Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

haliholaci Creative Commons License 2020.11.20 0 0 96388

Sziasztok! 

Nem annyira hifi, de autókütyü! Vásároltam Kínából a feleségem Opel Merivájába egy 2din-es androidos fejegységet (Android10 Opel). A jövő héten lesz beépítve, a konyha asztalon tesztelgetem, írták páran más típusoknál,h némelyiknél ez+az nem mindig működik... Nos ezen úgy néz ki minden megy, Wifi, gps, rádió, bt, hanszinszabályozás, főleg ezeknél volt probléma másoknál. Ami miatt írok,h a Párom állandó táppal használt eddig mindent, szóval nem gyújtás után van bekötve a mostani sem. Ez viszont a power kapcsolójával csak készenlétre megy, és kb 200mA-ert vmiért így is felvesz. Ez reggelig megmaradt, szóval később sem ment alacsonyabb fogyasztásra. Van vkinek tapasztalata, ez normális? Aksinak télen nem lesz sok? 

Illetve pár fura dolog még, automatikusan csatlakozik a telefonhoz bt-n keresztül, de a telefonkönyvet nem tárolja, mindig újra tölti be, de ezt is csak akkor, ha rábökök a készüléken a telefonkönyvre. Elég macerás...

Valahogy azt érzem rajta,h bár 10-es Android, de szinte mindent leegyszerűsítettek rajta, állítani is alig lehet pár dolgot. Vannak rajta fizikai gombok, de pl csak a gyári hozzárendelt progit tudja kapcsolni, ami mind gagyi. Rátettem amit szeretünk, de azokat nem lehet hozzárendelni a fizikai gombokhoz. 

Szóval működik, gyönyörű, nagy fényerejű HD kijelző, szépen szól, mindent tud, még többet is, egész klassz készülék lenne...

 

stefi001 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 96387

Amire tudok, megpróbálok válaszolni.

 

(1) Ha megfelel a Macrom fejegység (nem volt hozzá szerencsém), akkor itthon lehet olcsóbban is kapni:

https://edigital.hu/fejegyseg/macrom-m-dl7000-multimedia-p756146

 

Felbontása csak 800x480, amit ma már egy kissé kevésnek tartok. Igaz, több évvel ezelőtt volt ilyen felbontású fejegységem, amivel elégedett voltam. IPS kijelzőjű készülék jobb képpel, nagyobb betekintési szöggel rendelkezik.

Célszerűbbnek tartom a fizikai nyomógombokkal is rendelkező fejegységet: egyszerűbb kezelés.

 

A fejegység hangja javítható aktív vagy passzív mélynyomó beépítésével, amely elsősorban az alacsony frekvenciájú zeneművek hangminőség javulását eredményezi.

    

(2)  A beépítő kerettel kapcsolatban gondolom, tisztázottak a méretek?

(3) A linkelt ISO csatlakozó csak abban az esetben elegendő, ha nincs gyári kormánytávvezérlés, vagy nem szükséges.

 

Egyébként szükség van még egy kormánytávirányító adapterre is:

https://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=42&flypage=flypage.tpl&product_id=744&option=com_virtuemart&Itemid=102

Ez esetben az ISO csatlakozót nem kell megvenni, mivel az adapteres változat minden csatlakozót tartalmaz.

 

(4) Az alap beszereléshez más nem szükséges. A beszerelés ára vállalkozás függő. Árat nem igen tudok mondani, mivel minden fejegységcserét, beszerelést magam végeztem. Sok cég foglakozik vele, érdeklődni kell. Egyébként – lényegesen olcsóbban – egy autóelektronikai műszerész, vagy autóvillamossági szerelő is meg tudja oldani.

 

A többi felvetésre bizonyára lesz, aki válaszol.

Előzmény: baluka1118 (96386)
baluka1118 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 96386

Köszi szépen a választ.

velük az az egyetlen baj, hogy 250 km-re vannak :/

ha valaki rá szánná magát, akkor azért megköszönném ha válaszolna pár kérdésemre, szimplán hogy egy kicsit jobban tisztában legyek vele :)

 

Előzmény: stefi001 (96385)
stefi001 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 96385

Lehetne a kérdésekre külön-külön válaszolni, de mindent egybevetve szerintem célszerű lenne olyan céggel egyeztetni, amelyik multimédia beszerelésével foglalkozik, s velük megbeszélni a kívánalmak legcélravezetőbb megoldási lehetőségeit (fejegység, hangszórócsere stb.).

