Keresés

Részletes keresés

Mci Creative Commons License 1999.03.11 0 0 108
Kifelejtettem a klasszikusokat. Nem mindegyiket szeretem. És nem szoktam leülni és klasszikus zenét hallgatni, de ettől függetlenül szeretem. Főleg a Mozart-Haydn korabelieket.

Jól írtam, hogy Haydn?
Valakitől azt hallottam, hogy a klasszikus zene megnyugtat, ha ideges vagy. Még nem próbáltam, de akitől hallottam tapasztalatból beszélt.

Mci Creative Commons License 1999.03.11 0 0 107
Egy kicsit OFF voltam.

Érdekes módon Michael Jackson-t és Madonna-t senki nem említette meg. Pedig Madonna mostanában elég Vulez.
De Scooter még Vulezebb.
Szóval szeretem a rav-et, a rap-et, a disco zenét. Szeretem a Queen-t. A rockzenébe egy kicsit válogatós vagyok. Tök jó a hous, a progresszív és van egy pár magyar előadó is. A zenét nem a nevük alapján választom ki, sőt legtöbbnek nem is ismerem a nevét vagy a szám címét. Csak tetszik és kész.
De MJ, Madonna, Scooter jöhet minden mennyiségben.

Wiagara Anti Creative Commons License 1999.03.11 0 0 106
NaNe !
Kézi-Chopint ismerem, sokat hallgattam egy időben, + koncertekre is jártunk, az egy jó kis zenekar volt. A többi név nem nagyon ismerős a Legát-gáton kívül, de gondolom nagyjából ugyanazok játszottak bennük is. A felsorolásból ti is kimaradtatok, meg még sokan mások is, akik jók voltak -sajnálom. De tudod: "minden olyan régen volt..."
A Kézi-Chopin most is zenél, erről tudsz vmit? Kicsit elmaradtam mostanában...
Lassan csak összejön, még négy: MillFAV, Embersport, 2.Műsor, Mikro Garázdák
Fodor Gábor Spenót-os volt.
kornel Creative Commons License 1999.03.10 0 0 105
???????
Nekem www.extra.hu-ra bejon egy nagy extra7 plakat, meg egy Hungarian top100-ra vezeto ize.Na most akkor mi az a Penzugyi befektetok ize??

Tobbiek: bocs, kicsit OFF, de ettol fuggetlenul azer irhattok am ti is :))

Előzmény: disp_ (104)
disp_ Creative Commons License 1999.03.10 0 0 104
Igen a www.extra.hu-ra bejön a "Pénzügyi befektetök... "duma de a szolgáltatást nem látom....
Előzmény: kornel (103)
kornel Creative Commons License 1999.03.10 0 0 103
Hat most mar nem a zenerol van szo, de mind1 :)
Siman www.extra.hu-ra akarsz menni?
Előzmény: disp_ (102)
disp_ Creative Commons License 1999.03.10 0 0 102
Érdekes nekem ezt üzeni :
Not Found
The requested URL /ellenpont was not found on this server.

--------------------------------------------------------------------------------

Apache/1.3.3 Server at www.extra7.hu Port 80

Előzmény: kornel (101)
kornel Creative Commons License 1999.03.10 0 0 101
Mi lenne vele?Muxik.
Előzmény: disp_ (100)
disp_ Creative Commons License 1999.03.10 0 0 100
102 :) köszönöm szépen pl ha küldenél egy doboz CD-t mekköszönném (holnap veszek iro-t)
Másrészt az alapkérdés fennáll mi van az extával ???
Előzmény: kornel (99)
kornel Creative Commons License 1999.03.10 0 0 99
Gratulalok disp_!!
Te buszkelkedhetsz a 100. hozzaszolassal!Ajandekodon meg gondolkozom... :)
disp_ Creative Commons License 1999.03.10 0 0 98
Miért? :)
Előzmény: kornel (97)
kornel Creative Commons License 1999.03.10 0 0 97
nem :)
Előzmény: disp_ (96)
disp_ Creative Commons License 1999.03.10 0 0 96
OFFTOPIC de nagyon !
Nem tudjátok mi van az extrával?
Ha valaki tudja és online mondja el gyorsan
Téma : Ákost senki sem szereti?
kornel Creative Commons License 1999.03.10 0 0 95
Hat bracs, latom otthon vagy magyar nepzeneben :)

