Keresés

Részletes keresés

ihavrilla Creative Commons License 2021.08.03 0 0 5213

Gondolom ragasztott és nem fűzött.

 

Havrilla István

Előzmény: Badrinath (5209)
ihavrilla Creative Commons License 2021.08.03 0 2 5212

Üdvözlettel Mindenkinek!

 

Érdeklődéssel olvasom egy "Könyvklub" vagy "Krimiklub" létrehozásáról szőtt gondolatokat.

Szeretnék hozzászólni a tapasztalataim alapján.

1. Nyomtattam és kötöttem könyveket. A nyomtatás csak pár év, de a könyvkötés (készítés) ötven éves hobbi. Nyomtatni profi programmal lehet, ami úgy osztja szét az oldalakat, hogy kétoldalas valódi könyv lesz belöle. Egy A4-es papírnál ez 4 A(B)5-ös oldal. Egy sima lézernyomtatóval meg lehet csinálni, de időigényes és kézimunka. Meg hát költség. Toner, papír. Manapság könyvkötészeti anyagot beszerezni nem egyszerű. Megszüntek a boltok. És bizony drága is lett az anyag.

Kell egy prés a készítéshez  egy vágógép mellett. Kézi présem van, de a vágást mindig könyvkötőnél végeztettem. Természetesn pénzért, de nem nagy költség volt. Megoldható.

A végeredmény: nagyon sok munkával, idővel jár, de egész "valódi" könyvet lehet készíteni otthon így kb 1000-2000 Ft költséggel ( utánjárással és minőséggel ) . De ez csak 1 példány és nagyon nehéz elképzelni adott esetben 1-2 tucat elkészítését. Ez a módszer egy nehéz hobbinak való!

 

2. Vannak cégek, kis nyomdák, ahol vállalnak kis példányszámú könyvek elkészítését. Ha viszi az ember a készre szerkesztett művet pendriveren, amit csak csatlakozatatni kell a nyomdagéphez, akkor egy példány ára bizony simán eléri a 10000-forintot. Persze a kötéstől is függ. Ezt ismerem, mert gyújtője vagyok egy igen kispéldányú Verne sorozatnak. (Franklin kiadás utánzása és keménykötés ) Ennek példányonkénti ára 12000-15000 Ft. oldalszámtól függően. De profi!

A költségek természetesen meredeken csökkennek és szerintem 100 db után már 6000-7000 forint lehet.

 

3. Könyvklub? Jó ötlet, de igen magas ( adott esetben egy gyűjtőnek, olvasónak nem, ahogy nekem is megérne adott esetben) tagdíj kellene, hogy évente lehessen 2-3 illetménykötet.

 

4. Jogdíj? Ez is lehet probléma egy szervezetben. Fordítói díj. Jogdíj. Ha jól tudom , akkor jelenleg 240 példány alatt eléggé simán el lehet intézni, mert még kötelespéldányokat sem kell beadni. 

 

Én biztos, hogy benne lennék egy klub-ban. Sajnáltam mindig, hogy ha volt 2-3-4 kiadó, ami megkisérelt értékes (és ezért inkább régi) krimiket kiadni, vagy sorozatot kiadni, de belebukott. Pl. a "Mesterdetektív kiskönyvtár", a Pallas studió klasszikus krimijei, a Krimiklub hu sorozat és a Gardner könyveket megpróbáló Lap-ics ( több névvel). Igaz ezek azért nem igazán elkötelezettek voltak és ezért a saját mohóságuknak is köszönhetik a bukást.

 

Na, ennyi volt, ami eszembejutott ebben a percben.

 

Tisztelettel:

 

Havrilla István

(Zsennye-- ihavrilla@outlook.hu vagy ihavrilla@gmail.hu )

zepgyuri Creative Commons License 2021.08.02 0 0 5211

Szia!

 

Igen érdekelne, az e-mail címemre ha írsz megbeszéljük a részleteket.

 

Üdv,

Gyuri

Előzmény: Badrinath (5209)
Longvale Creative Commons License 2021.08.01 0 0 5210

Bár én még nem csináltam így könyvet, de több ismerősöm vagy cimborám, igen. Jó ötletnek tartom és elég szórakoztatónak is.

