Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tomajer Creative Commons License 2010.02.02 0 0 28611
Látom figyelsz ránk yazoo mester!:-)

Üdvözülünk, ritkánlátogatott topicunkban:-)

És szemedrehányjuk, a fejléc hiányosságait:-(
Előzmény: Törölt nick (28609)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.02.02 0 0 28610
Rákerestem több keresővel is, de csak New Jersey-ben ismer Normataxit... nem vonok le belőle tanulságokat, csak tényeket közlök...
Előzmény: Törölt nick (28609)
Mistgrass Creative Commons License 2010.02.02 0 0 28608
NORMATAXI.... SOHA TÖBBET! MINDEN CSAK NEM NORMÁLIS!

Valaki próbált már ezzel a társasággal utazni? Nos én kétszer, sikertelenül.
Elsőként egy hétköznap kora esti órákban próbáltam kihívni őket, a Nagykörútra, azt mondták a telefonban, hogy 45 perc alatt tudnak kocsit küldeni!!!! Ezen akkor még csak mosolyogtam, és hívtam egy normális taxitársaságot, akik persze 5 percen belül ott voltak.
Igazából már ebből tanulhattam volna, de úgy gondoltam adok nekik még egy esélyt, mert jó reptéri transzfer árakat hirdettek. Bár ne tettem volna! Órákkal előbb felhívtam őket, és egy fix időpontra kértem a kocsit. Mivel nem érkezett meg az autó rájuk csörögtem h mi van. Azt mondták utánanéznek és mindjárt visszahívnak. Eltelt 5 perc, nem hívtak. Kezdtem ideges lenni, mivel ugye időben meg kellett h érkezzek a reptérre h ne késsem le a check-in-t. Én hívtam vissza őket, erre közölték, h ja, hát nem tud értem jönni a kocsi, mert karambolozott. Mondom akkor küldjenek nagyon gyorsan egy másikat. Azt nem tudtak. Nagyon mérges lettem, hiszen fel kellett hívnom egy másik társaságot, akitől leghamarabb negyed óra múlva tudott megérkezni az autó. Addigra már a sok szarakodással annyi idő elment, hogy fél órája úton kellett lennem. Egy szó mint száz, a gépemet majdnem lekéstem emiatt a MEGBíZHATATLAN, SZARHÁZI NORMATAXI miatt. Mivel egy komoly üzleti tárgyalás miatt kellett elutaznom, az ügyvédem tanácsára felhívtam őket, hogy mutassák be az állítólagos karambolról a baleseti helyszínelő papírokat, amit természetesen nem, tudtak megtenni, merthogy kamu volt az egész. ÉS az egészben az a legbosszantóbb, hogy végig én hívogattam őket, tehát nem ők értesítettek, hogy nem tud értem kocsi jönni, hanem nekem kellett rádöbbennem! Ez az igazán pofátlan dolog, és emiatt jelentem őket az összes felügyeleti szervnél.
Egy biztos, SOHA AZ ÉLETBEN TÖBBET EZT A KOMOLYTALAN, MEGBíZHATATLAN, HAZUG TÁRSASÁGOT NEM HíVOM, ÉS UGYANEZT TUDOM TANÁCSOLNI MINDENKINEK!!!!
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.01.21 0 0 28606
Sejtettem, hogy magas lesz neked a szint...

