Keresés

Részletes keresés

Gyötör Creative Commons License 1999.06.18 0 0 27
Vladys,
az általam ismert nők hosszas - min.15 perc, max. 1 óra "pihengetés" - után képesek kibújni a jó kis meleg és kényelmes "fészekből".
Eszerint Te vagy a Kivételes Képességű, bocs hogy általánosítottam. :-)))
Előzmény: Törölt nick (25)
Micimackó Creative Commons License 1999.06.18 0 0 26
Én mint egy rendes mackóhoz illik, nyáron keveset, télen sokat alszom. Azt hiszem képes lennék igazi téli álmot is aludni. Télen képes vagyok egész napokat ágyban tölteni alvással, vagy félálomban időnként felriadva, ha valami érdekes megy a TV-ben (ez nem túl gyakori). Ilyenkor csak az input/output műveletek erejéig mászok elő a vackomból. Hétközben pedig elengedhetetlen egy kiadós alvás a hazérkezés (kb 4 óra) és a vacsi között. Ágyba bújás 9 tájban legkésőbb, és reggel még fél hétkor is alig bírok kimászni a fészekből.

Nyáron más a helyzet. este 10 előtt kizárt hogy lefeküdjek, de elaludni se nagyon bírok éjfél előtt, és öt-fél hat között magamtól ébredek mielőtt az óra megszólalna. És ilyenkor ritka a délutáni szunya is.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.18 0 0 25
Gyötör,
De kár, hogy nem tudom itt most bemutatni, hogy egy no is meg tudja csinálni!! :-)
És NO hétvégi durmolás!!

Vladys

Előzmény: Gyötör (20)
Calliope Creative Commons License 1999.06.18 0 0 24
Átlagosan 8-9 órát alszom, de soxor ez is kevésnek tűnik. (Magamtól 10-11 órányi alvás után szoktam felébredni.)

Viszont amikor nyaralni voltunk, akkor 3-4 órákat aludtunk (volt, mikor még annyit se), és mégis egész nap teljesen "fitt"-ek voltunk.
Akkor volt miért nem aludni, és volt miért felkelni. Így nem esett nehezünkre.

duck Creative Commons License 1999.06.18 0 0 23
7 óra körülelég általában. Viszont nagyon szeretem a hajnali hazaérkezést és utána 1-2 óra alvás után a felkelést, a délelötti pörgést és aztán ebéd után egy kis pihi. Ez persze attól is függ, hogy jól sikerült-e az éjszaka.
nulla Creative Commons License 1999.06.18 0 0 22
Attól függ, hogy a szervezetem mennyit kíván meg. Természetesen, ha szerencsétlen megkívánna egy két hetes alvást, úgyis lebeszélném róla. :-)

Egyszóval változó. Van, amikor elég a 3-4 óra, vagy kevés a 10 óra. Átlagban naponta 6 órát alszom, ez nekem elég.

lolka_bolka Creative Commons License 1999.06.18 0 0 21
Akik kakasra ébrednek, azoknak azt ajánlom, hogy hétvégénként, amikor a buliból egy - két óra felé hazaérnek, keltsék fel azt a kakast. Majd megtudja milyen az, amikor felkeltik az embert :)

Egyébként nekem tök össze - vissza van, de ahhoz, hogy úgy érezzem, indulhat a nap, és jó kedvű legyek, min 10 óra. Ha két három napon keresztül ki tudom magam így pihenni (mindegy hogy este vagy napközben)
akkor utána pár napig jó a 7 - 8 óra, de ez is csak 2 - 3 napig, utána megint ki kell aludnom magam. A túlalvás tényleg sux.

lolka

Gyötör Creative Commons License 1999.06.18 0 0 20
Mostanában 6-7 órát (11-12 től hatig).
Este ágybazuhanás után szinte két percen velül szunyálok és a reggeli óracsörgésre egyből felpattanok.
Szerintem ezt csak a férfiak tudják megcsinálni! :-)))
Eleinte délre már kimerültem, de egy idő után meg lehet szokni.
Ha hétvégén véletlenül hat után visszaalszom, akkor néha összejön a tíz óra durmolás is, de akkor utánna egész nap kába vagyok. :-(
fülöp Creative Commons License 1999.06.18 0 0 18
Arra jöttem rá, hogy fiatalabb (kamasz) korában az embernek nem kell a rendszeres alvás. Rendszertelen alvással is elvan. Azután úgy 20-21 évesen kell (legalábbis nekem) az a mindennapi minimum. Nálam ez minimum 7 óra - enélkül én is csak kóválygok - de maximum 9 - ezután tompa vagyok. (Amúgy ezt egy újságban olvastam, és utána jöttem rá, hogy tényleg!!!) Viszont később, idős embereknek elég napi 5-6 óra is. Talán a naponta felhasznált energia-mennyiségtől függ, nem?
Girafe Creative Commons License 1999.06.18 0 0 17
Ez jó poén volt!-) Azonban most elhúzok mint a vadlibák, és zsiráfosan agyamba pottyanok. Sajnos én nem tudok nyitott szemmel aludni, mint a diákok óra alatt. Sőt állva sem tudok, ami talán egy zsiráftól elvárható lenne. Tehát szép jó éjszakát mindenkinek!