 

Ismereteim szerint, a Boom Autó Hifi Bolt forgalmazza az említett fejegységtípust, s a beszerelésével is foglalkozik (Macrom/ Toyota Verso stb.).

https://www.facebook.com/pg/Boom-Aut%C3%B3-Hifi-Bolt-453404884710137/photos/

 

Bizonyára hasznos, szakmai szempontból is helytálló információkkal tudna segíteni!

Előzmény: baluka1118 (96384)
baluka1118 Creative Commons License 2020.11.16 0 0 96384

Sziasztok

felújitanám a hifirendszert a 2008-as Toyota Corolla Versomban, és mivel egyáltalán nem értek a témához ezért lenne pár kérdésem

nagyon köszi ha szánsz rá pár percet és segítesz :)

új hangszóró, erősítő(k?), fejegység és mélynyomó a terv

egyedüli alkatrész ami már most megvan, az a mélynyomó, hisz az a stúdiómból maradt még rám, és ezzel kapcs az lenne a kérdésem hogy jó helyen lesz e a csomiban? lesz e megfelelő hatása úgy is

fejegységet már kinéztem: https://aqua.hu/auto-hifi/macrom-m-dl7000-2-din-meretu-erintokepernyos-multimedia-mobil-navigacioval-t852089

lehet nem a legjobb hangminőséget képzi, bár gondolom ezen a külön erősítő javítani fog(?), de nekem fontos szempont hogy érintős legyen és tudja az apple carplay-t

ide az lenne a kérdésem, hogy ez egyáltalán kompatibilis e a kocsimmal, tehát be lehet e szerelni, és mi kell a beszereléséhez? természetesen nem én csinálnám, csak az alkatrészekre vagyok kiváncsi

neten ezeket találtam: beépítő keret: https://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&category_id=1&product_id=1480&option=com_virtuemart&Itemid=102

illetve ezen az oldalon kidobta ezt a csatlakozot is: https://www.autoradiokeret.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=3&flypage=flypage.tpl&product_id=265&option=com_virtuemart&Itemid=102

tehát ezekre lenne e szükségem, illetve kell-e bármi más a beszereléséhez?

másik kérdés, mennyire hülye ötlet az, hogy csak két hangszórót cserélek ki, amik elől vannak? illetve mit ajánlanátok? én eddig jbl-t néztem

az erősítő az, amivel a legkevésbé se vagyok tisztában

most kéne vennem egy 4 csatornásat amire a hangszórók mennek, és egy külön 1(?) csatornásat a mélynyomónak? vagy megoldható e ez egyszerűbben, egy erősítővel is

illetve még az a kérdésem, hogy kell e bármi mást vásárolni, mielőtt elviszem egy szakemberhez, ami szükséges az összerakáshoz, illetve ha igen, akkor mit és kb mennyibe fájna?

előre is köszönöm szépen annak, aki akár csak egy kérdésemre is válaszol, mert most nagyon elvagyok veszve :D 

somytomy Creative Commons License 2020.11.13 0 0 96383

Üdv!
Hobbiatóba szeretnék venni valami kis erősítőt, mert a benne lévő megbuherált autórádió sajnos elég kehes. A követelmények a következők: legyen rajta vonalszintű bemenet, hangerőállítás és két darab 4 Ohmos hangszórót kell meghajtania. Ezen felül előny még a BT kapcsolat, valami hangszín-állítási lehetőség vagy plusz két hangszórókimenet, de az utóbbi már tényleg cseresznye lenne a hab tetején.

Az Aliexpresss, Ebay és társai nyilván tele van ilyenekkel, esetleg tudtok ajánlani valamit a témában? Előre is köszi!

Gabyjuve Creative Commons License 2020.11.09 0 0 96382

Köszönöm. Átnézem.

Előzmény: stefi001 (96381)
stefi001 Creative Commons License 2020.11.08 0 0 96381

Előre bocsátom, hogy egyik fejegységet tekintve sincs konkrét tapasztalatom, tehát nem ismerem az Eonon gyártmányokat sem. Az viszont tudnivaló, hogy az Eonon a Bosion klónja, s hasonló árfekvésű készülék.

 

Talán némi tájékoztatást nyújt az alábbi link, mely a valamivel drágább Xtrons és Eonon fejegységek összehasonlítását tartalmazza.  