Néha raktam is be ilyen csinált könyvek borítóit.

Badrinath Creative Commons License 2021.07.30 0 0 5209

Szia zepgyuri

Csinálok könyveket magamnak és másoknak is. Mivel én is bonyolultnak találtam a lapok összekötésének bevett gyakorlatát - meg nem is tudom úgy nyomtatni - kikisérleteztem egy saját módszert. Így magam szerkesztem, nyomtatom, készítek borítót és összekötöm kész könyvvé. Persze nem olyan, mint a nyomdai - ipari - viszont erős nem esik szét két olvasás után, mint a mai papírborítós könyvek. A keménytáblás könyvről nem beszélek azt nem tudom megcsinálni. Ha érdekel a dolog bővebben, akkor szívesen segítek, esetleg képeket is küldhetek valahogy. 

Előzmény: zepgyuri (5207)
Longvale Creative Commons License 2021.07.29 0 0 5208

Úgy néz ki ez vagy ilyesmi lesz a hátlapja, s ott ajánlóként a "Gyilkos az autópályán" (Killer on the Turnpike) kisregény tartalmából van:

 

 

Egyébként aki ezt intézi, mint írtam, olvassa ezt a fórumot, meg írt is párszor ide. Majd szólok neki, hogy írjon be még a könyvről (csak épp qrvára el van foglalva) vagy adjon részleteket legalább (esetleg magát a könyvet?), mert kb. én is annyit tudok, amit küldözgetett nekem (már többféle borítókat, meg ilyesmi).

Sőt, azt is elárulhatom, hogy aki a McBain-eket fordította is olvassa a fórumot (bár nem írt ide még). Gondolom azt már konstatálta, hogy elég sokan szeretnének még McBaineket olvasni, hisz ő is nagy rajongó, s már az 1970-es évek első felétől fordítgattak az amerikai szerzőtől..!

zepgyuri Creative Commons License 2021.07.29 0 0 5207

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy valaki kötött-e már könyvet otthon? Körülnéztem a neten, találtam pár videót, azonban az oldalak összekötése nem teljesen világos számomra.

 

Köszi!

faboldi Creative Commons License 2021.07.29 0 0 5206

Gondolom ez a McGivern, biztos nem lesz közkincs, legalább is egyenlőre. De legalább kaphatunk valami tartami ismertetőt, hogy melyik novella miről szól? Vagy egy rövid részletet a kisregényből?

 

 

Előzmény: Gyulus72 (5204)
Badrinath Creative Commons License 2021.07.29 0 0 5205

Teljesen jogos hogy a fordítók védik amijük van, hisz nagy munka amit csinálnak. A jogdíjakkal meg a szerzői jogokkal nem vagyok tisztában, a könyvkiadás működéséről meg semmit sem tudok. Viszont a már megjelent művekből is könyvtárnyi került fel az internetre. Pl. olvass könyvet. Amit tudtam összegyüjtögettem de igencsak hiányos (pl Ed McBain 87.körzet), de az is lehet, hogy nincs is elektronikus formában. Mindenesetre megakadtam. 

Előzmény: Gyulus72 (5204)
Gyulus72 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 5204

Sajnos, egyelőre a ki nem adott fordításokat féltőn őrzik a tulajdonosok. Én is reménykedek a Könyvklub elindulásában, és abban, hogy talán, néhány fordítás közkinccsé válik.

Előzmény: Badrinath (5203)
Badrinath Creative Commons License 2021.07.29 0 0 5203

üdvözlet a krimirajongóknak

újonc vagyok a pályán, életem első fórumának első írása ez. Nagyon örülök, hogy ide találtam, tetszik a hangulat. A Krimiklub alakulása izgalmas kezdeményezés, könyvek nyomtatása kis példányszámban ugyancsak szép dolog. Magamnak én is készítek könyveket főleg újságokban megjelent regényeket, novellákat szerkesztek be és nyomtatok ki. Lenne egy kérdésem. Honnan lehet letölteni a 'csak elektronikusan elérhető' regényeket. Meg aztán léteznek ki nem adott fordítások is. Sajnos még közel sem teljes a gyűjteményem. Ha valaki segítene nagyon megköszönném. Főleg a klasszikusok érdekelnek (Gardner, Ed McBain, Chandler stb)

Örülök hogy itt lehetek, minden jót mindenkinek. 

krt19 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 5202

Szia ez nagyon jól hangzik.