Más. Csogu, nem érlek el lassan egy hete, pedig többször kellettél volna, hívjál már fel lécci... kösz!
Előzmény: Törölt nick (28602)
butakszis Creative Commons License 2010.01.21 0 0 28605
Cirka 11 km. Occótaxival (némi várakozást feltételezve a lámpáknál) 2000-2200, jobb taxistársaságnál kicsit több. Ha a forgalmi helyzet miatt sokat kell várakozni, akkor annak függvényében még több.
Előzmény: Garfield007 (28598)
butakszis Creative Commons License 2010.01.21 0 0 28604
Nem akarom mentegetni a kollégát a bunkóság miatt, csak hogy tudd, valószínűleg az lehetett a háttérben, hogy felvett egy címet, amire 3 vagy 5 perc alatt oda kellett (vagy kellett volna) érnie, és nem fért bele várakozás még egy lámpaváltásra. Mondhatod, hogy minek veszi fel, ha nem ér oda, de lehet, hogy amikor felvette, még nem látta a várakozó sort, és matthelyzetbe került. Úgy tudom, Főtaxinál nincs lehetőség büntetés nélkül címet visszaadni.
Előzmény: promontorgrofja (28597)
tomajer Creative Commons License 2010.01.19 0 0 28601
Hasra ütve, három-négy forint.
De persze nagyon taxisfüggő......
Előzmény: Garfield007 (28598)
Garfield007 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 28598
Sziasztok! Hatha jar erre meg egy-ket taxis. Tajekoztato celzattal kerdeznem, telefonos rendeles, Moszkva ter-Ors vezer tere ut mennyiben all meg mostansag kb.?
promontorgrofja Creative Commons License 2010.01.18 0 0 28597
Ezúton "üdvözlöm" az EBE-600 rendszámú, Főtaxihoz tartozó taxi sofőrjét, aki ma este a Köztelek utcában úgy gondolta, hogy az előtte - egyébként zöldnél, normál tempóban - haladó sor túl lassú, ezért ingerült dudálás kiséretében átvágott a szembejövő sávba, majd onnan kanyarodott ki "nagyívben jobbra" az Üllői útra.

Én értem, hogy a rutinos taxisok dinamikusan és gyorsan vezetnek, de a fent említett sofőr nincs tisztában ezeknek a szavaknak a jelentésével. Nála ez egyenértékű a szabálytalansággal, mások veszélyeztetésével és a bunkósággal.

Mégegyszer: EBE-600, Főtaxi.
tomajer Creative Commons License 2010.01.16 0 0 28590
hallotaxi,.. ha kérhetem, hallotaxi:-)


Nincs semmiféle beengedő határozat.
Nyugodtan próbálj belépni.


Előzmény: pajaci (28588)
tomajer Creative Commons License 2010.01.16 0 0 28589
Tényleg nem volt hosszú életű....

Mecsoda egy diktatúra van itt?:-)))
Előzmény: Törölt nick (28586)
pajaci Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28588
Akkor meglátogatom a közlekedésfelügyeletet. A hellotaxin elolvastam amit linkeltél, regeltem is, de még nem jött a beengedő határozat.
Előzmény: tomajer (28583)
tomajer Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28587
Szánalmas.-)))
Előzmény: Törölt nick (28586)
tomajer Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28585
Próbáltam:-)
Előzmény: Fáradt Vándor (28584)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28584
A szarban nem tapicskolunk, átlépjük.

Ha érted (és miért ne értenéd)...
Előzmény: tomajer (28582)
tomajer Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28583
A szakmai szlengben "Megbontásos papírnak" hívják, amit be kell mutatnod a vizsgán. Ezt nem akárki állíthatja ki, csak bizonyos szakszervizek, akiknek erre felhatalmazása van.
Gondolom, a helyi kollégák, vagy a helyi közlekedésfelügyelet tud ebben segíteni.
Előzmény: Betongyűrű (28579)
tomajer Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28582
Nnajó.

Gondoltam elütöm viccel a dolgot, de nem. Te nem hagyod. Neked kell, hogy konkrétan a pofádba mondják milyen suttyó vagy:-(

Sajnálom.

Nna sz'al édes fiam:

Többen rád szóltak már, hogy nem leszel hosszú életű ezzel a stílussal a fórumon. Én nem teszem, mert tudom, hogy ez csak olaj a tűzre, és élvezed, hogy megbotránkoztatsz...
Ilyenek a kamaszok általában:-)

A tudatlanság nem bűn, de a neveletlenség bizony az.
Az,hogy nem tudod értelmezni valakinek a mondanivalóját, megbocsájtható, de hogy 25 hozzászólásból 15-ben belekötöttél valakibe, már nem.
Nem tudom, miért hiszi valaki azt, hogy azért mert kapott a mamától egy számítógépet, és megtanulta a betűket, azonnal azzal kell kezdenie, hogy belerúg mindenkibe, aki nem tetszik neki?


