Keresés

Részletes keresés

r1 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 153
A tesztet asszem olvastam es valoban furcsa, hogy a vegleges szoftver nem lett jobb, de meg valtozhat.
Előzmény: Mercutio_ (151)
r1 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 152
Nem ertem, nekem mukszik.
A lenyeg, hogy varhato egy erintokepernyos valtozat.
Előzmény: Mercutio_ (151)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.03.08 0 0 151

Valamiért nem megy a link:(

 

prohardveren tesztelték az NX-et végleges firmware-el, elég gyengén szerepelt:(

Előzmény: r1 (147)
Abrash Creative Commons License 2010.03.08 0 0 150
mondjuk itt jelentős részben nem "konverter", hanem "átalakitás" a megoldás, minden estre érdekes a infó
Előzmény: foveon (148)
Abrash Creative Commons License 2010.03.08 0 0 149
érdekes :)

kérdés, ma ez már mire jó, a sigma ugyan foveonos, de kevéske a pixelszám
persze mindenki azzal játszik, amivel jó neki :)

ha lesz, én megsasolom az NXet, addig remekül elvagyok a pana G1-gyel.
Előzmény: foveon (148)
foveon Creative Commons License 2010.03.08 0 0 148
allitolag a sigma lekoppintotta az eos bajonett csatlakozast de ugye jogi okok miatt fizikailag mashogy nez ki. de ha atalakitod akkor minden tovabbi nelkul csatalakozoilag es szoftveresen ugyanaz mint a canon. igy letezik objektiv atalakitas sa mountra es vaz atalakitas eos mountra. asszem az sd topicban itt is irta valaki hogy atalakitotta a vazat, de meg az ebayon is lehet atalakitast rendelni. de ezen kivul is a legtobb letezo bajonetre van megoldas. canonra meg pl:
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/675852
http://www.pbase.com/bigflat/sd14_to_eos_conversion
http://foto.nordjylland.biz/SD14/SD14-NonSigmaLenses.htm


Előzmény: Abrash (144)
r1 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 147
Egy kis pletyka:
http://www.objektivek.com/blog/20100308-samsung-nc110-pletyka
Abrash Creative Commons License 2010.03.06 0 0 146
egy részükön van. de ha a konverteren nem látsz kontaktust, akkor abból semmi nem lesz.
a kardánhoz meg motor is kéne, a vázban vagy konverterben, ennek sincs nyoma
Előzmény: Mercutio_ (145)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.03.06 0 0 145

Pentax obikon van elektronyika, az AF az mondjuk csak kardános, 1-2 új SDM-es obit kivéve...

 

Úgy látom Pana GF1 kevésbé problémás, pedig az 1,5X-es croppú szenzor a samu mellett szólt volna.

Előzmény: Abrash (142)
Abrash Creative Commons License 2010.03.06 0 0 144
nem tudtam... linked van? érdekes..
Előzmény: foveon (143)
foveon Creative Commons License 2010.03.05 0 0 143
sigma sd-re is felhekkelheto a canon ef, afel es blendevel.
Előzmény: Abrash (142)
Abrash Creative Commons License 2010.03.05 0 0 142
af és elektrinika nélküli cuccokból minek és hova átvinni afet és elektronikát?

általában semmi konverter semmit soha sehova nem visz át. fizikailag felteszed, és kezdesz vele, amit kezdesz vel.

egy kivétel: egy ügyes figura csinált egy contax nx-eos konvertert, ami AF és blendét is átvitt.
Előzmény: Mercutio_ (141)
Mercutio_ Creative Commons License 2010.03.05 0 0 141

Ezek az adapterek teljesértékűek, vagy van amit nem visznek át? (AF, elektronyika, stb.)

 

FEDman: Pedig rengetegen vannak, akik Leica obikat raknának rá:)

Előzmény: FEDman (138)
r1 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 140
Hasonlo format meg csinalhatnak, csak kisse dundibb lesz.:)
Itt egy cikk es amit ebben irnak az is erekes:
http://prohardver.hu/hir/a_samsung_ujabb_ot_optikat_vezet_be_nx_rendszerehe.html
Ezek szerint a fotosoknak kicsi, kellemes es stilusos objektivek kellenek. Biztosan ezert nincs a kinalatban jo nagylatoszogrol indulo fenyeros alapobjektiv (pl. 16-80/2.8-4).
- Azert en kivancsi leszek arra az 50%-os reszesedesre is:)
Előzmény: FEDman (139)
FEDman Creative Commons License 2010.02.24 0 0 139
Konkrétan nagyon úgy néz ki, hogy az mFT-nél kicsit nagyobb Samu NX bázistávolság miatt az ilyesmi kominációkat el lehet felejteni.
Előzmény: FEDman (138)
FEDman Creative Commons License 2010.02.24 0 0 138
Novoflex adapterek Samu NX-hez.

