Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2019.08.30 0 0 73862

" hogyan lehetne az üres tér görbületét átszámolni úgy, mintha az adott helyen valamilyen anyag lenne."

 

Ez szerintem feketelyuk témakör, ugyanis az úgy hat a környezetére, mintha kitapintható anyag lenne ott, de kitapontani képtelenség.

Előzmény: Törölt nick (73861)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.30 0 0 73861

Jól tudom, hogy a Weyl tenzor az üres tér görbületét írja le?

Ahogyan az üres térben a tér görbülete szétterjed?

Az anyag határán ugyanis a görbület nem lesz nulla, hanem a végtelen távolban aszimptotikusan kisimul.

Engem az érdekelne, hogyan lehetne az üres tér görbületét átszámolni úgy, mintha az adott helyen valamilyen anyag lenne.

Előzmény: Törölt nick (73850)
pk1 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 73860

Egyszer destrukt udvariasan szólt hozzám, aggódó kérdésemre, hogy jól van-e, azt válaszolta, hogy éppen káposztát evett és nála ez aktivizálja az agy civilizációs régióját.

Előzmény: Elminster Aumar (73858)
pk1 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 73859

"Van egy űrhajód, amivel nagy sebességgel elmész egy 100 fényév távolságú bolygóra. Megjárod az utat 1 év sajátidő alatt. Mennyi volt a sebesség?"

 

Megoldás:

s = 100 fényév, t' = 1 év, keressük bétát (azaz a sebességet fényév/év egységben).

Levezethető a  √(1/β2 -1) = t'/s  képlet, ennél az adatmegadásnál ez kell nekünk.

Behelyettesítés után β = 0,99995 (fényév/év) adódik.

Előzmény: destrukt (73857)
Elminster Aumar Creative Commons License 2019.08.30 0 1 73858

Tényleg megfogadhatnád @mormota tanácsát, és nem kéne olyasmivel foglalkoznod, amit nem érsz fel ésszel!

 

Ezt az eszement baromságot tetted fel kérdésként:

 

"Van egy űrhajód, amivel nagy sebességgel elmész egy 100 fényév távolságú bolygóra. Megjárod az utat 1 év alatt, mert a te sajátidődben csak 1 évet öregedtél. Újabb egy év alatt visszatérsz a Földre, kiszállsz az űrhajóból és elkezdesz számolni. 200 fényév távolságot tettem meg 2 év alatt. Akkor mennyi is volt a sebességem? 100-szorosa a fénysebességnek? A matek ezt mutatja.

 

De - mondaná a jól felkészült relativista - nem 200 fényév volt a távolság, mert a nagy sebesség miatt "összement a tér" így valójában csak majdnem 2 fényévnyi volt a távolság az utazás alatt. 

 

Igen ám, de most áll az űrhajó, így nem megy össze a távolság, vagyis most a visszaérkezés után, megint 100 fényévre van a bolygó, amin jártál. És a 200 fényévnyi utat mégiscsak megjártad 2 év alatt. Akkor mennyi az a sebesség amivel mentél?"

 

Felhívom a figyelmedet, értetlenke, hogy a 2 éves menetidőt a MOZGÓ VONATKOZTATÁSI RENDSZERHEZ képest mérted, a 200 fényév távolságot pedig az ÁLLÓ FÖLDI VONATKOZTATÁSI RENDSZERHEZ képest mérted.

Szerencsétlen! Két különböző rendszerben mért adattal próbálsz bűvészkedni, baszki! Ez még csak nem is a specrel nem értése, ez egyszerűen a kibaszott fizikához nemértés csimborasszója!

Előzmény: destrukt (73857)
destrukt Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 73857

Ha olyan roppant egyszerű a kérdés, akkor talán felelhetnél rá, ahelyett, hogy megint azt írnád le századszor, hogy én nem értem.

Ha te érted, akkor nem lesz nehéz egy logikus választ adnod. 

Hallgatlak.

Előzmény: mmormota (73856)
mmormota Creative Commons License 2019.08.29 0 1 73856

Azért nem tudsz felelni a saját roppant egyszerű kérdéseidre, mert képtelen vagy megérteni a specrel egyszerű matematikáját. Erre nem mentség, hogy nem tartod a valóság jó modelljének a specrelt. A modellt sem érted. Magát az egyszerű matematikai tartalmat nem vagy képes felfogni.

Előzmény: destrukt (73847)
jogértelmező Creative Commons License 2019.08.29 -1 0 73855

" kérdezek valamit. "

 

Kérdezni szoktál, de megköszönni semmit. Na ebből tudni, hogy miféle fajzat vagy.

