Keresés

Részletes keresés

Traveller00 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 145619

Cres szigetet ajánlom, ez a legnagyobb és egyben legnyugisabb horvát sziget (3000 lakossal).

Cres városban keressetek szállást, kikötő mentén sok étterem, kávézó.. a városka szélén egy nagy, mindennel felszerelt szupermarket (Plodine).

Ha nagyobb nyüzsgést szeretnétek akkor érdemes Mali Losinjba átmenni, ez már Losinj sziget (lényegében ugyanaz a sziget, csak a rómaik Osornál átvágták).

Előzmény: ramon94 (145602)
L.P Creative Commons License 2019.08.29 0 0 145618

Sziasztok! 

Holnap reggel 9 után el kell hagynunk a szállásunkat Vodice-n.

Viszont mi nem szeretnénk akkor rögtön hazaindulni, hanem még egész nap fürödnénk valamerre.

Tudtok ajánlani egy tiszta, normális út széli strandot, esetleg még kajáldák is lennének, ahol egész nap tudnánk fürödni, a kocsi se lenne túl messze tőlünk.

Válaszokat előre is köszönöm.

slayerfan Creative Commons License 2019.08.29 0 0 145617

Meglesznek nekem is egész biztos.

Peljesac ugye megvolt már, korculán pedig a város.

Hogyis mondjam, a pag nagyon mögöttük van. Fehér/kopár szikla-hegy" mániás vok, kevésbé növényzet" mániás, de ez nálam egyfajta elfogultság. :)

Mintha a sivatagban lenne a tenger ;)

Egyedi, és valóban kevésbé horvátos" jellegű. :)

Előzmény: hul (145616)
hul Creative Commons License 2019.08.29 0 0 145616

"Nem felkapottabb a Brac, Hvar? Mljetröl írtátok v a korculárol h van szemetes része. Igaz a pagnak is."

Azért valamely hely nem véletlenül NÉPSZERŰBB mint egy másik, hanem azért, mert különösen szép vagy van ott valami, amitől lehet imádni. Brac, Hvar, Mjet és Korcula is pazar. Ha meglátogatod bármelyiket, megérthető:-) Pag mondjuk úgy, egyszerűbb ezekhez képest, a felsoroltak pedig kivételesen csodásak. :-) 

Szemét: rettenet gond volt évtizedek óta a szemétszállítás, és ma is az, sokfelé, időnként, de hatalmas így is a javulás! A rettenet a Kastella Stari környékén volt, ahol a vágóhidak a tengerbe voltak bekötve, szűretlenül -na ez a 70- és 80-as évek eleje. De Mjet pl. már akkor híres volt a természetvédelem okán, 200 km körzetben nem volt szennyező üzem és nagyon vigyáztak rá. Persze egy teli szemetes bárhol összejön, ott is láttam.

Azért nem kell rettegni, minden nagy célpontnál bárhol a világon, és itthon is előfordul. 

Előzmény: slayerfan (145613)
csirketojas Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145615
Murter sziget.
Ingyenes híd, 6 óra Budapesttől, nincs szerpentin.
4 település van a szigeten, Tisnó nyugis, 6 strandja van, Jezera álmos kisváros, Tisnóval tengerparti sétánnyal összekötve. Betina szép, de nekem a strandja nem jön be, Murter pörgős.
És a sziget teljes nyugati oldala teli van öblökkel, van homokos strand, kavicsos, sziklás.
5 km Tribunk, 15 Vodice, 25 km Sibenik, 8 km Pirovac és 15-20 km Skradin a KRKA Nemzeti park bejárata. 😀
slayerfan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145614

Na a Virt azt tuti poénnak szánta ;)

Azt inkább én sem jellemzem.

Előzmény: slayerfan (145613)
slayerfan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145613

Komolyan hát.

A pag sztem hótt" nyugis. Relativ kevés embertömeggel (hosszú sziget, koncentráltan zrce, pag város, novalja van létszám nyilván, de a többi részén nem)

Nem felkapottabb a Brac, Hvar? Mljetröl írtátok v a korculárol h van szemetes része. Igaz a pagnak is.

A peljesac nyugis, még (híd..)

