Keresés

Részletes keresés

...slr... Creative Commons License 2020.01.20 0 0 8522

Biztos, hogy kapható, nem figyeltem fel rá, hogy eltűnt, de lehet, hogy valóban ritkábban tartják. Goldfaberben biztos, hogy hapható F keménység. 9000-esből is van F.

Előzmény: Paco155 (8521)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8521

Inkább azt mondd meg, hogy "F"-es ceruzát miért nem látok soha a boltban.....

Előzmény: ...slr... (8520)
...slr... Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8520

Soroljam tovább?

...slr... Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8519

https://www.amazon.com/Tombow-Drawing-Pencil-Graphite-12-Pack/dp/B00AQENMQ4

Ez a ceruza érdekelne még, szívesen kipróbálnék egyet. Az is érdekel viszont, hogy mi volt előbb: a Toison d'Or vagy a Tombow Mono. Budapesten kapható néhány helyen a Tombow Mono 100, nem azt keresném, hanem pont ami a linkben van. Csak külföldről nem szeretnék rendelni.

...slr... Creative Commons License 2020.01.19 0 1 8518

Faber-Castell 9000 grafit ceruza, B

TK Fine töltőceruza 1mm, 0.7mm, 0.5mm, 0.3 mm - visszahúzható vezetőcsővel

TK 4600 2mm töltőceruza

1111 grafitceruza - B

Koh-i-Noor Hardtmuth Toison d'Or grafitceruza (kicsit grafitporos, bocs)2B

...slr... Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8517

Ez itt a Tombow 8900, ami Japánban belépő szintű ceruzának számít, de több helyen áradoznak róla, mint például itt: https://www.leadfast.org/blog/2017/9/18/tombow-8900-pencil-review . Ha valaki tud magyar beszerzési forrást, megköszönném...

...slr... Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8516

Az Alléban van egy Green Papir, ott van grófis is meg gróftalan is. A gróftalanok közt van "sima" és van 9000-es is. A képen felül egy Graf von Faber-Castell Perfect Pencil meztelenül. Egyébként platinázott ezüst szerelvényekkel adják készletben, ez csak egy töltény, és persze ezüst hegyezőm sincs hozzá. Feleségem szerint nagyon jó, én nem merem használni. Alatta egy 9000-es Perfect Pencil. A kupakból kihúzható a hegyező, nincs tartálya a faragványnak. Alul a se nem grófi, se nem kilencezres, itt a hegyezőnek tartálya is van. A ceruzát a védőkupakból ki kell húzni, a kupak tetejét elforgatva válik szabaddá a hegyező. A kupakot szét lehet húzni ürítéshez. Vannak más modellek is, például van fém szerelvény a nem grófishoz is, de az már rénézésre sem tetszik.

Előzmény: VKOrsi (8514)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8515
Előzmény: VKOrsi (8514)
VKOrsi Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8514

perfect pencilt hol lehet kapni?

Előzmény: ...slr... (8513)
...slr... Creative Commons License 2020.01.19 0 0 8513

A legjobb ceruza a Graf von Faber-Castell Perfect Pencil. Nagyon drága (1000 forint felett van egy szál ceruza), de nincs párja. A következő fokozat nálam a Tombow grafitceruza, az meg nehezen hozzáférhető. A gróf nélküli Faber-Castellnek is van Perfect Pencil terméke, az is rendkívül jó minőségű, nálam az a harmadik.

Igazán olcsó a Faber-Castell 1111 grafitceruza. Az nem nagyon puha, de a jó minősége miatt nagyon szépen ír, és jól látszik a papíron. Ezt 75-150 Ft. közti áron meg lehet kapni. Nekem ezek váltak be. Van még a 1111-nél drágábban Faber-Castell Grip grafitceruza. Feleségem rengeteget ír vele, ő arra esküszik, könnyen elérhető, háromszög profilja van, és csúszásgátló pöttyök vannak rajta. A grafit minőségét viszont szerintem a sokkal olcsóbb 1111 is tudja.

A közepesen és a rettenetesen drága sáv között találjuk a Faber-Castell profi ceruzáját, a 9000-es sorozatot. Ez egy profi ceruza, már a B-s változat is nagyon jól adagolható, és szép fekete rajzot hagy.

A legolcsóbb Koh-i-Noor ceruzákat (ahol a barna felső vég és a drapp test közt nincs világos csík (gyűrű), azt fegyházzal büntetném. A jobbak, főleg a fekete színű Toison d'Or a Koh-i-Noor-ból is vehető, csak nehéz hozzájutni.

Részemről töltőceruzából is a Faber-Castellt ajánlanám: vagy a TK-Fine 9719-est 1mm vastagságban (ez "rotring" jellegű, a hegye szállításhoz egy ügyes trükkel visszahúzható), vagy a TK-4600-at, ez a Versatile-hoz hasonló 2mm-es nyomósceruza. Műanyag a háza, strapabíró.

