Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37246

Szia,

 

köszi szépen a tippeket. A tojás nekem kiesik az intolerancia miatt, a többivel próbálkozom. Kenyérféléből van esetleg

olyan receptetek, amiből ehetőt lehet varázsolni? Mi próbálkoztunk rozsliszttel és zabliszttel, de valahogy nem lettek

olyan jók, ahogy szerettem volna.

 

A súlyom most 75-76, ehhez tartozik 178cm-es testmagasság, eddig 80 kiló voltam. Mondjuk ez csak pár hét eredménye,

a tendencia látszik, csak az nem, hogy hol fog beállni...

Előzmény: szomi_szomi (37237)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37245

OFF: Hát nekem is az egyik meghatározó döntésem volt az elmúlt években, hogy drasztikusan csökkentem a fórumozással töltött időt.

 

De az arckönyv arra nagyon jó, hogy például kövessem mit csinálnak éppen az általam ismert kettlebell instruktorok és miről mi a véleményük, milyen cikkeket/videókat tartanak olvasásra/megnézésre érdemesnek. Egy csomó guglizást meg lehet így úszni és mégis viszonylag naprakész az ember tudása a témáról (természetesen csak egy viszonlag felületes, érdeklődő szinten).

Előzmény: H_G (37244)
H_G Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37244

OFF

 

Még az efféle fórumokat sem tudom ésszel használni :/ (= nem tölteni ott sokkal több időt az egészségesnél.)

 

Előzmény: szomi_szomi (37243)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37243

Ha ésszel használod, akkor nagyon jó arra, hogy az érdeklődési köreid (például edzés és táplálkozás) eseményeit/történéseit kövesd. 

Előzmény: H_G (37242)
H_G Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37242

Ja, ott én nem vagyok/leszek, de azért kösz'!

 

Előzmény: szomi_szomi (37241)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37241

Az arckönyvön, ha tudod a rendes nevét.

Előzmény: H_G (37240)
H_G Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37240

Hogy Robzonnal mi van, azt hol lehet követni manapság?

  

Előzmény: szomi_szomi (37239)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37239

Elm szálkás, mint mindig. :) Robzon is jól néz ki, mint mindig. :)

 

Nekem hosszútávon gyakorlatilag semmi sem működött Robzon korábbi, itt leírt tanácsaiból. :-P Aztán alacsony szénhidrát és magas zsírtartalmú diétával fogytam sokat és most tartom. Többiekről nem tudok. 

Előzmény: aagica (37236)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37238

Kimaradt: Süti édesítésére Xylitolt használunk.

Előzmény: szomi_szomi (37237)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37237

Néhány ötlet:

 

Kókuszzsírt akartam írni én is. Illetve köretnek répa, tökfélék (padlizsánt kivéve, ami nem olyan nyerő, ha van valamilyen alergiád) tepsiben, kis kókuszzsírral megkenve, sütőben kisütve. Ha nem gond a testsúly, akkor mehet nyugodtan a sült répa, sütőtök illetve az édeskrumpli.

Mi tökfőzeléket is eszünk rántás nélkül, csak turmixolva. Tejszínt utólag önthet hozzá utólag, aki bírja/szereti.

És nyilván natúr sülthúsok mindenféle pácokkal. (A húsevésre azért van egykét paleó elv, ami nem igyzán egyezik a mai nyugati szokásokkal...)

 

Ha nagyon fogysz és nem megy zsírral a kalóriák pótlása vagy ha intenzíven edzel, akkor mehet a fehérrizs is (állítólag a hosszúszemű basmati rizs a legjobb ebből a szempontból).

 

Mi, ha sütizünk, akkor rizslisztet, kókuszreszeléket, banánt, magas kakaótartalmú csokit és rengeteg tojást használunk. Ez is igazából csak abban az esetben OK, ha nincs gond a testsúllyal. 