 

https://autonerdsreview.com/xtrons-vs-eonon/

 

Néhány, egyéb összevetés, vélemény:

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-head-units/headunit-comparison-recommendation-t3703731

 

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-auto-general/eonon-xtrons-joying-t3677620

 

https://forum.xda-developers.com/android-auto/mtcb-android-head-units-qa/eonon-pumpkin-t3272241

 

https://10techy.com/best-android-car-stereos/

Előzmény: Gabyjuve (96380)
Gabyjuve Creative Commons License 2020.11.04 0 0 96380

Hali.

Szeretnék véleményt kérni attól, aki ismeri ezt a gyártót vagy esetleg ezt a konkrét fejegységet:

 

GA9498B

Eonon Mazda 6 2009-2012 Android 10 autós sztereó 9 hüvelykes IPS HD teljes érintőképernyős autó GPS navigáció Beépített CarPlay és DSP fejegység

 

Köszönöm.

stefi001 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 96379
Előzmény: Tory87 (96378)
Tory87 Creative Commons License 2020.11.02 0 0 96378

Sziasztok,

kis segítség kellene: Golf 6-ban kicseréltem a gyári RCD210 fejegységet, egy Pioneer 1DIN fejegységre, ami szépen működik is, viszont bosszant, hogy kulcsra nem indul be - manuálisan, gombnyomásra bármikor. Erre a problémára talán megoldás az IGNI-GENCAN.2 cucc, viszont nem tiszta, hogy hogyan kell bekötni.

 

(piros-sárga vezeték csere nem játszik, mert kipróbáltam)

 

Az építő jellegű válaszokat előre is köszönöm! :)

Benedek2365 Creative Commons License 2020.10.15 0 0 96377

Sziasztok!

Lenne pár dolgom eladó ha valakit érdekelne. Hirdetem is őket , autó váltás és gyermek miatt adom el.

1. red attack 2400 típusú 2x120 w-os erősítő 10000 ft. Nincsen bekötve sajnos kipróbálni nem tudjátok. Azért nem használom mert helyette a sony erősítő van használatban.
2. Sony XM-N502 típusú 500 w - os erősítő 15000 ft. Alza.hu nál vettem sajnos a gari most járt le pár hónapja. Számla és dobozok minden megvan hozzá. Újpesten ki is lehet próbálni és átvenni , napi használatban van a régi autóban.
3. Jbl autó mélyláda. 17000ft. Újonann vettem első tulajdonosa vagyok , nincsen szét hajtva és nagyon szép állapotban van. Ki lehet próbálni ez is napi használatban van , a sony erősítő hajtja éppen. 

Akit érdekel keressen , email címem ha szeretne képeket akkor juhaszdaniel51@gmail.com vagy +36706407370

Köszönettel,

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.07 0 0 96376

Köszönöm a segítséget mindenkinek !!! 

 Ha lesz végeredmény, beszámolok majd.. 

Előzmény: stefi001 (96368)
stefi001 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 96375

Úgy látszik külön malomban őröltünk. Én is úgy gondoltam eredetileg is, hogy a tolatólámpa pozitív pólusáról kell a tápot biztosítani. Valamiéret elértettük egymást!? No, így akkor már rendben van.

Előzmény: kzoli72 (96374)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 96374

Én sem értem, végül adtam neki közvetlenül az izzótól kivezetve így egyből meg is jelent a 11,4 volt ill. a kütyü is átvált a kamerára.

Előzmény: stefi001 (96372)
Miskolczilaci Creative Commons License 2020.10.06 0 0 96373

Üdv mindenkinek!

 

Új tag vagyok. 

Infót szeretnék, ha tudna valaki segíteni!

Megvételre kínálták a Phase linear audiophile six első szett, mélyközép sugárzó hangszórópárját. 

Nagyon szép, de biztosan használt. 

Tudná-e valaki kb. mikor  gyártották ezt a sorozatot? 

Előre is köszi! 

 

 

 

stefi001 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 96372

Számomra valami nem kerek ebben a mérésben! 0,5 V esetén a 12 V/21 W-os tolatólámpa meg sem „nyikkanna”! Én minden esetre, tovább keresném a már említettek figyelembevételével a pozitív pólusra menő tápvezetéket.

Előzmény: kzoli72 (96371)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96371

Igen, az az érdekes hogy kimértem multiméterrel hogy a csati kék szála megy a tolatólámpa pozitív pólusára a test meg közös tehát túl nagyot tévedni nem lehet a csati előtt megbontottam a szigetelést pozitív szál forraszt ill. test az "alaplapról" és ilyen 0,5 voltot mutatott a műszer hátramenetbe kapcsoláskor. Ezért nem értem.

