszonyítani.  Nem árt, ha van legalább 4 giga ram, ha hosszabb utakra is merészkedsz. Előnyős a gyors merevlemez is, mert sok apró fájlt töltöget be folyamatosan. Mindenesetre, jól tudod majd megfelelő beállításokkal használni, ha az átlagosnál  jobb laptopod lesz.

Előzmény: elefi (7677)
elefi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 7677

OK megertettem, akkor a kerdes mostantol ugyanaz csak FS2004-re kihegyezve: Futtatja valaki laptoprol jatszhatoan full HD-ben es ha igen akkor milyen geprol?

Előzmény: farriss (7676)
farriss Creative Commons License 2011.01.17 0 0 7676

Szerintem is elég az FS2004. Add-on-okkal bőven van olyan jó mint az FSX, ráadásul még telepakolva kiegészitőkkel sem fekteti meg a gépet.

Előzmény: ceruza_elemér (7674)
elefi Creative Commons License 2011.01.17 0 0 7675

Uristen, mekkora monitorod van 30 colos?, hogy ekkora eromu kell..vagy csak az elvarasaid magasabbak az enyemnel. Szamomra csak a belso "virtual cockpit" fontos hogy szepen menjen, a kulso nezetek feltuningolt terep folott nem annyira fontosak, az talan kevesbe eroforrasigenyes. Nekem jelenleg 3.4 gigara huzott E8400-as van, egy manapsag  mar atlag alatti 9800 GT-vel, ezen az FSX  szepen, jatszhatoan megy a 26 colos  monitoron is 1900x1200 ban. (Mondjuk nekem nincsen extra terep, meg valosaghu gepfestes, csak az ingyen letoltheto "add-ons"-ok.)

Mivel a jobb laptopok ma mar megkozelitik ezt a teljesitmenyt, ezert gondoltam, hogy meg lehetne probalni.

Előzmény: ceruza_elemér (7674)
ceruza_elemér Creative Commons License 2011.01.16 0 0 7674

Asztali konfigurációval is problémás, nemhogy laptoppal. Jelenleg I7-es, ráadásul erősen tuningos rendszerem van és az FS2004-et használom.  Régen lemondtam az FSX-ről, semmi értelme erőltetni.

Előzmény: elefi (7673)
elefi Creative Commons License 2011.01.07 0 0 7673

Hali,

Futtat esetleg valaki FSX-et laptoprol, vagy meg tudja mondani, hogy milyen LAPTOP proci, memoria, video, kellenek ahhoz hogy kulso monitort is meg tudjon hajtani HDMI-n keresztul fullHd felbontasban szepen jatszhatoan?  azt sejtem, hogy kell majd egy fel atomeromu, de megis konkretan van valakinek tapasztalata?  Elore is koszonet.

farriss Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7672

A texture-t is beállítottam a paraméterezéskor.. Az Abacus FS repaint lényegében végig olvassa az aircraft.cfg-ket, és az alapján látja a repcsiket. De az FS2004 nem tudom miért nem...

 

A DXTBMP nevű progit használom.

Előzmény: topi55 (7671)
topi55 Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7671

Az imagetool nevü programmal tedd át pl. DXT3 formátumba és akkor valszeg látni fogja az FS is.

És ne felejtsd el a texture=XXXXX sort módosítani.

BUÉK!!

Előzmény: farriss (7670)
farriss Creative Commons License 2011.01.03 0 0 7670

BUÉK mindenkinek!! :)

 

Rajzoltam egy textúrát a PMDG 737-700-nak, a model a VC+cabin lenne. Mindent -  elvileg beállítottam - az aircraft.cfg file-ban. Az Abacus FS repainter felolvassa a gépet, szépen ki is rajzolja, de az FS2004 nem látja, nem tudom kiválasztani a PMDG gépek közül az általam rajzoltat....Mi lehet a gond?

DAttis Creative Commons License 2010.12.30 0 0 7669

Talán tárgytalan a kérdés a menü ügyben nem tudom mit nyomtam azok után a gugliban is kerestem megoldást

 

Azért a BUÉK aktuális :)

Előzmény: DAttis (7668)
DAttis Creative Commons License 2010.12.30 0 0 7668

Hali

 

Na igazi balfék vagyok eltűnt a menűsorom az FS2004ben. Hiába nyomom az Alt+Enter kombinációt nem tudom  visszavarázsolni.

 

Szerintetek mi a probléma?

 

BUÉK amúgy mindenkinek!

Daita Creative Commons License 2010.12.28 0 0 7667

Sziasztok,

 

Végignyálaztam a gugli találtait, de semmi relevánsat nem dobott ki, ezért fordulok hozzátok. A Vox ATC 5.34-es verzióját keresném, a saját honlapjukon csak a legújabb, 6-os verió van fent, ami valamiért nálam nem kóser, egyetlen repülőgépemhez sem hajlandó telepíteni a az atc ablakot. Nincs valakinek elfekvőben valahol? Vagy van itthon olyan honlap ahonnan letölthető, csak én nem vettem észre?

 

És, ha már itt jrunk, egy kérdés...sokan panaszkodtak a voxatc-re, ilyen-olyan okok miatt. Van neki konkurenciája, ami ne adj isten még jobb programot is csinált és elérhető?

 

Előre is köszi a válaszokat!

 

Daita

r.D

DAttis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 7666

Na most lebuktam, hogy nem értek hozzá semmennyit.

Ugyanis én letojom a precízséget  egyféle panelt használok.

 

Letöltöttem az első panelt hozzá gauges-eket oztán működik.

