Keresés

Részletes keresés

voltRoxan Creative Commons License 2012.05.04 0 0 28683

Az a fájdalmasabb, ha odacsapok, ahol fájni fog, ha tovább bántjátok azokat, akik szeretnek és nem csak misztifikálnak, meg hipnotizálnak, meg egonizálnak.

Előzmény: Törölt nick (28682)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28682

de az energiákok! a misztikus hálózatok! a másság, a mindenki-tudja-hogy mellékhatás nélküli csodás gyógyulás csak attól, hogy oda szúrok, ahol nem is fáj! a nem-értés maga a misztika, és már meg is van a rokonság ;-)

Előzmény: Herold (28681)
Herold Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28681

Az akupunktúrának mi köze a new age-hez? Az egy ősi kínai módszer.

Előzmény: Törölt nick (28668)
voltRoxan Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28680

Nem inkább olyan megfigyelő vagy, aki elébe ment saját gondolatainak és egy adott témakőrt több irányból közzelít meg. Valószínűleg a végitélete már rég megfogalmazódott magában. A játék kedvéért még azt is megteszi, hogy leáll saját magával vitatkozni, persze közben figyelve a többiek válaszreakcióit. Ez inkább nagyfokú tudatos szétválasztása az emberi elmének. Akár egy színész esetén, csak itt nem írták meg teljesen előre a szavak. Bár az improvizáció nem modernkori kitaláció, és a beleélés képessége sem. A gáz, ha nem saját tudatával manipulál, hanem a bevont emberek tudatát befolyásolja titkon a maga akarata szerint. Ami nagyjából olyan, mint a szcientológia.

 

(Bocsi tudatlan állásfoglalásom miatt, de nem foglalkoztam se a skizofréniával sem a szcientológiával, csak élem a magam kis bárgyú életét, még csak nem is imakönyvvel a kezemben.)

Előzmény: Törölt nick (28675)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28679

Létezik olyan skizofrén ember, akinek van betegségtudata,

bár nem az a jellemző.

Előzmény: Törölt nick (28673)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28677

Ezt szeretjük benne mi magyarok :-DD

Előzmény: Törölt nick (28674)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28675

hát te aztán semmit nem tudsz a skizofréniáról. amiröl te beszélsz, az pont azt bizonyitja mennyire szüklátóköröd van. A TVböl tanultad ezt, mi? :))) amiröl te beszélsz az nagyon ritka disszociativ személyiségzavar. mielött irnál valamit, nézz utána azt javaslom.

 

Előzmény: Törölt nick (28673)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28672

mindenki hisz valamiben és szive joga a trendtöl függetlenül eldönteni, hogy miben hisz.

Nekem pl nagyon szimpatikus a new Age is, több könyvem is van. De angyalokról is vannak könyveim, angyalmágiáról, söt, képzeld ingám is van. Valamiben hinni kell, kinek mi a megfelelö esetleg összegyúrja a hitét különbözö tanitásokkal és saját felfogásvilága lesz töle.

ehhez mindnekinek joga van. attól még nem hülye.

 

Előzmény: Törölt nick (28670)
sane! Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28671

Köszönjük szépen, emberek tömegeinek nyitottad fel a szemét. (Nem.)

Előzmény: Törölt nick (28670)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28669

soha nem emlitette, hogy megbánta volna, ezt nem tudom honnan vetted.

mint emlitettem, nem gyakorlom a dolgot. csak elvégeztem a tnfolyamot és semmi rosszat nem tapasztaltam. egyébként 3 tanfolyam kellett hozzá, egy évig tartott kb. mert közben ki kellett hagynom. skizofrén vagyok. L.Ron. Hubbard is az volt.

 

Előzmény: Törölt nick (28668)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28667

teljesen különbözik a normál magyar életfelfogástól. Összefogásra és rendes életre tanit, ami itt errefelé nem menö... de már nem vagyok benne, csak megnéztem ezt is. csak mondom, semmi rosszat vagy beszippantást nem tapasztaltam, engem életben tartottak mikor súlyos bajba kevertem magam. egy rész nekik köszönhetö hogy életben maradtam (és a szüleimnek). bátyám magától lett felnöttkorában református. az esküvöje meg a felesége miatt. az talán jobb?

 

Előzmény: Törölt nick (28666)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2012.05.03 0 0 28664

Üdv!

 

Igaz lehet, hogy a körúti szcí tanyán, indiai, meg egyéb zászlók vannak,

oszt a betérő marhát most a tan indiai gyökereivel traktálják?