És akkor nézzük a konkrét példát.


A média televágta a várost, hogy nem lehet taxit rendelni, mert túlterheltek vagyunk, halálra kaszáljuk magunkat, ötszörös, tízszeres, százszoros a rendelésállományunk.
Ennek örömére, már aznap tíz órára visszaálltunk a normál rendre, mert az emberek nem mertek rendelni.
Konkrétan meg se próbálták, hisz minek, ugye ha nem lehet.
Ettől a szakma kicsit berágott.... habár sokéves tapasztalatunkból tudtuk hogy ez lesz:-(
Erre született egy felhívás, amit a lehető legtöbb helyre megpróbáltunk eljuttatni.
Ez a felhívás íródott nagy betűkkel... mit egy felhívás általában.

Én ezt a felhívást másoltam be a hozzászólásomba változatlan formában.

Te, ezt a borsónyi agyaddal nem tudtad értelmezni, de mivel azt már láttad a nagyoktól, hogy ha valaki nagybetűkkel ír... mondjuk tudatlanságból..., arra rá szoktak szólni hogy ne kiabáljon, gondoltad eljött az ideje hogy ezt te is megtedd.

Azt ugyan nem értem, hogy, ha egy fórumban még soha nem szólaltál meg, miért érzed úgy, hogy ezzel a belépővel kell bemutatkoznod, de nem kell nekem mindent érteni.

Nem hivatkozok megint hozzászólásaink számának különbségére, hisz te ezt nem érted, de azért jelezném, hogy az én több mint 16 000 hozzászólásomból több mint tízezer ebben a fórumban született:-)
Tehát kvázi itthon vagyok. Ennek a fényében képzeld el, hogy valaki bekopog hozzátok, és köszönés nélkül leteremt azért, hogy mit csinálsz az otthonodban?!? :-)
Remélem, sikerült világosságot gyújtani buksi fejedben, és megbocsájtod nekem, ha a témával tovább nem foglalkozom:-)))


Előzmény: Törölt nick (28580)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28581
Nekem jövöre kell csak de jobban átnézik a kocsit,fék,kormánymű,s.t.b.Nem vészes!!Nem tudom feléd hol adnak ki ilyet ,felém (Hévíz) 3helyen mindössze 2.ezerft.
Előzmény: Betongyűrű (28579)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28580

Sosem értettem, miért tekintik egyesek értékmérőnek itt a hozzászólásaik számát. Lán, hiába van neked rengeteg, mégsem sikerült megtanulnod, hogy nem üvöltözünk. Hacsak nem azért teszed, mert egyébként is ilyen a habitusod. Ezért céloztam arra, hogy bizonyára ezt teszed az utcán is.

 

A másik meg, hogy nincs elég taxi vs. van elég taxi. A média túloz, torzít, csúsztat, hazudik. Kinek-kinek érzékenysége szerint. Neked viszont alighanem az a bajod az ominózus hírrel kapcsolatban, hogy semmi sem elég. Jól jön a taxisoknak a januári pangásban egy ilyen sztrájk, tudom. Azért, ha fuvar után netán mégis kell 1 percet várnod egy szerencsétlenre, aki erején felül fizet (neked), hogy eljusson a céljához, mert másképp nem tudna, akkor ne kezdj kiabálásba, hogy "ITT VAGYOK ÁM".

 

Gusztustalan.

