Keresés

Részletes keresés

Annatar Creative Commons License 2024.07.22 0 1 88277

Nem, ez nem az a típusú társaság. Ez öt olyan ember akinek már bőven megvolt/megvan a maga neve és elismert munkája a saját területén, nyitott és kinézett a saját (nem is feltétlen harc)művészetén túlra.  

Előzmény: dezsoKE (88273)
sszasza Creative Commons License 2024.07.22 0 0 88276

Hadd legyek az ördög ügyvédje. Kassai szerintem kiválóan megoldotta a maga elé kitűzött feladatot, hogy a tradicionális magyar íjászat alapjain létrehoz egy sportot. Ambruzs egy istenadta, kiemelkedő tehetség volt mindig is. Sunim-ot hallgattam egy kicsit, nem tudok belekötni abba amit csinál, még ha engem nem érdekel is. Ez az Agócs valahogy becsapta őket és be tudott furakodni, gondolom nagy képmutató mester. Ez most nagy blama, de hát én is néztem már be embereket, mi jóindulatúak ilyen megtéveszthetők vagyunk. (Igaz utána leköptem vagy féregnek neveztem, hátha akar verekedni, de valahogy sosem, kár )

Ettől függetlenül igazad van, volt (van?) sok értéktelen csoportosulás, de hát amíg sz*r van, légy is lesz.

Előzmény: dezsoKE (88273)
sszasza Creative Commons License 2024.07.22 0 0 88275

Utolsó mondatomhoz még annyit fűznék, érdekes, hogy ezeket az embereket szinte mind itt a fórumon keresztül ismertem meg. Ebből arra kell következtetnem, írásban az ember önmagát adja, videón-bemutatón-nyilatkozatban stb pedig színészkedik (képmutat). Amíg csak le nem bukik egyszer ...

Előzmény: sszasza (88272)
capacete Creative Commons License 2024.07.22 0 0 88274

Japánban nyilvános fürdőbe se engednek be, ha tetoválásod van, mert az a jakuza megkülönböztető ismérve.

Előzmény: Annatar (88270)
dezsoKE Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88273

Igen, több ilyen is van. Én mesternek ismerlek el, te pedig engem, mi együtt őt, és akkor mind Mesterek vagyunk, akarom mondani MESTEREK.

Előzmény: Annatar (88271)
sszasza Creative Commons License 2024.07.21 0 3 88272

"Yakuza SE" Volt már itt Oyabun shogun is, a régiek emlékezhetnek.

Fájdalom de ki kell mondanom, a harcművész társadalom nem agysebészekből áll. Sokakkal kerültem már kapcsolatba, hogy aztán kiábrándulva meg is szakítsam azt. Egészen meglepő hogy olyanok, akiket a videóik, nyilatkozataik alapján példaértékűnek gondolna az ember, a valóságban mennyire ... hadd ne mondjam milyenek, bár gazdag szókincsem volna rá. Hálát adok annak a néhány embernek akiket valóban tisztelni vagy barátaimként tisztelni tudok, hogy miattuk még nem fordítottam hátat ennek az egésznek.

 

Előzmény: Vuduman (88269)
Annatar Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88271

Hát így ezt kifejezetten sajnálom, az Öt Mester egy érdekes kezdeményezés volt.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88268)
Annatar Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88270

A köznyelvben karate mester az akinek fekete öve van. (meg ha magát annak hívja/hívatja)

 

A Yakuza SE-t én sem értem, amennyire tudom, a japán köztudatban kifejezetten megvetik a jakuzákat (pont itt olvastam azt hiszem egy sztorit egy brazil jujitsusról, akivel felvetettek egy pólót amikor japánban járt, mert tetoválva volt és féltették a klubjuk jó hírét, nehogy elterjedjen, hogy náluk jakuzák edzenek).

 

 

 

 

Előzmény: Vuduman (88269)
Vuduman Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88269

Csak megjegyzés, ezt a Yakuza SE-t már régebben is olvastam és gondolkoztam rajta, mi a lóf.ért hívja valaki (aki karatét oktat) yakuzának a dojo-ját???!!!