Alex_ss Creative Commons License 2012.05.02 0 0 28663

Kedves Mindenki!

 

Ezt a pár sort azért teszem közzé, hogy óva intsek mindenkit ettől az egyháznak nevezett nagyon veszélyes tantól!

 

Kérek mindenkit, bármilyen csalogató a mézesmadzag, bármit ígérnek majd a drága tanfolyamok végén, illetve bármit ígérnek segítségül az életedben, ha találkoztok vele, forduljatok hátra, „szaladjatok el”, és soha, de soha nem menjetek a szcientológia közelébe! 

 

Veszélyes! Másfél évig voltam közel az emberek teljes manipulálásáról szóló, a főként lelkileg labilis, avagy hiszékeny, az élet területén valami újat kereső embereket végletekig kihasználó, családi kapcsolatokba az élet minden területébe belefolyni próbáló tanhoz! Megfog, megragad, beszippant és amíg teheti, illetve amíg teljesen ki nem szipolyoz, nem enged el! Rabszolgájává tesz, és észre sem veszed.. Amikor pedig rájössz, már késő…

 

Én most veszítettem el e miatt egy embert, aki nagyon közel állt hozzám…

…és higgyétek el, én minden vallást tiszteletben tartok, vallom, mindenki a maga hite szerint éljen, és ebbe más ne szóljon bele.. de az a „vallás” nem erről szól… nagyon nem..

 

Egy nap – talán -  majd leírom a történetemet, ami nagyon tanulságos, és egyben nagyon szomorú...

 

Ha szcientológus vagy, és írsz ehhez a hozzászóláshoz - bár te hivatalosan nem is olvashatsz ilyenekket egyesületed előírásai szerint - válaszra sem foglak méltatni… Te csak szaladj az OT szintekig, „jó utat” neked a hídon! Csak vigyázz, egy nap nehogy ráeszmélj, hogy a híd a semmibe vezet...

 

nazuna Creative Commons License 2012.04.02 0 0 28662
voltRoxan Creative Commons License 2012.03.07 0 0 28661

Egyszerű, nem vagyok remete és gyermekeim is vannak.

 

 

Előzmény: Herold (28660)
Herold Creative Commons License 2012.03.07 0 0 28660

Miért kell hozzá pénz?

Előzmény: voltRoxan (28659)
voltRoxan Creative Commons License 2012.03.06 0 0 28659

Kevés tudni, meg az összes tud...is kevés.

 

Át is kell élni.

 

(Videó a videóban.)

 

Egyébként most kezdtem el nézni egy filmet. cím: Hogyan alkalmazzuk a dianetikát? Nem tudom végignézni, mert kevés a pénzem.

Előzmény: totálidea (28658)
totálidea Creative Commons License 2012.03.06 0 0 28658

tud 
1. egy olyan képesség birtoklása, amely létrehozhat, irányíthat, és végrehajthat egy vagy több határozott célt megvalósitó mozgássorozatot. 
(Lajos jól tud autót vezetni) 

tudatos
1. Egy semleges nézőpontból megfigyelni, beazonosítani, egy magam, vagy mások álltal okozott hozzáállást viselkedést. (amikor berúgtam láttam egy pillanatra magam, hogy mennyire nem tudatos a viselkedésem) 
2.valamibe beleazonosul úgy hogy tudatában van ennek a cselekedetének. ( tudatossan vagy gonosz, hogy bántod ezeket az embereket?) 

tudás
1.A tudás az ismeretek olyan rendszerének birtoklása, melyben az egyes ismeretek egymással összefüggenek és készek az alkalmazásra. 
2. képesség mely ismeri egy vagy több elképzelésnek vagy tárgynak a létezési célját valamint birtokolja használatukat. 
3.olyan képesség mely tanulás során, a cselekedetek utáni tapasztalatokból összefüggések felismerésével szerzett. 
4.Ez a képesség még létrejöhet tapasztalatok során tudattalanul kialakult összefüggések felismerése révén. A képességeket az emberek, akárcsak az állatok, gyakorlat (tanulás vagy másolás) során szerzik. 
5.filozófiában:a tudás egy igazolt vélekedés. 
(a tudás a tudat azért birtoklás mert az egy elképzelésböl teremtödik meg...az elképzelés maga viszont még nem tudat....csak akkor válik tudattá ha bele azonosulsz és tudsz is erröl. 

TUDAT. 
(főnév) 

1. Az elme álltal felismert, beazonositott dolgok összessége. (A gyermek tudata folyamatosan bővül. A csirkék tudata a kutyákéhoz képest kisebb, hiszen elméjük fejletlenebb.) 