Még egy mechanikus ceruzát emelnék kis a 2mm-es méretben: a Caran d'Ache Fixpencil 2.0-t. Ez egy abszolút luxus márkának a megfizethető terméke, ráadásul a mai értelemben vett 2mm-es töltőceruza őse, kis változtatással a kezdetektől készítik. A töltőceruzákhoz természetesen azt javaslom, hogy a ceruza gyártójának hegyét használjuk. Gyenge minőségű hegyekben vagy az agyag túl sok, vagy nagyon műanyagosak, ezért karcolják a papírt vagy csúsznak rajta ahelyett, hogy harapnák azt, szép sötét nyomot hagyva.

Előzmény: umea... (8512)
umea... Creative Commons License 2020.01.18 0 0 8512

Kedves Tollbarátok, ceruzákat kedvelők!

Régen jártam itt. Nagy keresztrejtény művelő vagyok. A rejtvény fejtésnak j hatása van az agyra.Gondjaim vannak a ceruzával. Már több mindent kipróbáltam ceruzákat illetően, Kérdezem, tudnátok e segíteni nekem, hogy milyen fajta puha ceruzát vegyek, ami a legjobb a fejtéshez. Győrben lakom, van ott néháby paourbolt, de ha valami exra jó lenne, akkor Bp-re is fel  tudnék menni.

Előre is köszönöma segítséget és tanácsokat.

Üdvözlettel: Umea

1béci Creative Commons License 2020.01.18 0 1 8511

Üdv.

Kérdés: ezek milyen gyártmányú és évjáratú töl. tollak ,mert nekem nem sikerült beazonosítani őket.

Köszi az infókat ;)

VKOrsi Creative Commons License 2020.01.15 0 0 8510

igen, azóta se mertem belevágni, de ez visszatérő téma nálam, mert nagyon sok az M-es hegyű toll, én meg EF vonalon mozgok 😀 

Előzmény: Paco155 (8508)
...slr... Creative Commons License 2020.01.14 0 0 8509

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, rossz ötlet volt.

Előzmény: Törölt nick (8507)
Paco155 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 8508

Már akkor is VKOrsi érdeklődött. :P

Előzmény: ...slr... (8506)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.14 -1 0 8507

Köszönöm. Megnéztem még tegnap délután, van. Nem kenyérre kell a pénz, de meggondolom, hogy egy vacak minőségű sorjás műanyagot elcserélek-e egy Szt. István ábrázatával díszített bankóval... egyelőre nem.

Előzmény: ...slr... (8505)
...slr... Creative Commons License 2020.01.13 0 0 8506
Előzmény: VKOrsi (8504)
...slr... Creative Commons License 2020.01.13 0 0 8505

Van egy művész bolt az Iparművészetivel szemben, az Üllői túloldalán. Ott próbálnám meg.

Előzmény: Törölt nick (8503)
VKOrsi Creative Commons License 2020.01.12 0 0 8504

Sziasztok,

régebben volt róla szó, hogy hogyan lehet töltőtoll hegyet csiszolni, hogy vékonyabb legyen.

Akinek van ezzel gyakorlati tapasztalata, megírná - vagy linkelné -?

Köszönöm, O.

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.09 0 0 8503

Esetleg tudjtok, hogy tollszár/tintához valamiféle asztali tartót hol lehet kapni?

Nem antikot szeretnék, annak a fellelési helyét tudom, vagy olyat tudok aki azt tud szerezni. Nekem új gyártás kellene.

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.04 0 0 8502

Én a munkám miatt teljesen "kütyüs" lettem. Érintő képernyő, billentyű. De 3 éve vettem ismét töltőtollat és naplómat azzal vezetem. Előtte is írtam naplót golyós tollal, majd WORD-ben vezettem tovább 1 évig kb. Most már 3 éve tőltőtolla, bőrkötésű "könyvbe" vezetem. Mellette amikor időm engedi, az 1 év WORD-ben írt termést másolom át papírra, szintén töltőtollal.

Egy parkerrel kedzdtem, de ma már van legalább 6-7. Nem márkásak, van ami pár száz Ft-os patron, van amelyik e-bayes de minőségi.

Egy ideje vettem tollszárat és tintát is, azzal pár napja kezdtem el gyakorolni. Azt hiszem rendszeresen fogom használni azt is. A töltőtollak miatt egyébként is több színű és árnyalatú tintám van itthon.

B.Ú.É.K. mindenkinek!

Előzmény: zaqrack (8500)
...slr... Creative Commons License 2019.12.13 0 0 8501

Nekem is gyarapodnak a töltőtollaim, a meglévő EF-es Safari mellé kaptam egy F-est, és van egy Faber-Castell Ambition acél töltőtollam is. A Cross Century II továbbra is kedvenc, a Parker Sonnet továbbra sem. Golyóstollban talán itt még nem mutattam a nyers sárgaréz Fisher Bulletemet, amiben barna betét van, majdnem óarany, jól lehet vele karácsonyi feliratokat készíteni.