Előzmény: kissgy (7665)
kissgy Creative Commons License 2010.12.28 0 0 7665

Az IFDG Airbus esetében neked ezek szerint működnek a képernyők? Mert ugyanis nekem fekete mind. Mit kéne azzal csinálni hogy lássak is valamit a műszereken?

Előzmény: DAttis (7664)
DAttis Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7664

Kösz mindenkitől a tippeket.

 

Most még egyet megmagyarázhatnátok

 

Mióta újratelepítettem az FS-t (az új gépemre -nyilván nem ez a lényeg hanem az FS újratelepítése)

Az Airbus 320 modelekkel "meggyűlik a bajom", ugyanis az autopliotja cseszik tartani a beállított sebességértéket (korábban nem volt ezzel problémám) Főleg a Project Airbus 319es 320as modelek kezdtek "sz...kodni" aztán az IFDG Wizz Airbus model is amivel nem volt ilyen problémám korábban.

 

Szóval a kérdés miért csinálja ezt, illetve én mit csinálok rosszul?

 

Az is fura némelyik model (PA) a földön olyan mereven viselkedik, másiknak a futóműve olyan rugalmas, hogy szinte "hintázik" mikor taxizok vele.

Előzmény: Boeing 747F (7660)
kissgy Creative Commons License 2010.12.27 0 0 7663

Én is azt tapasztaltam, hogy elég érzékeny a Saitek Yoke esetében a repülőgép irányíthatósága a földön. Mondjuk én pedált is használok. Azt csináltam, hogy a minimumra levettem az érzékenységet és próbálok együtt élni vele, hogy ez ilyen. Már egész jól megy.

Előzmény: Feri1946 (7655)
perko Creative Commons License 2010.12.26 0 0 7662

Nem elég a joy-t kalibrálni, ahhoz hogy a gép ne süllyedjen, vagy emelkedjen meghatározott sebességnél, a magassági kormányt ki kell trimmelni.

 

FS2004 Keyboard Commands:

Elevator Trim Down   Num Pad 8
Elevator Trim Up        Num Pad 2

 

Ha a joy-od programozható be lehet állítani a trimmelést azon is.

Előzmény: DAttis (7657)
Clidey Creative Commons License 2010.12.25 0 0 7661

Annak semmi köze hozzá. Minden AI-nak van egy "résideje" amin belül indul/érkezik. Ha ez nem teljesül, az FS egyszerűen eltűnteti. Ennek volt épp szemtanúja DAttis.

Előzmény: farriss (7659)
Boeing 747F Creative Commons License 2010.12.25 0 0 7660

Boldog karácsonyt mindenkinek! Erre van egy tuti megoldás. On-line repülés! :)

Előzmény: DAttis (7657)
farriss Creative Commons License 2010.12.25 0 0 7659

Az Ultimate Traffic-ot használod?

Előzmény: DAttis (7657)
erchegyia Creative Commons License 2010.12.25 0 0 7658

utóbbi nem biztos, hogy joy kalibrálás kérdése...

Magassági trimmet próbáltad állítani?

Előzmény: DAttis (7657)
DAttis Creative Commons License 2010.12.25 0 0 7657

Kellemes ünnepeket mindenek előtt.

 

Egy "hüle" kérdés.

Miért van az (éppen Ferihegyen az 31L-re gurulva), hogy az előttem cammogó másik gép várakozást kapott egy másik gép leszállása miatt, majd ahelyett a torony felszállási engedélyt adott volna (illetve a program adott is) de maga repcsi,nem gurult fel a pálya végre egyszerűen eltűnt? És persze saját gépemmel ilyenkor jó hosszasan várakoztat a program, illetve a torony. Elég bosszantó tud lenni.

 

Ja joystick kalibrálását hogy kell megcsinálni, ugyanis a kormánymozdulatokra úgy reagál, ha "0" állásba visszaengedem a joystick-et a gép nem vízszintes repülésbe megy, hanem süllyedésbe.

Lehet valamit korrigálni a stick kalibrálásán??

topi55 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 7656

Kezdőkép => SETTINGS => CONTROLS => SENSITIVIES => RUDDER AXIS -t próbáld állítgatni (érzékenység ill. 0 zóna) hátha segít. A nagy gurulási sebesség is okozhatja.

 

KELLEMES ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJESZTENDŐT, JÓ LESZÁLLÁST MINDENKINEK !

Előzmény: Feri1946 (7655)
Feri1946 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 7655

Van egy Pro Flight Yoke kormányom. De az a gond vele, hogy ha a kifutón gurulok, ill. felszállás előtti nekifutásnál, össze -vissza "kacsázik". nem lehet egyenesen vezetni. Elkoszolódhatott az érintkező? Gondoltam, hogy szétszedem és megpucolom, de nem találom, hogyan lehet szétszedni. Tehát nem a kormánnyal van a gondom, hanem a másik egységgel /nem tudom, mi a neve/. Vagy szoftveresen kell valamit beállítani az FS9-ben??

Ha tudna valaki segíteni megköszönném

 

Mindenkinek Boldog Karácsonyt és Békés, NYUGODT Új évet Kívánok.

 

topi55 Creative Commons License 2010.12.23 0 0 7654

Ha az Alpok érdekel akkor vedd meg az Austria Professional 2004-et (ez lecseréli a domborzatot is és a texturákat is Ausztriában), vagy az FS Global az eredeti FS texturával. Texturákat tudsz letölteni ingyen is pl.: a http://www.freewarescenery.com/fs2004.html lapról.(a World).


Előzmény: farriss (7653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!