Előzmény: sz332 (37231)
aagica Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37236

Szia! :)

 

Olyan régen nem jártam erre, nem is olvastam, mert nem nagyon alakformálódtam mostanában, legalábbis pozitív irányba nem. :)

Paleosok: mindenki lefogyott? (Elm-et nem kérdezem, neki nem kellett. :))

 

Előzmény: szomi_szomi (37235)
szomi_szomi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37235

Szia, aagica! :)

Előzmény: aagica (37228)
H_G Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37234
H_G Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37233

Kellemesen fogsz meglepődni, nagyon olvasmányos! (A 2. fejezettől.) A rendszer hasonlít Cordainére, de sokkal rugalmasabb és életközelibb, L. C. elég dogmatikus. (Meg nem is fogadunk el fogyókúrás tánácsot valakitől, aki olyan pocakos, mint Cordain, se edzésprogramot olyan pálcikaembertől, mint Szendi :)

 

Ha megtetszik az alapmű (The Primal Brueprint -- Reprogram Your Genes), akkor érdemes a Primal BP Fitness c. brossúrát és a 21 Days Total Body Transformation c. újabb könyvet is elolvasni, nekem némeyik koncepció csak ezekből lett teljesen világos.

 

Előzmény: aagica (37232)
aagica Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37232

Nekem elvileg semmi egészségi panaszom, csak fogyni szeretnék. Aztán lehet, hogy ha kihagyom a tejet, akkor meglepődöm, mert elmúlik valami, amit eddig nem is tartottam betegségnek. 

Én eddig csak magyar nyelvű szakirodalmat olvastam (Szendi, juj, olvashatatlan, Loren Cordain, Robb Wolf), ez a Primal Blueprint csak angolul van, ugye? Majd megnézem, értem-e. :)

Előzmény: H_G (37230)
sz332 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37231

Köszi szépen, ez nagyon jó oldal. Különösen a fagyik tetszenek nagyon, mert nagyon  sportszerűtlennek érzem, hogy körülöttem mindenki tömi magába a jégkrémet, nekem meg jobb napokon egy Calippo jut (bár az is tele van cukorral, de legalább tej nincs benne :))

 

A keleti kaják bejönnek, és igazából soha nem voltam tőlük rosszul.

 

Még a teszthez annyit, hogy szerintem az is gond, hogy úgy kezdenek el az emberek diétát, hogy nem tudják, hogy mi a bajuk. Szóval mielőtt bárki nekiáll valami diétát csinálni, először jó, ha elmegy, és a szükséges vizsgálatokat elvégezteti (tejcukor érzékenység, glutén allergia, ételallergia teszt, candida teszt, stb.). Ezen teszteredmények birtokában lehet azt mondani valakinek, hogy ezt vagy azt a diétát próbálja, és az neki jó lesz. Nálam pl. a paleolit étrend az nagyjából fedi azt, amit a vizsgálat után ehetek, bár ugye a tojás nekem nem engedélyezett, a tejet minden formájában messzire kerülnöm kell, a paprikától nyers formában pedig rosszul vagyok. Szóval jó mérnök módjára először mérjünk, aztán vágjunk :)

 

Talán az is gond, amikor az emberek diétáznak, és azt gondolják, hogy ezt egy ideig csinálják, és utána lehet mindent úgy enni, mint "régen". A "betegeknek" annyiból könyebb talán, hogy nekünk nincs "visszaút", mert a "régi" étkezéstől rosszul vagyunk, az újtól pedig jól, tehát nincs a pakliban olyan, hogy majd a régi kaja jó lesz, mert nem lesz :)

 

Mégegyszer köszönöm a tippeket, várom a többiek hozzászólását is.

Előzmény: aagica (37228)
H_G Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37230

Csak lightosan :) Úgy nagyjából követem a Primal Blueprintet, ugye maga M. Sisson szerint is elég a 80-20%.

 

Ebben a változatban a legtöbben fogyasztanak tejterméket, tejet magát nem annyira, de vajat, tejszínt és görög joghurtot nagyon, térj át és neked is szabad lesz :) (Persze csak azoknak, akik az indító szigorú gabona-, hüvelyes- és tejtermékmentes 3 hét utáni újrakezdéskor nem tapasztalnak magukon semmi kellemetlen tünetet.)

 

Előzmény: aagica (37229)
aagica Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37229

H_G, te palozol? 

Vicces, hogy egy csomó ismerős áttért rá, Elm-et és Szomit láttam a paleos topikban, de biztos mások is vannak. 