Előzmény: stefi001 (96370)
stefi001 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96370

Ha jól emlékszem, a rózsaszínű vezeték is szóba került, de lényeg, hogy sikerült azonosítani.

A „reverse” bemenet megállapításához próbaként, az egyéb helyről vett +12 V használata rendben levő, de ezzel nem biztosítható a kamera korrekt működése. Ugyanis a +12 V állandóan, tehát akkor is jelen lesz a „reverse” bemeneten, ha a váltó nem hátramenetbe van kapcsolva.

 

Elképzelhető, hogy a tolatólámpánál nem jó vezetékről lett a táp levéve. A megállapítása egyébként egyszerű, multiméterrel, de egy 12 V-os próbalámpával is ellenőrizhető, hogy melyik a kérdéses vezeték. Hátramenetbe kapcsolva a multiméteren mérhető az AKKU feszültsége, a próbalámpa pedig világít. Hátramenetből kivéve mindkettő +12 V nélkül marad.        

Előzmény: kzoli72 (96369)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96369

Heuréka!

Megszületett végre, a rózsaszín kábel volt a reverse. Külső tápról hajtottam meg mert a tolatólámpa foglalatától nem megy ki a 12 volt hogy ezt hogy csinálja nem értem. Kikerestem a tolatólámpa pozitív szálát ill. a foglalat testre és nem megy ki a 12 volt. Ill. a kamera kuka a tájoló kép megvan de képet nem ad csak szürkeség vagy hangyák háborúja. Próbáltam mindkét sávban PAL-NTSC.
Köszönöm szépen a segítséget.

Előzmény: stefi001 (96361)
stefi001 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96368
Előzmény: Törölt nick (96365)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96367

https://www.youtube.com/watch?v=MdJV928bfIQ&ab_channel=Weichen

 

Itt levezeti a cseréjét ill. a lábkiosztások is láthatóak a videóban

Előzmény: kzoli72 (96366)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96366
Előzmény: Törölt nick (96365)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96365

Valójában elég lenne az kis csatlakozó amit a rádió hátuljába kell dugni a canbus -hoz és a másik (autó) oldalát rá tudom forrasztani akár.. 

Előzmény: stefi001 (96355)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96364

Az autó amelybe be szeretném szerelni egy Mercedes w203 -as 2003-as évjárat. 

A rádió pedig egy YUEHOO 7 Inch 2 DIN for Android 9.0 Car Stereo Radio 8 Core 4+32G 

A bekötése a rádió hátulján levő aljzatnak: 

Előzmény: stefi001 (96355)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96363

Ha minden igaz a barna szál lesz az délután kiderül.

kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96362

A 96360 a gyári az is hiányos ill. Nem fedi a 

 valóságot. Az első képes hozzászólásomban meg csak

példaképpen szúrtam be hogy az én bekötésem ilyen típusú.

Előzmény: stefi001 (96361)
stefi001 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96361

 

Most valójában hogy néz ki a „táp” csatlakozó? A 96360-as kép felbontása nagyon kicsi, nem látható rendesen. A 96359-es képen pedig fehér vezeték is látható, amivel a tápcsatlakozók esetében még nem találkoztam. Persze, elképzelhető! 

Találtam egy bekötési rajzot, amin a rózsaszínű vezetéket jelöli „reverse”-nek, ami nem egyezik meg a kézben tartott képen láthatóval. Ugyanakkor az utolsó képen ilyen nem látható, csak a fekete (GND), sárga (állandó + 12 V), piros (ACC/kapcsolt +12 V), kék antenna, narancs (világítás), barna (feltehetően ez lenne a reverse), és a kérdéses fehér.

 

 

 

Az 96354-es képen ismét más vezetékkiosztás látható: a rózsaszín-fekete jelenti a reverse bemenetet, s a rózsaszínű pedig a „Brake”-t, ami a videó, illetve optikai lemez játszhatósága érdekében testre kötendő.

Előzmény: kzoli72 (96360)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96360

Ugyanezt a kapcsolási rajzot tartalmazza a leírása is.

Barna szálnak nyoma sincs de fizikálisan ott van.

Remélem az lesz a back in.

Előzmény: kzoli72 (96359)
kzoli72 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 96359

Sajnos nincs felcimkézve, akkor nem lenne gond.

Előzmény: stefi001 (96358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!