2. Az elme éber működésének megnyilvánulása, amikor észlel és megoldásokat ad. 
(A beteg még nincs tudatánál, az altató hatása alatt van. A különféle drogok és az alkohol csökkentik a tudatot.) 

Eredet [tudat < tud + -at (főnévképző 8.) 



röviden :Tud.= (ige) : képesség cselekedni. 
Tudás=(főnév):egy tárgykörrel kapcsolatos ismeret. 
Tudat=(főnév): azonositási felismerési képesség 

 

motto:

Az, hogy megtudsz valamit, abban nincs semmi fantasztikus. Az fantasztikus, ha meg is érted. 

Előzmény: voltRoxan (28645)
HGV-20/7 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 28656

Na lesűlyedt a topik, mint az olasz luxushajó.

 

Az .....5mp.eu webheleken szerintetek csak pont véletlenül vannak okosleszek

reklámok, vagy szció az egész?

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 28655

A Míg semmid sem marad című film sztem egy korrekt bemutató a szci ről

 

Elhiszem, hogy talán ilyen is volt, de a történet nem átlagos.

Talán az átlagosnál több az olyan ember, akit bárhol máshol is palira vesz az élet. De nem az a jellemző, hogy ingét-gatyáját elvesztik az emberek. Idióták mindenütt vannak, talán a scibe több gyűlt össze az átlagosnál. Ennyi az egész, különben a többség jól érzi magát benne, és a vagyonát sem veszti el.

Előzmény: Törölt nick (28654)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 28654

ok de úgy adtad elő mintha a Szci-t kutattad volna.

 

A Míg semmid sem marad című film sztem egy korrekt bemutató a szci ről

 

vannak akik boldogok benne de ez a boldogság kihasználáson alapul.

Előzmény: Törölt nick (28653)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.01 0 0 28653

Műszaki kutató vagyok, ne kapaszkodj ebbe bele légyszíves. Nincs ebben semmi különös.

Ismerősöm által jutottam hozzá. Mindketten tudjuk, hogy ez nagy bűn az egyházon belül, megérted, hogy nem beszélek róla.

Időmet nem töltöm azzal, hogy a sciről itt írogassak. Ha neked más a véleményed, természetesnek veszem. Kevesen nézték át a Scit jó vagy rossz indulatok nélkül, én ezen kevesek közé tartozom. Semmi kedvem nincs valamilyen irányban elgogult emberekkel filozófiai vitát nyitni.

Előzmény: Törölt nick (28651)
auréliuszf Creative Commons License 2011.12.31 0 0 28652

Tudományos szempontból minden vallás egy szubjektív idealizmus. 

így ezzel nem szakítottál túl nagyot a tudomány fekete foltjairól.

A Dianetika viszont kő kemény behaviorizmus ami oscilo leleplezését támasztja alá...

Előzmény: Törölt nick (28650)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 28651

Akkor kedves Kutató Úr!

 

a birtokodban lévő összes dokumentációval kezd el nagyon gyorsan megcáfolni a leírtakat mert addig csak üres szavak maradnak az általad írtak és vagy elhisszük vagy nem.

 

Én speciel kib@szottul nem!

 

egyébként a Szcientológia egyház nem adja ki külsősöknek a jogvédett tananyagot! Bukta!!!!!

 

De mondom állj neki tételesen cáfolni azt a mit leírtam a birtokodban lévő anyaggal egyetemben.

Remélem Xenutól is hanyatt voltál esve kedves Tudományos Kutató Úr! :))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (28650)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.31 0 0 28650

Birtokomban van az Szci egyház 90’es években alkalmazott tanfolyami füzete

 

Nekem az egész Sci fontos művei "birtokomban" voltak.

Más a véleményem. Nem vagyok Sci, sohasem voltam az, tudományos kutató vagyok.

Hubbard filozófiája figyelemre méltó. Úgy látom, hogy a szubjektív idealizmus, a platoni filozófia követője. Én materialista vagyok, rám emócionálisan nem hatottak Hubbard eszméi, de valóban találtam bennük érdekes momentumokat. Számomra egzotikum volt a kirándulás a Szcibe, rendkívül élveztem. Rögtön hozzáteszem, hogy mindenki tiszteletben tartotta a nézeteimet az egyházon belül. Semmiféle atrocitást nem tapasztaltam irányomban. Tapasztalatom szerint nagyon idióta ember az, aki úgy érzi, kirabolta a Szci, mert ez csak rajta, az idótán múlhatott. Nem igaz, hogyha valakit elkap a Szci, az egy olyan drog, amiből nem lehet szabadulni. Idióták mindig lesznek, akiket palira vesz az élet, bárhova kerülnek is.