Először is semmi nem áll távolabb a karate eszmeiségétől mint a japán maffia, másodszor meg, tudva hogy Oyama mester fiatalkorában kapcsolatban állt velük...nem kicsit tiszteletlen a saját alapitó nagymesterével szemben. Már ez sokat elmond a dologról.

 

Mellesleg az ügy eszkalálódik, most már többen (nemi) erőszakkal is vádolják a csávót.

Nyilatkozott a nyaralásábó(!) maga ashi barai mester is, tök őszintének tűnt a faszi (nem).

Azt a kérdést azért feltenném halkan, hol volt a sok "kajak" gyerek aki kommentekben meg akarja verni, ölni etc. a manust, amikor a tanítványait ütötte-verte, erőszakolta, önbíráskodott az üzleti partnerével és a többi.

Nem a Kunkli Tivadarra gondolok, ő egy felháborodott (jó) ember, aki (nem) mellesleg a legjobb küzdősportolók egyike.

 

A másik meg, mindenki "karate mesterként" emlegeti ezt a gyökért.

Most hagyjuk azt, ki szerint, mi a "karate mester".

Mert ez filozófiai kérdés.

Szerintem Morio Higaonna, de ez magánügy.

Egy három danos, szerintem, hivatalosan se "mester".

A "shihan rangot" 5. dantól adják, úgy tudom, ami még életmóddal, "szaktudással" hozható kapcsolatba nem karate politika. Mármint a nagy, japán tipusú karate szövetségeknél. Aki 5 dant elér (jó esetben) több évtizede edz, gyakorol, jár egy utat. Valószínűleg tehetségesebb, jobb a karatéban az átlagosnál, ha akarod nevezheted "mesternek". Más kérdés, hogy ismerek olyan hat-hét Danost, akire ha ránézek sírni kezdek. Az is más kérdés hogy nem teszek így.

Ha "karate mestert" akarok látni, megnézek valami you tube videot Shinjo Kyohidéről :P

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88268)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88268

Attól, hogy ezt a videót priváttá tették még bőven maradt nyoma a történetnek.

 

2022 eleje:

"Kassai Lajos meghívására érkezett a völgybe Vilcsek Péter (Mázsaház) és Agócs Tibor (Kyokushin karate), míg a találkozón Ambruzs Szabolcs (Shaolin kung-fu) online tudott részt venni.

 

A Mester – Tanítvány kapcsolatot, a harcművészeti iskola célját, fogalmát és számos, a harcművészettel kapcsolatos területet érintettek a beszélgetők. A képen látható ajándékot Vilcsek Péter (középen) készítette. A felirat jelentése: harcos út."

 

https://www.kassai-lovasijaszat.hu/harcmuveszeti-talalkozo-kassai-lajos-birtokan/

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88267)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88267

Hoppá-hoppá!

 

Ahogy dagad a botrány, most már ez olvasható a YT-on:

"Privát videó Jelentkezz be, ha hozzáférést kaptál ehhez a videóhoz.

 Ez egy privát videó. Kérjük, jelentkezz be annak ellenőrzésére, hogy megnézheted-e."

 

Hát, nem fogok bejelentkezni ;-P

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88251)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88266

"De hogy Taylor hazudna vagy tévedne, azt nagyon kétlem."

 

A szándékos hazugság valószínűleg kizárható, a tévedés valószínűsége viszont ~100% a mostani tud.

ismeretek alapján.

 

"...valakinek érdemes lenne utánajárni."

Egész biztos lehetsz abban, hogy megtörtént az elmúlt 50 évben ;-)

Előzmény: sszasza (88262)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88265

Némi kereséssel meg lehet találni, hogy az állatorvos mikor járt Kínában.

 

Egy 1977-ben kiadott Veterinary Accupuncture c. könyvben van utalás Taylor kínai utazására a 232. oldalon.

Itt olvasható a zsiráf kezelése is.

https://issuu.com/horsebackarchers/docs/accupuncture_pdf

 

Innen már könnyű dolgunk van.

