Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hatvanhetes Creative Commons License 2008.11.28 0 0 171
Sziasztok ! Szerintem tévedsz ! Az 5 év vagy 200000km a karbantartás mentességre vonatkozik ami ugye nem egyenlő a garanciával....
Előzmény: Gimigimi (167)
Hummer72 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 170
Valakinek van tapasztalata a neflejcs-nél kapható utólag beszerelhető könyöklővel?
M.Joe Creative Commons License 2008.11.27 0 0 169
Szia!

Én a Citroen M5 vagy a Pásztort javaslom. Ott a legfelkészültebbek a szerelők.
A többi pestit nem nagyon.

Előzmény: Jockovics (160)
Konrad Creative Commons License 2008.11.25 0 0 168
Itt nézz szét: http://psa.sysconfig.hu/http/bonto.html
Előzmény: Jockovics (160)
Gimigimi Creative Commons License 2008.11.25 0 0 167

Köszi a választ.

 

Nekem az 5 év, egy ismerősömnek a 200.000 Km rémlik. Azonban leírva sehol nem talállom.

Előzmény: gga (165)
gga Creative Commons License 2008.11.25 0 0 166

Én a CIWOO nál vettem a kocsit Szentendrén, eddig normálisak. Nem merem nyugodt szívvel ajánlani mert nincs még elég tapasztalatom........

Lehet hogy egy próbát megér kérj ajánlatot tőlük, kiváncsi vagyok a véleményedre.

 

Előzmény: Jockovics (160)
gga Creative Commons License 2008.11.25 0 0 165

Szia!

 

Én úgy tudom, hogy 5év vagy 200.000 km a hidraulika garanciája...

 

 

Gimigimi Creative Commons License 2008.11.25 0 0 164

Sziasztok !

 

VAn egy négy és fél éves C5-öm . A hátsó hidractív dugattyújánál szivárog az olaj. Nem tudjátok véletlen, hogy a hidractív rendszerre nem 5 év garancia van, pont a vevők bizalmának erősítésére? Nekem ijesmi rémlik, de a szervíz füzetében erről egy szót sem találtam.

Leadfoot Creative Commons License 2008.11.25 0 0 163
Ez tök jó, még a 108-as osztókör is stimmel! Kár, hogy a Citroennél négy, a Rönónál meg 5 csavarral oldották meg a dolgot... ;-)
Előzmény: martinus115 (162)
martinus115 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 162
Hello,

Valószínűsítem nem nagyon tértek a francia hagyományoktól. (Hasonló ET szám)

Van 16" acélfelnim, ami egy laguna 2ről maradt meg. Ha érdekel 20-ért tied lehet.
Érdekel írj emailt: martinus115@freemail.hu

Üdv Martinus
Hummer72 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 161
Sziazstok!
Tualjdonosa lettem egy C5-II-nek.
Szeretnék reá téilgumit vásárolni.
Mit tudnátok ajánlani?
Pontos adatok kelenének, mert lemezfelni szeretnék és annak még a méretét sem ismerem.
Jelenleg egy Michlen Pilot van rajta, alufelnivel, 215/55 R16 -os.
Gyors segítségeteket előre is köszönöm!
Jockovics Creative Commons License 2008.11.25 0 0 160
Köszi, az igazság az hogy egy kényszerpálya az hogy nem szakszervizben lett megnézve.
Te tudsz olyan szervizt ami megbízható? Pest közelben...
gga Creative Commons License 2008.11.24 0 0 159

Szia!

 

Ezek szakszervizek voltak? A problémádhoz biztos hogy olyan szervíz kell ahol ki tudják olvasni a hibatárolót. A jelenség alapján az ESP-ASR be akar avatkozni - vélhetően a kerekek kipörgését megakadályozandó - azonban a rendszer nem tud közbelépni mert hibát érzékel (service felirat) a rendszer. A motor lámpa azért világít szvsz mivel van tárolt hibakód. Lehet hogy egy 100ft -s érzékelő romlott el valamelyik keréknél.....