Hisz a klasszikus krimik KRIMIK már alig jelennek meg .

Előzmény: Longvale (5201)
Longvale Creative Commons License 2021.07.27 0 0 5201

Nem, nem alakult meg, mint írtam is Gyulusnak: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=158780901&t=9002341

Egyszerűen nem tudtam.

 

Egy haverom keresett meg, hogy ketten összeálltak, s kinyomtatnák ezt a könyvet maguknak, haveroknak (nem kereskedelmi szándékkal). S felmerült neki ötletként, hogy lehetne ez valami megelőlegezett krimiklub könyve a Krimi Birodalomnak. Én csak rábólintottam, hisz végül is jó ötlet, szép kezdeményezés és már nyomdát is találtak.

Amúgy pár hónapja irt be ide a fórumra is párszor.

Aki a borítót kreálta az nekem is sok borítót csinált főleg újságos regényekhez, amik könyvként nem jelentek meg.

Előzmény: zepgyuri (5200)
zepgyuri Creative Commons License 2021.07.27 0 0 5200

Szia Longvale!

 

Ez azt jelenti, hogy elindul a Könyvklub, és ez lesz az első kiadása?

Előzmény: Longvale (5198)
Gyulus72 Creative Commons License 2021.07.27 0 0 5199

Én csak a képre gondoltam, nem a címre. Azt természetesen meghatározza a címadó novella.

Előzmény: Longvale (5198)
Longvale Creative Commons License 2021.07.27 0 0 5198

Nekem is az új kreáció tetszik jobban, de érdekes módon az eredeti amerikai borító magyarítását többen is stillszerűbbnek gondolták.

Mindenesetre van egy teljes (első+hátsó) borító kép is az újhoz, de természetesen ez sem végleges, sőt, bizonyosan nem a végleges:

 

zepgyuri Creative Commons License 2021.07.26 0 1 5197

Csatlakozom Gyulushoz. Az új sokkal jobb.

Előzmény: Longvale (5195)
Gyulus72 Creative Commons License 2021.07.26 0 1 5196

Szerintem az új borító jobb!

Előzmény: Longvale (5195)
Longvale Creative Commons License 2021.07.25 0 2 5195

Kaptam két borítófotót.

Az első az amerikai borító magyarítása:

A második pedig egy új borító:

 

Azért készült két változatban, hogy lehessen választani.

Gyulus72 Creative Commons License 2021.07.24 0 1 5194

Hali!

 

El tudná valaki küldeni nekem Ed McBain két regényét?

 

- Vespers

- The Empty Hours (Csak akkor, ha tartalmazza a "J" című novellát is!)

 

Előre is köszönöm!

Gyulus72 Creative Commons License 2021.07.13 0 2 5193

Te jó ég!  A címben a * helyére írd be: @!!!

Előzmény: Entreri1974 (5192)
Entreri1974 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 5192

Nem jó az emailcím. 
Ezt a hibaüzenetet kaptam a gmailtől:
A(z) Címzett mezőben lévő kiscinca2*citromail.hu címet nem ismerte fel a rendszer. Kérjük, győződjön meg arról, hogy minden címnek megfelelő a formátuma.

Mondjuk a citrommail szerintem nem is tud fogadni túl nagy fájlokat.
Tudnál másik címet adni?

Előzmény: Kiscinca85 (5191)
Kiscinca85 Creative Commons License 2021.07.12 0 0 5191

Köszi. :)

 

A cím: kiscinca2*citromail.hu

Előzmény: Entreri1974 (5190)
Entreri1974 Creative Commons License 2021.07.11 0 0 5190

Szia. Ha írsz emailcímet, akkor szívesen küldök egy párat. :)

Előzmény: Kiscinca85 (5181)
Longvale Creative Commons License 2021.07.07 0 2 5189

Nem alakult meg Gyulus, sőt, mint írtam az egész még csak egy ötlet (igazából nem is az én ötletem volt eredetileg, nekem csak be kellett volna szállnom, meg egyedül nyilván nem megy nekem se, bármilyen hátterem is van). A veszélyhelyzet miatt nem is találkozgattunk több ilyen irányú/érdeklődésű haverrel, gyűjtővel (egy meg is halt tavaly év végén).