 

"These are the two areas that I'm using -- identical areas on this giraffe to those used on the cow in China for treatment of the same condition. I'm going to put these rather fine little needles just through the skin -- just a little prick. Giraffe skin is rather tough, so I have to press a little bit. Now I am going to attach wires leading from this little box which is made in China. It contains a small battery. A very weak electric current will now run between the two needle points. I'm going to increase the cycles gradually. I can tell how fast the machine is working by watching the flashing of the light. That's it. I will leave it in position now for fifteen minutes and that will be this course.

 

Acupuncture is here being used as treatment but of course we have seen it being used in China as an anaesthetic on animals. I hope to use it in the future here at windsor in anaesthetizing very old or very sick or very weak cases because acupuncture anaesthesia does appear to be a very safe method of preoducing lack of consciousness to any pain."

 

Háttér-információ:

"A giraffe 'Eddie' at the Windsor Safari Park Zoo in the United Kingdom has been suffering from arthritis in its ankle joint. After a visit to The People's Republic of China the zoo's Veterinary Surgeon, Mr. David Taylor, decided to try acupuncture. In the case of 'Eddie', acupuncture was used as a treatment, but Mr. Taylor is hoping to use it as an anaesthetic. The basis of acupuncture is the piercing of the skin with needles and then the passing of an electric current between the needles. This Visnews film is accompanied by Mr. Taylor's description of what he is doing. This description is transcribed below and there is an alternative commentary over the page."

 

U.K.: ARTHRITIC GIRAFFE IS SOOTHED BY ACUPUNCTURE. (1974)

https://www.britishpathe.com/asset/202071/

 

 

Szóval, Taylor VMD ~1974-ben járt Kínában, látott valami egzotikus dolgot és hagyta magát megvezetni.

Az elmúlt 50 évben a jelenséget elég alaposan megvizsgálták és az lett a tud. végkövetkeztetés:

áltudomány és sarlatánság.

Előzmény: sszasza (88259)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.21 0 0 88264

Abszolút így van!

 

"Acupuncture is a pseudoscience; the theories and practices of TCM are not based on scientific knowledge, and it has been characterized as quackery."

 

"Scientific investigation has not found any histological or physiological evidence for traditional Chinese concepts such as qimeridians, and acupuncture points, and many modern practitioners no longer support the existence of life force energy (qi) or meridians, which was a major part of early belief systems." (Wiki)

 

Az eredeti vitaindító hsz-hez:

0 "histological or physiological evidence for traditional Chinese concepts such as qi".

Előzmény: capacete (88261)
capacete Creative Commons License 2024.07.20 0 1 88263

Még egyszer, ha ezt meg lehet csinálni így, ahogy leírtad, akkor ezt clinical trial során is reprodukálni lehetne. Valamiért mégsem sikerült soha...

Előzmény: sszasza (88262)
sszasza Creative Commons License 2024.07.20 0 0 88262

Anno én is voltam akupunktúrán, és pont semmit nem csinált. Nem is hiszek benne.

De hogy Taylor hazudna vagy tévedne, azt nagyon kétlem. Egyszerűen nem olyan a könyve, a leírás, maga az ember stb. Mint kutató-fejlesztő azt mondom, valakinek érdemes lenne utánajárni. De nem én leszek az, mert nem szimpatikus a tűvel böködés.

Előzmény: capacete (88261)
capacete Creative Commons License 2024.07.20 0 1 88261

Aha, a híres anekdotikus "bizonyítékok", amiket valahogy soha nem sikerül laboratóriumi körülmények között reprodukálni.

Minden átfogó tanulmány azt bizonyította, hogy az akupunktúra sima placebo, a kínai kormány által támogatott intézmények próbálnak csak kamutanulmányokat publikálni huszadrangú folyóiratokban.

Előzmény: sszasza (88259)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.20 0 0 88260

Egyfelől ez egy érdekesség -- vagy "érdekesség", vagy egyszerűen nem tudjuk megmondani, hogy pontosan micsoda --,

másfelől a magyar szövegben olvasható: "a páciensek egy részét szakszerűen, a másik részét viszont alkalmatlan tűkkel vagy nem megfelelő pontokon kezelték akupunktúrával, mindkét esetben sikerült hatást kimutatni" = placebo.