Előzmény: tomajer (28576)
Betongyűrű Creative Commons License 2010.01.15 0 0 28579
Az a szakműhelyi tanúsítvány miről szól, és mi az hogy szakműhely?
Amúgy egy 96-os diesel mondeo kombival szemezgetek.
Előzmény: Törölt nick (28578)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 28578
Helló az autó kora annyiba lényeg,hogy 6év után kell egy szakmühelyi tanusítvány ami nem lényeg,(de ha lehet ne kezdj túl régi kocsival) a taxiórát használtan is veheted a lényeg,hogy legyen még sok zárás benne,az ujj beszerelve hitelesítve kb:140.000 egy jobb. Minek a cégbejegyzés?? Melyik városba akarsz indulni???
Előzmény: Betongyűrű (28573)
grenato Creative Commons License 2010.01.14 0 0 28577
Keresem EBM-787 rendszámú, Renault Megane világoszöld kombi magántaxi sofőrjét!!!
Nagyon fontos lenne, mivel szeretném megköszönni neki a mai napon tanúsított példamutató magatartását, amikor a Béke út és a Dózsa György út kereszteződésénél a lámpánál várakozó Angol kedvesem autója mellett minden előzmény, vagy indok nélkül lefékezve valamilyen feltehetően trágár szöveg kíséretében leköpte azt, majd tovább hajtott. Ez igen, ilyen a Magyar taxis mentalitás legalább is úgy tűnik!
Nyugodt lehet a fuvarozó úr, megkeressük a megfelelő szervezetet, és panaszt fogunk tenni!

tomajer Creative Commons License 2010.01.14 0 0 28576
Nézd el nekem plíz... kezdő fórumozó vagyok...

De te mind a 26 hozzászólásoddal maradandót alkottál !!! :-)

Érdemes őket.... Láccik mibűű lesz a cserebogár:-(
Előzmény: Törölt nick (28574)
tomajer Creative Commons License 2010.01.14 0 0 28575
Szerintem itt minden kérdésedre választ kapsz.

Ha nem működne a link: http://www.hallotaxi.hu/index.php?pg=forum&theme=2&topic=1042&action=read
Előzmény: Betongyűrű (28573)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 28574

"Van még mit tanulnod"

 

Mondod te, aki összekever egy topicot az utcával. Te ezek szerint nem csak ott szoktál kiabálni .... 

Előzmény: tomajer (28572)
Betongyűrű Creative Commons License 2010.01.14 0 0 28573
Kisvárosban élek (10ezer lakos), ahol nincs se helyi tömegközlekedés, se taxi.

Taxis vállakozás beindításán töröm a fejem. (nem akarok milliomos lenni :-)

Olvastam a Kff honlapján a feltételeket (2006.01.03.-ai keltezéssel).
Páv 2, Eü 2, megvan, taxis vállalkozói vizsgát kell megszereznem valamelyik autósiskolánál még, ha jól tudom. Vállalkozói engedély, cégbejegyzés, erkölcsi bizonyítvány, 100ezer Ft letét, nullás adótartozás.

Ezeken felül még mit kell beszereznem?

Az autó kora nincs megkötve?
2. környezetvédelmi besorolás tényleg elég?
A taxióra mennyibe kerül?

Jól végig akarom gondolni, nem szeretnék fejjel futni a falnak.



Előre is köszönöm, a segítő válaszokat!
tomajer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 28572
Mert belekiabáltam a nagyvilágba.

Nem volt érthető? :-)

Látom már öt hozzászólást elolvastál itt, és annyi ragadt is rád, hogy beszójj másoknak.
Nem kéne. Van még mit tanulnod:-)
Előzmény: Törölt nick (28571)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.13 0 0 28571
És miért is kiabálsz?
Előzmény: tomajer (28570)
tomajer Creative Commons License 2010.01.13 0 0 28570
Dehogy kevés.... csak meg kell találni őket:

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY:

KEDVES UTASAINK!

A HÍREKKEL ELLENTÉTBEN, BŐVEN ELÉG TAXI JÁRJA AZ UTAKAT. KÉRÜNK MINDENKIT, HOGY BÁTRAN HÍVJA KEDVENC TAXITÁRSASÁGÁT.

HA NETÁN MÉGSEM SIKERÜLNE TELEFONON RENDELNI, AKKOR SÉTÁLJON LE AZ UTCÁRA, ÉS INTSE LE AZ ELSŐ SZIMPATIKUS TAXIT.

A budapesti taxisok.
Előzmény: kábelbúvár (28569)
kábelbúvár Creative Commons License 2010.01.12 0 0 28569
Ma kevés a Taxi...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!