A McGivern-könyvhöz tkp. semmi közöm (az egyik novellát lektoráltam kicsit), csak éppen egy haver keresett meg (amúgy írt már ide a fórumba), hogy kinyomtatnák ezt anélkül, hogy forgalomba hoznák, árulnák (magadnak bárit kinyomtathatsz, ha nem árulod), s én csak javasoltam "logóként" a krimirajongók, Krimi Birodalom emblémát (mert éppen lehetne valamiféle "klubkiadvány" vagy valami hasonló, anélkül, hogy volna bármiféle klub...). De nem tudom, hogy végül tényleg is fog készülni (remélem lesz fotóm a borítóról).

Előzmény: Gyulus72 (5187)
faboldi Creative Commons License 2021.07.07 0 0 5188

Köszönöm a választ és a könyvet is!

A kis példányszám gondolom azt jelenti, hogy már mindnek van gazdája.

Sajnos nincs időm a fórumot végigolvasni, ezért kérdezem, hogy lehet majd ebbe a klubba bekerülni?

Tagdíjas lesz, vagy valamit hozzá kell adni? Gondolok itt informatikai segítségre, nyomdai besegítésre, borító készítés, esetleg papír beszerzése és hasonlók?

És lesz itt valamiféle értesítés a megalakulásról?

A McGivern könyvön kívül mik a tervek? Vagy a krimibirodalom oldalon a "csak elektronikus formában" feltűntetett könyvekről van szó? Az jó sok McBain!

Bárhogy is lesz, sok sikert hozzá!

Előzmény: Longvale (5186)
Gyulus72 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 5187

Ezek szerint alakul(gat) a Krimiklub?

Előzmény: Longvale (5186)
Longvale Creative Commons License 2021.07.07 0 2 5186

William P. McGiverntől A legsötétebb óra (Rakéta, 1982) c. regényt még 2010-ben szkenneltem be.

Doc-ban itt van:

https://www.filefactory.com/file/37mj0bwkberg/A_legs%F6t%E9tebb%20%F3ra%20%28Rak%E9ta%201982%29.zip

 

A Lapzárta előtt c. regénye több helyen is megtalálható, mint a chun és hasonló helyek.

 

McGivern Killer on the Turnpike c. könyve 1 kisregényt és 4 novellát tartalmaz. Azok nincsenek a neten (felesleges keresned).

Egyébként ha minden igaz, s azzal biztatnak (az egyik tag és itt is tag), hogy ki lesz nyomtatva, csak pár példányban, a Krimi Birodalom krimiklubja ill. krimirajongók afféle belső kiadványaként, de nem kerül kereskedelmi forgalomba sem. Legalábbis ez a terv (aztán vagy lesz belőle valami, vagy nem), többet egyelőre nem is tudok erről.

Előzmény: faboldi (5185)
faboldi Creative Commons License 2021.07.06 0 0 5185

Köszönöm szépen!

Nem vagyok nagy netező, ezt az oldalt is csak ma reggel találtam, de a hozzászólások gyakoriságából ítélve, nem számítottam ilyen gyors válaszra. 

Találtam is egy nagyon jó oldalt, krimibirodalom néven, ott van egy cikk az íróról.

Az ott felsorolt műveire gyorsan rákerestem, pont ezt, amiből a film készült meg is rendeltem, az újságban megjelenteket még keresem, de az elektronikus formában levőket nem találom sehol. Letölthetők azok valahonnan?

Közben még eszembe jutott a másik keresett filmről, hogy a főszereplőnek akkor kezd derengeni az igazság, amikor egy diliházban elkezdi tépkedni a tapétát a falról, és ismerős rajzokat, szöveget talál.

Még egyszer köszönöm a segítséget!

 

Előzmény: Longvale (5183)
Longvale Creative Commons License 2021.07.06 0 0 5184
Előzmény: Longvale (5183)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!