 

Előzmény: H_G (37227)
aagica Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37228

Kösz a teszt nevét, rákerestem, patikában is meg lehet venni és 18 ezerért már enyém a tudás. :) (Az ismerőseim is ezen voltak, csak az 50 ezres verzión.)

 

Én még a keleti kajákat ajánlanám, ha szereted. Rizstészta, valami husi kókusztejes (csipős) szósszal. 

És persze sok paleosüti is van, azt már tudok sütni (még ha a tejmentességen rendszeresen el is csúszok, a napi tejeskávéimról nem tudok lemondani, ma megpróbáltam rizstejjel, háááát, holnap a kókusztej jön). 

 

Én paleos recepteket vagy csak ötleteket innét szoktam venni, jókat főz a lány: http://paleohedonistaknak.blogspot.hu/

 

Előzmény: sz332 (37225)
H_G Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37227

Aagica úrinő és nem nagyon akar téríteni, úgy látszik :) Tényleg a paleó recepteket nézegesd, ott a kókusztej, kókuszliszt és mandula a fő süti-alapanyagok. Főétkezésekre meg a (zsíros!) hús (főleg leveles) zöldséggel; aki ezután még mindig nemkívánt fogyást tapasztal, tovább locsolhatja kókusz- vagy olívaolajjal. (Laktóztűrők vajjal is.) Napi egy dl olíva, és megvan a hiányzó +800 kcal.

 

(A paleó reggeli, mondjuk, elsősorban tojás, de azért nem tilos akkor is húst meg szalonnát enni helyette. Sokan teljesen kihagyják a reggelit.)

 

A rozs, köles, árpa szintén tartalmaz glutént; a zab elvileg és önmagában nem, de ha egymáshoz közel termesztik, akkor gyomként kinő benne a búza ill. közös malomban szokták feldolgozni, így a kommersz zab nem tekinthető gluténmentesnek. A rizs és a hajdina a megbízható gabonák, amiket le is mosol főzés előtt. (A hajdinát elég nehéz és macerás úgy főzni, hogy tényleg finom legyen, de ha érdekel, leírhatom, hogy kell.)

 

Persze paleó szemszögből ezek a gabonák sem igazán ajánlottak (beleértve a kukoricát is!), mert ott azok az elvek, hogy keményítőre a táplálkozásban legfeljebb a komolyan sportolóknak van szükségük, akkor se sokkal érdemes pótolni (max. 300 g /nap minden CH-t összeadva) és abban a sorrendben, hogy 1) édesburgonya, 2) fehér rizs, 3) fehér burgonya.

 

Előzmény: sz332 (37225)
sz332 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37226

Oké, Krisnás receptek bukó, mert egy csomó tejet/tejszínt/túrót használnak..

Előzmény: sz332 (37225)
sz332 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37225

Szia,

 

Én ilyen Food Detective-es teszten voltam, az olcsóbb volt 25 ezer, a drágább 50 körül, első körben elég volt szerintem az olcsóbb is :)

 

A tönkölybúza nekem nem jön be (kb. mint a sima búzaliszt), viszont úgy néz ki, hogy a rizs, a rozs, a zab, és a kukoricaliszt valamilyen kombinációban működni fog. Tegnap csináltunk zablisztes palacsintát, meg lehet enni, de még szokni kell :)

 

Tojásmentes sütiről a Krisnások jutottak az eszembe, meg is nézem, hogy ők hogyan csinálják, mert az tuti, hogy nem használnak tojást.

 

 

Előzmény: aagica (37224)
aagica Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37224

Hol csináltattad a tesztet? (Azért kérdem, mert két ismerősöm is volt mostanában ilyenen és valami iszonyú drága  helyen jártak, hátha tudsz olcsóbbat.:))

 

Fent említett két srác hasonló érzékenységgel bír, ahogy hallottam, tönkölyt, kölest ehetnek, tehát abból készül tészta vagy kenyér, hús, zöldség mehet, tojásmentes sütit most próbál készíteni az egyikük felesége (ha jól tudom, igazán ehetőt még nem sikerült:)). 

Ha a fogyás a gond, akkor esetleg próbálj még olajos magvakat enni. 

 

(Sziasztok régiek, aki még emlékszik rám. Ezer éve nem jártam erre, de most... Paleos könyveket olvastam mostanában, tetszik, teljesen meggyőzött, megpróbálom ezt követni, hátha menni fog...)