Szép kis lista, de egyvalami nekem innen fájóan hiányzik..
Valami ami micro4/3-nál alap. ;)
Abrash Creative Commons License 2010.01.19 0 0 137
aha..
Előzmény: Törölt nick (135)
r1 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 136
Azert nem erted, mert felreertetted, de az is lehet, hogy en irtam rosszul.:)
De most almos vagyok a pontositashoz.:)
Előzmény: madgie (133)
nord Creative Commons License 2010.01.17 0 0 134
A new “prediction” from Ken Rockwell.

“The 2000s were the DSLR decade. Those days are over. DSLRs are about as relevant today as dial-up modems and SCSI-conected scanners,

The 2010s are the decade DSLRs died.

In 2019, DSLRs will still be used for sports, news and action, but the rest of us will be using far more compact Powershots, M9s or Panasonic GF-1s for digital.“

43.rumors.com

madgie Creative Commons License 2010.01.17 0 0 133
Komolyan mondom, néha nem értelek: miért kéne palacsintának lenni egy alapzoom-nak? És miért nem jó, ha egy fix az, ha ezzel együtt rendkívül éles rajzzal bír nyitva is? Most hülyeséget fogok kérdezni: az r1-re is tegyenek palacsintazúmot?

Egyébként meg lehet nézni, mekkora egy ZD 14-54/2.8-3.5 és mekkora egy Canikon 17-55/2.8 méretben, súlyelosztósban, ilyesmi. A micro és nem micro 7-14 alapján ennek a zuikonak a súly/méretét oszd el kábé kettővel és rájössz, hogy igenis ki lehet negyed kilónyi anyagból hozni egy fényerős és szép rajzú alapobjektívet. Micro 4/3-ra legalábbis a bázistáv miatt (is). És akkor még nem beszéltünk a Nikonról, aki valszeg 2,5X crop-os Micro rendszerrel indít (vagy nem) :)
Előzmény: r1 (131)
r1 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 132
ergomia = ergonomia.:)
Előzmény: r1 (131)
r1 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 131
A micro/NX gepekkel kapcsolatban jelenleg az a kifogasom, hogy a gyartok elsosorban azt akarjak kihangsulyozni, hogy "lam milyen kicsi lett" (mivel a tukor elhagyasa sokak szemeben nem szamit elonynek) es ezzel a gepuk egy nagy erzekelos (cserelheto objektives) kompaktra (ultrazoomra) hajaz. A palacsinta objektivjeiknel is ugy latom elsosorban a meret volt az elsodleges szempont (hiszen normalis meretben az Oly is eddig kivalo objektivet csinalt.)
Egy jo atfogasu, fenyeros alapobjektiv ezen sem lehet palacsinta es egy jo ergomiaju markolathoz es kezelofelulethez is kellene a nagyobb meret.
r1 Creative Commons License 2010.01.17 0 0 130
4 eve hasznalom es ma is szivesebben viszem magammal mint a dslr-t:)
Tukor nincs, a zar hangtalan es rezgesmentes. Az objektivje IS nelkul is tobbet er mint a 17-55/2.8 IS-em. A kijelzojet, a vakujat jobb helyre nehez lenne tenni. Persze sportra en is a dslr+70-200 4L IS-t veszem elo es ha makrozaskor nagyobb nagyitast szeretnek elerni akkor a 100-as makro+kozgyuru+dcr-250-nel meg lehet csinalni (az R1-el pedig nem), de egy virag lefotozasahoz az R-1 akar onmagaban is elegendo es erre is teheto fel elotet (VCL-M3367), de akar a Raynox is.
Ma mar dilemmaba kerulnek ha leporolnak es elojonnenek egy a kor szinvonalanak megfelelo parametereket tudo cserelheto objektives valtozattal, mert a dslr-ek is sokat fejlodtek az utobbi idoben (elokep, kontraszt AF, kihajthato kijelzo, video) es itt elerheto kozelsegbe kerult a FF-is.
Előzmény: FEDman (129)
FEDman Creative Commons License 2010.01.17 0 0 129
Akkor ezt a részt csak kifelejtetted, pedig fontos! :)
Nekem még nem volt szerencsém gyakorlatban R1-hez, pedig anno komolyan elgondolkodtam rajta, már csak az obija miatt is.
Kicsit megelőzte a korát, ütős gép volt, de a technikai körétés akkor még nem állt egy szinten az ötlettel.
De pl ha most elővennék és csak leporolnák az R1-et, beletennék a Pana AF rendszerét, plusz megtoldanák egy mai korszerű EVF-el..