OWO:nem rossz a Vangelis, de en egyedul, sotet szobaban, nyugodt korulmenyek kozott inkabb Tiamat-ot hallgatok.Persze ez is hangulattol fugg.Tenyleg, ki ismeri a Tiamatot?

bracs Creative Commons License 1999.03.10 0 0 94
Végig futottam a hozzászólásokat, de 1-2 kivételtől eltekintve a magyar nyelvterület (magyarán mondva a magyar népzenét) népzenéit nem szeretitek? Vagy nem ismeritek. Szerintem inkább az utóbbi. Ezért senkit nem akarok leszúrni vagy megbántani, távol álljon tőlem, úgy érzem erről nem Ti tehettek.
Csodálatos hangszeres népzenéink vannak amire méltán lehetünk büszkék. Én is úgy ismertem meg, hogy elkezdtük tanulni, csinálni, majd ahogy belebonyolódtunk, úgy fedeztük fel, hogy ez az igazi zene. Tele érzelmekkel, tempóval, keménységgel, Pl ahogy a palatkai zenészek játszanak gyorsabb tempóju szökőst, vagy korcsost. És számos más nagyon kiváló vonós banda van erdélyben vagy nálunk szatmárban ahol most a nagy árvíz van. De ezeket ne tessék összetéveszteni a jóebédhezszólanóta cigány zenekaraival (kiváló zenészek ők is) mert az más stílus, más az előadásmód.
Természetesen ne feledkezzünk meg azokról a magyarországi tanult népzenészekről akik megpróbálják megtanulni ezeket a zenéket a maguk autentikus formájában, pl: Téka, Méta, Tükrös, Muzsikás, Ifj Muzsikás, Ökrös egy., Dűvő, stb stb, még nagyon sokan mások, (a profik a szó jó értelmében) És persze a nagyon sok amatőr banda (mint jómagunk is) akik hobbiból próbálkoznak jókat muzsikálgatni.
Szóval én szinte csak ilyet hallgatok, néha szól otthon a rég szeretett zenéim közül egypár (Jethro Tull, Sting, Rolling Stones)
CSIBE Creative Commons License 1999.03.10 0 0 93
Tudom, kedves OWO, hogy a Sebestyén Márta + a Deep Forest...
De akkor sem szeretem a Sebestyén Márta énekhangját.. valahogy kiráz a hideg tőle..
Örülök, hogy egyetértünk ENIGMA ügyben.. Bár ezt csak akkor szoktam hallgatni, ha nagyon szomorúnak és magányosnak érzem magam..

Észrevettem az "asszociálásodat" ;o))
Bye: csibe

Előzmény: OWO (92)
OWO Creative Commons License 1999.03.10 0 0 92
Kedves CSIBE !

Pedig tudod, hogy Sebestyén Márta a DEEP FOREST együttes egyik "alkalmi" énekes tagja ?

ENIGMA "ügyben" egyet értünk, én is nagyon szeretem.

Észrevetted, hogy épp az imént "asszociáltam Rád ? ;-))

Bye: OWO

stee Creative Commons License 1999.03.10 0 0 91
Már láttam Alejandro!!!
Itt jön be Révész Sanyika: "Hogyha 2 életem volna..."
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.10 0 0 90
Stee, ha visszanezel a magaslanyos topicba, tovabbi elerzekenyules prognosztizalhato :)
Előzmény: stee (89)
stee Creative Commons License 1999.03.10 0 0 89
SebDani: tényleg...??? (épp elérzékenyülök)...
CSIBE Creative Commons License 1999.03.10 0 0 88
Kedves OWO!

Dehogynem! Sebestyén Mártát ugyan nem, de Deep Forestet szeretem. De nálam a No.1 az ENIGMA!! Eccerűen fantasztikus!

Ha viszont bulizós hangulatban vagyok akkor inkább house-t és trance-t hallgatok. Előnyben Quicksilver! Imáádom!
üdv.
csibe

Előzmény: OWO (85)
SebDani Creative Commons License 1999.03.10 0 0 87
Csak stee kedvéért jöttem ide...