Előzmény: zaqrack (8500)
zaqrack Creative Commons License 2019.12.13 0 1 8500

akkor valami megújulás lehet a levegőben! :)

Az én feleségem is újra használatba vette a Platnium zsebtollát amit még itt a topikon keresztül vettem neki. Egy teljesen technokrata munkatársam, akit még nem láttam papírra írni meg rendelt magának egy töltőtollat, hogy most elkezdi. :)

Ha már rendelés: anno még Kínában tett utazásról hoztam pár Hero tollat magamnak, ezek (a legolcsóbbakat kivéve) jól szuperálnak azóta is. Jinhao-t is hoztam, az kevésbé győzött meg

Azóta lett Aliexpress, szóval már utazni se kell...

Vannak esetleg tapasztalataitok más kínai tollakkal? Fent említett kolléga egy Hongdian-t rendelt, kipróbáltam, nagyon meggyőző az EF-es írásképe, meg úgy általában az egész minőségérzet.

https://www.aliexpress.com/item/4000047878732.html?spm=2114.12010612.8148356.5.504e1878gv8W5m

Előzmény: ...slr... (8498)
...slr... Creative Commons License 2019.12.11 0 0 8499

Öröm látni, ha egy gyerek megszereti a töltőtollat.

Előzmény: zaqrack (8496)
...slr... Creative Commons License 2019.12.11 -1 1 8498

Egy hét, két hozzászólás, ez igazi tolongás az utóbbi idők kihaltságához képest. Sajnálom, hogy így elcsendesedett ez a sokáig igen aktív hely. Nálunk az a fejlemény, hogy feleségem, aki messze legtöbbet írja a családban kézzel, három töltőtollat is használatba vett, és rendszeresen használ. Egy Kaweco Sport átlátszót igen vékony heggyel, egy Lamy Safarit fine heggyel, és egy neon rózsaszín 849 töltőtollat divine pink tintával. Rengeteg gyereket tanít, tábla helyett papírra ír, és a papírt kamera nézi, és vetíti a falra. Így finom írószerei igazi publicitást kaptak, a gyerekek is kapnak egy kis írószer-kultúrát.

fakutyafakutya Creative Commons License 2019.12.05 0 0 8497

Ez dicséretes. Jó ilyet hallani a mai elektromos világban, amikor a kézírást már nem is tartják olyan fontosnak.

Előzmény: zaqrack (8496)
zaqrack Creative Commons License 2019.12.05 0 0 8496

Sziasztok, érdekességképp meg kicsit büszkélkedésképp :)

2008 körül mászkáltam itt a topicban először még találkozókra is elvetődtem, egy évre rá megszületett az első fiam. Most 10 éves, és nemrég elkezdhettek írni töltőtollal a suliban (Waldorf iskola, első években csak viaszkrétával aztán ceruzával írhatnak, harmadik végén jön be a töltőtoll).

Nem tudom öröklődik-e az ezirántú érdeklődés, de elképesztően lelkes rajongó, megkapta pár régóta nem használt tollam és nagyon boldog vele. Az osztályban pedig gyakorlatilag töltőtoll klub alakult, cserélgetik a patronokat, tollakat kölcsönöznek egymással, összehasonlítgatják az írásképet, stb. Imádnivalók.

Itthon meg ilyeneket alkot szabadidejében, mint a csatolt képek. (A helyesíráson még dolgozunk, de a lényeg,  hogy önszántából irogat ilyeneket, nem feladatként).

Szóval lesz utánpótlás! :)

...slr... Creative Commons License 2019.12.04 0 0 8495

Megnéztem, az jutott eszembe, hogy vajon miért lesznek a régi kecses formájú tollak újraértelmezései, kortárs változatai mindig robusztusabbak, hogy a legfinomabb szót használjam. Azért jó lenne, különösen ha megtörne az a rontás, amitől a Parker tollaim a legkiszáradósabbak.

Előzmény: cgtb (8493)
...slr... Creative Commons License 2019.12.04 0 0 8494

Köszi!

Előzmény: cgtb (8493)
cgtb Creative Commons License 2019.12.02 0 0 8493

Sziasztok! Ma olvastam egy pletykát a FPN fórum kínai tollakkal foglalkozó részében, miszerint a Parker 2020 második félévében új kivitelű Parker 51 töltőtollat dob piacra. Összehasonlító képek is vannak, illetve egy megerősítő levél az állítólagos vevőszolgálattól. Bevallom, felkeltette az érdeklődésemet a dolog. Hátha mást is érdekelhet :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!