 

Plusz itt egy majdnem random tanulmány:

https://www.bjanaesthesia.org.uk/article/S0007-0912(17)50041-0/pdf

 

1974-ben:

"SUMMARY

Acupuncture analgesia was performed on 100 occasions in 35 subjects. In 10% of cases the resulting analgesia was considered just adequate for surgery, and in 65% mild analgesia was produced but insufficient for surgery, whilst in the remaining 25 % there was only minimal analgesia, if any."

 

"Most patients undergoing major surgery in this country prefer to be unconscious and unless there were major advantages in acupuncture analgesia such as less disturbance of body metabolism and less postoperative complications, it is unlikely that this method would succeed chemical anaesthesia which is one of the best developed aspects of Western medicine."

Előzmény: sszasza (88259)
sszasza Creative Commons License 2024.07.20 0 0 88259

David Taylor, világhírű és szintű állatorvos írja, hogy volt lehetősége tanulmányozni a kínai központi állatorvosi egyetemen az akupunktúrát. Tanúja volt egy műtétnek amikor egyetlen, kb 20 centis tű beszúrásával érzéstelenítettek-lebénítottak egy szamarat, és úgy ahogy volt, állva, bélműtétet hajtottak végre rajta. Végül kihúzták a tűt, és a szamár mintha mi sem történt volna, folytatta tevékenységét. Úgy informálták őt, hogy bár ők ott ugyan nagy erőkkel kutatnak, de amúgy kezd kiveszni ez az ősi tudomány. Valamikor a 80-as években történt ez.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88258)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.20 0 0 88258

"Helyesbítek. A taichi gyakorlók 99.7%-a nem tudja, mi az a chi."

 

Ott kezdődik a dolog, hogy jelen ismereteink szerint az csi egy ősrégi filozófiai elképzelés,

kb. az a szint, mint az alkimistáknál a bölcsek köve. Egyszóval egy eléggé meghaladott, mára egyértelműen áltudományos dolog.

 

Wiki:

"Qi is a pseudoscientific concept, and does not correspond to the concept of energy as used in the physical sciences, with the notion of vital force itself being abandoned by the scientific community."

 

"Scientific view

The existence of Qi has not been proven scientifically. A 1998 consensus statement on acupuncture by the United States National Institutes of Health noted that concepts such as qi "are difficult to reconcile with contemporary biomedical information"."

 

"Tudományos vizsgálata, szkeptikus álláspont

 

Leginkább a hagyományos kínai orvoslás és az akupunktúra elterjedése a világban tenné egyre indokoltabbá, hogy a nyugati szemmel titokzatosnak tűnő, belső energia, a csi létezésére valós, tudományos bizonyítékokat találjanak a szakemberek. Számos vizsgálattal, kísérlettel, méréssel próbálkoztak, de tény, hogy a csi létezését a mai napig nem sikerült tudományosan igazolni. A hagyományos kínai orvoslás, az akupunktúra magyarországi hivatalos elismertségének egyik legismertebb ellenzője, Hraskó Gábor, a Szkeptikus Társaság elnöke szerint mivel a hagyományos kínai orvoslás elsősorban tapasztalati, és nem tudományos úton igazolja önmagát, a fő kérdés, hogy a módszerek működése és hatásmechanizmusa klinikai úton igazolható-e. Hraskó elmondása szerint azokon a vizsgálatokon, ahol a páciensek egy részét szakszerűen, a másik részét viszont alkalmatlan tűkkel vagy nem megfelelő pontokon kezelték akupunktúrával, mindkét esetben sikerült hatást kimutatni – azonban egymáshoz képest nem eltérő mértékben, azaz a helyesen végzett akupunktúra hatása megegyezett a placebóéval. Szerinte nem a csi manipulálásának eredményeként mutatkozhat javulás a pácienseken, hanem arról lehet szó, hogy „a sok befektetett pénz, a több ezer éves gyógymód jó hangzása, a rituális szertartás mind alkalmasak erős placebohatás előidézésére. Ezenkívül bizonyos, fenntartással kezelendő vizsgálatok szerint az akupunktúra azért is lehet hatásos bizonyos fájdalmak ellen, mert a szurkálás növeli az endorfintermelés mértékét, ez pedig megemeli a fájdalomküszöböt.”"