Yanniról hallottatok-e?
Nekem mostanában ő a kedvencem.

stee Creative Commons License 1999.03.10 0 0 86
Én teljes mértékben mindenevő vagyok (csupa tuti zenét hoztatok fel)
de nálam a mindenkori nyerők a feka-zenék (soul, funky, rap, jazz, blues...)
OWO Creative Commons License 1999.03.10 0 0 85
Úgy látom, Sebestyén Mártát és a DEEP FOREST zenekart nem szereti senki.

Én Őket (is) szeretem hallgatni.

És Robert Miles-t sem szereti senki hallgatni. Én nagyon szeretem a zenéjét.

És a Modern Talking miért hiányzik a listáról ? Őket is kedvelem.

A többi, itt felsorolt zenekarokkal, előadókkal nagyjából egyetértek, DE(!) nálam VANGELIS az Isten. Hallgassátok meg egyedül, becsukott szemmel, nyugodt körülmények között az OCEANIC című albumát. Ha fogékonyak vagytok rá, csodát fogtok látni, érezni !

Bye: OWO

F-kulcs Creative Commons License 1999.03.10 0 0 84
JETHRO TULL, Renessaince, Pentangle, Led Zeppelin, King Crimson, Dream Theater...
Deep Purple, Iron Maiden, Savatage...
Police
Janis Joplin, Suzanne Vega, Annie Lennox, Nena...

Bran – NaNe, ezt ajánlom!;

Beatrice, Piramis, P. Mobil, Satöbbi, VHK, Barbaro, Európa Kiadó, Gépfolklór, Méta, Kaláka
Cserháti Zsuzsa, Katona Klári

Komolyzene: leginkább Beethoven, de sok egyéb is...

A lényeg, hogy legyen hangszer + ember.

Üdv.

NaNe Creative Commons License 1999.03.09 0 0 83
Sorry,
Szervas=Szarvas
NaNe Creative Commons License 1999.03.09 0 0 82
Wiagara Anti !

"Emléxem, felvételek is vannak. Egy volt miniszter is nyomult benne."

Speciel volt miniszterre nem emlékszem, csak Sőth Sándorra és Tű Karcsira.

"Mi volt a nevetek?"

Chrome / Legát-gát / Legát Tibor és a vöröskereszt / Szervas-dropsz / Kézi-Chopin

NaNe

Előzmény: Wiagara Anti (61)
CaMeL Creative Commons License 1999.03.09 0 0 81
Jajj, az bonyolult. A közhely válasz: Minden ami jó. Pontosabban: leginkább modernebb, de annál igényesebb amerikai soulzene, funky, kis rappel. Meg ennek keverékei.
Pl: Jastofunk, nuyorcian soul, Jocelyn Brown...
De csak azért írtam ezt, mert ilyen még nem volt (itt a topiban :). Amúgy minden a Zorántól, aBeatlesen át az igényes house zenéig... Nem jó hacsakegyet szerettek....
Bölikukac Creative Commons License 1999.03.09 0 0 80
Azér' azzal a talpraállással vitatkoznék... számomra a Final Cut még beleesik a szórásba, (sőt! arról + Gilmour hiányzott), de erről már a konzerv-klubban kellene vitatkoznunk. Volt róla szó...
Előzmény: tig (79)
tig Creative Commons License 1999.03.09 0 0 79
Persze, hogy kellett. A hangja, a szovegei, a kepi vilaga, mind, mind femjeleztek a masodik nagy korszakot. Vege lett a "pszihedelikus progressziv rock"-nak. es O hozta az uj, tartalmas es idotalloan jo uj hangzast. Aztan amikor a Watars robbantott a fal utan, akkor is temettek Oket. Es talpra alltak, nem is akarhogy! Persze olyan mar nem lesz mint a Dark Side, dehat ahhoz nem csak tehetseges zeneszek kellettek, hanem egy tarsadalom is. Az meg mar nem jon vissza ugyebar. Szerencsere?

kornel,
ne szomorkodj, es ne akard visszaadni. Ezen a teren nem tudod :)))
Egyebkent tenyleg nem rossz a fal, dehat aki ismeri az elozoeket, hat annak igen nagyon karcsu...
Előzmény: Bölikukac (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!