 

Előzmény: sz332 (37223)
sz332 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 37223

Sziasztok,

 

az étkezéssel kapcsolatban lennének kérdéseim, mert eddig nagyjából azt ettem, amit lehetett, aztán most kiderült,

hogy drasztikusan meg kell szűrnöm azt, amit fogyasztok. Tehát, sorban: laktózintolerancia - tejes ételek kilőve, bár

a tejet önmagában sosem szerettem. Most jön a necces rész, ételintolerancia (kb. 2 hete tudom): búzaintolerancia + tojásintolerancia, ezekre komolyan bejelzett a teszt, úgyhogy ezek repültek. Cukrot alapvetően nem nagyon szoktam enni, de a kandida teszt is bejelzett, szóval ez sem túl bíztató, mondjuk ez utóbbinak lehet az antibiotikumos kezelés is az oka. Szénsavas bármitől puffadok,  és érdekes módon a nyers TV paprikát sem birom. Tartós tejet már nem veszek :) Amióta nem eszem azokat az ételeket, amikre a teszt kimutatta, hogy nem kéne, azóta sokkal jobban érzem magam.

 

Ami gond, hogy folyamatosan fogyok, elkezdtem vezetni egy netes programon keresztül, hogy mit eszem, és a gond

szerintem az, hogy átlag kb. 1200 kalóriát viszek be, úgyhogy ez valamilyen szinten érthető is. Most olyan 77 kiló vagyok,

de már nagyon régóta 80 voltam. Ez nem feltétlenül gond, csak nem vagyok meggyőződve, hogy ez a tendencia nekem jó.

 

Sportolni hobbi szinten vívok és jógázom.

 

Van esetleg valami ötletetek, hogy milyen irányba lenne érdemes elvinni az étkezésemet?

 

 

capacete Creative Commons License 2013.07.28 0 0 37222

Persze-persze. Szerintem tényleg ne itt folytasd a direct marketinget. Ha tényleg szeretnél változtatni az életmódodon, akkor olvasd el az előzményeket, ha nem, akkor ne írj be többet, különben valaki szól a moderátornak!

Előzmény: Alács kata (37221)
Alács kata Creative Commons License 2013.07.28 0 0 37221

Kedves sz332!

 

Nem magamat és másokat akartam hírdetni! csak a jó hírüket terjeszteni. Bocsánat, nekem nagyon bevált és gondoltam, hátha másnak ezzel segítek. Gondoltam, mások ne járják meg azt a kálváriát mint én tettem kb 3 évig.

Sokat próbálkoztam a sporttal, bogyókkal de nem volt kitartásom és a nehezen leesett kilók, aztán könnyedén visszapotyogtak rám! Végső elkeseredésemben a gépekhez fordultam.

Nagyon nem akartam ezt, mert magamban hittem és a mozgásban! De közel a lakásunkhoz kiírtak az egyik szalon elé egy akciós 

kipróbáltam és már 2 kezelés után

láttam a változást... feszesebb, izmosabb lett a hasam és még a terhességi csíkok is halványodtak.

 Nekem ez rég vágyott álmom volt! 

Ennyi!

 


Előzmény: sz332 (37220)
sz332 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 37220

Komolyan, muszáj szétspammelni a topicokat mindenkinek a saját kis bizniszével?

Előzmény: Alács kata (37219)
Alács kata Creative Commons License 2013.07.15 0 0 37219

Én az izzadás és a lassú eredmény helyett a gépeket választottam!!! A fantasztikus, ügyes gépek elvégezték a testemen az alakváltozást, karcsúsodtam, feszesedtem!!!

Másfél hónap alatt majdnem 7 kilót fogytam!

Szeretettel ajánlom annak, aki gyors változást szeretne: www.alakvalto.hu

 

szomi_szomi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 37218

Köszi, már olvastam.

Előzmény: Elm (37217)
Elm Creative Commons License 2013.07.01 0 0 37217

szomi,

 

itt egy cikk a ketogen dietarol biologus szemmel. Bar fogyas szempontjabol kevesse relevans, a ketogen dieta es a rak kapcsolatat boncolgatja inkabb. De erdekes.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!