:)
Előzmény: r1 (128)
r1 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 128
Azt a pici pluszt az R-1 is tudja.:)
Mas:
A sonynak az R-1-el egy eleg jo alapja van arra, hogy ebben a kategoriaban is egy jol hasznalhato szeriat hozzon ki. Kivancsi vagyok, hogy mikor fognak bekapcsolodni, de a nikonnak is jelentek mar meg ezt celzo szabadalmai.
Ha a Samsung nem fejlesztene a dslr kategoriat (marpedig egyelore nem tunik ugy, hogy eroltetnek), akkor viszont a FF szenzor fejleszteserol keringo hirek alapjan nem csodalkoznek ha ok a tukor nelkuli FF rendszer iranyaba is elmennenek.
Ezzel pedig egycsapasra behozhatatlan elonyre tennenek szert a micro 4/3-al szemben, mikozben a nagyokkal (Canon, Nikon, Sony) szemben nem kellene attol tartaniuk, hogy a sajat joarasitott FF dslr-jeiknek csinalnak konkurenciat.
Előzmény: FEDman (126)
FEDman Creative Commons License 2010.01.16 0 0 127
A dpreview írta a Samusung NX10-ről:

"In manual focus mode turning the focus dial magnifies the center of the frame, but not by enough - and not with enough resolution - to make it particularly useful. We'll look at the NX10's focus performance and features in more depth when we have a final production camera to review."
Előzmény: Abrash (124)
FEDman Creative Commons License 2010.01.16 0 0 126
G1-nél is hasonló képpen működik egy pici plusszal. Automatikus belenagyításnál itt is a fókuszgyűrű eltekerésével indul a belenagyítás, viszont itt az élesítés után nem kell várni, az expo gomb félig lenyomásával azonnal visszavált teljes képkockára.

Továbbá a Panasonicnál ezt az automatikus belenagyítást le is lehet tiltani, ilyenkor a kép teljes felületén lehet élességet állítani. Ilyen beállítás mellett is megmarad a belenagyítás lehetősége, csak ilyenkor gombnyomással indítható.

Statikus témáknál zseniális a belenagyítós MF, ellenben ha mozgást akarsz lekapni akkor sokkal jobban jársz ha nem nagyítasz bele.

Viszont a kettő között van olyan szitu mikor szerintem is jó lenne az Abrash által vágyott csak a kép közepén belenagyítós módszernek, mert ilyen esetben nem veszted el a teljes kontrolt az események fölött!
Kicsit ötvözi a két megoldást.

Ehhez a fajta belenagyításhoz persze jó teljesítményű EVF is kell, de a G1-é szerintem már pont elég nagy és jó felbontású mindehez.

Úgyhogy én is remélem, hogy a következő modellekbe megtartva a régit, bele kerül majd ez részleges belenagyítás is, amik között majd szabadon választhatunk.
Előzmény: r1 (125)
r1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 125
Az R-1-nel ez ugy van megoldva, hogy maual fokusznal ha megmozditod a fokuszgyurut akkor belenagyit (de az egesz kepbe), ha pedig megallsz akkor rovid ido mulva visszaall a valos kepkivagasra. Nekem ez a megoldas jobban tetszik mitha csaka kozepebe nagyitana bele. Raadasul egy gombnyomasra az autofokusz is besegit (nem kell hozzza kilepni a manual fokuszbol) ami a kep kivant pontjara mer elesseget.
Előzmény: Abrash (124)
Abrash Creative Commons License 2010.01.15 0 0 124
legyen bele egy olyan manuális élesités, amikor a kép közepén mutatja a kinagyított kivágást egy körben, mint a törőékes, de közben hadd lássam a teljes képet is, és szaladok a boltba.. :)
Előzmény: madgie (121)
r1 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 123
Az, hogy a magyar kereskedok a kalkulalt 150-200 K Ft-os bevezeto arat ugy ertelmezik, hogy legyen akkor 190 K, az csak vihar a biliben.:) Nem kotelezo toluk es bevezeto aron vasarolni.
Vannak olyan kereskedok is akik a pana GH-1 kit-et 400K-re ertekeltek.:)

A beharangozott ket olcsobb kit is szvsz annyiban fontos, hogy lesz valasztek es olcsobban, valamint azert mert latszik, hogy a samu ezt komolyabban gondolja mint a dslr-t.
Ugy gondolom, hogy a gyartok tobbsege ebben a kategoriaban is ki fog alakitani egy kinalatot es mivel olcsobb az eloallitasa (a vaznak es az objektiveknek is) mint egy dslr eseteben ennek idovel a kisker arban mis meg kell majd mutatkoznia.
Eddig a kontraszt AF lassusaga tunt a legnagyobb gatnak a tukor nelkuli rendszerek elterjedeseben es remelem, hogy a kovetkezo gat nem az arkepzes lesz.
Előzmény: madgie (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!