Előzmény: tigristomi (88255)
steelus Creative Commons License 2024.07.19 0 2 88257

A chi, pénzbegyűjtésre használható.

 

Előzmény: sszasza (88256)
sszasza Creative Commons License 2024.07.19 0 0 88256

Jójó, de mondd már el akkor hogy mi az és mire lehet használni. Mindenki csak húzogatja a madzagot előttem, pedig aztán én nyitott gondolkodású ember vagyok. Minden Joule energiát nagyra értékelek, bárhonnan is kerül bele az ütésbe-rúgásba.

Előzmény: tigristomi (88255)
tigristomi Creative Commons License 2024.07.19 -1 0 88255

"Megjegyzés: a tai-chinak csak a neve chi. Ők 97%-ban nem tudják mi a chi."

 Édes istenem!!! :D :D :D 

 

Helyesbítek. A taichi gyakorlók 99.7%-a nem tudja, mi az a chi.

Találtam itt a fórumon egy linket anno egy rádió riporthoz, ami a belső erőről szól.

Louhan, te adtad a riportot? Ha igen, annyit mondok, hogy az első perc után lejött nekem, hogy akivel a riport készült, ő még nem találkozott a belső erővel.

Megkockáztatom, hogy a magyarországi taichi gyakorlók közül senki sem találkozott még olyannal, aki tudta használni a belső erejét.

Előzmény: Louhan (88226)
tigristomi Creative Commons License 2024.07.19 -2 0 88254

A kérdésem az, hogy ebből a videoból hol látszik a chi használata.

Helló. Jogos a kérdés.

A téma miatt messziről indultam, és nem voltam pontos abban amit mondtam.

A videón nincs semmi belső erő. Külső erős gyakorlatot látunk. Aki a videón van, ő belső erős mester is, de ez nem látszik a videón.

Azt szerettem volna ezzel bemutatni, hogy a legtöbb valamire való belső erős mester, vagy akikkel én találkoztam, ők keresztük mentek egy hagyományos ismert külső erős képzésen, és a belső erőt csak annak a végén sajátították el.

 Kungfus belső erős videót nem rakok fel, mert teljesen fölösleges. Ezt érezni kell. 

 Az egész posztomban csak az volt a lényeg, ha vkit érdekel a belső erős kungfu, van, létezik.

Előzmény: f_zsolt_01 (88232)
sszasza Creative Commons License 2024.07.18 0 3 88253

A 100 ellenfeles küzdelemnek nem az a lényege hogy mindet le tudja győzni, hanem hogy kőkeményen végig bírja. Nem akarja ott senki kiütni, legyőzni. De adnak a másiknak rendesen, láttam már 100-asról felvételt. Le a kalappal, mit ki kell ott bírni. Ha azt akarnák hogy ki legyen ütve, nem kell ahhoz száz ember . Elég egy is, olyan. De nem ez a cél. 

A nem_önjelölt mesterek közt pont ugyanannyi szar ember van, mint az önjelöltek közt. Ezt itt már sokszor végigbeszéltük. Annyi hogy őket más típusú hazugságokon fogták.

A tiszteletreméltó ősz öreg mester egy erősen idealizált kép. A sok kungfus ismerőstől hallott és összerakott kép ennél sokkal visszataszítóbb átlagot mutat.

Magyar/keresztény gyökerű erkölcs szerint nem rúghatja fel. Nemhiába lett olyan népszerű dolog a szar emberek közt a 80-90-es években keleti vagy annak hazudott rendszerek vezetőjének lenni. Végre ráfoghatta egy más kultúra szokásaira az uraskodását, fennhéjazását, a nagy pofáját.