Üdv

gga

Előzmény: Jockovics (158)
Jockovics Creative Commons License 2008.11.22 0 0 158
Sziasztok !
Remélem valaki tud segíteni... (C5, HDi 2200) Több szerelőnél, több alkalommal voltam ezzel a hibával, de csak a sok megjegyzést kaptam a francia kocsim miatt, nem kevés pénzért :-) (tudnak a fiúk, legalább is számlázni)
A jelenség a következő: menet közben, bár milyen sebességnél, ha nagy gázt adok, akkor kigyullad a MOTOR HIBAJELZŐ; a ASR/ESP; és a SERVICE lámpák egyszerre.
Leállítás, újra indítás után az ASR/ESP már nem gyullad ki.
Majd kétszeri újra indítás (nem közvetlen egymás után) után elalszik a MOTOR HIBAJELZŐ és a SERVICE is. Azonban következő nagy gázig marad ez csupán így.
Kösz, ha tudna valaki segíteni.
gga Creative Commons License 2008.11.20 0 0 157

Bár nekem még csak most lesz egy 2007 C5 II -m, én a CIWOO hoz fogok járni Szentendrére.

Tervezem, hogy írok is majd egy beszámolót miután átvettem a kocsit..

ezustgolyo Creative Commons License 2008.11.20 0 0 156

Ez engem is érdekelne!

Eddig mindent magamnak csin áltam az utcán, de hát van amit nem lehet!

Előzmény: colalite (155)
colalite Creative Commons License 2008.11.20 0 0 155
Hali!
Ajánljatok már valami normális szakit, vagy szervízt Budapesten vagy környékén, aki ért is a C5-höz mert már kezdek nagyon kiborulni. Hihetetlen, hogy senki nem képes normális munkát végezni a kocsin és azt még meg is magyarázzák! (Csak saját tapasztalatból, ha lehet!!!)
Előre is köszi!
Lalika75 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 154
Üdv!Most találtam ezt a fórumot.Szóval az ablakmosónak kb 10 Ft-os alkatrész baja van.Az ablakmosó motort kiveszed a tartályból és a motor végére van egy kis irányváltó szerelve ebben van egy kis szelep,amibe a gumi megdagad és emiatt megszorul a szelep,így vagy csak előre vagy csak hátra nyomja a vizet,ahol éppen megszorult.A gond az hogy csak kompletten,motorral együtt lehet kapni.
Előzmény: Konrad (153)
Konrad Creative Commons License 2008.11.01 0 0 153
Szia, vicces, nekem sem megy az első ablakmosóm - leállt. Pontosabban azt csinálja, hogy ha elől akarok mosni, akkor is a hátsó ablakmosó megy :(

Valaki esetleg? Halott a motor? Vagy a vezérlés?
Előzmény: Drzs (149)
oszcilloszkop Creative Commons License 2008.10.29 0 0 152
Azóta volt pár tankolásom MOL-nál, OMV-nél de a legtöbb még mindig a METROs töltés. Motorral semmi gond (mással sem)
Viszont nem tudom valaki esetleg észrevett-e már hasonló dolgokat:
Az egyik, hogy alapjáraton halk ciripelő-nyekergő hang van már vásárlás óta. Ez megszűnik 1500-as fordulat felett, illetve ha a kormányt álló helyzetben elkezdem tekerni bármely irányba. Amint elengedem, újból ciripel. Kormányt végállásban tartva csend van.
A másik, hogy a motor leállítása után morog még vagy 1 percig a változó geometria vezérlését szolgáló vákuum szabályzóból kijövő cső. Ha bárhol elszorítom a csövet , azonnal megszűnik a hang és az elengedéskor sem jön már vissza. Ez több helyről hallott info alapján nem gond, csak idegesít....
Előzmény: Csoki bácsi (151)
Csoki bácsi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 151
A szegedi márkaker.-ben azt mondták nekünk, hogy bármilyen gázolajat tankolhatunk bele, kivéve a Shell gázolaját. Az eddig általuk kezelt dízelmotor problémás C5-ök mind a Shellnél tankoltak.
Előzmény: oszcilloszkop (124)
Csoki bácsi Creative Commons License 2008.10.28 0 0 150
Sziasztok!