Előzmény: Törölt nick (28648)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.28 0 0 28648

A Szcientológia és L. Ron Hubbard leleplezése:


Néhány fogalom tisztázása: A Szcientológia egy egyház, amely elsősorban a Dianetika című áltudományt alkalmazza híveinek toborzására és az egyház működésének fenntartására.

A leleplezés: A Dianetika a XX. század egyik legnagyobb plágiuma.  L.Ron Hubbard „áltudományos munkásságának” fő terméke, amelyet saját zsenialitásának gyümölcseként ad elő, nem más, mint távolt-keleti spirituális tanok, XX. századi pszichológiai módszerek és behaviorista filozófusok nézeteinek  keveréke.

A három közül a pszichológiai módszerekkel érdemes foglalkozni. mert a Dianetika alapját az Auditálás képezi. Ennek két fajtája van egy mélyebb tudatállapotban és egy éberebb tudatállapotban végzett auditálás (a filmben is ez volt látható).  A mélyebb tudatállapotban végzett auditálás korábbi események újraélésével és feldolgozásával foglalkozik. Az éberebb auditálás, ahogy a filmben is látható volt inkább érzelmi traumák kikommunikálásával és feloldásával éri el a kívánt eredményt.

Az auditálás mindkét formáját jól ismeri a hétköznapi pszicho-terápia. Olyannyira, hogy a mélyebb auditálás nem más, mint a regressziós hipnózis!!!! 

 

A szcientológia nagy átverése:

A büdös nagy igazság az, hogy ezek a terápiás módszerek tényleg működnek és érzelmileg felszabadítják az egyház tagjait. (Hát persze, hiszen a pszichológusok is ezért alkalmazzák). Ők elkezdik magukat sokkal jobban érezni , felszabadultabbak lesznek és elkezdenek rajongani az egyházért.

 

Ugyanakkor az egyház (felhasználva a mélyebb tudatállapotokat) nevelési módszereivel, tréningjeivel, és tudományos fantasztikus meséjével újra programozza az egyháztagok elméjét, és vak hitet és feltétlen engedelmességet követel meg tőlük. Olyan rabszolgákat csinál belőlük, akik boldogan és önként szolgálják az egyházat. Kivéve persze amikor nem sikerül a programozás…

 

(Birtokomban van az Szci egyház 90’es években alkalmazott tanfolyami füzete ahol ez részletesen le van írva és ez alapján a regressziós hipnózis beazonosítható, noha Hubbard az egészet a saját szellemi termékeként adja elő. Terjeszd ezt a leleplezést ahol csak tudod!)

 

 

Előzmény: voltRoxan (28645)
inverz Creative Commons License 2011.12.28 0 0 28647

Csak csínján merik büntetni a szcientológiát

A nemzetbiztonság veszélyről ír, a politikusok nyíltan agitálnak ellene, de a koalíció csak az egyházügyi törvényben mer tenni a szervezet ellen. Tovább »

forrás: Index.hu

voltRoxan Creative Commons License 2011.12.28 0 0 28646

Előzmény: voltRoxan (28645)
voltRoxan Creative Commons License 2011.12.28 0 0 28645

Szcientológia: Scio (latin) tud; a logos (görög) a szó vagy a külső forma, ami által a belső gondolat kifejeződik és ismert lesz. Így a Szcientológia azt jelenti: tudni a tudásról

 

Kevés.

 

Az agyi manipuláció átmeneti gyors felemelkedést hoz az azzal élőknek, aztán igen gyors visszazuhanás következik. A zuhanás megakadályozására a vezetők leginkább a szigorításokkal, megtorlásokkal és a tudás átírásával, hazugságokkal reagálnak. Bocsánat, ha valakit megbántottam, de a tudás szart sem ér, ha elmúlik az Élet, ráadásul hittel keverve fekete mágia, és visszahat a megalkotójára. A Tudás addig a szintig jut el, hogy van Élet, és minden Élet és bármelyik pontján agyilag manipulálható.

HGV-20/7 Creative Commons License 2011.12.27 0 0 28644

Igggeeeeeeeeen...............

 

"Megmondtam előre, hogy ne menj fel a tetőre,..."

 

(By: Hofi)

Előzmény: fikuszkukisz7 (28643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!