Előzmény: destrukt (73847)
Kilroy Creative Commons License 2019.08.29 0 1 73854

FÉLOFF

A leromlás akkor kezdődött, amikor politikai nyomásra nem törölhettem szabadon a patkányokat, sőt az adminisztrátori jogokat is átadtam.

 

Bocs, ha nem publik (akkor esetleg mél), de milyen politikát zavart egy fizikai témájú fórum moderálása? Főleg annyira, hogy az admint is átadtad.

ON

Előzmény: Törölt nick (73850)
sr1 Creative Commons License 2019.08.29 0 1 73853

Erről a területről, csak ezen az ábrán -9o fokkal el van fordítva a "téridő diagram", x=y lenne a t tengely.

És igen, úgy gondolom, hogy ez az csak euk. síkban érvényes. 

Ha nem tévedek:

chi=ln(ch(chi)+sh(chi))=ln(ch(chi)*sh(chi)). 

 

Csak agyaltam a rapiditás additivitásáról.

 

sr1 Creative Commons License 2019.08.29 0 1 73852
Előzmény: Törölt nick (73846)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 -1 1 73851

politikai nyomásra nem törölhettem szabadon a patkányokat

 

Csak nem Bangóné szól le neked, hogy sok a patkány, de nem szabad ütni őket, mert ez neki sem jött be? Nevetséges vagy.

 

De ezzel be is fejeztem veled ezt a nagy "fizikázást"...

 

Eddig is csak kreténeztél. Fizikázás még nem volt a részedről. 

Meg aztán a híres logikád is csődöt mondott. Ki akarod tiltani azt, aki cáfolja a relativitáselméletet a "Cáfoljuk a relativitáselméletet" című topicból? Hol van itt a logika? Sehol. Becsődölt, mint a fórumod.

 

 

Előzmény: Törölt nick (73850)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.29 0 2 73850

Ebben is tévedsz. Hogy lehet így élni, hogy mindig, minden témáról teljesen torz a diagnózisod?

 

Az a fórum addig működött a legjobban, amíg szabadon ki lehetett tiltani a hozzád hasonlókat. Az a fórum azért lett létrehozva, hogy legyen egy trollmentes hely. Ez le is volt írva a beköszöntőjében. Ez volt a legelső és leghatározottabb cél.

És ragyogóan is működött, pörgött, színvonalas volt.

 

A leromlás akkor kezdődött, amikor politikai nyomásra nem törölhettem szabadon a patkányokat, sőt az adminisztrátori jogokat is átadtam. Na akkor romlott le. Amikor elszaporodtak a patkányok, az egyik gyilkossággal való fenyegetőzésig is eljutott, a többi patkány meg mélyen hallgatott. Na, akkor fuccsolt be. Épp az ellenkezőjétől, mint ahogy te azt diagnosztizáltad. Épp a hozzád hasonló rágcsálók elszaporodása miatt.

 

De ezzel be is fejeztem veled ezt a nagy "fizikázást" itt a fizika topikban. Szerencsétlen kretén. :D

Nem is miattad néztem vissza, hanem egy másik kretén miatt, aki itt vergődött, hogy én "bedobtam a törölközőt" a Dopplernél, és "szó bennszakad, hang fennakad". Csak azért tértem vissza, hogy arra reagáljak, de te rögtön rámrepültél, mint éhező légy a tehénszarra.

 

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy visszaadjam Nevemtevének a kedves gesztusát így 4 év után, és Emil nevében is elnézést kérjek tőle, hogy Emil túl nehezet kérdezett. xD

Előzmény: destrukt (73849)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 0 1 73849

Volt neked egy fórumod, ha jól emlékszem. 

Bedöglött, mert mindenkit kitiltottál, akivel vitázni lehetett volna. Nem tűröd jól a másféle véleményeket. Úgy viselkedsz, mint az iskolában a kisdiákokkal. Leordítod őket és hazaküldöd azt, akinek nem tetszik a véleménye. Ilyen a jó tanár? Ötös diplomával? 

 

Úgy látom itt is ezt akarod eljátszani. Ezzel már egyszer megbuktál. Tanulhatnál belőle. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (73845)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73848

Szelkire gondolsz, meg magadra? 

Nem ti vagytok, akik mozgásban tartják. 

De a fórumpatkány illik rátok.  

 

 

Előzmény: Mungo (73844)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73847

Emil, kérdezek valamit.

 

Van egy űrhajód, amivel nagy sebességgel elmész egy 100 fényév távolságú bolygóra. Megjárod az utat 1 év alatt, mert a te sajátidődben csak 1 évet öregedtél. Újabb egy év alatt visszatérsz a Földre, kiszállsz az űrhajóból és elkezdesz számolni. 200 fényév távolságot tettem meg 2 év alatt. Akkor mennyi is volt a sebességem? 100-szorosa a fénysebességnek? A matek ezt mutatja.