A családom kb. egy hete birtokol egy második generációs C5-öt. A kezelési útmutató gyakran hivatkozik a rádió részletes kezelési útmutatójára, amit sajnos nem kaptunk meg a kocsihoz.
Kérdésem, hogy ez fellelhető-e valahol az interneten, vagy inkább vegyük fel a kapcsolatot a márkakereskedővel?

Előre is köszi!
Drzs Creative Commons License 2008.10.17 0 0 149
Hello Konrád! Risztó távirányítóról megy minden funkció. Légyszi írd meg hogy az első szélvédőmosás hogy működik, van-e ezzel valami trükk, mert a hagyományos módon nem spricceli a vizet. Hallani hogy megy a szivattyú, de a víz nem jön. Felül nincs eldugulva, a tartályhoz nem férek hozzá. Ha nem muszáj nem mennék vele a szervízbe. H7-es izzót cseréltél már?
Köszi Drzs
Konrad Creative Commons License 2008.10.13 0 0 148
Azért ha gondolod meséld el, mi lett a megoldás :)
Előzmény: Drzs (147)
Drzs Creative Commons License 2008.10.13 0 0 147
KONRAD, köszi megoldódott....
Drzs Creative Commons License 2008.10.13 0 0 146
Riasztó stornózva, utólag beépített....
Drzs Creative Commons License 2008.10.13 0 0 145
Szia Konrad
Köszi eddig is....
A riasztó: biztosan van benne, mert a belső érzékelő az első szélvédő két felső sarkánál van, nyílván belül. A visszajelző led a középen lévő computer monitor bal oldalán van.
A tükör: becsukja ha kézzel hátra húzom, csak a távirányítóról nem megy.
Előzmény: Konrad (144)
Konrad Creative Commons License 2008.10.12 0 0 144
Riasztó: van benne egyáltalán? Mert gyárilag nem biztos, hogy azzal van szerelve (az enyém pl. nincs gyárilag riasztózva).
Tükör: ha az oldalválasztót a kocsi hátulja felé húzod, akkor becsukja a tükröket? Ha igen, akkor csak ki van kapcsolva. Most nem vagyok otthon, de majd kikeresem ennek a beélesítését.
Előzmény: Drzs (143)
Drzs Creative Commons License 2008.10.12 0 0 143
Új tulaj vagyok kb. 2,6 napja és most 7vége is ráadásul, ezért írogatok ide.. :)
Belülről kézzel (elektromosan) mozog a tükör minden irányba, azzal nincs gond, de becsukáskor kívülről a távirányítóval nem hajlik be. A riasztó pedig az első perctől nem élesedik be. Azt írtad hogy lehet ki van kapcsolva (szervizesen)? Hol lehet akkor visszakapcsolni?
Előzmény: Konrad (142)
Konrad Creative Commons License 2008.10.11 0 0 142
Olyasmi, mint az enyém, csak nagyobb motorral :)
A visszapillantót ugye a vezetőoldali ajtón tudod állítani, hogy aktuálisan záródjon-e avagy sem. A motoros tükörállítónak az a gombja, ami ldönti, hogy melyik oldalt állítsd, szabályozza ezt is. Hátrafelé kell húzni ha jól emléxem a bekapcsoláshoz. Gépkönyvben benne van.
A riasztónak is van kikapcsolás trükkje, de azt sajnos nem tudom fejből. Van gépkönyved?

Ha ezek nem segítenek, akkor viszont elektronikai gebasz lesz, és szervíz...
Előzmény: Drzs (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!