Előzmény: Pardes (88252)
Pardes Creative Commons License 2024.07.18 0 0 88252

Murphy törvénykönyvében szerepelt a következő kitétel (kb. így): Ha egy hordó borhoz egy kanál szennyvizet öntesz, szennyvizet kapsz. Ha egy hordó szennyvízhez egy kanál bort öntesz szennyvizet kapsz.

Ha a Zen mester nem Zen mester és a harcművész nem harcművész vagy a küzdősportoló nem küzdősportoló  (most ne menjünk bele a vitába, hogy mi a különbség vagy az egyezés), akkor a kettő találkozásából nem sül ki semmi, még akkor sem, ha a felek azt hiszik, hogy igen. Persze a kezdeményezés és az elképzelés önmagában jó lenne, csak ahogy és akik csinálják, abból nem biztos, hogy valami értékelhető jön létre.

Magyarországon (is) jó sok önjelölt mester van, minden területen, úgyhogy lehet sakkozgatni, kit kivel és mit mivel rakjunk össze, hogy egy újabb jó nagy semmi jöjjön létre.

Bennem egyébként az a kérdés ötlött fel, hogy a magyar kyokushin karatéban még a kezdetekkor megjelenő hierarchia-felfogás mennyire feleltethető meg mondjuk a japán felfogásnak és mennyire származik mondjuk Furkó Kálmántól? Valahol találkoztam egy olyan megjegyzéssel, hogy az ilyen jellegű alá-fölé rendeltségi viszonyok, a csúcson az ősz, öreg mesterrel, tipikusan nyugati felfogásra készített modellek.  Mondjuk Oyama 100 ellenfeles küzdelmeiről is olvastam olyan leírást, hogy a tanítványaiból válogatott ki 100-at és -ezt már én teszem hozzá-a mestert ugye nem illik legyőzni. Szóval mitől mester a mester a harcművészetekben/küzdősportokban? Felrúghatja-e a tanítványát, mint a lószart, ha az nem azt csinálja, amit ő elképzel?

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88251)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.07.18 0 0 88251

A felrúgós botrány -- kalandparkban gyereket felrúgó karateedző -- kapcsán kerestem rá az illető nevére.

Az egyik találat ez volt:

 

Az "5 iskola" Kassai Lajos, Ambruzs Szabolcs, Chong An Sunim, Agócs Tibor és Vilcsek Péter (2022)

https://www.youtube.com/watch?v=MCi05I8nlZk

 

Összefoglaló:

"Az "5 iskola" szellemi és baráti közösséget alkot. Kassai Lajos (Kassai Lovasíjászat), Vilcsek Péter (Mázsa Ház), Chong An Sunim (Eredeti Fény Zen Templom), Agócs Tibor (Y Ház) és Ambruzs Szabolcs (Test-Tudat Központ) közös munkába kezdtek, ami nem csak az iskolájuk által képviselt értékek megosztásáról szól, hanem a közös munka alapjainak megteremtéséről. Ezt havi egyszeri találkozóval erősítik meg. A "Nincs idő tévutakra" című film az első olyan találkozást örökítette meg, ahol a tanítványaikkal együtt vettek részt."

 

 

 

sszasza Creative Commons License 2024.06.27 0 0 88250

A napokban olvastam egy MMA edző továbbképzést, le volt írva a tematika is. Hogy mennyire tök mással foglalkoznak azok is, mint hogy a harcosokat tanítanák meg végre jól bunyózni! Mihelyt valahol Szervezet jelenik meg, nyomban valami önfenntartó egységgé fejlődik, ami maga alá hajtja a sportágat. A versenyzőket meg verik a külföldiek.

Vuduman Creative Commons License 2024.06.04 0 1 88249

Naka Tatsuya mester nemrég múlt 60 éves.

Sok sensei van a Shotokan ryuban akit kedvelek, de őt különösen.

A video egy rövid  japán filmecske Donald F Draegerről.

Figyelemre méltó ember volt.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RSru1yKzfWc

sszasza Creative Commons License 2024.05.17 0 0 88248

Nem technikai kérdés volt, ugyanazt a jelenséget boncolja amit te is nemrég: mi mindenért nem lehet sparringolni a népekkel.

Előzmény: exhighand (88247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!