Kiskacsa
Vigyázz nehogy megsüssenek, ha elbóbiskolsz!

Előzmény: Újlaki (16)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.18 0 0 16
Egyszer tényleg megállt, azóta nem húztam fel. A csuklómra. Mer' zsebóra.
Előzmény: Girafe (14)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.18 0 0 15
Az semmi! Ezt olvassátok!

Pedofil kakas
(MTI) Pedofil kakast vett őrizetbe a rendőrség. Kakas Károly, foglalkozását tekintve kakas, rendszeresen kiskorú kacsákkal ismerkedett, majd a szemétdomb mögé csalta őket, ahol elkövette sérelmükre a kiskorú megrontása tényállás fennforgását. A kiskacsák soha nem tettek panaszt, mert olyan rútak voltak, hogy örültek, hogy legalább ez összejött nekik, azóta is mind ott lebzsel a Kakasdomb környékén, hátha még egyszer. Kacsa Kázmér főtörzs a biztonság kedvéért a saját lakásán tartja fogva az elvetemült úszóhártya-szakítót.

Előzmény: Csúnya Kiskacsa (9)
Girafe Creative Commons License 1999.06.18 0 0 14
Nem lehet, hogy megállt az órád?
Előzmény: Újlaki (13)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.18 0 0 13
Néha szoktam egy keveset, éjfél és 0 óra között.
Előzmény: Girafe (8)
joy Creative Commons License 1999.06.18 0 0 11
Minden reggel?
Akkor most is aluszol?
Előzmény: Csúnya Kiskacsa (9)
Girafe Creative Commons License 1999.06.18 0 0 10
Én meg csörgő órára. Nem bánnám, ha egyszer kukorékolna!
Előzmény: Csúnya Kiskacsa (9)
Girafe Creative Commons License 1999.06.18 0 0 8
Te sohasem alszol?
Előzmény: Újlaki (6)
vsz Creative Commons License 1999.06.18 0 0 7
Foggalmam sincs... már kéne.
Újlaki Creative Commons License 1999.06.18 0 0 6
Alunni... Az mi?
joy Creative Commons License 1999.06.18 0 0 5
Bocs, de nemrég nyílt egy antinullásozó topic, azóta rákap tamtam.
Nem vagy egyedül! Én szűkség esetén kibírom 3-4ó alvással néhány napig, de azután ne jöjjön a közelembe 10-12ó-ig senki, mert ő bánja meg!
Aki azt állítja, hosszabb ideig topon lehet lenni 3-4ó alvással az hazudik, és közben ún. 10perces! Ilyenek képesek a villamoson állva, wc-ben ülve "relaxálni"!
Ha összeadnák ezeket a zagykontrolos-dárnel-karnizs-tréninges ellopott időket szépen összejönne a 6-8órájuk.
Egyébként ők azok a vezetők, akik úgy tartják a megbeszéléseket, ötletbörzéket, hogy látszólag figyelnek, de tudatuk teljesen ki van kapcsolva, és végül csak a sajátjukat - vagy a csicskájukét - fogadják el, a többi el sem jut a tudatukig!
Ennyit a >>szupravezetőkröl<<
Előzmény: Planney (-)
cris Creative Commons License 1999.06.18 0 0 4
Sosem eleget..
Bár van amikor úgymond túlalszom magam..
de átlagban vagy 6 vagy 10 órát...:-)

sirC

Odin Creative Commons License 1999.06.18 0 0 3
Nekem napi 8 a normám. 6-al még elvagyok, ezalatt csak kóválygok.
Régi szép katonaidőkben sikerült a 24 órát is összehozni, de mostanában örülök ha a hétvégébe 10-12 belefér.
Macs Creative Commons License 1999.06.18 0 0 2
Úgy látom, ma megint csak három órát fogok:-(
De ez szerencsére nem rendszeres. Nekem öt óra a napi normám, de akár fél napot is át tudok durmolni.

Angi

Előzmény: Planney (-)
Planney Creative Commons License 1999.06.18 0 0 1
Te ma nem alszol! :-)))

Planney

Előzmény: joy (0)
joy Creative Commons License 1999.06.18 0 0 0
jéegy0ás
Planney Creative Commons License 1999.06.18 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, Te mennyit szoktál aludni? Mennyit tartasz ideálisnak, mit tekintesz kóros alvásmennyiségnek?
Egyszer olvastam valahol, hogy egy közismert személyiség napi 3-4 órákat alszik? Hogy bírja ezt ki, ráadásul felelősségteljes munkakörben? Én ha nem kapom meg a napi 10 órámat (ne üssetek!), akkor már kész vagyok. Én vagyok elszállva, vagy a 8 óra tényleg kevés?

Szal, mi a meglátásotok?

Planney

PS: A nullásozó annyit aludjon, amennyit be mer ide írni! :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!