Minden-minden relatív :)

Előzmény: hul (145610)
cápaFeri Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145612

Ja...már azt hittem...:-)

Előzmény: H_G (145611)
H_G Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145611

Szerintem az vicc lehetett, de nem helyes olyasmivel viccelni, amit a tájékozatlanök komolyan vehetnek.

Előzmény: cápaFeri (145607)
hul Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145610

Ha ezt komolyan gondolod, menj el (Hvar, Korcula, Brac, Mljet +Peljesac fsziget) és legyél szubjektív, egyik jobb mint a másik :-) Mindig mondom: jól kell magát érezni akarni az embernek, mert a helyek isteniek, csak nem kell keresni a bajokat meg látni kell mit, hol hogyan csinálj. 

Másutt sincs másképp, a világ legjobb helyein is lehet kákán csomót keresni pl. nekem Capri a csúcs, ha kibírod a meleget, a tömeget, tényleg tudsz sok mindent látni, ha imádsz sétálni és nincs tériszonyod, meg egy motorcsónakon sincs tengeribetegséged! 

Horváto. tekintetében kimaradt Murter... és ez a Vir hát nem épp az Adria gyöngyszeme és képalkotó példája. 

Rengeteg jó hely van. 

Előzmény: slayerfan (145606)
slayerfan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145609

Igen! Utána pont eszembe is jutott... :)

Előzmény: killmark (145608)
killmark Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145608

Pag-on főleg Zrce beach-et javaslom,ha nyugalmat keresel.

😁👺

Előzmény: slayerfan (145606)
cápaFeri Creative Commons License 2019.08.28 0 2 145607

Pont Vir? Ott írja, hogy nem bírja a szemetet! Vir-en voltam pár éve, az eddigi legkoszosabb hely ahol megfordultam. Akkor még a szennyvíz is a tengerbe ment, fúrt kutakból jött a csapvíz, vezetékes hiányában. Bár állítólag már néhol van vezetékes víz, de oda soha többet!

Előzmény: pityy palko (145603)
slayerfan Creative Commons License 2019.08.28 0 0 145606

Szerintem a legnyugisabb a Pag (hvar, korcula, brac, mljet, losinj nagyobb nevek" még nem voltunk, szóval szubjektiv nagyon :) )

Ka Pál Creative Commons License 2019.08.27 0 0 145605

1./ Bármelyik szigetet választod nyugodt hely, ha csak nem külön keresel zsibit.

2./ Mindegyik lakott szigeten élnek emberek és így van bolt is... mindegyiken...

3./ Elérhető távolságban általában kis városok vannak a szigeteken amelyeket méretük ellenére sok túrista látogat, mondjuk ez üti az első pontot

Vir szerintem egyáltalán nem nyugodt hely, és tele van honfitársainkkal. Javasolnám helyette inkább az alábbi szigeteken a felsorolt városok fényképeit nézegesd meg, mi az ami tetszik neked:

- Rab: Rab 

- Losinj: Mali és Veli Losinj,

- Hvar: Hvar, Jelsa,

- Korcula: Korcula, Vela Luka

- Dugi otok: Sali (Esetleg komppal Zadar??)

ezen városkák "közelében" keress nyugodt helyen szállást, bár ez a tág fogalom, mert semelyik sziget nem "nagy".

andreas19 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 145604

Losinj sziget, Mali Losinj város

pityy palko Creative Commons License 2019.08.27 -3 0 145603

Csak egy ilyen sziget van: VIR

ramon94 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 145602

Sziasztok a jövőévi nyaralást szüleimmel tervezzük. Viszont a szülők részéről több igény is felmerült ami részünkről nem szempont. Konkrétan egy ilyen helyet keresnénk:

- sziget (nyugodt hely legyen)
- a közelben legyen bolt
- elérhető távolságban legyen "nyüzsgés", város stb.

A kérdés inkább arra irányulna hogy, melyik szigetre menjünk. Az előző években a Dalmácián voltunk és azt vettük észre hogy nagyon szemetes mindenhol míg az Isztria az idei évben gyönyörű volt.Szigeten viszont még nem voltunk. Fontos szempont lenne hogy, ne legyen szemetes a környék, szelektív hulladékgyűjtésre legyen lehetőség.