 

De - mondaná a jól felkészült relativista - nem 200 fényév volt a távolság, mert a nagy sebesség miatt "összement a tér" így valójában csak majdnem 2 fényévnyi volt a távolság az utazás alatt. 

 

Igen ám, de most áll az űrhajó, így nem megy össze a távolság, vagyis most a visszaérkezés után, megint 100 fényévre van a bolygó, amin jártál. És a 200 fényévnyi utat mégiscsak megjártad 2 év alatt. Akkor mennyi az a sebesség amivel mentél? 

Előzmény: jogértelmező (73843)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73846

Ezt fejtsd már ki egy kicsit bővebben, mert így ahogy leírtad nincs előttem, minek a területéről beszélsz.

 

Amúgy van valami ilyesmi, még réges régen hallottam, de már nem emlékszem. De nem specrel keretein belül, hanem amikor Bolyai geometriát tanultam. De ez a területes dolog valami euklideszi terület lesz, emlékeim szerint, de ez nem biztos.

 

Amúgy az értelmezés egyszerű:

Az egységsugarú kör koordinátái: cos(alfa), sin(alfa).

Na, az egységsugarú hiperbola koordinátái pedig ch(chi), sh(chi).

 

Az R sugarú köríven az ívhossz R*alfa. Az R "sugarú" hiperbolán az ívhossz (Minkowski ill. Bolyai-hossz) pedig R*chi.

 

Előzmény: sr1 (73840)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.29 0 2 73845

Kitörölheted a matek tanári papíroddal. Ez itt egy fizika topic, ha még nem vetted észre.

 

Neked amúgy milyen diplomád van? Milyen az, amivel a "fizika topikba" írni lehet? Milyen diplomákat hagysz jóvá, nagyuram? :xD

 

Az előbb még az volt a bajod, hogy biztos csak bebifláztatták velem (és mindenkivel) a relativitáselmélet matekját.

Most, hogy megtudtad, hogy ez nem fordulhatott elő, mert előbb vezettem le, és csak utána jártam fizikára, most meg az a bajod, hogy nem fizika diplomám van.

 

Ebbe most belegabajodtál megint, mint majom a cérnába. Pedig ebben sem volt valami nagyon összetett logika, de neked sikerült ebben is teljesen elveszned.

 

Van egy ajánlatom a számodra. Tegyük fel, hogy igazad van, és ez itt egy fizika topik. (Bár nincs igazad ebben sem. :D ) Ahhoz viszont te teljesen, menthetetlenül hülye vagy.

Van viszont neked egy szuperfizikád. Mi lenne, ha hazatakarodnál az új fizika rovatodba, ahová a szuperfizikád amúgy tartozik? Mert ez itt egy fizika topik, te mondád.

Előzmény: destrukt (73841)
Mungo Creative Commons License 2019.08.29 0 1 73844

Azért az mégiscsak elgondolkoztató, hogy egy két rühes fórumpatkány tarthatja mozgásban a tudomány fórumnak nevezett rovatot.

Mintha tudományról már nem is lenne érdemes beszélgetni...

jogértelmező Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73843

" A kísérletek és a megfigyelések nem ezt mutatják. "

 

Kamu.  Unatkozó hazudozó vagy.

Előzmény: destrukt (73842)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 -2 0 73842

A kísérletek és a megfigyelések nem ezt mutatják. Ez tévedés. 

 

Nem írhatod elő a természetnek, hogy milyen legyen.

 

Ezt az egy mondatot sikerült megjegyezned. Gratulálok. Ki is mondta ezt?

"Albert, nem írhatod elő a természetnek, hogyan viselkedjen."

 

 

 

Előzmény: mmormota (73836)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 -3 0 73841

Papírom van arról, hogy fordítva ülsz a lovon. Nekem jeles matek tanári diplomám van...

 

Kitörölheted a matek tanári papíroddal. Ez itt egy fizika topic, ha még nem vetted észre. 

Jó, hogy nem azzal jössz, hogy téged már az óvónéni is megdicsért kiskorodban.

Előzmény: Törölt nick (73838)
sr1 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73840

Megtudtam, hogy a rapiditás geometriai értelmezése egy terület, ami egy térdimenzióba az xy=1 hiperbola, (1,1) (ez lenne az álló rendszer) és a (ech,e-ch) (ez lenne a mozgó rendszer) pontjai között levő hiperbola szegmens területe. Ha a  :chi: nagyon nagy, akkor ez a terület kifut az asszimtótára, azaz tart a végtelenhez. 

Előzmény: Törölt nick (73820)
mmormota Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73839

Érvelsz is ellene, vagy csak leadtál egy szavazatot? :-)

Előzmény: pizzaboy_ (73837)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.29 0 5 73838

Megtanultál az egyetemen néhány képletet és máris azt gondolod, hogy a logikus gondolkodás képességét is megkaptad. Hát nem.