Ha valakinek van valami jó tippje azt megköszönném.

fekvőrendőr Creative Commons License 2019.08.27 0 3 145601

Csatlakozom az előttem szólóhoz. / lakókocsival :-) /

Mi az autópálya magasabb sebességét se tudjuk kihasználni, ha rám esteledik Boszniában, megállok valahol egy benzinkút parkolójában, hátramegyek a saját ágyamba, és másnap korán reggel frissen kialudva indulok tovább, és érkezek az uticélhoz.

Előzmény: killmark (145600)
killmark Creative Commons License 2019.08.27 0 0 145600

Kicsit hozzátennék még egy szemszögből is.

Egy hiace kisbuszom van,ami a Horvát autópályán (mivel 1.90nél magasabb)a II as kategória.

Ráadásul egy motorcsónakot is húzok tréleren, amivel már III -as kategóriába esek.

Ennél a kombónál már akkora a különbség a pályázás-Bosznia főút között,hogy nincs ember,aki körbemenne.

Előzmény: ufonauta2 (145592)
HPEx20i16v Creative Commons License 2019.08.27 -1 2 145599

Azért kíváncsi lennék, hogy az adott illető(k) milyen kéréseket tesz(nek) fel. Az ilyen arctalan, be nem vállalós emberkék pont olyanok, mint a mások háta mögött szövegelőké, akikre azt szoktam mondani, hogy mindegy mit mondanak, mert mögöttem vannak. :)

Előzmény: KAti (145597)
The_Rible Creative Commons License 2019.08.27 0 1 145598

Sőt, ha hozzáveszem, hogy mondjuk két hét múlva ugyanoda ér vissza (haza), ahonnan elindult, akkor meg minek ment el egyáltalán? Semmi értelme az egésznek :)))))

Van jó pár sport is, aminek semmi értelme: pl. a kajak a leglassabb módja annak, hogy odaérjünk, ahol nincs is semmi dolgunk.

Biciklizni is minek, amikor autóval gyorsabb (persze nem dugóban), és még sorolhatnám.

Előzmény: sfi (145596)
KAti Creative Commons License 2019.08.27 -1 1 145597

Nem mindegy, hogy a hülyék mit nyomkodnak?

Előzmény: HPEx20i16v (145595)
sfi Creative Commons License 2019.08.27 0 1 145596

Van aki mondjuk a 6 órás út helyett akár 10-12-óra alatt ér ugyanoda.....ha ez vkit boldogít hát egészségére.:)

Mivel a nyaralás akkor kezdődik, amikor otthon bezárjuk magunk mögött az ajtót, ezért nem sietünk sehova. Én nagyon sajnálnám, ha az a rengeteg látnivaló, élmény kimaradt volna az életemből, amit az autópályán való rohanás helyett éltünk meg. Sőt, sokszor tervezünk oda és visszafelé is megnézni valamit, bármerre utazunk.

Ez persze nem jelenti azt, hogy soha nem használunk autópályát, de pl. Dalmáciába leginkább nem az anyagi vonzata miatt megyünk Bosznián keresztül.

Előzmény: saválló (145591)
HPEx20i16v Creative Commons License 2019.08.26 -2 1 145595

Most néztem, hogy az 145553 hsz-nél M1000 mi az istennek kapott minuszokat? Basszus, kérdezett...és még csak nem is hülyeséget. Tényleg nagyon találó a Quimby szöveg nekik, amit már korábban idéztem :D

HPEx20i16v Creative Commons License 2019.08.26 -1 2 145594

Valamikor majd lehet írok egy hosszabb szösszenetet az idei nyaralásról. Nagyon tanulságos. Most még itt vagyunk, majd otthon gépen, kicsit jobban megemésztve a dolgokat. Abszolút nem negatív, sőt...

HPEx20i16v Creative Commons License 2019.08.26 -1 1 145593

Én is mindig ezt mondtam, hogy mindenki el tudja dönteni. Nekem alapvetően Bosznia a választás, de idén nem volt más választásom. Igaz az idei nyaraláson nem osztott, vagy szorzott az utazási költség különbözet.