Nulla vagy Lacikám.

 

El vagy te nagyon tévedve az élet minden területén, kreténkém. Minden helyzetértékelésed téves, és nem csak a matek vagy fizika területén.

Érdekes, hogy életem során engem - és más értelmes embereket - biflázással eddig még csak olyan kretének vádoltak, akik hosszas gondolkodás után rosszul oldanak meg általános iskola 5. osztályos alap feladatokat. De azok mind biflázással vádolják a náluk értelmesebbeket, mindegyikük, kivétel nélkül. Talán azért, mert mindenki magából tud csak kiindulni. A kretének pedig el sem képesek sehová sem jutni, maradnak a startvonalon. :)

 

Óriási tévedésben vagy, kiskretén. Velem nem bifláztatták be a relativitáselmélet matematikáját, merthogy én azt nem tanultam. Én arra teljesen egyedül jöttem rá. A logikus gondolkodás képességével. Még akkor, amikor én sem értettem, és ezért tagadtam én is. :) Ezért megpróbáltam jobbat csinálni helyette. Kiindultam 3 szimmetriaelvből, a térbeli homogenitásból, az időbeli homogenitásból és az izotrópiából, és teljesen egyedül, mindenféle egyetemi segítség nélkül magam levezettem így a specrelt. Anélkül, hogy bárki is tanított volna nekem bármit. Erre való a matek, te szerencsétlen kretén.

 

Ezek után a levezetésemet elküldtem Dávid Gyulának, aki közölte, hogy ő ugyanezt csinálta 1986-ban, tudomása szerint senki nem építi így fel rajtunk kívül, és meghívott, hogy járjak be az óráira. Hát így, utólag, miután teljesen egyedül magam levezettem, utólag tanultam egyetemen sokminden mást. Nem az alap kinematikát, hanem sokminden mást, ami erre épül. Mert az alapokat magam végeztem el, a saját kútfejemből, a logikus gondolkodás képességével.

 

Mellesleg gyerekkoromban matekversenyeket nyertem, speciális matek tagozatra jártam gimiben, és jelesre diplomáztam matek szakon. Ne egy ilyen 5. osztályos matekon elhasaló kretén elemezze már az én logikus gondolkodás képességemet! :D Papírom van arról, hogy fordítva ülsz a lovon. Nekem jeles matek tanári diplomám van, fel vagyok hatalmazva arra, hogy osztályozzam a kreténeket, akik 5. osztályos tananyagból elégtelen tudással rendelkeznek.

Előzmény: destrukt (73834)
pizzaboy_ Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73837

Sziasztok!

 

A relativitáselméletet jöttem megcáfolni: szerintem az egész úgy hülyeség ahogy van.

 

Köszönöm a figyelmet!

mmormota Creative Commons License 2019.08.29 0 3 73836

Ezt mutatják a kísérletek, megfigyelések. 

Nem írhatod elő a természetnek, hogy milyen legyen.

Előzmény: destrukt (73835)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 -1 1 73835

Tisztán látszik, hogy a logikai képesség, az összefüggések felismerése, az érvelés követésének képessége teljesen hiányzik...

 

Ezt én is észrevettem nálad. Newton nem jó, Lorentz a jó. Ezt hajtogatod érvelés helyett. De, hogy miért, az még nem derült ki.

Előzmény: mmormota (73833)
destrukt Creative Commons License 2019.08.29 0 2 73834

Megtanultál az egyetemen néhány képletet és máris azt gondolod, hogy a logikus gondolkodás képességét is megkaptad. Hát nem.

Bebifláztatták veled a relativitáselmélet matematikáját, és azt hiszed, hogy már a fizikát is érted. Hát nem.

És ezen az sem segít, ha naponta százszor leírod, hogy nekem mi magas. Attól a te tudásod semmivel sem lesz több, hogy a mások tudását igyekszel kisebbíteni. Nulla vagy Lacikám.

 

Előzmény: Törölt nick (73831)
mmormota Creative Commons License 2019.08.29 0 0 73833

Tisztán látszik, hogy a logikai képesség, az összefüggések felismerése, az érvelés követésének képessége teljesen hiányzik nálad. Pl. a specrel összefüggéseit képtelen vagy megérteni. Helyette kiszedsz mondatokat, önmagukban megpróbálod valahogy értelmezni mit is jelenthetnek ezek, majd azzal vitatkozol, amire jutottál.

Magát a logikát, a rendszert, az összefüggéseket meg se értetted. A megértés itt túlzás, még azt se vetted észre, egyáltalán miről tesz állításokat. 

Előzmény: destrukt (73830)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!