Persze a matek nem hagy nyugodni ;-)

Számoljunk 6 literrel. :D

akkor is van durván 40e különbség.

Egyébként teljesen igaz, hogy induláskor szokott jönni, hogy melyik kezembe harapjak. Menjek Beremenden át pályán még Bosznia esetén is Okucani-ig, vagy Drávaszabolcs és Nasice-Pozega-Gradiska útvonalon pálya, vagy Bosznia. Nem egyértelmű, hogy időben melyik rövidebb. Km-ben egyértelmű...közel 70 km-rel hosszabb a pálya.

Előzmény: Ka Pál (145589)
ufonauta2 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 145592

Látom kisebb vihar kerekedett az autópála vs. Bosznia útvonalak miatt. De ez megint csak a kinek a pap, kinek a papné kategória. Régebben jártunk úgy is nyaralni, hogy kisebb kelet európai (balkáni) turné kerekedett a nyaralásból, aminek végcélja valamelyik tengerpart volt. Az út alatt felfedezve újabb és újabb tájakat, csodákat és mindig más városban hajtottuk álomra a fejünket. De ez bele volt kalkulálva a nyaralásba. 14-15 napba belefért pár nap nézelődős autókázás. Igaz akkoriban még nem sok autópálya volt a kelet európai régióban. Például családdal suhancként jártam a kotori öbölben a hetvenes évek végén Trabanttal. Noh az egy túra volt a rózsaszín-kék jelzésen. :) Szétültük a seggünket, de a látvány mindenért kárpótolt. Most pedig Bosznián átautókázva (egyébként szerintem így is legalább a fél távot autópályán tesszük meg) és Jajcéban 1 napot elszöszmötölve még mindig marad 14 napunk a tengerparton, miközben csodás tájakon haladunk át. És mellesleg nem keveset nosztalgiázok. :)

saválló Creative Commons License 2019.08.26 0 0 145591

" Emiatt én, ha tehetem inkább a kevésbé rizikós autópályát választom, még ha többe is kerül, és nem látom a tájat. "

E témában hasonló az én véleményem is, a lehető leghamarabb odaérni az üdülőhelyre, szállásra, ez pedig értelemszerűen autópályán lehetséges, ráadásul nagyon korai indulással.

Ez nem jelent okvetlenül eszeveszett száguldást csak normál pályás tempos haladást.

Nekem jobban esik inkább a parton, vendéglőben "unatkozni" már reggel 8-kor attól függetlenül, hogy a zimmer feri ill. az apartmann elvileg "csak" 14-órától áll a rendelkezésünkre.

Van aki mondjuk a 6 órás út helyett akár 10-12-óra alatt ér ugyanoda.....ha ez vkit boldogít hát egészségére.:)

Szomszédék is szeretnek útközben nézelődni ezért nem a horvát pályán mennek hanem főúton.....este 22-23-óra körül szoktak indulni......szép lehet a táj sötétben.......:-)

Előzmény: quad (145590)
quad Creative Commons License 2019.08.26 0 0 145590

Számomra nagyon furcsa, hogy nagyon sokan az út kiválasztásánál első sorban a költségeket veszik figyelembe, utána esetleg a látnivalókat és a kényelmet, de a biztonságról szó sem esik. (igaz én első sorban a minimum 10 órás vezetést igénylő uticélokra gondolok, egy sofőr esetén)

Talán nem véletlen, hogy a tachográffal ellátott járművek gyakorlott, hivatásos sofőrei maximum 9-10 órát vezethetnek naponta. Ezt én nagyon megfontolásra ajánlanám a minden utazónak.

Én korábban - nem hivatásosként - évente vezettem két napon át napi 800-1100 km-eket eléggé rossz minőségű, közönséges úton. (autópálya semmi, de helyette voltak lakott települések) Ezek 12-13 óra tiszta vezetési időt igényeltek, de valahogy túléltem. De sajnos volt egy-két balesetet szenvedett, sőt elhunyt kollégám is.

Emiatt én, ha tehetem inkább a kevésbé rizikós autópályát választom, még ha többe is kerül, és nem látom a tájat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!